Kam na dovolenou s miminkem? Hotel, penzion, chata?

zvirka
1. kvě 2011

Mireček se narodil v září, takže je mu 7,5 měsíce. Uvažuju, jestli pojedeme na dovolenou a případně kam. Určitě někde v ČR, do zahraničí bych nejela. Hotel, penzion, pronajmout chatu? A taky by to chtělo někam, kde se dá hodně s kočárkem. Nosíme i v manduce, ale v létě by se malý upekl. Takže asi žádné hory, nebo něco menšího, kde je hodně asfaltových stezek. Máme rádi přírodu, s manžou jsme aktivní turisti. Poraďte, napište zkušenosti, budu moc ráda 🙂

hanybany
1. kvě 2011

Ahoj.My byli loni v Jižních Čechách,kousek za Jindřich.Hradcem.V chatce, jen pro nás,u rybníka=pohodička 🙂
Jižní Čechy jsou na turistiiku, i s kočárkem myslím dobrá volba.My jsme výletili každý den.Ráno popojeli autem.Venku celý den na výletě s kočárkem a dalo se to krásně 😵
Letos bychom chtěli jen pro změnu jinam, ale taky v ČR.
Dobře vyberte 🙂

zvirka
autor
3. kvě 2011

@hanybany Ahoj díky za tip, ale asi by to chtělo někam blíž, kvůli cestě. Od nás se do JČ jede strašně dlouho. Před pár lety jsme byli na Šumavě, nádhera, ráda se tam znovu podívám, ale s malým se mi v našem postarším autě tak daleko nechce.

A jak jste to v chatce zvládali s vařením pro malého, se spaním apod.?

kutcher
3. kvě 2011

@zvirka Tak to já můžu doporučit naši loňskou dovolenou v Ramzové v Jeseníkách - byli jsme v penzionu Pacific - strašně levně a ťapali jsme jak s kočárem, tak s krosnou až do aleluja, nádherný místo. Přímo u penzionu je vlak a dopravíte se na koupálko, vyšlápnete si do lázní - tam jsme taky byli s kočárem a fakt pohoda.

verusinek
3. kvě 2011

@hanybany ahojda, mohla bych poprosit o nějaký tip na výlet, nebo nějaké pěkné místo v JČ, chtěli bychom tam letos vyrazit na dovču, kousek od Jindřichova Hradce.... děkuji předem

ninouche
3. kvě 2011

Moc hezké je to na Vysočině u Žďáru - my jsme byli kolem Velikonoc ve Fryšavě (přímo Penzion Fryšava, spokojenost), ale v okolí jsou další hezký místa - Křižánky, Blatiny...

hanybany
4. kvě 2011

@zvirka Ahoj,no jo, mi nedošlo, že jste až z Olomouce.Jsem se koukla pozdě.
V chtace super.Na spaní měl cestovní postýlku.Chatka byla vybavená mikrovlnkou(ráno jsme ohřívali mlíčko,večer na kaši).A na výletech měl nakoupený skleničky s oběděm a ohřálo se v nějaké té restauraci,kde jsme byli na obědě.
Já jsem preferovala chatku jen pro nás, ačkoli finančně to vyjde hůř než třeba v penzionu.Ale měli jsme božskej klid 🙂
@verusinek My výleteli do Třeboně-zámek,nádherný park,rybník Svět,Swarzenberská hrobka.Pak jsme jeli na zámek Červená Lhota.A na zámek Hluboká (to je trochu dál,ale stálo to za to).V Jindřichově Hradci na zámek a do aquaparku.Nestihli jsme třeba rybník Rožmberk.To je tak z těch nejznámějších, kam vyrazit,co vím já a co si pamatuju 🙂

verusinek
4. kvě 2011

@hanybany moc děkuji za tipy, určitě kouknu. Chtěli bychom jet na začátku června, tak mám ještě na hledání čas.

zvirka
autor
4. kvě 2011

@hanybany Asi bych to viděla taky radši na chatu, nejlíp se zahrádkou. Asi pojedem jenom na nějaký prodloužený víkend. Asi na jižní Moravu, po dálnici jsme tam chvíli a je tam toho dost k vidění. No ještě uvidíme.

@kutcher Jeseníky máme prochozené, chtěli jsme zase někam jinam. Tam jezdíme spíš na jednodenní výlety, autem jsme tam za hodinku a půl, i vlak tam od nás dobře jede.

sjussi
31. kvě 2011

taky premyslim kam na dovolenou,ale my jsme spis na takove to valeni a koupani 🙂 tak premyslime nad Vranovem,Čalovem,Bešeňovu apod.

racatko
2. zář 2011

Ahoj, uz asi letos na prazdiny pozde, ale treba na pristi rok.. Muzu ted po nasi dovolene v srpnu doporucit na vysocine vesnici Tri Studne. Byli jsme tam uz minuly rok, ale to jsme byli ubytovani v hotelu. Letos jsme jeli do zrekonstruovanych chat-spis malyho baracku, v pronajmu jsou 3 prostorne chaty s veeelkym soukromym za necelych 8 tisic na tyden(v sezone), kam se vejde urcite tak 8 dospelych lidi. Vsechno cistounky, novy, trouba, nadobi, varna konvice, da se pujcit i mikrovlnka nebo postylka.. veelika terasa, kam sme letos dali dceri bazenek a krasne se tam cachatala. Chaty jsou obklopeny lesem, takze v tech vedrech to krasne chladilo..ne jak tady u nas v Brne, kde se nedalo nikde dychat 🙂 par set metru je rybnik Sykovec, ma hrubou piscitou plaz..je to u hotelu kam sme jezdili drive..ale neni tam zakaz, takze sme vyuzivali i letos a porad cistej i pro rocni dite 🙂
Tri Studne jsou asi 10 km od Novyho Mesta na Morave a 10km od Zdaru nad Sazavou, tam se da nakoupit ve velkym..ve Trech Studnich je mensi obchudek. O prazdinach je tam jeste v hotelu patek a sobota filmove promitani pod sirym nebem (hvezdy na vysocine jsou luxusni) 😉 Kousek cestou v lese je studanka Barborka a Vitulka, nenarocni vylet pro deti, zvladli jsme i s kocarek, ale manduca je lepsi 🙂 je tam pitna voda (ale v chatach samozrejme take 🙂 ) Urcite je tam spoooustu moznosti na vylety..kamaradka jela domu jinou cestou nez my a rikala neco o nejake pstrosi a kravy farme (kravy sou tam teda vsude) 🙂 ). Jo a abych nezapomela! Ja byla asi ob 3 vesnice na konich ve Vysoke. Odkaz na chaty tady: http://www.chaty pomlcka vysocina.cz/

racatko
2. zář 2011

a abych nezapomela, v arealu je detske hriste s piskovistem a houpackama, pry pribude jeste skluzavka 🙂

racatko
2. zář 2011

a jeste jedna dulezita informace pro tatinky IT, je tam bezplatne wifi pripojeni (coz mne se take libilo) 🙂 🙂 🙂 🙂

veruska007
2. zář 2011

@verusinek Byli jsme letos, penzion Kovářov, osada Kovářov. Spokojenost 😉.

zvirka
autor
2. zář 2011

@racatko Díky za inspiraci, my nakonec nikam nejeli, nezbyly penízky. Tak snad příští rok 😉 A ty koně mě lákají, 10 let jsem jezdila, už jsem ale na koni neseděla asi 5 let.....

racatko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janneufuss
23. črc 2013

Pokud hledáte ubytování pro vaši rodinu, přijeďte k nám! Pronajímáme apartmán kousíček od Lipna, najdete tu pohodové ubytování a krásnou přírodu. Apartmán je přizpůsobený dětem, máme např. dětskou postýlku i velkou zahradu s venkovním posezením a grilem. Kukněte na naše stránky pod tímto příspěvkem.

kimby
7. únor 2015

za nás nej pro rodiny s dětmi www.chalupapohadka.cz na Vysočině-Jimramov

a pak pro letoš z důvodu rekonstrukce uzavřený, jinak úžasný penzion Bavlnka v jižních Čechách

nanncy
9. únor 2015

My byli na chalupě v Českém ráji http://www.e-chalupy.cz/cesky_raj/uhlire_chalup...
-2 rodiny a moc jsme si to užili.Na zahradě bazén, pískoviště, klouzačka, houpačka. Kolem krásná příroda, chodili jsme se ve vesnici dívat na zvířátka a v okolí spousta výletů-ZOO Dvůr Králové, Trosky, JIčín Rumcajsova dílnička,hrady a růzé pohádkové stezky. Fakt super

olusenka
28. únor 2015

@kimby taky doporučuju Bavlnku, ale zavřená letos není, jen se změnil majitel-provozovatel, Jana a Jirka po 5letech odcházejí a provozovat bude od dubna 2015 jejich kamarád. Nově bude možnost objednat obědy, a zvířátka se změní na kozičky. Jinak by mělo zůstat vše při starém.
A od roku 2014 je v kuchyňce na chodbě i varná konvice. 😉

jachymekt
28. bře 2015

Ahoj, nemáte typ na dovču s mimi(bude nám asi 6-8měsíců) Relax pro rodiče klid pro mimi. Uvítám cyklostezky- na brusle. Děkuji 🙂

oregonka
29. bře 2015

@jachymekt Máme apartám na Lipně, v areálu Landal Mariny, je to přímo na cyklo-bruslo stezce. Pro rodiny s kočárky ideální 🙂 Kdybys měla zájem o bližší info, tak mi napiš do IP.

zuzi.111
29. bře 2015

My byli s 3mesicnim mimcem na Lipnu v hotelu Canada resort a super. Prostorny apartmen, klid. Tato oblast je pro dovolenou s miminem idealni.

jachymekt
29. bře 2015

@zuzi.111 To zní dobře Jsou tolerantní k mimi? Přeci občas brečíme- i v noci na kojení 🙂 Hlavně nechci na dovolené vařit ☹ , jen relaxovat a užívat si rodiny. 😀 Stezky jsou super. Je tam v okolí něco jiného- třeba bazén, tenis. Výletní místa? 😀

zuzi.111
29. bře 2015

@jachymekt No ty apartmany maji vsechny svuj vlastni vchod, takze pokud budete bracet, pres stenu to tolik slyset nebude. My ale nemame ubreceny mimco, tak nevim. Taky jsme si vyzadali apartman v prizemi, aby jsme nemeli problem s kocarkem. Jinak jsme meli pobyt se snidani, kam jsme chodili s malym a v pohode. Myslim, ze byla i moznost polopenze, ale nevim to jiste. I tak jsem ale nevarila. Vzdy jsme si na nejake jidlo zasli do okolnich restauraci nebo koupili neco studeneho, na co byla chut. Nevyhoda byla, ze se na snidani muselo jit pres venek (ale to jinak neslo, kdyz byla zase vyhoda samostatneho vchodu z venku). Zase jsme ho ale nekdy stacili uspat a na snidani chrupkal. Co se tyce bazenu, tak je v Lipne aquapark, ale netusim, zda je to vhodne pro pulrocni dite. Kurty tam nekde myslim byly docela blizko. Jinak zabavy je tam spousta. My se napriklad vydali na vylet na stezku v korunach stromu. Paradni bezbarierovy vylet s kocarkem az nahoru. Dalsi vylety byly spise po houbach a po boruvkach (s manducou).

jachymekt
30. bře 2015

My taky moc ne, ale raději se ptám. určitě mrknu na net. Už se těším na sluníčko. 😎 Děkuji za radu 😀

psya
31. črc 2016

@jachymekt už to asi není relevantní, ale skvělý je Flaeming - 80 km jižně od Berlína. Samé asfaltové stezky na brusle i kola, okruhy 12, 40 a 90 km. Familienhotel Petkus.

jachymekt
3. srp 2016

Děkuji za radu.Zkusíme
Našli jsme v České republice SKVĚLÝ resort Čisto a příjemno Uzavřený areál Bazén i pro mimi Cikostezky Jedeme i letos Zkuste
Také Villa resort Dlouhá Louka České Budějovice
kolem skvělý a výlety Super
Přeji všem krásné prázdniny

psya
3. srp 2016

@jachymekt vypadá to náááádherně. Myslíš, že by to bylo i pro miminko? Nebude rušit ostatní?

martulakova
8. srp 2016

Doporučuji všem Spindleruv Mlýn, ač jsou to hory v posledních letech se snaží hodně přilákat rodiny s dětmi. Čekají na vás různé méně i více náročné tůry...spoustu zábavy, klidu. Můžu doporučit rodinný penzion s milou obsluhou. Zapůjčí vám zdarma postýlku. www.bystrenka.cz

jachymekt
8. srp 2016

Určitě nebudete rušit nikoho Samostatný apartmány domečky rozházené po louce Samostatné vstupy do studia Malý měl 7 měsíců a naprosto v pohodě, snídaně formou švédských stolů. Od jogurt čerstvého ovoce, zeleniny po párky a vejce. Mrkněte na stránky Postýlka a židlička také Všechno je naprosto super a ČISTÉ jedeme bez obav znovu i příští rok Naše stálá dovolená v ČR