K moři s malým ekzematikem. Máte zkušenost?

germaine
20. led 2012

Ahoj holky, mám doma malého 8m atopáčka (ekzem máme od 2m) a už nyní uvažuji, zda s ním už letos nejet k moři...v květnu mu bude rok. Normálně bych uvažovala pouze o dovolené v Čechách, ale nyní, kdy máme za sebou docela drastickou léčbu od kortikoidů, vitamínových mastí, steroidů apod. vážně uvažuju o moři ještě letos. Byli jste u moře s takhle malým dítětem? Je mi jasné, že přesun, podnebí a ostatní věci budou pro malého dost velká změna a nevím, zda by to zvládnul...budu ráda za vaše postřehy a zkušenosti...

germaine
autor
20. led 2012

Nikdo s žádnými zkušenostmi???

zuzi82
20. led 2012

@germaine My byli v září a malý měl rok a čtvrt. Zvládl to skvěle a neměli jsme žádný problém. Ale bohužel jsem četla, že význam dovolené u moře je pro atopiky minimální. Museli by tam být alespoň 14 dní. ☹ Ale i tak jsme jeli, krásně si to užili a malému to rozhodně neuškodilo. 😉

jajinka27
20. led 2012

@germaine my byli se synem když měl rok a půl, na ekzem to nepomohlo skoro vůbec, mudra nám říkala že by bylo fajn tam být měsíc hahaha, ale jinak neboj malej cestu zvládne v pohodě a změnu nepocítí

germaine
autor
20. led 2012

@zuzi82
@jajinka27 No říkala jsem si, kdybysme jeli až v září, to mu bude rok a čvrt jako vám, a normálně s ním jezdíme po republice, na výlety apod...auto snáší dobře, tak snad by zvládnul i letadlo 🙂 ale s tou dobou, vidím to těch 10 dní maximálně 😖

luthien.k
20. led 2012

@germaine ahoj, pro Tebe i ostatní - pobyt kratší než tři týdny obvykle nemá smysl (z terapeutických důvodů)...

germaine
autor
20. led 2012

@luthien.k Děkuju, takže bude mít nejspíš smůlu, na takhle dlouho být nikde nemůžeme, ať z časových či finančních důvodů...ještě se zeptám, mohla bych s takhle malým prckem do solné jeskyně? Třeba kdybychom chodili pravidelně...

luthien.k
20. led 2012

@germaine někomu solná jesyně na ekzém vyloženě vadí, já nejsem v tomhle moc optimista... K moři klidně jeďte, ale za 10 dní to s ekzémem moc neudělá...

germaine
autor
20. led 2012

@luthien.k Takže bejt mnou, tak bys jí raději vynechala?

zlobr
20. led 2012

Nemůžu říct jak moc moře pomůže na ekzém u dítěte ale můj přítel je také ekzematik (zasažena jsou silně obě předloktí,dlaně, pod koleny, kolem očí...) a moře mu tedy hodně pomohlo i po týdnu. Byli jsme na začátku září týden v Chorvatsku a pomohlo mu to moc. Do minulého týdne byste na něm nepoznaly,že má ekzém. Teď se pomalinku začínají objevovat zarudlá místa na předloktí (a to opravdu velmi jemně).
Myslí si, že zásadní chyba je jezdit k moři tam,kde je písek. To nepomůže.Písek ve vodě víří a dráždí jejich kůži. Ekzematici potřebují opravdu čistou vodu, a tedy místa, kde jsou oblázky. A samozřejmě máchat se ve vodě co nejčastěji.
Nejsem žádný odborník na ekzém ale říkám jen naše vlastní poznatky. A myslím si, že pokud by týdenní pobyt pomohl dětem alespoň na ty 3 měsíce, tak to za to stojí.

Hodně štěstí v boji s ekzémem.

luthien.k
20. led 2012

@germaine já osobně bych to ani nezkoušela, ale samozřejmě můžeš to zkusit, možná za cenu krátkodobého zhoršení, možná ne 😉

luthien.k
20. led 2012

@zlobr máš pravdu, děti jsou něco jiného než dospělí, u dospělého pomůže už je to, že je "na dovolené", žádný stres, hodně spánku atd. U dětí jsou příčiny ekzému poněkud jiné.

germaine
autor
20. led 2012

@zlobr Děkuju za názor, tak myslím, že rozhodně mu to moře neublíží 🙂 je otázkou, zda vůbec pomůže´, nebo to bude jenom pěkná dovolená...

germaine
autor
20. led 2012

@luthien.k Uvidíme, co jsem četla názory, tak někomu pomůže, někomu ne,,,je to člověk od člověka. Ale zbytečně riskovat asi nebudu.

luthien.k
20. led 2012

@germaine určitě jako dovolenou bez očekávání - to jsem taky pro 🙂

kocicinka
20. led 2012

Náš malý měl ekzém neznámého původu v loketní jamce a kolem očička.Byli jsme 10 dní v Řecku( oblázková pláž) a ekzem zmizel během prvních třech dnů a doteď se neobjevil.
Solná jeskyně neměla žádný vliv.

alamo
20. led 2012

@germaine Ahoj, ja bych taky jela. Jsem ekzematik (teda je mi vic jak jeden rok 🙂 ), a u more vidim zlepseni uz po par dnech. Asi je to fakt hodne individualni. My byli s dcerou u more, kdyz ji bylo 14 mesicu (ona teda zatim ekzem nema) a myslim, ze je to pro deti super i tak. Hodne se vydovadela.