K Balatonu s batoletem. Je to dobrý nápad?

veruska007
13. dub 2011

Holky, chtěli jsme letět v létě k moři, loni nám to nevyšlo, ale letos jsem těhule, v srpnu čekáme mimčo. A navíc jsem na neschopence, kterou budu končit na přelomu června - července. Tak jsem přemýšlela, zda by nebyl nejlepší balaton, od nás z jižní Moravy je to relativně kousek, kdyby bylo nejhůř, za tři hodiny jsem doma. Mám dvouletého prcka, který je hodně živý, miluje vodu a písek.

Myslíte, že je to dobrý nápad? Bude se tam líbit dvouletému batoleti? Já bych potřebovala něco, kde se malej vyřádí s manželem a já budu ležet na pláži a budu mrtvá jen než se otočím na sluníčku... nedělám si iluze, že bych měsíc před porodem poskakovala jako baletka.

Nemáte typ, kam konkrétně zajet nebo kam vyloženě nejezdit? Co vzít třeba s sebou? Zda raději objednat all inclusive (maly je dost zravy) nebo se tam da levne nekam zajit? A tak... Díky moc.

leny86
14. dub 2011

@veruska007 Tak já jsem na tom byla podobně minulý rok. Mimčo jsem čekala v září, takže u mě přicházela v úvahu dovolená také někde poblíž. Nakonec jsme volili právě Balaton - Siofok. Bylo tam krásně, ale určo nedoporučuji pro rodiny s dětmi. Je tam hodně živo, převážně mladí lidé a opravdu spoustu hluku. Je tam noční život, hudba řve z každé diskotéky. Byla jsem tam snad jediná s pupíkem a každý na mě koukal jako na blázna...Ale slyšela jsem, že dobré místo na Balatonu pro rodinu je Balatonfüred.

veruska007
autor
15. dub 2011

Díky.

ilci
4. kvě 2011

My jedem k Balatonu za 14dní, ale ne koupat se, ale turistika 😉
dobré stránky k Maďarsku jsou http://madarsko.orbion.cz/diskuse/ , tam jsem celkem čerpala informace

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
veruska007
autor
6. kvě 2011

Diky moc za typy. A jsou ve Balatonfüred i pozvolne plaze? Ja totiz nekde cetla, ze na severu je voda hluboka a na jihu jsou plaze melke... tak jestli to tak skutecne je. Zajima me to hlavne kvuli prckovi, aby se vyradil... ja se fakt bojim, ze budu mrtva mesic pred porodem 😝

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
veruska007
autor
9. kvě 2011

@em_ka Diky, no, ja uz ctu pruvodce a hledam zajezdy. Zrovna jsem videla, ze s Neckermannem se tam da jet s all inclusive na tyden od 5 tis, to je krasny 😵 . Nemas odhad, kolik nas vyjdou naklady na cestu?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
veruska007
autor
9. kvě 2011

@em_ka Diky, nad tim Balatonfuredem jsem premyslela. Tech 5 tis. bylo pro 1 dospelou osobu, deti jsou zadara, takze nas to vyjde dohromady kol. 10 tis. vc. jidla. Tak to mi taky prijde dobry, to je jak dovca u nas 😉. Ta voda je tam fakt docela nizka. Tak to je super.

ilci
27. kvě 2011

tak my jsme zpět z dovolené
co se týká jídla v restauracích (byli jsme bez stravy), mají tam meníčka - nejlevnější jsme měli za 670 HUF (polévka + boloňské špagety), jinak se dá kolem 1000Huf (polévka, hl.jídlo, dezert)

llllucka
9. čer 2011

Neporadím Balaton,ale my byli v sárváru a super.Byli jsme tam tenkrát bez syna,ale letos se tam,pokud bude dobré počasí,chystáme znovu.Je tam spousta možností u vody pro děti.Ale je to spíše aquapark.Každopádně jsme byli s manželem nadšení.Jídlo záleží na tobě.Cenově to vychází jako u nás.Blbý je,že večer je všude plno komárů,takže mi tentokrát budeme volit polopenzi,abysme večer nikam nemuseli (jen se kdyžtak projít).

elgereta
20. čer 2011

I my přemýšlíme, že pojedeme k Balatonu. Máte někdo zkušenost s kempem Strand-Holiday? A musí mít Moni svůj cestovní pas?

jesterka09
23. čer 2011

Ahoj holky,
snad bude nějaká reakce 😅 Chtěli bychom jet k Balatonu na blint, máte s tím někdo zkušenost??

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
jesterka09
23. čer 2011

@em_ka díky 🙂)

polarka225
20. črc 2011

ahojky zdravim všechny 🙂 , zajímalo by me zda jsou v kempech kuchynky tak jak je známe z našich kempů ? Můžete mi někdo odpovědět? (vybrali jsme si kemp Europa) Jsme 4člená rodina 2 dospěláci a 2 děti (kluk 7 a holka10 let) chceme pod stan (děti stanování milují) taky by mě zajímalo co je lepší, pronajmout si parcelu,nebo zvolit volné ležení? A poslední dotaz, jsou dětské bazény,skluzavky atd. v ceně kempu, nebo se musí platit? Předem děkuji za odpoved 🙂

jesterka09
12. zář 2011

Ahoj holky,

letos jsme byli v Balatonlelle a můžu jednoznačně doporučit i s dětičkami 😉

mamca123
17. zář 2012

letos u balatonu s 8 mesicnim mimcen balatonfured kemp aranypart mohu jen a jen doporucit co se tyce v siofoku je to madarske las vegas noční život bary,stánky,atrakce..... akorat tedy letos klesla voda kvuli 40tkám ☹ o 20 cm takže malej se tam pekně lezl v písku nádhera jen a jen doporucuji

karminka
8. črc 2013

@veruska007
@em_ka
@llllucka
@elgereta
@polarka225
@jesterka09
@mamca123 - holky, chtěla bych moc poprosit. O víkendu se chystáme se synem (3 roky) k Balatonu zřejmě pod stan. Můžete mi prosím poslat nějaký odkaz na vaše fotečky, dát nějaké recenze + tipy na ubytování + co v okolí navštívit + ceny? byla bych moc vděčná

veruska007
autor
9. črc 2013

@karminka My tam nakonec kvuli komplikacim v tehotenstvi nebyli. Dalsi rok s dvema prcky jsme nemeli do zahranici odvahu a letos mam zas rizikove tehotenstvi... toz nejspis az za rok 😉

harrycallahan
24. bře 2014

Letos bychom rádi k Balatonu hledáme nějaké příjemné a klidné ubytování s polopenzí v Siófoku, blízko vody.

harrycallahan
2. kvě 2014

Nikdo nemá žádnej tip?

iveta107
22. kvě 2014

my jedeme do Fonyodu, kdo tam byl uvítám zkušenosti a tipy na výlety v okolí,

sslunickoo5
28. čer 2014

Ahoj,
nevim zdali to je ještě aktuální ale loni jsme byli s roční dcerou v Balatonllele a můžu jen doporučit pro děti úplně super na pláži plno dětských hřišť je tam veřejná travnatá pláž která je úplně v pohodě jsou tam i stromy které dávají stín a nebo placená písčitá pláž - není to zas tak drahy pernamentka na naše víde asi cca 1000 Kč a tam je to jak u moře v ceně je tam i menší akvapark. Slunečníky k pronájmu atd. Večer je tam promenáda kde je to moc fajn není tam mrtvo prostě pohoda hraje příjemná hudba atd. ale není tam kraval na to aby to rušilo. Za mě můžu balaton s dětma doporučit jak píšeš kdyby se náhodou něco stalo za chvilku jsi doma. Voda tam je teplá a dlouho má nízkou hloubku 🙂

vizulina
4. črc 2015

@sslunickoo5 nasla jsem tuto diskusi a prispevek za ktery nejdriv dekuji 🙂 Mohla bych poprosit o odkaz , kde jste byli ubytovani???

werunqa
4. črc 2015

my byli u Balatonu rok 2011 se 7 měsíční neteří a pohoda..