Kam jet na dovolenou v Itálii?

adelinka3
11. črc 2009

Ahojky, všecny zdravím. Mám prosbičku, chtěli bychom na dovolenou do Itálie, máme roční mimčo, ale nějak se v té záplavě nabídek Ck topím. Chtěli bychom apartmán, který vypadá slušně, nejlépe s terasou a taky aby moře nebylo daleko...Holčiny, dejte nějaké tipy, dám raději na zkušenosti, než na rady cestovek, které chtěji hlavně prodat 🙂 dííííky

martinka81
11. črc 2009

My jedeme na začátku září do Lignana a ubytování jsme sehnali přímo u nich v agentuře na www.lignano.it, zadáš tam češtinu, apartmány, datum kdy chcete jet a vyhodí ti to různé apartmány, jen si vybrat. Vyjde to mnohem levněji než přes cestovku.

pospecka
11. črc 2009

adelinka: ahoj, my jsme byli několikrát v Lido del Sole, což je těsně sousedící s Bibione. Je to kousek (nevím odkud jsi, ale z Brna je to cca 640km) a je to tam v pohodě.
Každopádně bych v žádným případě nejezdila přes českou CK, jsou to vyhozený peníze navíc, který dáš čechům za nic, protože v té It. prostě přijedeš, řekneš co chceš a bydlíš. Zkus kouknout na
www.etgroup.info
jde tam nastavit i čeština a přímo v agentuře na místě je paní co mluví slovensky, takže se nemusíš bát, že byste měli problém s komunikací a odpadnou vám poplatky české CK za zprostředkování. 😉

dianga
11. črc 2009

ak chcete ist trosku dalej krasne a ciste more je v Toscansku okolo Livorna.... agenturu ti neporadim skus hladat cez google Marina di Castagnetto Carducci.... Barati..... Bolgheri.... my sme tam zili vlani

medka29
13. črc 2009

My sme sa vratili pred dvoma tyzdnami z Caolre. Doporucujem pre male deti ako stvorene🙂

lenocka6
13. črc 2009

Ahoj, my sme boli uz dva roky po sebe v Bibione a vrelo odporucam. Minuly rok mal synator tak isto jeden rok a bolo to v pohode. Suhlasim s nazormi ostatnym, ze nechod cez cesku agenturu, radsej chod cez taliansku. My sme boli cez www.agenziamc.com, kde si tiez zadas aky apartman, popozeras foto, ako daleko od plaze a podobne. Je tam velmi pekne more, samozrejme pieskove, plytke, co je vyhodou pri malych detoch a velmi jemny piesok. Nase deti sa tam vyhrali cely den. Prajem prijemne vyberanie a zaroven aj dovolenku. lenka

ikaika
13. črc 2009

Ahoj, my sme boli pred tyzdnom v Lignano Sabiadoro.
Bolo perfektne 🙂 hned by som sa este vratila 😀
Mali sme apartman, bez stravy. More blizko, plaz nekonecna
uplny uzas pre deticky, maleho sme nemohli dostat z plaze 😀
Isli sme cez Ck Ludor, ma dobre ponuky, ale ak ides priamo
cez Taliansku cestovku usetris hromadu penazi, asi tak 😉

evik3
14. črc 2009

Ahoj holky, jsem rada, ze jsem nasla tohle tema, take se chystame na dovolenou do Italie s rocnim ditetem a tak hledam nejake informace. Chtela jsem se zeptat, na kolik vas ta dovolena priblizne prisla? Myslim cena za cestu a ubytovani? Jidlo jste asi meli vlastni, ze? A nebo je lepsi treba polopenze?

adelinka3
autor
14. črc 2009

Holky , moc děkuju za tipy. Nakonec jedeme do apartmánu, pod Benátky, do Sottomarina. Jsem teda zvědavá, nakonec vybral manžel, já se spíš přikláněla k hotelu práve v Lignanu Sabiadoro...Jinak jsme zjistili, že jedeme zrovna termínu, kdy je to v Itálii snad nejdražší (od 15.-22.8), Italové vybírají v srpnu volno, takže ceny jsou na vrcholu. Příště to teda vidím spíš na červen, jestli vůbec nějaké příště bude 😀

martinka81
15. črc 2009

No to je pravda, do Itálie se v srpnu fakt nejezdí.

shaula
16. črc 2009

Zdravím, a nebyli jste někdo někde v Kalábrii? Tam mě to docela láká...

trixi
16. črc 2009

ahojte, zaciatkom septrembra ideme na Siciliu, mame prenajaty dom na plazi nedaleko Palerma. Dala som prednost pred Tureckom (v Turecku som uz bola 2 x), na Sicilii som este nebola. Ten dom ma svoj bazen, svoju kamienkovu plaz. Zaujimalo by ma ake je tam more, ako je to so stravou v restikach, neplanujem varit, skor skocit niekam sa naobedovat, vecer nieco ugrilovat, tak ak mate niektora skusenost, napiste mi.

zuzu333
16. črc 2009

ahojte, bola niektora z vas na capri? ako to tam vyzera ak tam chceme vziat malu? 🙂

sju.v
17. črc 2009

Ahoj Zuzu, na Capri jsem byla asi před 13-ti lety na celodenním výletě, takže možná bude mít někdo bližší zkušenosti. Ale z mého pohledu to moc na pobytovku není. Jestli si vzpomínám dobře, tak tam byly mini pláže s kamínky (ale nevím to na 100%), taky nám říkali, že je tam dost draho, jelikož tam jezdí spíš bohatější klientela a také je tam vše dost do kopečka, tak nevím nevím s malým dítětem! Je to hezké místo, ale na ten jeden den mi to přišlo lepší...

aussiegirl
17. črc 2009

shaula caff, my sme sa pred 3t vratili z kalabrie z capo vaticano....mno co povedat...more je nadherne, piesok taky vacsi zrnity takze sme ho nemali vsade, ale vies je to juh talianska, priprav sa na BRUTALNY bordel vsade mimo rezortu. inak kalabrijci su mili a srdecni, ale nerob si iluzie zo ovladaju aj nejaky iny jazyk mimo talianciny. my sme isli cez ck Satur (obdoba vasho ck cedok) a napriek tomu ze sme si vybrali 4* hotel s privlastkom luxusny boli sme veeelmi sklamany. ale to je uz nasa smola a riesime to s ck cez pravnika. mozem doporucit plaz pod mesteckom tropea, je uzasna. neviem aky mate rozpocet, ale ak si mozete dopriat chodte do hotela roca nettuno, to bola fakt pecka. v ziadnom pripade nevyber hotel scoglio della galea ak by ti ho niekde ponukali. kedze so slovenskou cestovkou som uz 2x nemala dobre skusenosti, nabuduce si urcite vyberiem nejaku rakusku. prijemne prazdninovanie.

hannah78
17. črc 2009

Ahojte mate niekto skusenosti s kempamy v bibione,lignane alebo v caorle? Chceli sme by sme ist v septembri a asi bud do karavanu alebo bungalovu. diky za rady

shaula
17. črc 2009

aussiegirl, děkuji za rady, právě že jsem viděla nějaké fotky a obrázky z Kalábrie a očarovalo mě to🙂 Ale letos určitě nic, možná snad příští rok, uvidíme. Každopádně díky za konkrétní rady!

veronica1
18. črc 2009

ikaika - aj my sme boli v Lignane Sabbiadore, tiez sme sa vratili pred 2tyzdnami a isla by som hned naspat. bolo naozaj super, normalne premyslam este o jednej dovolenke na prelome augusta a septembrai.
pozerala som apartmany pre 3-4osoby a niektore su dokonca priamo pri plazi a vyjdu len okolo 200EUR na tyzden, podla mna super cena.
hannah78 - z tych stredisk ti odporucam Lignano, no ako je to v kempingu to neviem, je ich tam dokonca viac..

zubalka
20. črc 2009

Ja zijem na Sardinii uz 5 rokov , je tu nadherne, krasna priroda, plaze priam stvorene pre male deti, jemny piesok, vzdy nadherne pocasie, tak odporucam

adelinka3
autor
22. črc 2009

holky, ty zkusenejsi, co uz jste byly s prckama u more- co berete s sebou na plaz? mam na mysli nejaky ten stanek, slunecník apod. co se vam nejvice osvedcilo? a pripadne, mam to poridit tady nebo az na miste?

trixi
23. črc 2009

zubalka, Sardiniu mame v plane buduci rok, tento rok sa cela nasa obrovska family trepe na Siciliu. Dokonca prileti aj segra so synom z Canady, takze to bude rodinna dovolenka-rodicia, moji surodenci a nase rodiny. Uz sa velmi tesim.
Ziadna cestovatelka sa mi neozvala so svojimi potrehmi, radami, tak som si kupila sprievodcu a citam, citam.

adelinka, co berem na plaz? Plazovy stan mame, ale ten sa mi osvedcil len na Kanaroch, ked fucal studeny vietor, inak je v nom strasne horuco, neda sa tam vydrzat. Nedavno mali v Kauflande nieco ako plazovy pristresok, bola to len strecha, bol otvoreny so vsetkych stran, to vyzeralo velmi dobre, ale ked som tam prisla, ze to kupim, uz to bolo vypredane.
Urcite sa mi osvedcil slnecnik, viac ako ten plazovy stan. Ale ak sa da, davam prednost prirodzenemu chladku a tak sa snazim najst aj miesto na plazi. Nie vzdy sa to podari. Ja trepem vsade ten slnecnik a na Kanare aj plazovy stan.

nehetka
26. črc 2009

Ahojte my ideme do Talianska Ligano riviera- villa Cecilia apartman 22 augusta mate niektora odtial skusenost? ideme aj s rocnou dcerkou a trojrocnym syncekom este sme s detmi pri mori neboli ideme aj so znamymi dufajme ze vsetko prebehne ako sa na dovolenku patri

evik3
29. črc 2009

Ahojte, holky nevite, jestli dite pusti do Italie na obcanku, kdyz ho tam mam napsane? A nebo musi mit svuj pas? V pase ho napsane nemam, tak jestli mu pripadne vyridit vlastni pas a nebo pas pro me a nechat ho tam dopsat?

nehetka
30. črc 2009

evik3 ahoj my ideme tiez do Talianska mame dve deti a dali sme im urobit pasy svoje ale mozes si dieta aj ty dat napisat do Tvojho pasu mame to zistene preto sme im ich dali spravit a smiem vediet kam idete? a nebojis sa ist s rocnym dietatom aj nasa bude mat v osmom mesiaci rok a mam tak trocha obavy ahoj 🙂 🙂

evik3
31. črc 2009

Nehetka my jeste presne misto vybrane nemame, pravdepodobne Bibione, Caorle nebo ted jsem se jeste divala na Lido di Jesolo, taky to vypada dobre. Nejedeme pres cestovku, jen si rezervujem nejaky apartmenek, i kdyz vcera jsem nasla i nejake hotylky za dobrou cenu a s jidlem, coz se mi moc libi, ze bychom tam nemuseli varit 🙂
Tak jeste uvidime, chceme jet az v zari, takze s tim tak moc nespecham, rezervovane je to hned 🙂 S rocnim ditetem ani moc strach nemam, on miluje vodu, pisek... takze to snad bude v pohode. Moc se mi libi ty pozvolne plaze, takze verim, se tam pekne vyblbne 😀

evik3
31. črc 2009

A dekuju za info ohledne pasu, uz jsem si to zjistovala a hned v pondeli to musim zaridit, necham si ho zapsat do meho pasu, snad to nebude dlouho trvat 🙂

evik3
31. črc 2009

A kam vyrazite vy?

evik3
4. srp 2009

Tak po dlouhem vybirani nakonec vyhralo Lido di Jesolo a hotel Miami a mini Miami. Tak snad se nam tam bude libit 😀

mikulcena
19. srp 2009

Ahoj..mám prozbu..jestli nemáte někdo odkaz na nějaký dobrý ubytko v regionu MARCHE?
a jedna malá prozba..dá se sehnt ubytování přímo až na místě? moc se nám nechce cestovat s cestovkou, ale zároveń jsou i obavy, jestli vůbec něco seženeme..

luckai
20. dub 2010

Ahojte kočky,
chcela by som poradiť. Ideme v lete prvý krát na dovolenku s deťmi a prvý krát do talianska a celkovo autom...vôbec nemám predstavu na čo sa zamerať, ani si vybrať termín, či radšej prelom jún/lúl alebo prvý septembrový termín - nechcem aby boli veľké horúčavy, preto nie cez hlavnú sezónu, ale hlavne aby more bolo pekne teplučné - nechcem aby sme sa kúpavali v bazénoch, to je samá chémia - a za bezén nemusíme ísť k moru. Chcela by som miesto bezpečné pre deti, ubytovanie kde ich prípadne budem môcť vyustiť do nejakého ohradeného priestoru - zrejme teda apartám, kde nebude prílišný hluk, ale aby sme tam mali čo robievať! (niekde som čitala že ideálne miesto na dovolenku pre rodiny s malými deťmi neexistuje - ale snáď sa nájde aspoň takmer ideálne).No a aby nebol problém s kočíkom po uliciach, myslím že ho ešte budeme trošku používať aj v lete!
Ďakujem za rady!