Kam na dovolenou s 4 měsíčním miminkem v ČR?

janicka006
12. led 2010

Ahoj všem,

máte někdo dobré tipy,kam na letní dovolenou s 4-6 měsíčním miminkem????(tzn.dobrý terén-možnost vzít kočárek,bezproblémové ubytování s malým dítětem).Chceme v ČR a nejlépe do hor.
A vůbec...napadá vás nějaké riziko,proč první rok po porodu raději zůstat doma????

Moc díky za nápady🙂))

rimmel
12. led 2010

no prvy rok urcite nie ale ja si to neviem predstavit ist na dovcu s tak malym babom, ved by som si vobec neoddychla, vyhodene peniaze 😀 mys me boli u svokrovcov na navsteve na par dni ked mal maly tusim 5m a to som musela furt s nim byt, ked spal, byt doma, keby sa zobudil a chcel cece...atd...

teessa
12. led 2010

ahoj jani my byli s malou ve Vranově nad Dyjí sice to nejsou hory ale mě se tam moc líbí .. je to sice náročnější protože přeci jen pokud je v lětě teplo nemůžeš být celej den venku na slunku ale u hor je to asi v pohodě a jak psala rimmel večer se nikam nedá jít ale my to řešili teráskou a mylsím že to bylo fajn žádnej důvod zůstávat dle mě není 😉 -pokud teda mimču nebude vadit prostředí... moje mamka když sem byla malá musela odjet z dovči páč se mi tam nelíbilo 😀

luthien.k
12. led 2010

My jsme byli s necelým čtyřměsíčním taky na horách (v Tatrách) a v pohodě, cestovali jsme v noci, takže malej spal, přes den taky ještě spal celkem hodně, takže procházky v kočárku prospal, stejně jako v ergnomickém nosítku a já jsem byla ráda, že jsem taky vypadla z baráku 😉 Takže já bych se toho nebála, skoro bych řekla, čím menší, tím lepší, protože tolik nevnímá tu změnu okolí a to nejdůležitější - mámu a tátu - má s sebou 😉
Jinak bydlíme v Krkonoších a třeba na Benecku se najdou trasy, kde se dá s kočárkem jezdit a v létě jich tady spoustu vídáváme, když si chodíme na Benecko posedět někam na zahrádku. Konkrétní ubytování ale neporadím, my místní se tu obvykle v penzionech neubytováváme 🙂 Je jich tu ale dost, tak se určitě najde i nějaké baby friendly 🙂

teessa
12. led 2010

to je fakt čím menší tím lepší třeba syn byl do 3 let v pohodě ted si nedovedu s ním absolvovat nákou delší trasu protože je na zabití po 5 minutách v autě 😀 ti prcci sou v pohodě 😉

beruska2x
12. led 2010

ja byla na Seči penzion Hajenka

http://www.hajenka-sec.cz/hajenka-sec/ a moc doporucuju i s miminkem, fakt pekny, moderni vybaveni, jsou tam primo zarizeni na rodiny s detmi, ... byli jsem tam 2x a spokojenost...

glumy
12. led 2010

Ahoj, my jsme byli na dovče když bylo Kubíkovi něco málo přes tři měsíce, měli jsme pronajatý dům na Vysočině, byla to pohoda, jezdili jsme s kočárkem po okolí. Za další měsíc jsme jeli na týden do Znojma, byli jsme v hotelu Happy Star, bylo to tam suprový. Dokonce jsme absolvovali hodinovou prohlídku hradu i s Kubíkem v Manduce, jeden den jsme taky jeli do Vídně a vše bylo ok, takže myslím, že se to určitě dá. Večer jsme syna vždy uspali, přendali do korbičky od kočárku a snesli jsme ho dolů do restaurace, vše bylo nekuřácké, měl plenu přes korbičku a krásně spinkal a my jsme se mohli v klídku navečeřet a posedět😀 Ale teď už by to asi takhle nešlo 😀 😀

ava
13. led 2010

moc ti doporucuji dovolenou, mne to vzdy moc pomoholo, maly ma 8 mes.a byli jsme letos uz 3x po CR. Dokonce i lepe spal jinde nez doma - v cest.postylce. Nam se moc libilo v lednicko-valtickem arealu, kde se da vsude jet s kocarkem, ale to nejsou hory.

minea
13. led 2010

janicka006, určitě mrkni na Šumavous, je to baby friendly penzion kousek od Vimperka. My tam jedeme teď v zimě.
http://www.sumavous.cz/co-nachystal.asp

janicka006
autor
13. led 2010

Holky jste moc hodný......díky🙂
Jsme sice zatížený na hory,ale klidně pojedeme i do "nížin".Takže díky za každý váš tip.
Já bych právě na dovolenou jet chtěla....k moři bych si netroufla a manžel na to ani moc není,ale u nás v ČR,kde se dá pobyt ukončit předčasně,nemocnice je na každém rohu...bych se nebála.
Vimperk manžela určo nadchne....hned se na to podívám 😉 😉

tygrous
13. led 2010

tak my planujeme na konci kvetna tydenni dovcu s 5-mesicnim mimi kousek od Ces.Budejovic. ubytovani ve srubu, budeme ho mit cely pro sebe, u rybnika, kolem lesy, kousek na vylety po okoli, zoo na Hluboke, Sumava... myslim, ze s kocarkem a s satkem to zvladneme... a jak psala teessa, tak vecery vyresi teraska, venkovni krb apod... a na konci leta chceme jeste di Jizerek 😉

aponchie
13. led 2010

cim mensi tim lepsi

janicka006
autor
13. led 2010

Takže jak koukám jeden negativní ohlas..ostatní v tom nevidí problém....Tak to je fajn.Nejdřív mi to přišlo brzy(nemám s tím žádnou zkušenost)..ale teď jsem si jistá,že určo někam vyrazíme.

editah222
13. led 2010

Původně jsem měla naplánovanou dovolenou v Alpách v Kinderhotelu, ale teď jsem rozhodnutá, že nepojedeme nikam, protože mám teď zkušenost se spaním jinde a je to děs 😠
Nefunguje nám kotel (netopíme) a tak jsem se s malou nastěhovala k ségře. Sice jsme v teple, ale Editka tam špatně spí, po probuzení brečí a vyděšeně se rozhlíží okolo. Už 3 den je tam strašně neklidná.

Každé dítě je jiné a to naše je teď ve 4 měsicich - typ domácí. A i já jsem v domácím prostředí jistější, mám vymakané jak koupat, všechno je po ruce a to v jiném prostředí není.

gumidek
13. led 2010

Byli jsme na dovolené, když prckovi nebyly ani čtyři měsíce a naprosto v pohodě. Fakt záleží na mimču. Byli jsme týden tady www.penzionuhradku.cz . Super malý penzion, pan majitel nám vyšel vstříc ve všem, co jsme potřebovali. Jedna malá vada - není to na horách ale u Znojma.

denisa31
11. led 2011

@minea ahoj, můžu se zeptat jak jste byli spokojený v tom Šumavousovi? Našla jsem to na netu a vypadá dobře, akorát pár lidí na jiné diskusi psalo, že nebyli moc spokojený s jídlem....

denisa31
11. led 2011

@tygrous ahoj, myslíš, že bys našla odkaz na ten srub?

minea
11. led 2011

@denisa31 Nepsala jsem to já? 😀
Šumavous je moc fajn - vše podřízeno dětem. Ocenila jsem hernu vedle jídelny, velké akvárium, u kterého nevadí, když ho děti upatlají, kino - vždycky při večeři si děti losovaly ze tří DVD -, výtvarnou dílničku, papoušky, krmení zvířátek atd... Taky jsem ocenila, že do cestovní postýlky dávají přídavnou matraci a dokonce jsme tam měli i plyšového slona 🙂. Co byl ale fakt průšvih, bylo právě to jídlo. Podnik, který je takto intenzivně zaměřen na děti, prostě nemůže podávat hospodskou stravu. Třeba se to ale zlepšilo, přála bych jim to 😉.

denisa31
11. led 2011

@minea myslím,že jsem to četla na e-miminu, že to dováží z jiné hospody....my chceme ject s dvouletým prckem, takže potřebujeme kvalitní jídlo, na skleničky už mi bude prdět....a kuchyňka pro vlastní vaření tam neni?

staninka77
11. led 2011

Jen chcu napsát že tu v Blansku je krásnej hotel pro malé děti.
venkovní bazen a taky i vnitřní.
Jsou to stránky.
www.hotelpanorama.cz
Je to tu krásné. 😉

minea
11. led 2011

@denisa31 To ne, kuchyňka tam není, jen pro personál, připravují tam snídaně a vydávají obědy/večeře. No ono se to přežít dá, menu bylo rizoto, UHO s bramborama, kuřecí směs s rýží... zapečené brambory nám dokonce i chutnaly 😀. Ale já bych asi omezila sůl a pepř... Na obědy jsme chodili do restaurací, dcera si s námi dala pizzu, těstoviny nebo svíčkovou, když jí něco fakt při večeři nejelo, dorazila se rohlíkama. Třeba na víkendový pobyt bych to asi vůbec neřešila. Faktem je, že to jídlo byl na celém Šumavousu nejslabší článek. Ale jak říkám, třeba už je to dneska jinak.

elgereta
20. led 2011

penzion permoník je taky zaměřenej na děti, ale my tam ještě nebyli, takže jaký to tam je nepovím http://www.penzion-permonik.cz/
Jinak my ted jedem do obyč penzionu na pokoj s valstní sociálkou, si říkám, že 4-měsíční mimi dětskej koutek a vybavení pro děti nevyužije..to až bude trochu větší🙂

olusenka
10. bře 2012

Ráda bych obnovila diskuzi: jak a kde děti venku kojíte? Já jsem z 95% zvyklá v leže a zbytek vsedě ale obložená polštáři (kojící polštář a jiné). Nedokážu si to představit někde venku v přírodě na pařezu. 😀 Tam nemám to pohodlí a nevím, jak si miminko a na co položit. A taky jak se uchránit před zvědavými pohledy. Kojící oblečení speciální trika apod. nemám.

dudysek
21. únor 2013

Pokud chcete vysloveně do klidné lokality, tak nabízím naší chaloupku v Podkrkonoší u Dvora Králové nad Labem. http://www.e-chalupy.cz/krkonose/ubytovani-souv......
Jelikož jsem tam žila první dva roky mateřské, mám tam přebalovací pult, pračku, dětskou postýlku, malou houpačku, pak látkovou velkou houpačku, pískoviště, oplocený pozemek, tráva. Okolo lesy, otevřené louky. Je tam kouzelně. Jezdí k nám často rodiny s dětmi a jsou spokojeni.
Měli by jste celou chaloupku jen pro sebe, my bydlíme jinde a sousedi jsou dostatečně daleko, aby vás nesledovali 🙂

Přehrada Les Králoství na Labi 0,4 km. Dvůr Králové ZOO SAFARI - koupaliště 9 km. Hrad Pecka - koupaliště 10 km. Hostinne 13km - muzeum antického umění. Krkonoše - Pec pod Sněžkou 41 km. Jánské Lázně 22 km. Kuks 18 km + Braunův betlém, Ratibořice - Babičino údolí 32 km, Česká Skalice - muzeum Boženy Němcové, vodní nádrž Rozkoš (windsurfing, jachting, rybaření, tobogán, půjčovna lodiček a další vodní sporty)30 km. Miletín - rodný domek K. J. Erbena 13 km. Lázně Bělohrad 18 km - slatinné lázně a krytý bazén. Zvičina 6 km paragliding. Cykloturistika - cyklostezky v místě. Lyžování: Bílá Třemešná 6 km, Černý Důl 22 km, Debrné 5 km, Mladé Buky 25 km, Zvičina 6 km. Zřícenina hradu Rýzmburk a Červená Hora 35km, podzemní vojenská pevnost Dobrošov nad Náchodem 44 km a dělostřelecká pevnost Stachelberg u Žacléře 42 km, Adršpašké a teplické skály 35 km, Prachovské skály 40 km. Golfové hřiště Mladé Buky 27 km.

Pokud by tě to zaujalo, klidně mi napiš na mejlík dudysek@seznam.cz. Katka

janneufuss
26. črc 2013

Pokud hledáte ubytování pro vaši rodinu, přijeďte k nám! Pronajímáme apartmán kousíček od Lipna, najdete tu pohodové ubytování a krásnou přírodu. Apartmán je přizpůsobený dětem, máme např. dětskou postýlku i velkou zahradu s venkovním posezením a grilem. Kukněte na naše stránky pod tímto příspěvkem. Těšíme se na Vás!" 😵

chalupastachy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luji
31. pro 2013

My jsme byli na dovolené s 2 měsíční dcerou, a to v Českém Krumlově, Penzion Pod Skalkou. je tam krásná zahrada a bazén. Malá byla v kočárku ve stínu a my jsme si lebedili u bazénu, odpoledne jsme vyráželi do Krumlova-krásné procházky kolem řeky. Hodně nás zrazovali od dovolené s miminkem,ale byla to asi poslední klidná dovolená 🙂 Ale je taky fakt,že malinká byla hrozně hodná a spinkala celou noc

gepe
27. čer 2014

My jsme byli s 2 mesicni v Orlickach na chalupe, kde si musime sami topit drivim a uhlim. Voda i elektrika je. Teplo se vytopilo. Nevidim zadny problem takhle vyjet nekam s mimcem 🙂

luji
25. črc 2014

.

penzionalenka
29. srp 2014

Dobrý den,

přijeďte k nám do Penzionu Alenka ve Špindlerově Mlýně http://www.penzionalenka.cz/ 😉

Pavla
Penzion Alenka