Kam na Menorcu?

angelax
23. lis 2013

Ahoj. Začínám se pomalu poohlížet po dovolené. Byla jsem jednou na Mallorce, ale moc se mi tam nelíbilo, nemám ráda malé přelidněné pláže. Menorca je prý v tomhle směru lepší, ale byla bych radši, kdyby mi to někdo potvrdil, abych nebyla opět zklamaná… Mohl by někdo doporučit konrétní letovisko, které není moc daleko od letiště? Docela se mi líbí Son Parc, ale nevím jak je to tam s tou přecpaností v červnu nebo září.

liss_durman
23. lis 2013

Ahojky, Menorcu jsme absolvovali letos v létě. Zaprvé - nikde to není daleko z letiště, je to hrozně malý ostrůvek. My byli v hotelu San Andria, u pláže, která se tuším jmenovala Santandria nebo nějak hodně podobně. Asi 2 km od města Ciutadella. Hotel a prostředí bylo super, ale musím říct, že mě zklamaly pláže, byly vesměs všechny hrozně malinké. Delegátka nás upozorňovala na pár známých po celém ostrově a ty byly prý pořád přeplněné. Naše pláž byla děsná - v zálivu (takže nebylo vidět na širé moře, což mně vadilo hodně), někde tam tekla kanalizace, plavaly tam kachny... Byli jsme zkusit i jinou asi 3km od té naší a ta byla o něco lepší, ale hrozně narvaná, doslova hlava na hlavě. Když se šlo kousek dál od té naší, byly tam fajn schody do moře, to bylo dobré, ale plavaly tam hodně medůzy a pro děti prostě takovýhle vstup do moře není nic moc... Nakonec jsme se nejraději chodili koupat kousek dál na místo, kde kotvily čluny, tak byl žebřík do vody, voda krásná. Ale tak nic moc pro malou, to bylo vždycky jen tak si zaplavat... Takže už asi znovu nepojedeme... Jinak tam byl klídek a bylo to fajn. Akorát jsem byla klamaná z těch pláží, no.

liss_durman
23. lis 2013

Jé já jsem pako, ten hotel se jmenoval Club Andria. Ale to je asi fuk stejně 😀