Jezdíte na dovolenou bez dětí?

anien
13. čer 2014

Jezdíte na dovolenou bez dětí? Jedeme za měsíc bez našeho klučiny na týden do Itálie. Bude u babičky, na kterou je zvyklý. Vím/doufám, že to zvládne on i my, ale čím víc se blíží termín, tím víc mě přepadá úzkost. Loni byl u babičky na 4 dny na prázdiny, ale to jsme byli doma v jedné vesnici a bylo to v pohodě. Nechci slyšet, ať ho tedy vezmeme s sebou. Ono to už ani nejde. Spíš jak jste to zvládly vy. Předpokládám, že nejhorší pro mě bude první 1-2dny a pak si to už budeme s manželem užívat. Potřebujeme to jako sůl 🙂

soleilll
13. čer 2014

@anien Závidím, že máte tu možnost. A moc vám to přeju. 😉

blahova_andrea
13. čer 2014

@anien jen si to pořádně užijte, máte právo být spolu i sami. my jsme nechali malého babičce na víkend v 8měsících a odjeli si odpočinout. bohužel od té doby se nám nic takového nepodařilo a teď už asi dlouho zas ani nepodaří. neměj špatné svědomí, on si to s babičkou užije, budete mít vy i on změnu a pak si zas budete užívat spolu.

jasamin
13. čer 2014

@anien - závidím. Kéž bych měla tu možnost. Užijte si to a hlavně bez výčitek!!! Máte nárok být s manželem spolu sami.

bubbi
13. čer 2014

@anien my jsme zatím tu možnost neměli, ale těším se na to, jak svatý na nebe 😉 Užijte si to!

kamino
13. čer 2014

Take zavidim 😉 uzijte si to,urcite se vam styskat bude,budete si rikat, Jeee tohle by se mu libilo a tak,ale ten tyden bude urcite krasny relax.

kocour1
13. čer 2014

Ahoj, letos v březnu jsem byla na lyžovačce v Alpách jen s manželem a když čtu tvé řádky, jako bych slyšela samu sebe před odjezdem🙂...tak zde je moje zkušenost: Emi byla u babičky, na kterou je zvyklá. Já se přesto tak bála, že se nám bude vzájemně stýskat, že jsem se ani netěšila...v den odjezdu jsem prostě odjela a řekla si, že už s tím nic nenadělám a že to prostě musíme nějak zvládnout. No a světe div se - vůbec se mi nestýskalo, náramně jsem si to užila. Emi byla úplně v pohodě, každý den jsem zavolala a když jsem slyšela po hlase mojí mámu, jak je klidná a žvatlání Emi, tak jsem se přestala úplně stresovat. Takže jeď a užij si to! Někde jsem četla a to mi pomohlo, že bychom měli občas nechat dítě s prarodiči, že to je pro ně obohacující🙂.

tanak
13. čer 2014

Asi budu v menšině, ale já bych bez dcery na dovolenou jet nechtěla, tato představa mně neláká a jak nad tím přemýšlím, přijde mi to i trochu sobecké. Když si vzpomenu na dětství, tak moji rodiče jezdili na dovolenou vždycky s námi jako dětmi a manželovi rodiče taktéž.
Možná budu mít za pár let jiný názor, ale momentálně shledávám jako jedinou přijatelnou variantu dovolenou rodinnou a do té patří i dítě/děti. 😉

lv
13. čer 2014

já mám tak 2x do roka víkend, a dovolená jen s mužem by našemu vztahu prospěla jak sůl...no nejlíp s dětmi, rodinná a pak nějaká pro maminku, tatínka, jen spolu jako dospělí, ne řešící neustále děti..pokud máš tu možnost, ber to všemi 10 😎

blondynka400
13. čer 2014

@tanak naprostý souhlas. Jet na víkend, odpočinout si od dětí je určitě jednoznačně plus pro obě strany. Ale trávit bez nich dovolenou bych nechtěla, přišlo by mi to hodně sobecké a líto, abych byla u moře a pod. a oni u babičky, i když jí zbožňují...

amallie
13. čer 2014

@anien já jsem doma nechala tři děti na 14 dní a odjeli jsme hodně hodně daleko. Ještě na letišti jsem byla celá nesvá a pětkrát volala domů, ale jak jsem vystoupila z letadla úplně někde jinde, tak to ze mě spadlo a bylo to strašně fajn 🙂
sobecké to není, děti o to nestojí, u babičky je jim lépe 🙂

maia74
13. čer 2014

Ahojky, tiše ti závidím.... Když byla holka malá, měli jsme hlídací babičku, na kluka už ne, ten se mnou jezdil i na firemní které můj bývalý zaměstnavatel pořádal 2x ročně, naštěstí to nikomu nevadilo, byl to takový firemní talisman 😀 . Teď čekáme třetí a dopředu víme, že na všechno budeme sami. Žádná babička, žádný děda, takže tohohle se asi nedočkám. Ale rozhodně jsem pro, aby si rodiče i děti od sebe odpočinuli. Myslím, že nejhorší bude odjezd ( já teda brečela jak želva, když děti odjížděli na tábor nebo školu v přírodě - brečela jsem i když přijížděli 🙂 ). tak přeji hezkou dovolenou a užijte si to 😉

anien
autor
13. čer 2014

@tanak @blondynka400 Mě to sobecké nepřijde už proto, že si to syn nebude pamatovat. Nevím jak vy, ale já si z doby před 3. rokem nepamatuju v podstatě nic. Proto taky bez něj jedeme letos. Příští rok s ním už počítáme. Beru to jako poslední možnost delší dovolené bez dětí a do budoucna max. pár dní, pokud vůbec 😉

anien
autor
13. čer 2014

@kocour1 Díky za tvou zkušenost, trochu to ze mě spadlo 🙂
@amallie A jak jste třeba řešily balení? Přemýšlím, jestli nemám balit, aby to neviděl. Pravda, budu balit i jeho...možná je to jen moje černé svědomí, že to řeším.

marcinek
13. čer 2014

@anien bud v klidu, takhle maly dite to stejne nevnima. Spis to budes resit ty a uz je na tobe jak si to uzijes. Nasi jezdili bez nas skoro kazdy rok do zahranici, poprve me vzali az v 11. Vubec mi to nevadilo, byli jsme u babicky na venkove, chodili jsem tam i do skoly na tech par tydnu a moc rada na to vzpominam. Ani se nam nestyskalo a kdyz pak dovezli neco z dovci, co u nas nebylo,tak to bylo radosti.Ja bych jela hned mit tu moznost, clovek musi byt taky za sebe trochu sobecky a ne podridit vse detem, i kdyz je miluje. O co vic si odpocines, o to vic jim pak muzes dat 🙂

evaviki
13. čer 2014

@anien budes se divit, ale ja si pamatuju konkretni zazitky uz pred druhym rokem, takze na to, ze si to pamatovat nebude, nespolihej.. pokud je ale na babicku zvykly, tak to bude mit jako vzpominku na prazdniny u babicky a ne jako traumu, toho bych se nebala 🙂 Jinak to mam stejne jako tady mensina, na vikend nekam ano, ale na dovolenou bez ditete uz ne, k mori dokonce vubec, myslim, ze dite potrebuje more vic nez ja.. Kazdopadne preji, at si to moc uzijete a nenervuj se, babi urcite udela takovy program, ze si prcek na vas ani nevzpomene (uz jenom proto,aby se mu nestyskalo, babicky toto umi mooc dobre) 🙂

kocour1
13. čer 2014

@anien více o svých pocitech o dovolené bez Emi jsem psala na svém blogu zde: http://materskadovolena.blogspot.cz/2014/03/dov...

a tady je jak to dopadlo🙂
http://materskadovolena.blogspot.cz/2014/03/tak...

tanak
13. čer 2014

@anien No pamatovat si to asi nebude, ale mně by to svědomí nedovolilo udělat. Balit se potají aby to neviděl? Už to je hodně diskutavilní..Dcerka je o něco mladší než váš syn a ví že pojedeme na dovolenou, vyprávíme ji, co tam budeme dělat, těší se a mluví o tom...fakt nevím jak bych ji vysvětlila, že se balím na dovču, těším se a ji strčím někam na hlídání aby mi na dovolené nějak nepřekážela?

anien
autor
13. čer 2014

@tanak Tak já mu o tom pochopitelně neříkám, ale tajit to před ním nebudu. Balit budu nás všechny a jemu stačí, když mu řeknu, že jedeme na dovolenou a on bude u babičky. Stejně neví co to je a ještě se neptá.

anien
autor
13. čer 2014

@evaviki Já si taky něco pamatuji, konkrétně asi tři zážitky. Ale jak píšeš, tohle by mělo být v pohodě.

anetka1701
13. čer 2014

Jenom jsem si přečetla název tématu "dovolená bez dětí" a rozlil se mi na tváři blažený úsměv" :oD Závidim... Ad. zkušenost - jeli jsme s mužem na 4 dny na slovensko, šáše byl rok a tři čtvrtě... byla s babičkou, kterou zná a miluje a myslím, že jsem to hůř snášela já než ona :oD Dovolenou si každopádně užij, myslím že nemusíš mít výčitky - jedeš předpokládám "směny" 24/7, jako skoro každá matka, zasoužíš si odpočinek :o) P.s. je možný že přijde smutek, vzpomene si na maminku, ale to je normální i když babička hlídá pár hodin... Ona to s ním zvládne a ty se vrátíš jako jinej člověk :o)

p.s. a z týhle dovolený jsme jí převezli ten nejkrásnější suvenýr - ségru :oD

snehulik
13. čer 2014

Pokud jsi se tak rozhodla uz toho nijak nelituj, proste si to uzijete a malej to bez vas zvladne. Ja te svou zkusenosti moc nepotesim nicmene tady je.....loni v srpnu, to bylo synovi 1 rok 9mesicu jsme odjeli s manzelem na tyden do USA nemohli jsme ho vzit sebou meli jsme tu spoustu zarizovani, vybirani bydleni a tak. Trhalo mne to srdce se s nim loucit, prestoze byl zvykly byvat hodne u babicek kdyz jsme jezdili tak jednou mesicne sami nekam na vikend. No zvladla jsem to ale pohled na vsudypritomne deticky byl hrozny. I jsem si poplakala kdyz segra posilala fotky naseho rostacka. Kdyz jsme se po tydnu objali smal se hystericky a do toho plakal asi pul hodiny, drzel mne jako kliste. Od te doby se na nas strasne zafixoval, porad hlidal jestli mu zase neuteceme. Uz nechtel byvat na noc u babicek, i jak se setmelo tak se na me prisal a znervoznel. Pritom obe babicky rikaly ze o nas vubec neplakal, byl veselej, uzil si to....a pritom to pro nej asi nebyla dobra situace, proste najednou nebyla mama, tata, jeho zivot, jistoty a pak ta uleva kdyz nas uvidel. Proste to na nej trosicku nechalo...ale kazde dite je jine...uzij si dovolenou a na pristi pojedete treba spolecne 🙂

anien
autor
13. čer 2014

@kocour1 Wow, ten první článek...to jsou přesně mé myšlenky černé na bílém a při čtení druhého jsem měla slzy v očích. Hlavně v té části, jak se vítáte po návratu. Moc dojemné 🙂

blondynka400
14. čer 2014

@anien já si myslím, stejně jako holky, že z toho trauma mít nebude. Ale když vím, jak si prcek v tomhle věku moře užije.. Navíc má dcera by se tenkrát určitě ptala a bylo by jí to víc než líto, že k moři nejede a lhát jí, to fakt ne.... Každopádně já to nepsala proto, aby jsi měla nějaké výčitky, to určitě ne 😉 Je to každého věc a názor... Pouze jsem podpořila menšinu. Jenom k tomu, že je to poslední možnost jak jet bez dětí... To si opravdu nemyslím, naopak těch možností je pak mnohem více, školky v přírodě, školy, tábory a pod. Ono mají vlastní program a člověk si ho může udělat taky bez "výčitek" a pak trávit rodinné dovolené spolu. Naši taky jezdívali, v létě jsme byli i 14 dní s babičkou a dědou, ale na "hlavní" dovolenou by bez nás nikdy nejeli.....

anien
autor
14. čer 2014

@blondynka400 Jak jsem psala, já mu lhát taky nebudu...on z toho ještě nemá tolik rozumu a příští rok s ním počítáme. A poslední dovolená bez dětí byla myšlena jako poslední dovolená u moře. Jestli budeme jezdit k moři, tak jedině s ním. A 2x k moři si dovolit nemůžeme, že bychom byli jednou s ním a pak sami 🙂

micha.bello
14. čer 2014

Ahojky... 🙂 My jsme byli loni na dovolené v Chorvatsku a protože jsme zvolili cestu autobusem, vzali jsme nakonec jen starší dceru. Asi je to sobečtější než jet úplně sami, ale mladší by nebyla schopná ani teď v klidu sedět 15 minut natož 15 hodin. Klárka si dovolenou užila, já teda myslela na Simonku celou dobu co jsme tam byli a bylo mi líto, že ji tam nemáme, hlavně, když jsem viděla stejně staré děti jako ona. Plánujeme dovolenou příští rok, pokud neseženeme do té doby chatu a už nyní přemýšlím, jak to uděláme, protože Simonku chceme vzít určitě, ale malého si asi netroufnu vzít. Leda bychom se tam dostali letecky a i tak mám strach jak bude ještě malý.

barinkas
14. čer 2014

tak asi to je každého věc... bych bez malé rozhodně nikam nejela... Sice ji budou 2 roky, tak by to asi nějak nevnímala, ale mám osobní zkušenost s tímto, tak možná reaguji dle toho. Moji rodiče mě v podstatě hned od narození odkládali i na měsíc k babičce, vím z vyprávění, samo nepamatuji se. Na dovče jezdili také sami. Vím, jak jsem byla starší, tak nějak od 6 let, že jsem to hodně vnímala, hrozně mě to mrzelo, že mě nechtějí sebou, vždy počítala dny, dělala čárky, až se vrátí... Pak mě 1x za rok tedy někam vzali, ale dál jezdili několikrát ročně sami. A vcelku mi hlavně matka dávala najevo, že chtějí raději sami. Tudíž opatrně milé dámy s tím, jak to dítko prožívá... že ho necháte někde a sami jedete... V mém případě to je asi extrém, ale určitě bych se před dětmi moc netěšila, že někam jedete a moc se o tom nebavila. Bo já si absolutně nedovedu představit, že se některá z vás těší, až dítě dá k babi a jede sama... S malou jsme byli u moře když měla loni 13 měsíců a paráda. Bez ní bych byla raději doma...

babulinkab
14. čer 2014

Já mám dcerku tříletou a zrovna dnes balíme na dovču v chorvatsku, pomáhá mi, vybírá věci, vůbec si nedovedu představit jí říct - ty nikam nejedeš???
A jinak to "odložení" děti prožívají hodně, syn byl teď týden u mých rodičů, kvůli tomu, že dcerka byla nemocná, tak aby se od ní nenakazil, a když se vrátil domů, tak byl takový zaražený, jiný, přišlo mi, že to bral, že jsem ho tam odložila, i když u prarodičů se měl jako "král".

lu777
16. čer 2014

@anien ano, jezdíme, snažíme se jednou za rok, protože jinak nemáme hlídání, takže to jsou jediné dny kdy na sebe s mužem máme čas 😒 😵
děti to vždy zvládly v pohodě.... hlídá buď babička (jednou za rok ji holt urveme) nebo jsme měli zaplacenou paní na hlídání (děti ji znaly delší dobu a byl to někdo komu jsem opravdu věřila)
samozřejmě hlídání doma, tam mají vše po ruce, všechny hračky a myslím, že to snášejí lépe....
užij si to!!!!! 😵

jinak děti si nikdy nestěžovaly, že nejedou s námi, jeli jsme na 1-6 dnů, takže si myslím, že únosné pro obě strany....
a prostě vysvětlím a je to.... nedávno jsem jim vysvětlovala, když se ptaly proč chodím na cvičení... prostě proto, že mě jinak bolí záda a baví mě to... a tuhle se ptaly proč jdeme s manželem někam a kam atd... tak zase vysvětlím, že potřebujeme s tátou taky čas sami, dělat věci pro dospělé a že to je večer a oni už spinkají tou dobou a jdeme třeba do divadla a tam je to na dlouho to sezení a hra je pro dospělé..... a když chtějí, tak pak třeba jdu s nimi do divadla na něco pro děti....
normálně vysvětluju, že děláme většinu času to co je pro ně, co baví je... pak něco co můžeme dělat celá rodina dohromady (třeba výlet na kole nebo nějaké kino apod.) a pak to co je pro dospělé.....

není důvod se cítit nějak provinile, pro dítě je velmi důležité, aby na sebe rodiče měli čas o samotě! je to základ toho, aby vztah fungoval - a tím pádem aby dítě mělo oba rodiče.....
bohužel velmi často na to zapomínáme......

amallie
16. čer 2014

@anien já jsem balila normálně doma, holkám to bylo šumák a všechny zůstaly v našem bytě a babičky se přesunuly sem, na týden moji rodiče a na druhý týden tchánovci, starší chodila normálně do školky a na kroužky 🙂

lu777
16. čer 2014

@barinkas tak měsíc je velmi dlouhá doba pro tak malé dítě 😖
my jedeme pryč na 1-6 dní.... teď mě někdo přemlouval dát malého na tábor, ale vidím,že na to ještě není připravený a taky to byl tábor na 10 dní.... já to vidím tak na týden za rok, až bude mít absolvovanou 1. třídu....
prostě nějak rozumně k věku 😉