Kam k moři v říjnu nebo listopadu?

llllucka
10. srp 2012

Ahoj,bohužel nám díky práci nevýjde dovolená dříve než v říjnu.Můžete mi poradit,kam se dá v tomto období jet s dětma k moři,aby bylo ještě teplo a dalo se koupat.Pokud mi poradíte i lokalitu v dané zemi (ideálně i hotel),budu moc ráda.Dětem bude v té době 4 a 1,5 roku. Díky.

werunka21
10. srp 2012

V říjnu už asi Egypt, Tunisko apod. exotika. Koukni co na tu dobu cestovky nabízejí a jaké tam je počasí. Já osobně bych asi do Egypta měla strach jet s tak malým prckem. Ale na toto téma už se tady diskutuje... 😉

ckei
10. srp 2012

@llllucka no, to opravdu zbývá jen Egypt, Tunis a Kuba z těch běžných a nebo pak nějaká echt exotika....

llllucka
autor
10. srp 2012

Egypt určitě ne.Kvůli nepokojům,co tam jsou bych si to netroufla.

popellka
10. srp 2012

Tak já bych v říjnu do Tuniska neletěla kvůli počasí, my jsme tam měli škaredě už v druhé polovině a koncem září - pršelo, v noci zima,.... ☹

handm
10. srp 2012

@llllucka My byli (ještě bez dítěte) v říjnu (kolem 20.) před třema lety na Kypru. Naprosto dokonalý. Pro děti doporučuju cokoliv na/poblíž NissiBeach, je nádherná a pro děti ideální. Bílej písek, blankytné moře, furt kolem 30 stupnů vzduch.. fakt nádhera. A je to v podstatě typově Řecko, takže žádná Afrika, kterou my nemusíme. Fakt doporučuju.

maximka33
10. srp 2012

v říjnu jsme byli na Krétě a můžu doporučit, bylo ještě dost teplo i na koupání. byla jsem tam teda s břichem, ale klidně by se tam dalo jet i s prckem. a cesta letadlem není tak dlouhá a je to furt Evropa, čili lepší zdravotní péče.

lucyhavirov
10. srp 2012

Ahoj my jsme byly minulý rok v řijnu ve Španělsku v Matalascan´as a bylo teplo,voda jako kava,no proudí tam vzduch z Afriky tak je tam teplo,písek a velké plaže pro děti,doporučuji je tam nadherně

lendy1
10. srp 2012

@llllucka
Kypr-je tam teplo i v říjnu a v listopadu. A je tam nádherně, psala jsem zkušenost s fotkama sem:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dovolena...
a rozhodně se tam ještě někdy vypravíme.

A pokud nechcete za každou cenu se koupat u moře rsp. oceánu), ale stačí vám tam být, tak doporučuji Kanáry-stálá teplota, pěkné prostředí a spousta hotelů tam má běžně vyhřívaný bazén. Byli jsem tam jednou přez Vánoce a běžně jsem se tam koupali, opalovali (na slunci i přez 30st.), jinak tak kolem 24st, ale Atlantik studený a vítr.

Do arabských zemí bych s tak malými dětmi nejala ani náhodou. Nejala bych tam teda ani bez dětí, procestovala jsem spoustu zemí, ale do Egypta a znovu do Tunisu mě už nikdo nedostane.

kamimik
11. srp 2012

Taky bych se přidala k holkám a doporučila Kypr. Byli jsme tam ještě bez dítěte, ale určitě se tam vypravíme i s ním🙂 A v toto období už to njesou žádné parna, třeba v srpnu bych tam nejela.

llllucka
autor
13. srp 2012

Holky,moc děkuju.Už jsem si říkala,že se smířím s tím,že se asi koupat nebudeme a bude nám stačit vyhřívaný bazén.Na moře resp. oceán se budeme chodit koukat.
Jak dlouho se letí na Kypr?

kamimik
13. srp 2012

Kolem 3 hodin

llllucka
autor
14. srp 2012

@kamimik : moc děkuju.Asi to vidím na ten Kypr.Na Kanáry jsme chtěli jet původně,ale nevím,jak by kluci zvládli cestu.A kde jste konkrétně byli?

kamimik
14. srp 2012

My jsme byli v oblasti Ayia Napa a maximlani spokojenost🙂 Premyslim,ze v zari tam vyrazime, ale chtělo by to nejaky hezky lastik🙂

blancikk
9. říj 2013

Ahoj, chci se zeptat jestli se dá kolem 18.října letět na Kypr - jih? Bude tam ještě teplo? Díky 🙂

handm
10. říj 2013

@blancikk my byli před několika lety v tu dobu, vraceli jsme se myslím 22/10 a bylo tam nádherně - kolem 28-30. Za mě nejlepší dovolená😉🙂

stegyna
17. čer 2014

já byla v loni v říjnu na Kypru a paráda,teplo,skvělá atmosféra,můžu jen doporučit. 😉

hhelik
6. srp 2014

V Egyptě jsme byli se tříletým synem a bylo vše v pohodě. Pro jistotu jsme koupili sirup na ten průjem. A nebyl třeba. Jsou tam už roční děti a vše v pohodě. Hůř na tom jsou dospělí než děti. Já tam byla3x a ani jednou jsme nic neměli. A v tuhle roční dobu už fakt jen Egypt, Emiráty, Kapverpy a nebo další nejrůznější exotika. Arabské Emiráty plánujeme příští rok a to mladšímu klukoj budou dva roky.

teeerez
6. srp 2014

@llllucka V rijnu klidne Kreta. Sice uz je to par let co jsme tam byli, ale bylo to prave na konci rijna a naprosta nadhera 🙂 pocasi koupaci bylo akorat se clovek neroztekal vedrem, coz mi prave dost vyhovuje 🙂 na druhou stranu - pry jsme meli kliku, ale kdo rika ze ji nebudete mit taky? 🙂 nebo co treba takove Tenerife nebo obecne Kanary? to by mohlo byt take v pohode 🙂

teeerez
6. srp 2014

pardon - koukam ze dotaz je trochu stary :D

eniciatko
23. srp 2014

Ahojky, ráda bych obnovila diskuzi na téma - dovolená u moře v říjnu 🙂 Bohužel až do cca poloviny října manžel dovolenou nedostane, tak vyrazit můžeme nejdříve v druhé polovině října. Přemýšlím na Kyprem...Egypt a Tunis určitě ne, máme malé miminko 🙂

julietta111
23. srp 2014

@eniciatko My jsme byli v listopadu na Kanárech a bylo to fajn. Aspoň už není takové vedro.

78marcela
23. srp 2014

@julietta111 ahoj a kde přesně jste byli? My asi taky pojedeme koncem října a přemýšlíme zda Kypr nebo Kanáry. Na kterém ostrově jste byli? A normálně jste se koupali v moři nebo jen hotelový bazén?

eniciatko
23. srp 2014

@julietta111 taky by mě zajímalo, kde jste byli - který ostrov, zda se dalo koupat v moři a nefoukalo... já jednou byla na Las Palmas v únoru a nebylo dost chladno, navíc foukalo... takže koupání jen ve vyhřívaném bazénu a opalovat se dalo pouze 2 -3 dny z celého týdne....

julietta111
23. srp 2014

My jsme tam byli víckrát. Byli jsme na malém ostrově La Gomera a potom na Tenerife a Grancanarii. Na té Gran. byli dost vlny, takže to pro malé děti úplně nebylo. Ale to se dá zjistit kde je jaký přístup k moři. Občas foukalo, ale my jsme tam byli až konec listopadu a přelom prosince. Teplo bylo, ale ne horko. Okolo 23-25C. Pokud máte rádi vedro, tak tam to v zimě asi úplně není, je tam větrno a ty teploty jsou nižší než v létě. Ale jinak jsme se koupali denně.

monunik
30. srp 2014

Ahoj také já se přidávám. Chtěla bych s dětmi vyrazit někam k moři, ale do Egypta se mi nechce kvůli tamní náladě. Sice všude říkají že nic se neděje, ale já z toho nemám dobrý pocit. Tak teda doporučujete Kypr? Ještě mám tip Kapverdy, ale 7 hodil letadlem to se mi zdá hodně.

haldasha
4. zář 2014

My byli predloni v rijnu ve Spanelsku a meli jsme 35 stupnu, paradni pocasi 🙂

78marcela
5. zář 2014

@monunik o Kapverdach jsem taky přemýšlela. Ale nakonec jsme teď kvůli ebole škrtli celou Afriku a okolí. U nás vyhrává Kypr. Pojedeme asi tam.

reniiisek
28. srp 2015

Rozhodně Egypt, je to tam krááásné

lesni_vila
1. zář 2015

Já mohu doporučit Turecko (oblast Alanye) případně ještě Kypr.

evulatko
4. zář 2015

@haldasha, ahojky, mohla bych se zeptat, kde ve Spanelsku jste byli?