Jet na dovolenou s 2letým prckem autobusem, co myslíte?

gabinkaaluky
4. pro 2012

Chtěla bych slyšet i názory ostatních. Troufli byste si jet se skoro 2 letým prckem do Chorvatska autobusem ??? Chystáme se příští léto, ale pořád doufám a přemýšlím jak to v tom autobuse dáme.

llluckaaa
4. pro 2012

Já bych si netroufla ☹

babulinkab
4. pro 2012

no i autem je to docela náročné, autobusem si to moc nedovedu představit

camelinka
4. pro 2012

Ja bych autobusem delsi trasu nejela uz ani sama 😅 , natozpak s prckem 😝 😝 😅 😅

jahodnice
4. pro 2012

přesně tak, autobusem bych nejela ani sama, natož s dítětem. je to trest jak pro dítě, tak pro okolí, pokud dítko cestou pláče

gabinkaaluky
autor
4. pro 2012

no právě já se toho taky bojim ale prý je to pro rodiny s dětmi a takhle malý děti tam jezdí no nevim ... pořád váhám a bojim se toho :/

aneta15
4. pro 2012

Letos jsme jeli autem do Chorvacka 15 hodin ( dcera 4 roky a malýmu bylo 11 měsíců) hrozně jsem se toho bála a bylo to v pohodě jeli jsme přes den a stavěli jsme jen 3x. Zpátky jsme jeli v noci a to byla katastrofa, dcera nemohla v té sedačce pořádně spát byla unavená a ubulená. Takže já bych autobusem nejela ani zadarmo 😉

claire90
4. pro 2012

Byla jsem v Chorvatsku s cestovkou společně s tetou, strejdou a tehdy dvouletou sestřenkou a cestu zvládla na jedničku 😉

ustarana
4. pro 2012

@gabinkaaluky No to by som si asi radšej odpustila celú dovolenku, ako na ňu cestovať autobusom s mojím dieťaťom. My sme cestovali s 14 mesačným synom 8 hodín vlakom a bolo to pre mňa s manželom peklo. Stále niekam lozil, nakukoval, mačkal čudlíky, behal v uličkách, chcel sa nosiť na rukách, aby dobre videl z okien... a spať nechcel ani za svet. Keď sme sa vrátili po takejto ceste z dovolenky, tak som bola ešte týždeň úplne hotová. Ale zas nie s každým dieťaťom mláti celé peklo. Takže pokiaľ máš kľudnejšie dieťa a zabaví sa ti čítaním knížiek a pozeraním pohádek na telefone (alebo podobnom zariadení), prípadne podobnou činnosťou v sede, tak to skús.

gabinkaaluky
autor
4. pro 2012

claire90 a byli jste autobusem ???

gabinkaaluky
autor
4. pro 2012

ustarana no to ja nevim jak bude vyvádet ve 2 letech ted je mu 13 měsíců a učí se chodit tak s ním šijou všichni čerti ale tak treba se sklidní nooo uvidime

aneta15
4. pro 2012

pohádky třeba na cestovní televizi jsou super věc, ovšem nesmí Vám dítě zvracet. My to zkoušeli i přes kynedryl klaplo to přesně 20 km 🙂

gabinkaaluky
autor
4. pro 2012

@aneta15 ja myslim že nám malej zvracet nebude. jezdime často autem a nikdy nezvracel nooo ... mě jde jen o to, že chci slyšet názory maminek který autobusem s dětátkem cestovali nekam takhle do zahraničí.

gabinkaaluky
autor
4. pro 2012

@claire90 a vy jste jeli autobusem ???

kettynka1234
4. pro 2012

Ahojky, cesta do chorvatska je kolem 12 hodin jízdy ( sice se jede přes noc, ale takto malého cvrčka neutišíš, neposedí, není ticho. A nejen, že budete mít co dělat s prckem, aby byl v klidu, ale aby tím také moc neotravoval ostatní lidi ☹
TAké jsme uvažovali o dovolené autobusem / letadlem do Španělska, ale vůbec si to nedovedu předctavit s 20ti měsčními dvojčátky. Po dva roky jsme nikde nebyli a rádi bychom jeli. Ale uvidíme, jak na tom budou. Te´d mají rok a jsou to šídla 🙂

veruska007
5. pro 2012

Se dvouletým prckem busem do Chorvatska ani náhodou. Určitě nebude chtít několik hodin tiše sedět v autobusu a když bude rušit, budeš nervózní kvůli ostatním. Nešla bych do toho. Vezmi, že tu cestu absolvujete dvakrát, malý bude mít z dovče rozhozený režim. V nouzi nejvyšší bych jela vlakem, tam se prcek může aspoň projít po chodbičce, v kupéčku se dá něco hrát, můžete si povídat, aniž byste rušili dalších 40 lidí... Anebo letadlo, tam jsou na děti vcelku zvyklí a poletíte relativně chvíli.

paolin
5. pro 2012

@gabinkaaluky strašně záleží, jaký máš dítě. Kamoška jezdí od dvou let syna každý rok. Já bych s klukama určitě nejela. Oni nevydrží ani 2hod v autě. Takže na dovču lítáme a jakž takž. Proběhnout po letadle se taky moc nedá a hlavně záleží, jakou mají letušky náladu.

unka7
5. pro 2012

Mi jezdíme každý rok na zdravotní rekreaci do Itálie autobusem a nemůžu si stěžovat. Děti to v pohodě vydrží. Je pravda, že jezdíme na noc a zabaleno mám už den předem, abych ten den před cestou se jim mohla věnovat a unavit je. Odjezd máme většinou v 21.00 a z domova nás vozí muž v 19.30, protože neodjíždíme z našeho města. Myslím, že se nedá odpovědět na tvojí otázku, každé dítko je jiné a má jiné zvyky, ale mi cestujeme od 8 měsíců a naše děti, rozhodně unavení a roztrpčeni po cestě nejsou. 😉 Dospělí jsou na tom hůř, hlavně chlapi, pač jak mají dlouhé nohy, tak v noci už neví, kam si je strčit. Tím, že jezdíme od mala, tak přes rok mých dětí nejoblíbenější hra je, jak jedou do Itálie 😀 Takže bych si zvážila, jestli to zvládneš ty a když je v pohodě rodina, tak to zvládnou i děti.

baris
5. pro 2012

ono strašně záleží na tom, jak tvůj prcek zvládá jízdu v autě - či v autobuse.

Moje holky by to nedaly ani omylem. 4x do roka jezdíme za tchýni a tchánem a ty od nás bydli tak cca 1,5hod jízdy autem a je to peklo 😝. Chvilku sedí v poho, pak se začnou nudit, odepínají si pásy, chtějí si sednout dopředu ... a to nepohá ani zabavit je jídlem, pustit na přenosném DVD přehrávači pohádku ....

My letěli v létě letadlem a to se dalo, Sice mladší se rozčilovala, celý start a přistání probrečela, že musela být připoutána (bála se a chtěla se mě držet jak klíště), ale dalo se to zvládnout.

A nešlo by jet autem do Chorvatska??? Přece jenom řve do ucha jen vám 😀 a přestávky si můžete dělat podle vašich potřeb a ne co 4 hod.

bbn
5. pro 2012

@gabinkaaluky pouze v případě podání silných sedativ celému autobusu 🙂

alisek
5. pro 2012

s dvouleťákem NIKDY, nebude chtít celou dobu sedět, přestávky mu budou krátké, potřebuje pohyb, něco dělat, apohádky na dvd, či knížky asi nezaberou, je to fakt dlouhá cesta, max. letadlem nebo autem ale i to je náročný. A mě by spíš zajímalo jak se v buse upoutává autosedačka?

copa
5. pro 2012

@gabinkaaluky pro mě i pro naši malou by to bylo za trest... a to malá jezdí busem ráda, ale Chorvatsko je už moc velká dálka; já bych to za tuhle cenu nehrotila a na moře si počkala nebo jela autem
navíc mi bus pro dítě přijde nebezpečnější než auto, kde je připoutané v autosedačce

helcas
5. pro 2012

nikdy 🙂 (aspoň ne, pokud jde o takového raubíře, jaké máme doma 🙂)

unka7
5. pro 2012

@alisek Mi co jezdíme, tak je tam klasicky pás, jako v autě, takže klasicky připojím autosedačku, je teda pravda, že na mě vždycky koukají jako na exota, že to hrotím, ale to neřeším. Asi jednou se mi stalo, že pás byl jen ten dolní, jak mají v Student Agency, takže jsem sedačku připojila, alespoň dole, i když to není ideální, ale lepší, než ty válející děti po sedačkách.

alisek
5. pro 2012

@unka7 tak to jo, já právě znám jen ten přes pas jako v letadle

gabinkaaluky
autor
5. pro 2012

@baris ono by to možná šlo autem, ale je to od přítele z práce takže je to o hodně levnější než od nějaké cestovky takze v tom je započítaná práve i cesta :/

baris
5. pro 2012

@gabinkaaluky ahá. Opravdu jen ty musíš vědět, jak se Lukášek chová v autě či autobusem. Pokud je to v poho. Tak v tom nevidím problém. Jede se přece jenom většinou přes noc. takže přes den co nejvíce utahat¨. A navíc ho můžeš nalákat na to, že jedete k moři a při zpáteční cestě, že už doma na něho čekají jeho hračky, babička, dědeček ....

A možná zkoušet jen na výlet někde busem. ať si na to zvyká.

gabinkaaluky
autor
5. pro 2012

@baris tak on jezdi docela často busem v kočáre a kdyz jel normalne na ruce tak sedel a ani nedutal .. a v aute spí :D nebo si povídá no uvidime musime to jeste probrat a hlavne chlap se musí v práci zeptat jestli tam s takhle malými dětmi jezdí nebo ne, třeba nebudeme v tom buse jediný 🙂

alisek
5. pro 2012

@baris
@gabinkaaluky
ono je dost rozdíl porovnávat dítě teď, když mu je 13měsíců a pak zmiňovaného dvoule´táka, to je nebe a dudy, syn v roce taky vydržel v klidu, to bychom mohli sjet půl evropy ale od dvou olet to je šídlo, co neposedí, pořád musí být v pohybu a myslím že to je tak u drtivé většiny dětí.dítě nebude sedět v kočáru, bude přes 12hod upoutaný, sem tam přestávka.to je za trest i dospělákům,

kikimaruska
5. pro 2012

Já pokud bych jela takovou dálku autobusem (sama ho nemám ráda, jelikož potřebuji často stavět a to jsem dospělá), tak leda ve školním věku. Synek byl u moře již dvakrát (2 roky a 4 roky) a vždycky jsme jeli vlastním autem a zastavili si dle potřeby na wc, jídlo i protažení...do autobusu by to byla v našem případě sebevražda (a o nevraživě naladěných spolucestujících ani nemluvě 😅 ). Jako větší dítě jsem s rodiči na dovolenku autobusem jezdila a dvakrát tam měla rodina malé děti (rok, tři a něco mezi) a ač jsme byli dost tolerantní, někteří spolucestující byli dost naštvaní, když děti lítaly po autobuse, hrály si v uličce a měly tam hračky...zajímaly se o cestující, kteří o to evidentně nestáli....a když nebylo po jejich tak řev a řev... Co vím, tak kamarádky jezdí bud jedině autem (levnější varianta), anebo létají.

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@gabinkaaluky, s autobusem bych nejela. jeli jsme s autem a v pohodě. Moje kamarádka jela s dcerou autobusem přes noc a bylo to o nervy. Cestou zpět jí pak dala utišující léky, aby to prospala.