Jídlo na dovolenou pro batole. Co vzít?

lady742
21. kvě 2022

O prázdninách se chystáme s dětmi 10,9 a čerstvé 2roky do Chorvatska.Jde mi o stravování té 2lete, pro nás budu objednávat hotové jídlo a jen tam se dovaři příloha.Nejmladsi sice ji všechno,ale doma moc nesolim a dochucují pro ni jen bylinkami,proti se mi moc nechce ji tohle hotové jídlo dávat,protože je mi jasné ,že nějaké dochucovadla a bujóny v tom budou.Veceri zase pořešíme třeba restauraci,popr.udelame nějaké rychlé těstoviny a omáčka ze sklinky atd.A teď co pro ni vzít?Klasické hotové příkrmy typu Hami,HiPP nejí ,ani nikdy nejedlá.Zavarovat neumím,již minulý nezdar,kdy jsem všechno vyhodila nebudu opakovat.Poprosom o nápady jak to vyřešit,nejlépe nějaké hotové jídlo ,které se jen ohřeje.Jen ještě dodám,že vařit na dovolené nechci,to je poslední možnost.dekuji

jjasmina
21. kvě 2022

@lady742 malá jí vše s námi i v restauraci, takze to neřeším, kor na dovolené

eithelwing
21. kvě 2022

Syn jí s námi i v restauraci (v cervnu 2 roky). Ten tyden se podle mě nezblazni. 🙂 Babicky taky solí a mastí víc a neřeším to. Skleničky malý nejedl skoro nikdy.

lady742
autor
21. kvě 2022

Ano vím že se to nezblázní,ona občas ochutna samozřejmě i něco nezdraveho,takhle striktní nejsem,kdyby šlo o jeden den tak neřeším,ale 10dni restaurační strava mi fakt vhodná nepřijde,proto hledám jinou variantu

lidija1234
21. kvě 2022

@lady742 ono těžko poradit, vařit nechceš, zavařovat taky ne, skleničky nejí a jídlo z restaurace ji dávat taky nechceš 😄ještě mě napadá co takové ty hotové jídla pro děti je ve skleničce ale v plastovém jakoby talířku. Já bych vzala to do toho aspoň párkrát něco uvařila, párkrát dala jídlo z restaurace a takhle bych to namíchala jinak nevím jak jinak poradit

jjasmina
21. kvě 2022

@eithelwing máme to stejně a mala by hlavně nejedla ani, kdybyame měli něco jiného, nevím, že se to všude tak řeší

ee.liska
21. kvě 2022

Normálně ji nech jíst to, co vy. I v restauraci se dají najít vhodná jídla. Jde o deset dní, takže žádná hrůza. Kdyby ti šlo opravdu o echt gold zdravou stravu, řešila bys to pro všechny své děti.

journals
21. kvě 2022

Ona je restaurace a restaurace. Nutne to vubec nemusi znamenat jidla typu smazak a hranolky… teda zalezi jak jste zvykli jako rodina jist. Takova zelenina s rybou je naprosto ok i v restauraci, pokud to neni hodne korenene, ale leccos se da damluvit.
Jinak ja treba taky hodne vozila ty talirky Hipp.

areh
21. kvě 2022

A nemáš někoho, kdo by ti se zavařováním pomohl? Já jsem teda dala trošku mladšímu dítěti už normálně all inclusive. Jen jsem vybírala - těstoviny,. pečené maso a podobně. To vybereš i v restauraci.

radkazenklava
21. kvě 2022

@lady742 koukněte na scuk.cz mají tam hotové jídla i se složením...přijde mi to lepší varianta než jiné hotovky. Syn loni neměl ani 2r a jedl v restauraci s námi (jine jídlo, než co máme my, by ani nechtěl)...Vybírali jsme podniky dle recenzi a jidel tak, aby tam bylo něco co jíme všichni.

drep
21. kvě 2022

Dvouletá s námi už jedla vždycky normálně, byli jsme v té době i po čechách, i v Rakousku a všude jsme si vybrali tak, abych neměla pocit, že ji cpu humusy. Přijde mi, že i u nás se to hodně zvedlo a dětské menu už není jen řízek a hranolky. V Rakousku jedla i věci, co doma před tím nikdy nezkoušela. Pravda je, že v našem podání máme na dovolené v poledne pečivo s něčím a pořádně až večeříme, takže jde o jídlo denně a to se deset dní dá. Navíc moc nevidím rozdíl mezi dětským jídlem ve skleničce, které nezná a jídlo v restauraci, které nezná

veroniqess
21. kvě 2022

Normálně s námi syn jí v restauraci, v dobré restauraci se opravdu nebojím, že by to byl nějaký humus, to fakt ne. Ryby se zeleninou a přílohou, různé těstoviny... Nehledala bych v tom vědu. V dobre restauraci se na úpravě jídla taky domluvíte.

veru181
21. kvě 2022

Pokud máš možnost vytipovat “lepší jídlo v restauracích”, šla bych touto cestou. Jinak mě ještě napadá, že když jsem jezdivala s rodiči jako malá, mamka navařila omáčky doma, zamrazila a postupně rozmrazovala - ale to byste se nenajedli společně.

konidana
23. kvě 2022

@lady742 a kolik sní toho hotového jídla, co bude mít pro sebe dvouletá? když k tomu bude mít čerstvou přílohu,tak bych to na dovolené fakt neřešila. Vždyť jde jen o 14 dní.. a restaurační jídla (z restaurace, ne z bufetu nebo rychlého občerstvení) mi přijdou ok. Rozhodně lepší než jakékoli konzervy či hotová jídla😉

terulin
23. kvě 2022

Lehce jsi sama sebe dostala do patové situace, "Vařit dopředu nechci, tam vařit nechci, hotové nechci, do restaurace nechci" je neřešitelné. Leda by vařil manžel 😀

elesse
23. kvě 2022

Poslední variantou je nezavařovat, ale zamrazit a převést v chladící tašce. Al ejakulace bych vzala nějaké "talířky" a jinak dala to, co jíme my

nick1234
23. kvě 2022

@lady742 u dvouletého bych to už neřešila, kor když píšete ze ji všechno ( i když přizpůsobené). Samozrejme bych nedala třeba smažák s hranolkami apod, ale zrovna u středomořské kuchyně jde určitě vybrat zdravé jídlo 😉