Kam daleko a s jak starým děckem na dovolenou?

p_ch
17. bře 2013

kam daleko a s jak starým děckem na dovolenou??

berenika39
17. bře 2013

Přesně tak daleko, jak chceme my a s přesně tak staým dítětem, jak chceme my. To, že to má někdo jinak, je úplně jedno a nikomu nepřísluší to ani hodnotit, ani soudit, můžeš to chápat, nechápat - ale to je tvoje věc. Četla jsem tvoují předchozí KZ, jak nechápeš, proč se jezdí s malými dětmi na dovolenou. To ale neznamená, že všichni odevzdají pasy a budou čekat do deseti let věku dítěte, nebo déle? 😀

p_ch
autor
17. bře 2013

@berenika39 to já ale ani nechci jen jsem chtěla pobatovat na tohle téma a né aby mě to bylo stopnuto... ja osobně bych nejela na dovču protože bych měla strach... a chtěla jsem více názorů slyšet... pracuji ve zdravotnictví a jsem tou prací asi nějak poznamenána proto chci více názorů.....

veri25
17. bře 2013

ahoj, my pojedeme na prvni dovolenou s nasim prckem a to mu bude v lete 18 mesicu, ale kdyby byli finance, tak bysme urcite jeli klidne i drive, a to myslim do ciziny, po cr jezdime porad nekam a na slovensku jsme byli kdyz mu byli 4 mesice a nebala jsem se, doktori jsou vsude, takze asi tak 🙂

p_ch
autor
17. bře 2013

@veri25 a musíš nechat naočkovat nebo něco?

teri_luky
17. bře 2013

My jedeme na přelomu června a července, synovi bude 9m, už máme nějakou tu zkušenost s dovolenou s malými dětmi a pokaždé to bylo super. A jedeme tedy do Chorvatska, původně to měla být Itálie, ale tam, kam jsme chtěli je to dál a nechce se mi trávit se synem takovou dobu v autě. Nakonec to tedy bude cca 900 Km.

veri25
17. bře 2013

@p_ch tak kdyz jezdime jen po cr nebo do sk, tak neockujeme samozrejme, ale do ciziny jako je chorvatsko myslim nebude potreba, to sou takovy ty exoticky zeme, ale urcite se budu informovat u doktora

blahova_andrea
17. bře 2013

My jedeme poprvé letos v létě, do Bulharska, malému bude 1,5 roku. Dřív bych s mimčem nikam daleko nejela, ale to je jen můj názor a taky podle vlastních možností a odvahy 😀 Když má někdo dost peněz na to, aby jel s půlročním dítkem k moři do nějakého super hotelu, kde jsou na malé děti zařízení, tak proč ne. My na to nemáme a na běžnou dovolenou naší kategorie bych si dřív s prckem netroufla.

ludva
17. bře 2013

@p_ch Myslím, že si toto musí každý rodič rozhodnout sám. Jsou děti , které potřebují svůj klid aby bylyl v pohodě a jakkákoli změna je rozhodí. S takovým dítkem bych nikam nejela. S dítětem pohodářem - proč né? Pokud rodiče zajistí děťátku hygienické podmínky a režim, na který je zvyklé 🙂 Samozřejmě, že nezaparkuju kočárek s novorozencem na přímé slunce v Karibiku 😉
My jsme byli s půlročním dítkem v Alpách, v roce u moře a nemyslím si, že jsem nezodpovědná...

neurcena
17. bře 2013

Naší malé bude v lete 8 mesicu a mame vplanu jet do chorvatska. tak snad se to zvladne... ale jeste to budem probirat s dr.. 🙂

katyxq
17. bře 2013

My letěli na měsíc do USA, když bylo malé 7-8měsíců, měli jsme půjčené auto, spali jsme po motelech, kočárek jsme nevezli, jen ergonomické nosítko, malá to zvládala snad ještě líp než my (teda kromě toho, že jí zrovna rostly zuby, ale jiné prostředí jí spíš pomáhalo, že se nesoustředila na bolest), lidi tam s ní rádi komunikovali, po návratu do ČR byla dost zklamaná z nedostatku kontaktu od jiných lidí.
A jinak souhlas s @berenika39 - jak to vyhovuje konkrétním rodičům a dítěti.