Kanárské ostrovy s miminkem. Doporučte místo

kulich
13. čer 2008

Přemýšlím o dovolené s našim synem. V září mu bude 6 měsíců a ráda bych s ním zajela na dovolenou. Byl jste někdo s mimčem na dovolené na Kanárských ostrovech?Můžete mi doporučit místo či varovat před něčím?

bera28
23. srp 2009

Magdulenka, já jsem cestu konzultovala s pediatričkou a ta říkala, že do roka by s dítětem neletěla, pak už jo. Samozřejmě, že nelze říct, jak teplotní šok zvládne. Každý reaguje jinak.
Kámoška byla s půl roční holkou na Kanárech, ale kojila ji, takže jídlo neřešily. No a zvládla to v poho.
Jinak já si tam kupuji balenou vodu i pro sebe, takže dětem ji budu dávat taky. Záleží na tom, jestli budeš v hotelu nebo apartmánu. V hotelu nemáš lednici, konev si musíš vzít vlastní a mikrovlnku na sterilizování s sebou asi nepotáhneš🙂
Pro tak malého prcka to znamená akorát zbytečné narušení režimu a dlouhou aklimatizaci.

krispule
23. srp 2009

a nevíte někdo ty ceny? kolik stojí plíny? třeba..

daduna
23. srp 2009

kulich: Ahojky já byla na kanárech když bylo Davídkovi 7 měsíců a bylo to super. A to už je 7 let. Od té doby s ním lítám 2 x za rok někdy i více. Hotel si nepamatuji, ale vřele doporučuji destinaci. Dá se tam koupit vše od plen po jídlo. Já si to stejně všechno vozím od nás je to jistota.
Jenom let trvá 4,5 hodiny takže pokud máš obavy dají se zvolit i místa blíž.
Moc se nám líbilo v Nejpori nebo Kréta i Bulharsko je pro děti super ¨. 😉

mikulka
23. srp 2009

krispule, ceny nevím, s mimčem jsem tam nebyla. Ale nakupovali jsme běžně v INtersparu (těch je na Kanárech hodně) a tam byli ceny skoro jako u nás. 😉 Ale hlavně si zjisti od cestovky, jak daleko ten Spar bude a jestli vůbec. Pro jistotu si ale nakup co nejvíce s sebou.

magdulenko, neblázni a jeď až příští rok. Pitná voda samozřejmě v zahraničí NENÍ!!! Musela bys mít balíky s vodou,a le POZOR!!! Jsou špatně skladované, zvlášt když tam pojedete po létě (mohly stát na slunci) a mohou být závadné. My tam měli veliké potíže a to jsme dospělí.
Hlavně nekupovat velké 5 l barely.
S takhle malým mimčem, zvlášť když nekojíš je to blbost, promiň.

Holky, a uvědomte si, že do roka z toho to dítě nemá nic. Je nejradši doma s rodičema a ve svém režimu.

krispule
23. srp 2009

díky mikulko, optám se!!
a nám bude 13 měs, tak snad ok 🙂
zájezd jsem dostala, tak jsem ho nechtěl aodmítnout no ☹

petka80
23. srp 2009

Holky, pokud odhlédnu od toho, že s půlročním dítětem bych taky nikam nejela, tak Kanáry jsou super, obzvlášť v září, kdy je teplé moře a klima už je snesitelné.
Akorát pozor na ten let, je to fakt dlouhý a u některých zájezdů s mezipřistáním na vedlejším ostrově a to je pak dost nepříjemný zdržení, obzvlášť s malým dítětem 😒

krispule
23. srp 2009

tak y letíme v noci a na přímo..tak snad vše ok...
moc děkuji, hezký zbytek léta
Týna a Toni

ivis
26. zář 2009

Krispule:už jste zpět z dovolené a jak jste zvládli let? Nás to čeká za dva měsíce,a už se moc moc těšíme. A kde jste byli ubytovaní? My budeme v oblasti Taurito - hotel paradise lago taurito. A jak se tam malé líbilo? papa Ivet a luciásek

bohomutt
12. led 2010

Ahoj,
uvažujeme že v únoru poletíme na Kanáry. Johance bude v té době 8,5 měsíce. Líbí se nám Lanzarote nebo Gran Canaria. Máte někdo zkušenosti s mimi na Lanzarote? Na Gran Canarii byla moje máma, takže to si dovedu představit. Jinak já jsem vždycky byla na Fuerteventuře, ale tu jsme zavrhli, protože jsme měli vždycky mezipřistání. Přivítám jakýkoliv tip na hotel a tak.
Díky

martinaj23
18. pro 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jak je to s dětskou postýlkou v hotelech nebo jestli se dá vzít do letadla. Pak mám ještě dotaz jestli je nějak omezeno, jaký kočárek se bere na palubu letadla a jaký musí být už v zavazadlovém prostoru. No a vlastně ještě jeden dotaz - není problém při půjčení auta zajistit i sedačku pro prcky( půl roku a rok). Díky Martina

martinaj23
3. led 2011

Ahoj, nemáte některá zkušenost s nějakým konkrétním hotelem na Gran Canaria? Poletíme s půl ročním klučinou a kamarádi s roční holčičkou.

bera28
3. led 2011

@martinaj23, dětská postýlka je do dvou let věku standardně v každém hotelu k dispozici. Jestli budete mít zájezd přes cestovku, tak ti to zařídí automaticky. My byly na Kanárech s dětmi předloni, předtím jsme tam jezdili sami, zařizovali jsme si to přímo. Co se týká kočárku, tak myslím, že na palubu letadla nejde vzít žádný. Teda my tenkrát cestovali s dvojkočárem, takže by nás ani nenapadlo, že by měl být na palubě. To ba se musela odendat jedna řada sedadel🙂 Co se týká autosedačky, tak je v půjčovnách mají a není problém si jí objednat. Španělé mají k dětem velmi vřelý vztah, takže se snaží opravdu všemožně vyjít vstříc (třeba narozdíl od Řeků 😖 )
JInak co se týká lokality, tak nedoporučuji Maspalomas (tam jsme byli my), to je komplex obřích hotelů, pro děti naprosto o ničem. Řekla bych, že všechna ostatní místa na ostrově jsou pro děti vhodnější.

zdeniii
25. čer 2011

@daduna ahojky mohla bys dopoučit prosím kam jet na dovolenou? pořád nevím kam máme jet...

martinaj23
20. lis 2011

Nemáte někdo zkušenost s konktétním hotelem na Tenerife? Prckovi bude při cestě cca 1,5 roku. Už jsme byli letos na jaře na Gran Canaria a cesta byla v pohodě. Teď bychom chtěli vyzkoušt ostrov jiný🙂