Jízda busem do Chorvatska s 21 měsíčním dítětem

snupik
28. led 2009

Nemáte s tím některá zkušenosti?Myslíte, že se to dá...12hodin autobusem přes noc?Chceme udělat radost babi a dědovi a jet s nimi na dovču, aby si malého užili, moc se nevidíme....já mám ale strach, jak to zvládneme....jestli do toho vůbec jít?! ☹

konoupek
28. led 2009

snupik já sama za sebe bych do toho nešla,pže naše malá sebou šije už po hodině jízdy v autě a neumím si představit takovou dálku s ní absolovovat 😕 .My v létě pojedem jen do Orlických hor je to nějaké plus mínus tři hodky autem a i z toho mám obavy.Budem muset dělat po hodce přestávky,takže tam pojedem tak půl dne 😀 .
Ale držím vám palce,at to zvládnete,jestliže se pro tu štreku rozhodnete 😉

kacka.va
28. led 2009

Já bych u tak malého dítěte volila jízdu autem. To si člověk může udělat přestávku, jak potřebuje a je jedno jestli tam přijede o hodinu nebo dvě později. Doporučuje se dělat u malých děti přestávku po dvou hodinách. Ono je to dlouhé i pro dospělého, natož pro prťouska.

jabber
28. led 2009

Já si to teda moc neumím představit, stačil mi s malou 5hodinový let - strašně jí prudilo, že musí sedět na místě (resp. pohybovat se jen na našich sedačkách), ale je pravda, že při zpátečním nočním letu skoro celou dobu spala. Takže pokud pojedete jen přes noc a Kubík bude spát, tak to nejspíš problém nebude 😉 Taky můžu doporučit homeopatický sirup Sedalia, je to tak celkově na zklidnění a spaní 🙂

pessy1
28. led 2009

ahojky, my se vlétě chystáme taky do chorvatska, malé budou 2 a nevidím v tom problém, proč ne?

snupik
autor
28. led 2009

Díky...
vloni jsme letěli v 11měsících do Turecka a byl to děs...řvala ařval, což se nam s Kubíkem nikdy nestalo, bolela ho ouška, ale nazpátek jsme letěli v noci a vzbudil se až doma🙂
jabber: a ty homeopatika fakt zabírají?utlumí ho a bude spát?
Díky🙂

jabber
28. led 2009

snupik - na dceru teda zabírají 🙂 dostala lžičku sirupu hodinu před odletem a lžičku ještě v letadle 😉

Ono záleží na dítěti - pokud je tak aktivní jako ta naše cácorka, tak se nedá čekat, že bude sedět x hodin na místě. Pokud je to dítě spíš klidnější, tak si myslím, že by to nemusel být problém 😉

snupik
autor
28. led 2009

no 😒 on je teda docela čert 😝

radka.m.
28. led 2009

snupik-my jsme byli ve španělsku autobusem,když bylo mladší dceři 2roky,taky jsem z toho měla děs,protože je odmala hyperaktivní a ještě,než jsme jeli,tak nám každý říkal,at se nebojíme,že malé děti to snáší daleko líp,než dospělý a taky že jo,cesta byla úplně v pohodě,to já s manželem jsme byli rozlámaný,ale děti?ty vůbec ne,autobus stavěl každé tři hodiny,to pro ně byla vždycky změna a hlavně řidič pouštěl až do deseti večer samé dětské filmy a to dceru hrozně bavilo,přitom doma mi nevydržela sedět před televizí na zadku ani chvíli.podle svých zkušeností bych řekla,že autobus je pro takhle m alé děti daleko záživnější,než letadlo,v letadle je to absolutně nebavilo,ještě,že ten let trval jenom tři hodky,takže klidně můžeš s prckem jet,myslím,že to bude snášet líp,než ty. 😀

luckahr
28. led 2009

snupik, jestli je to na noc, tak snad bude malej spinkat, co? To by mělo být v pohodě, ale přes den bych do toho nešla 😉

bramburka
31. led 2009

pers noc by to melo byt v poho, ale otazka je, zda byste nemohli jet radeji s nekym autem, je to rychlejsi a pohodlnejsi...da se do chorvatska i za dost levno letet.

snupik
autor
2. únor 2009

letět už proboha nee...letěli jsme vloni 3hodiny do Turecka a Kubík celou cestu doslova prořval!!!!!!!!!!!! 😒 ☹
manža autem sám jet nechce a naši už vůbec ne, tak jsem na to zvědavá, snad už bude větší a pustí si na mp4 rtka či teletubies a bude klid...uvidíme... 😉

gilotek
2. únor 2009

já bych autobusem nejela 😅

mmisak
5. únor 2009

Mi máme před sebou za 4 týdny cestu letadlem cca 33hodin včetně 3 mezipřistání,lítáme s malím poměrně často a nejlepší na sklidnění byli vždicky lízátka. 🙂 , na bolavá ouška je dobré (do kelímků dát horké ubrousky a přiklopit na obě ouška - jako kdyby jste poslouchali škebli s moře ,vyrovná se tím tlak a ouška povolí,poradila mi to kamarádka je letuška a pomáhá to)
Do letadla jsme taky trénovali koukání na pohádky a poslouchání pohádek a písniček.
Busem jezdíme asi od 2 měsíců , kam je potřeba tak je to dobré,že je zviklý.V létě taky vyrazíme busem někam po evropě ,malí je velký cestovatel. 🙂

snupik
autor
5. únor 2009

mmisak:jé, vy jste teda šikulky🙂
díky za typy🙂
šťastné cesty🙂 😉

ikke
26. kvě 2009

janesm • 1d • Včera o 20:51
Ahoj maminky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s cestováním do Chorvatska s 20 měsíčním dítětem,hlavně co sebou,co jídlo a pití jak pro malou tak pro nás.Diky
🙂

doli1 • 1d, snž • Včera o 21:56
ahojky já byla minulí rok s šimonkem u moře. Měl už 25 měsíců. Jeli jsme svim autem jelis na večer kolem 7. Malí se po cestě dival na přenosné dvd a kolem deváte vytuhl. spal celou noc moc krásně.Kousek před splytem odklonili dopravu s dálnice tak jsme jeli podél moře a to byl děs pro všechny.pobyt u moře zvládal taky fajn. koupili jsme uv 50 a neoprenek taky s uv tak se vůbec nespálil ale opálený trochu byl.
stim co sebou to zaleží na tom kde budete bydlet a jestli to bude s jídlem.
vodu určitě balenou pro všechny.
šimimu jsme brali hračky jak na písek tak dom,cestovní postýlku,golfík,oblečeního moc nespotřeboval a naučil se tam chodit čůrat když lítal stále nahulatý.
bál se moře ale po pár dnech se otrkal.
cesta zpět byla trochu katastrofa. v sedačce se mu nelibilo a cestu docela prořval.
spíš se ptej na určité otázky budu se snažit odpovědět.
hlavně se ničeho nebát bylo to fajn a letos jedem zas