• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kam na dovču s 2letým dítětem?

10. června 2014 
Letíte někdo k moři s 2letým prckem? Máme vybraný Egypt (byli jsme tam už 4x), Djerbu nebo Řecko,ale stále se nemůžeme rozhodnout. malá bude mít v srpnu 2 roky, museli bychom se vrátit nejpozději v den jejích narozenin a měla by vše zdarma. Jak to je po dosažení 2let, platí se polovina ceny?
Děkuji :sunglasses:
9. čer 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po 2 letech se platí různě, někdy je to třeba jen letenka, někdy to stojí skoro stejně jako pro dospělého.
Osobně bych letěla na Djerbu. V Egyptě bych se bála zažívacích problémů, pro děti to může být nebezpečné.
9. čer 2014 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
My letíme v září do Řecka,malému bude 8měs
9. čer 2014 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do Egypta bych se fakt neodvážila, bude tam pro dítko hrozné vedro...já jsem pro řecko (i když tam dost často na plážích fouká.) My byli loni v Řecku - Zakynthos - malé bylo 18 měsíců a v pohodě..
9. čer 2014 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to kazdyho vec, ale ja osobne bych male deti k mori nebo nejakou dalku netahala. On toho ma dost nekdy dospely clovek,a co potom takhle maly tvorecek. Znamym se stalo ze jim tam mala chytla strasnou anginu a lezela jim tam v Bulharsku v nemocnici..ale to je kazdyho vec.
9. čer 2014 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do Egypta bych malé dítě nebrala, kvůli vodě. Dítě je schopné si olíznout rty při sprchování a může být malér. Jinak k moři se dá jet v pohodě. Já jela s 2,5letou holčičkou a byla unešená. Jeli jsme jen do Itálie, ale bylo to v pohodě. Cenově nás to přišlo dobře, ubytování a stravu měla zdarma, platili jsme jen dopravu. Jinak každá cestovka to má jinak.
Ted mám doma miminko a přemýšlím kam by jsme vyrazili v létě, k moři si s miminkem netroufnu i když si říkám že třeba v říjnu už by to šlo. Ted mě láká pobyt někde u vody u nás v ČR.
9. čer 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No ale jak je v Řecku v září? Pro nás není léto, když není 30st ve stínu :sunglasses:
Egypt, Djerba, Turecko, to je všechno stejné, tam taky nepijí vodu jinou než balenou, teplo je tam taky stejný
9. čer 2014 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maxinkaa Po dosažení dvou let dítěte se platí 100 % ceny letenky, to znamená počítat okolo 9000 Kč navíc. Strava a ubytování záleží na hotelu, ale věšinou je pro první dítě zdarma. Koho by více zajímalo toto téma, na mém profilu najde rozsáhlejší článek, jmenuje se - "Je dítě zdarma opravdu zdarma?"

Rozhodující je vždy věk v den návratu - přistání. Tedy abyste se vyhnuli placení letenky, museli byste se vrátit den před narozeninami.

Co se týče destinace přimlouvala bych se za Řecké ostrovy. Hlavně kvůli zažívacím problémům. V Egyptu i na Djerbě jsou jiné bakterie než na které je náš zařívací trakt zvyklý a hlavně s dětským organismem to dokáže zamávat. V Řecku byste mohli být klidnější. Ono stačí málo, třeba dítě si strčí trošku písku z pláže do pusinky a je to :frowning2::frowning2: :frowning2: Abyste měli hezky teplo, tak je třeba vybírat ne jónské ostrovy (Korfu, Zakynthos...), ale ty které jsou nejníže - Kréta, Rhodos a Kos. Tak sezóna končí až v polovině října a o záříjové počasí bych se vůbec nebála.

Kdybyste chtěli pomoct s konkrétním výběrem, můžete se na mne klidně obrátit.
10. čer 2014 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek