Jízda na kole s dítětem, poraďte

bartovaandrea
25. dub 2016

Ahoj maminky 🙂 dcerka ma skoro 11 mesicu a rada bych s ni zacala jezdit na kole, ale na netu je tolik nabidek ze bych rada aby jste mi poradili vy, co to mate vyzkousene. Lepsi do predu? Do zadu? Ktera znacka? A neco na co si dat pozor? Moc dekuji a pekny den 🙂

kocour1
25. dub 2016

Ahoj, já jsem před třemi lety vybírala sedačku pro dceru. Moc jsem si to neuměla představit, stejně jako ty a tak jsem nakonec vybrala od Bobike, umístění dozadu. Dnes bych asi volila spíš tu dopředu - je tam nižší nosnost (jen 15kg), do zadu je do 26kg...ale nějak mě nenapadlo, že 15kg bohatě stačí. Dcera dnes tříletá (je vysoká) váží nějakých 16kg a na kole už jezdí sama a do sedačky ji tudíž nedávám🙂...takže nosnost do 15kg je v pohodě, vychází to zhruba do těch tří let, kdy dítě jezdí v sedačce a pak už se předpokládá, že zvládne třeba kolo s tyčí, nebo pojede prostě samo. Další bylo, že ne každá sedačka lze připnout na malé dámské kolo (já mám rám vel. 17 a některé sedačky tam jdou špatně namontovat) - i to byl důvod, proč jsem zvolila Bobike, protože tam to šlo a je pravda, že co se týká umístění sedačky na mém kole - je tam dobře posazená, sedačku na kole necítím, váha je dobře rozložená. Další bylo polohování sedačky pro případ, že dítě usne - to ta moje bohužel nemá a je to škoda, protože dítě mi chrnělo pravidelně v první zatáčce🙂....ale nejsem si jistá, zda s tou helmou pomůže to mírné naklonění a zda to není nakonec jedno...většina mých kamarádek má Hamax (nebo jak se to píše) - právě tu, co se dá sklopit na spaní...mají problém s uchycením na dámské kolo, ale nějak to tam všechny nakonec namontovaly🙂...Takže shrnutí - pokud bych si kupovala sedačku dnes, koupila bych si tu dopředu - dítě tam je mnohem více spokojené a lépe vidí...a šla bych asi do nějaké bazarové, protože je to otázka dvou sezon a není nutné mít poslední model🙂

frantiska85
25. dub 2016

Rozhodně dozadu, přední má malou nosnost. U nás je polohování zbytečné, syn rád spí opřený hlavou o cyklistův zadek🙂 A raději pětibodový pás, aby se dítě nevykroutilo.

bartovaandrea
autor
25. dub 2016

@kocour1 super 🙂 moc dekuju, pomohla jste

elineckaaa
19. kvě 2016

Zkouším obnovovat téma, také mě to zajímá a rozhoduji se. Dcera bude mít rok a ráda bych s ní občas vyrazila někam na kole. Ne moc daleko, ale byla jsem zvyklá jen tak jezdit po okolí, tak myslím, že už bysmeč to mohli zkusit spolu. Po přečtení příspěvku @kocour1 se opět kloním spíš k přední sedačce. Tak nějak mi ta představa i před tím byla bližší, ale na druhou stranu čtu dost doporučení na tu zadní.. Proto buddu ráda, jestli někdo přidá další zkušennosti, moc děkuji 🙂

bartovaandrea
autor
19. kvě 2016

@elineckaaa Nám se líbila tato 🙂 http://sedacky-voziky.heureka.cz/weeride-safefr... pokud bysme ji nekupovali tak pujdeme do zadní, kamarádku jsem potkala na dětském hřišti, dojela na kole s malým, měla ho v zadní a byl tam spokojenej a má pravdu je stejná jak já, ve předu bych se bála pádu, nebo třeba i odpor větru a kamínek může letět, nebo hmyz, ale dá se koupit i takový plexisklo dopředu, ale mě to přijde už moc překombinovaný 🙂

hojda
19. kvě 2016

@elineckaaa Máme zadní, ale jezdí s ní jen manžel, na mě je to s tím těžíštěm vzadu dost těžké, vím, že se doporučuje vice ta zadní, ale řekla bych že přední je uživatelsky příjemnější, na dítě vidíš, ono vidí, lépe se na kolo nasedá. A pozor ta přední nejde dát na všechna kola, dívejte zda vám půjde uchytit, na moje kolo nešla.

elineckaaa
14. lis 2016

Ahoj, narazila jsem zpětně na tuto dizkuzi, takže píšu svou zkušennost. Nakonec jsem koupili přední sedačku Bobike excluzive se štítem vepředu a jsem z ní nadšená. Je krásně veliká, narozdíl od jiných předních, co jsem viděla, má vysoké i opěrátko (ale zase ne tak, aby mi to vadilo). Sedačka je přidělaná na tyči pod řidítky, takže nikde nepřekáží a výborně se na kole zatáčí (sedačka se jakoby otáčí i se řidítky). Vypadá velmi bezpečně, při pádu snad nehrozí, aby si dítě někde skříplo ruku nebo nohu, čehož jsem se původně obávala. Dceři se v ní moc líbilo hned napoprvé (a to je pouze nošené dítě, ani kočárek jsmě nikdy neměli, protože v něm nechtěla být, takže mě to mile překvapilo), hned se držela svých řidítek (takový milý bonus, který děti potěší) a vožení si moc užívala. Takže za mě doporučuji.

meta123456789
12. pro 2016

Rozhodně dozadu, je to o dost praktičtější. My měli nejprve cyklovozík Croozer, pak do vozíku šla mladší dcera a starší na sedačku, máme Hamax Siesta. Je polohovací, ale přiznávám, že to polohování nevyužívám, není mi to pohodlné, mám pocit, že mi to mění těžiště.