Jezdíte s dětmi na hory? Kam?

lenka132
5. led 2009

Ahoj maminky, tak jak tak koukám ven, tak ty hory jsou vlastně i v nížinách, ale jenom přece hory jsou hory, jezdíte někam?

aponchie
5. led 2009

ahoj jezdime na Praded,ale uvitala bych neco bliz pac ja nelyzuju a mala se uci teprve spis neco v nizine bez stovek lidi

lenka132
autor
5. led 2009

tak tam jsem zrovna nikdy nebyla, my jezdíme nejčastěji na Šumavu, na špičák, ale to hlavně proto, že to máme nejblíže

lenula.b
5. led 2009

ahoj, my teda jezdíme do Stříbrnic u Starého města, chata je přímo na svahu, jen sejdeš schody a obuješ lyže, nikam se nemusí chodit ani jezdit, kopeček je to mírnej na učení jak dělanej, já taky moc nelyžuju a malá je ještě moc malá, ale příští rok už ji MM bude určitě chtít zkusit na lyže postavit...

aponchie
5. led 2009

no jasne ..u nas je to za rohem Praded,ale vis jak na nauceni male je to i tak daleko a draho to mas restaurace benal neco za bus nahoru ted to lyzovani..ja si vzpominam jak mi deda udelal drevene lyze a zkousela sem to za barakem na kopecku a parada.. 😀 jen malej dotaz..nevis jestli je dobre u deti zacinat s klasickyma lyzema a lyz.botama nebo jen pridelat jejich boticky do tech plastovejch lyzi,ja teda jsem pro prvni variantu ikdyz se mi zda ,ze to musi byt strasne tezke na tu malou nozku a neohebne..

lenka132
autor
5. led 2009

Leni, tak to je super, to je nejlepší, když se nemusí trmácet někam kamsi...to my to máme také přímo na sjezdovce, s jídlem....prostě pravá dovča, jéé jak se těším

skurinka
5. led 2009

ahoj my jezdime do jeseniku-velke losiny a nadhera.chaloupka u lesa pod chaloupkou potucek.jako v pohadce 🙂 🙂

lenka132
autor
5. led 2009

api, tak o cenách my ani nemluv, jezdíme se 3dětmi a vyjde nás to už skoro jak dovolená u moře, ale zatím dáváme přednost těm horám, baví nás to a jezdíme, co jsme spolu

aneta52
5. led 2009

ahojky nemáte tip kam s dětmi na hory??Chceme jet víc maminek s menšíma dětma..Nemáte něco vyzkoušené??Děkuju

lenula.b
5. led 2009

Leni tak my to teda máme bez jídla, ale děláme jen rychlovky, navíc pojedou i tcháni, takže budou nejvíc vařit oni 😀
ale jede nás parta lidí, máme půlku chaty, je v ní přímo i hospůdka, taková rodinná chatička 😉

aponchie
5. led 2009

leni a jak s tema lyzema poradis?

lenka132
autor
5. led 2009

api a kdy začínat, tak to jistě nevím, my jsme malou dali na lyže ve 2 a půl letech, na normální, ale vždy tak hoďku denně, jen aby si zvykala a aby na nich uměla stát, další rok jsme ji už dávali do lyžařské školičky

aponchie
5. led 2009

ne kdy ,ale na jakych lyzich 😀

lenka132
autor
5. led 2009

asi by ses měla zeptat nějakého instruktora lyřování, nebo jestli dr??

skurinka
5. led 2009

anet koukni.-chaty a chalipy.cz.a tam urco neco najdeza 🙂

lenka132
autor
5. led 2009

no my jsme ji v těch 2 a půl letech dali na normální sjezdovky a přeskáče, měli jsme je půjčené z půjčovny, myslím si, že by měli mít kotničky pevné

lenka132
autor
5. led 2009

Leni, tak to máte ale suprově zařízené

aponchie
5. led 2009

ja mam prave u baraku kousek bazar s lyzema tak sem na to kukala ona potrebuje max 90cm lyze,ale prave neprijde vam to desne tezke i s tou botou?jako jestli to nebude mit po kolena ty botky a udela v tom neco ..chceme je koupit pac vyjsou i s helmou brylema cca na litr cele a myslim,ze se to pak dobre proda zase nevim kolik je pujcovne a ani sem u nas pujcovna nenasla,ale optam se,ono to musi byt serizene nejak dobre i na tak male deti?myslim to vypnuti lyze a pod.?

lenka132
autor
5. led 2009

jasně api, lyže musí být mnohem kratší, než je vysoké dítě, jinak se na nich přizabí, budou se mu blbě řídit,....to vše by ti měli při kupování lyží říci, jinak musí ýt seřízené na váhu dítěte, když dítě spadne, aby se mu vyplo vázání, aby si nezlomilo nožičku, jen se obrň asi to nepůjde hned ze začátku, ale třeba ano, no naše malá ze začátku bojovala, jen sjet mírný kopeček, no a vloni s náma jezdila už i červené sjezdovky....držím palečky

aponchie
5. led 2009

leni ja sama nelyzuju skoro nic pac jsme poprve stal ana lyzich v 7letech a pak ax pred 5lety kdy mi nejakej chuj dal lyze snad dva metry dlouhe a neserizene(ja o tom nic nevedela tak sem mu verila)no a toho jsem nemela sanci vyjit zdrava(4nasobna vretenova zlomenina berce a jine pohmozdeniny..no jinak celkem sranda 😀 manzel myslel ,ze ho zabije se mi to krizilo neslo to ovladat a nevypla mi lyze proto se mi zapichla pulka do snehu a ja rotovala v bote takze neco malo uz vim,ale presto radsi se optam 🙂

majkeela
5. led 2009

Dokud bude "malá" malá, tak budeme jezdit jenom tady po ČR a až bude alespoň trošku lyžovat, tak teprve znovu do Alp. Nejblíže to máme do Jeseníků a do Beskyd, tak jezdíme tam. Ozkoušené máme Jeseníky - Petříkov. Máme tam oblíbený penzion, kde je na pokoji i sauna, tak to je fakt super 😀

aponchie - i pro malinké dítě, je třeba mít klasické vázání a boty. Ty lyžečky na botičky jsou úplně k ničemu, pokud teda nemáš zájem jenom poslat to dítko 2 metry z mírného kopečka a zase zpět. Nejde o váhu lyže, protože ji dítě nezvedá, ale jde o ovladatelnost lyže. Botičky s lyží (myslím to vázání na pásky) není nijak pevně spojená a malá ti s tím nic neudělá, nezatočí, je to úplně o ničem. Až v pevných botech, které pevně drží k vázání se může učit lyžovat. Také v pevných botech je daleko nižší riziko úrazu. Smysl učit lyžovat má tak cca od 2,5 let - pro ty nejšikovnější děti. Spíše od 3. Před tím jsou děti schopné pochopit, co po nich chcete, ale nemají ještě dostatečný svalový tonus k tomu, aby požadovanou věc provedly....

aponchie
5. led 2009

maj dikes a ikdyz je koupim treba v tom bazarku tak mi je seridi nekde treba v pujcovne?pac ja nevim jestli je tam serizuji 😲

lenka132
autor
5. led 2009

api s tím úrazem to je dost síla, to fykt musel být s prominutím vů, co ti ty lyže dával, to se ani nedívím, že to takhle dopadlo, jinak to seřízení dělají většinou všude, kde prodávají, nebo půjčují lyže, ale raději si topořadně ověř, zda ten člověk tomu rozumí

aponchie
5. led 2009

a jak se to serizuje jako?

lenula.b
5. led 2009

aponchie většinou tam kde je prodávají, tak by je měli i seřídit 😉

lenula.b
5. led 2009

teřba v Hervisu to dělají, jestli máš někde poblíž 😉

lenka132
autor
5. led 2009

oni na to mají takové zařízení, do toho připevní lyži, pak seřídí vázání, podle velikosti botičky a podle váhy dítěte, prakticky na tom nic není, máme spoustu známých, co si to seřizují sami, ale když je to pro dítě, je lepší si to nechat seřídit u odborníka-my to aspoň teda tak děláme, pro jistotu

aponchie
5. led 2009

jasne hervis je za rohe to me nenapadlo. 🙂 dikes

lenula.b
5. led 2009

není zač 😵

lenka132
autor
5. led 2009

tak jsemkoukala na zprávy a ono sněží snad úplně všude v Evropě, to máme asi vynahrazování za loňskou zimu, ne? Jak já se na ty hory těším, ať už je sobota