Jezdíte na dovolenou bez dětí?

anien
13. čer 2014

Jezdíte na dovolenou bez dětí? Jedeme za měsíc bez našeho klučiny na týden do Itálie. Bude u babičky, na kterou je zvyklý. Vím/doufám, že to zvládne on i my, ale čím víc se blíží termín, tím víc mě přepadá úzkost. Loni byl u babičky na 4 dny na prázdiny, ale to jsme byli doma v jedné vesnici a bylo to v pohodě. Nechci slyšet, ať ho tedy vezmeme s sebou. Ono to už ani nejde. Spíš jak jste to zvládly vy. Předpokládám, že nejhorší pro mě bude první 1-2dny a pak si to už budeme s manželem užívat. Potřebujeme to jako sůl 🙂

lu777
16. čer 2014

@barinkas no tak já se klidně přiznám, že se velmi těším, až dám dítě k babi... je tam 1x za rok na týden 😉 jinak ji skoro nevidí....
a upřímně jsme oba s mužem kolikrát už velmi unavení, střídáme se různě, abychom to nějak dali, protože z práce přijdeme a je druhá směna a občas je to tedy na doraz... teď měsíc neštovice, hned po nich viróza s vysokými horečkami, týden na to starší rozsekaný loket.... jako je to pořád něco, mám co dělat zvládat práci a domácnost u toho, psychicky mě fakt tak od března do července drží to, že v létě budeme mít pár dní jen pro sebe, jedeme takhle 7. rokem a už jsme měli i velkou manželskou krizi a tohle (a nezaměstnanost manžela) byly hlavní příčiny.....

ale chápu to, já když měla 1 dítě, tak jsem to taky viděla jinak, no však to byl můj první a druhý rok, začátky.. 🙂 ..... a mnohem víc jsem na něm visela... měla jsem víc energie atd.... co mám dvě, tak první rok byl fakt o přežití, prošla jsem si fakt vyhořením v dcerčině třetím roce, ono po 6 letech doma to už stačilo.....
takže se opravdu dobíjím v práci a na cvičení - to průběžně během roku a pak těch pár dní volna....

a ano, nepokrytě se na to těším!! však jedu s chlapem, kterého miluju 🙂
děti si mezitím užijí babičky, které je celý rok nevidí 😉
a samozřejmě s nimi pak taky někam jedeme, tenhle rok dokonce poprvé k moři 🙂

lu777
16. čer 2014

@anien normálně zabal a vysvětli mu to... on zas tak maličký není 😉 je důležité, aby dítě vědělo co se děje.... já staršímu i vždycky řeknu na kolik to je dní a on si to počítá...

super je, že se člověk dobije a má pak pro děti víc energie a samozřejmě to velmi pomůže tomu manž. vztahu....a samozřejmě s dětmi si uvědomíme jak moc je máme rádi a jak si chybíme, vždycky je to pak hezké po návratu 🙂

zelva
16. čer 2014

@amallie Fíha, když tak koukám na počet dětiček a jejich věk, tak hluboce smekám před babičkou, jestli tedy byla ta, která 14 dní hlídala! U nás by byl tedy hodně velký problém pohlídat dvě děti, na tři by se mi vyprdli 😅

lu777
16. čer 2014

@zelva přesně tak, u nás totéž... jedna babi hlídá zásadně jen jedno dítě.... jednou za rok na týden...
a ta druhá ty dvě zvládne ale vidíme ji zas jednou za rok....
ale ta je fakt, že když už hlídaly, tak mělo všechno do mrtě nachystané a udělané co nejjednodušší, navařené, vyprané, no fakt jen pohlídat děti.... takže pro mě by to vlastně byla dovolená doma 😅

amallie
16. čer 2014

@zelva u nás jsou naštěstí babičky i děti v pohodě 🙂

amallie
16. čer 2014

@zelva ale teda hlídají u nás doma, kde všechno je, pohodlíčko, pohodička a děti jsou hodné

ali34
22. čer 2014

@anien ...to se máte 😉 jezdívala jsem taky i bez dětí, buď s manželem a nebo i s holkama na dámskou jízdu. Vztahu to prospěje a dětem to neublíží 😉 Hlavně žádné výčitky 😉

wendy_
22. čer 2014

@anien Uz 4,5 roku jsme nebyli s manzelem sami ani cely den, natoz cely tyden mit dovolenou. Tchyne s tchanem by mozna pohlidali, ale deti je vidi tak 4x do roka a nejsou na ne zvykle. Na dovolene jsme nebyli jeste delsi dobu. Proste to tak mame a cas s manzelem o samote bych uvitala,ale zase nemusim resit, jak to moje deti nekde u babicky zvladnou. Az budou chtit, tak je necham u prarodicu,ale nutit je nebudu.
Znam i rodice, kteri vyrazili na dovolenou sami, kdyz nejmladsimu ditku byl jen rok.

denousek
24. čer 2014

my jedem s detma v cervenci na balaton do madarska a v srpnu jedem sami do tunisu ale to tak že nejdriv bylo hlídání babička si je zamluvila tak jsme si rekly že nebudem sedet doma.. až je mi to líto ten starsi by byl z letadylka paf...no co tak třeba pristi rok

aviv
25. čer 2014

Bez dětí by to pro mě nebyla dovolená - nám s manželem bohatě stačí, když děti občas přespí jednu noc u babičky, my si zajdeme do divadla, na koncert, na večeři a užijeme si večer a hlavně ráno ve dvou. Ale dovolená by mě fakt nebavila, zvlášť, když bych kolem sebe viděla jak si to jiné děti užívají. Dcera si navíc hodně pamatuje, mám pocit, že má zážitky z dovolené už tak od tří let, těší se, balí věci a následně o všem vypráví, tak nevím, neměla bych sílu říct jim : " my jedeme jen s tatínkem " , určitě by to obrečeli, neměla bych na to nervy.. Moje mamka mě všude brala tak dlouho, jak jsem o to stála, procestovala celý svět a já jsem jí za to vděčná, třeba do Dubaje a Brazílie jsem s našima jela už jako studentka, samosebou mně to zaplatili - a taky si mohli říct, že mě nechají doma, že ušetří a nenapadlo je to. Na cestu na východní Slovensko v 5 letech jen s mamkou si pamatuju dodnes a obdivuju její odvahu .-)
Beru to tak, že od doby, kdy mám děti jsou součástí mého života a dovolená k tomu patří. Kupovat 4 letenky se sice prodraží, tak se musíme uskrovnit a jedeme jenom autem, nebo prostě k moři nebudeme jezdit každý rok.
A jen chci podotknout, že nepatřím k matkám, které by dětem podřídily celý život a věnovaly se jim 24 hodin denně, to vůbec ne, ale ochudit je o dovolenou, to prostě nedám.

ija1
25. čer 2014

me by ani nenapadlo nechat deti doma.... dovca je dovca a to si maji uzit vsichni....
cestujem s malou do zahranici od roka a s tou mladsi zacnem za rok taky.... nikdy by me nenapadlo nechat deti u babicky a jet k mori, nerikam na vikend, ale ne na dovolenou... tam ma byt rodina pohromade.... pristi rok planujem letadlem a poletime vsichni, doted jsme jezdili autem po Evrope a zase zacneme... jo, je to vic penez treba za letadlo ale pri dvou dospelych byva u first minute dite zdarma... detem to prospeje, uvidi neco noveho a pokud jsou alergici tak vyznam more a morsky vzduch je taky k nezaplaceni....

jak uz tady aviv napsala, deti jsou soucasti zivota a nebudu je nekomu odkladat, abych si radoby odpocinula...pro me by to odpocinek nebyl, my jsme prost aktivni a podnikame vsechni spolecne jako rodina...

cestysdetmi
27. čer 2014

Myslím si, že vyrazit na dovolenou bez dítěte nebo dětí je jednou za čas úplně v pořádku. Ono je taky důležité občas vnímat partnera a vidět ho jednou za čas v jiné, než rodičovské roli. Nejen o děti, ale i o vztah je třeba pečovat. A pokud píšete, že to potřebujete jako sůl, bez výčitek jeďte. Neznamená to, že dítě o něco přichází, naopak. Bude s babičkou, která bude mít tak šanci si ho užít a dítě taky získá jiné podněty, zkušenosti s jinýma lidma, situacemi. Pokud je to navíc osoba, na kterou je zvyklé, není co řešit. Určitý pocit bezpečí zůstane zachovaný. Představa, že by dítě mělo první tři roky být jen s maminkou, mi nepřipadá zdravá. Jsou nutné i jiné podněty. Jen je asi fajn, aby to tak nebylo pořád. Aby dítě nemělo pocit, že je k babičce odkládané.
My s přítelem s sebou dceru na dovolenou bereme. Líbí se mi představa společné rodinné dovolené. Ale rádi bychom i nějaký čas strávený jen v partnerské rovině. Ideální jsou proto kratší pobyty u moře (pokud rozpočet dovolí). Tři, čtyři noci pryč, vztah dostane svou ošetřovací kůru a babičky i dítě to v pohodě zvládnou a ještě si to spolu užijí. Kdyby někoho zajímaly krátké pobyty u moře více, najdete článek na mém profilu nebo webu. Jmenuje se "Jen pár nocí u moře".

penzionalenka
2. črc 2014

Milé maminky,

rádi bychom vám nabídli ubytování v penzionu Alenka ve Špindlerově Mlýně - Labská, který se nachází na sjezdovce v nadmořské výšce 860 m, na svahu nad přehradou na Labi. Penzion Alenka poskytuje ubytování v 7 dvoulůžkových pokojích - celé ve stylovém dřevěném interiéru, s možností přistýlek. Penzion Alenka zajišťuje stravování v útulné stylové restauraci po celý den, případně na jedné ze dvou venkovních teras. *** Penzion Alenka disponuje dětským hřištěm a díky své poloze je ideálním startem pro vaše výlety do přírody***

Penzion Alenka

denyzuza06
2. črc 2014

já na dovolenou bez dětí nejezdím, ale nemám nic proti tomu když bez nich někdo jede. Asi bych si dovolenou bez dětí neužila a nehodlám to ani zkoušet.

mailli
2. črc 2014

My to řešíme podle mě jednoduše. Pokud chceme jet s manželem někam, kde si to děti užijí, jedeme všichni. Teď pro změnu chceme jet do Alp na túry, což znamená být celý den na nohou a opravdu někam dojít - takže holčičy budou u babiček, protože takovouhle dovolenou by nezvládly. Myslím, že je důležité jednou za čas vidět mého manžela jako "obyčejného" chlapa a ne stále jen tako tatínka. Já si hlavně odpočinu po psychické stránce, nemusím být pořád ve střehu a plánovat co, kdy, kde... Pro někoho je nemyslitelné být na týden bez dětí. Já bych se potom ale cítila (když to hodně přeženu) být otrokem. Svoje děti miluji nade vše, ale mám prostě takovou povahu, že si potřebuji jednou za čas "odpočinout". Přitom mi sice obě moje holčičky chybí, ale užívám si tu volnost a o to víc se na ně potom zase těším! Je strašně těžké to vyjádřit slovy a když to po sobě čtu, tak to zní mnohem hůř, než jak to myslím 😅 Tak to, prosím, berte s nadhledem...

capricej
10. črc 2014

a co říkáte na to, že dítě bude 4 dny u mých rodičů a další 4 dny u manželových????????? ☹

edeltraut
10. črc 2014

My jsme zatím nikdy bez dětí na dovolené nebyli a ani neplánujeme.... bylo by nám líto, že děti sedí doma a my si užíváme 😀

achjonetusim
10. črc 2014

@anien Tyden v tomhle veku ditete uplyne jako voda, zvlast pokud mu babicka pripravi hezkej program 😉 Zmena prostredi prospeje jak jemu tak vam, ver tomu. Osobne si myslim ze jednou dvakrat do roka na par dni/tyden nekam odjet bez deti nebo naopak nekam je poslat (samozrejme pokud maji spolecenskou povahu, hlidaci osobu znaji a maji radi a na cely "dobrodruzstvi" se tvari pozitivne) a hodit si nohy na stul je lepsi nez lazne 🙂

leg
10. črc 2014

My zrovna řešíme, zda zítra odjet navečer do jižních čech na víkend na vodu sami, protože děti jsou nemocné (žádné horečky, jen nastydnutí a konec neštovic). Na jednu stranu se nám moc nechce, protože jsme letos měli jet prvně všichni čtyři, ale vzhledem k jejich nemocem je to na druhou stranu jediný víkend a na dlouhou dobu zase poslední, co budeme s manželem sami dva. O děti se postará mamka, která s nimi bude u nás doma a pro ně to bude, jako když odjíždím jednou za měsíc na víkend do školy, takže jsou na to zvyklé.
Kdybychom ale měli jet na klasickou dovolenou (myslím více jak 7 dní), tak bychom bez dětí asi nejeli.
PS. hodně se nám osvědčil také přístup, že když odjíždím, tak vždy několikrát během dne jim připomenu, že odjedu, ale že se xxx krát vyspí a budu zpět a především to, že děti zůstávají doma ve svém prostředí a babička přijíždí k nám. 🙂

kammka
10. črc 2014

on je asi rozdíl, když jedete na dovolenou několikrát do roka a nebo když jste rádi, že se utrhnete od baráku na jeden týden za celý rok.. mně je kolikrát blbý, když je holka u babi a my s malým jedem někam třeba jen na návštěvu a užijem si to a ona s náma není.. my se bohužel neurvem od baráku všichni spolu nikdy, máme domácí zvířata, ale kvůli tomu vypadnutí ze stereotypu, novým zážitkům, setkání s jinými lidmi a změně prostředí vyrážím s dětma sama a tatínek doma kmitá, přecijen ta zvířata byla hlavně jeho volba..ale mrzí mně, že není schopen si to nějak kolem těch zvířat zařídit a jet s náma.. bez dětí by to pro mně nemělo žádný smysl..

anien
autor
10. črc 2014

@mailli Ano, i to je jeden z hlavních důvodů, proč jedeme bez něj. Vymysleli jsme si spíš poznávací dovolenou a hodně zážitků. Chceme toho co nejvíce stihnout a v mezičase se někde vyplácnout u vody. Nedovedu si to s ním představit. Je hodně živý, minutu nikde neposedí. To už by bylo lepší trávit dovolenou všichni doma u bazénu, než abych ho honila někde po pláži od slunečníku ke slunečníku 😠

annetniky
11. črc 2014

Já mám holky 4 a 3 roky a zatím bez nás byly vždy tak 3 dny a pokaždé v pohodě - odloučení víc to řeší rodiče, děti jsou spokojené tam, kde se mají dobře 🙂 Na začátku příštího roku se chystáme pryč na 12 dnů a už teď vím, že se víc bude stýskat mně než jim. Zbytek dovolené pak chceme věnovat jen a pouze jim a myslím, že tak budeme spokojení všichni.

lu777
12. črc 2014

koukám jak dočítám, že to je buď a nebo často...

tak my to bereme středem - jedeme s dětmi i bez nich... holt nelétáme moc a bydlíme v obyč hotelech, žádný all inclusive, teď jsme byli v Chorvatsku vlakem na 8 dní s dětmi a bydleli v panelák. bytě a to úplně stačilo, vařili jsme si sami... a pak jedeme na týden s mužem sami v srpnu... děti to vědí, je to tak každý rok... včera třeba šla tchýňka (je u nás na víc jak měsíc) večer sama do města a starší syn sám od sebe komentoval "jo, babička chvíli potřebuje být sama a dělat něco jiného, to je v pohodě" 🙂
svoje děti miluju, ale prostě s nimi je dovolená jiná.... blbneme ve vodě, jíme zmrzku, ale holt na výlet na krásný ostrov vedle nejsou ani peníze ani nejde s dětmi sedět 2 h tam a 2 h zpátky v lodi, to by ještě nedali.... muzea taky nehrozí, max. tak jedna památka v rychlosti - takže mnoha věcí se člověk vzdává a přitom si samozřejmě ani tak neodpočine navíc.....
já preferuju se toho nevzdávat a užít si to s nimi a i bez nich, asi jako
@annetniky

ale je super jak se to zlepšuje s věkem 🙂 jen prostě nejsem ochotná čekat 10 let, tohle nejsou jen léta mých dětí a jejich dětství ale taky moje - a možná nejlepší - léta 🙂 🙂

lu777
12. črc 2014

@capricej no tak záleží jestli je oba dobře zná a taky jak jsou daleko od sebe, kolik mu je a tak....
ale není to žádná tragédie 😉 však proč by děti nemohli být u svých prarodičů? 😕
myslím, že naopak dneska děti s prarodiči tráví obecně málo času a na tom nevidím nic pozitivního.....

já si myslím, že i dítě si potřebuje odpočinout někdy od rodičů 😉 záleží jakou má povahu a kolik mu je, ale už jsem si několikrát všimla, že dítě zlobí hodně a pak najednou třeba po půl roce nebo roce je u babičky a pak přijede domů a je spokojené a šťastné... jednak si odpočinulo, má nové zážitky, trošku se mu otevřely zase jiné obzory, přece jen babi a děda mají jiný program dne, jinak mluví, jinak řeší věci, jinak vaří - a je dobré z toho stereotypu trošku vybočit... (nepočítám tedy velmi malé děti, ty můžou být hodně vázané na matku, ale fakt není nutné, aby se děti držely do puberty mámy neustále - a pak přesedlaly rovnou na počítač 🙄 😅 )

denousek
12. črc 2014

@capricej my jedem na dovcu s detma i bez nich... a to budou taky nejdriv u jedne babicky a druhou ulku u druhé 😉

mavega
14. srp 2015

Mně to sobecké nepřijde. Mám nádherné vzpomínky na prázdniny u babičky. Tam jsem si vždycky užila mnohem víc zábavy, než kdybych se s našima celý den válela u moře. Navíc mně to přijde důležité i pro vztah...člověk by neměl zapomínat, že má kromě dětí i manžela.

hohe
14. srp 2015

Tak Anička už teď jezdí tak na 2-4 dny k babičce a dědovi - vždy se tam těší, protože tam žije i ségra a ta má o rok mladšího chlapečka a ti dva se milujou 😀... Jinak máme v plánu jezdit 2x do roka bez dětí na víkend s manželem pryč... ale dovču bych bez dětí nedala... My jedeme za 14 dní tady na Vranov z oběma prďolkama a už se těším...

jujatko
16. lis 2015

Jsem ráda za tuhle diskuzi. Zrovna řešíme, zda zaplatit zálohu na dovolenou na příští rok. Chceme jet na 12 dní bez malé, které v tu dobu budou 2 roky a 3 měsíce. Na jednu stranu se hrozně těším, na druhou stranu už teď mám výčitky a říkám si, jak to malá zvládne. Do teď jsem s ní byla prakticky každý den 24 hodin denně. Teď byla poprvé na víkend u babičky a v pohodě. Bývá u ní i čtvrtky odpoledne, tak doufám, že to do té doby "natrénujeme" a vše bude v pohodě. Přesně, jak už někdo psal, je to víceméně poslední možnost, kdy jet na dovolenou k moři bez dětí, protože si říkám, že ve dvou letech je to tomu dítěti víceméně šumák. Později už by mi to bylo líto, že ji nemám s sebou.

lennus
16. lis 2015

@anien Zatím jsme nebyli, ale chystáme se na pár dní bez něj buď na wellness víkend nebo za kamarádem do zahraničí. Kupodivu manžel s tím má větší problém než já, říká, že je malý parťák a měl by být s námi. Je fakt, že on s námi odmala dost cestuje, ale já cítím, že bych si i ráda trochu odpočinula a dala veget. Já jakmile dítě svěřím někomu, komu důvěřuju, nemám starost. Vím, že jakmile se malému někdo věnuje, tak je v pohodě, i když mám pocit, že je to takový maminčin mazel. 😉 Ale zas se na něj pak moc těším!
Já to podporuju, partneři si musí udělat i čas sami na sebe!

mnadja
12. říj 2016

@jujatko Řeším zrovna totéž, co jsi řešila před rokem a dcera je stejného věku, jako byla touto dobou loni vaše. Chceme jet v listopadu na 14 dní pryč. Máme zatím jen letenky a já trochu zvažuji bojkot cesty, neboť mi to přijde na dlouho. Dcera je na prarodiče zvyklá, takže tam nevidím problém, ale přijde mi to jako dlouhá doba. Týden bych neřešila vůbec, ale dva...
Jak to bylo u vás? Jeli jste? A malá v pohodě? Jaká byla po návratu?