Kde se vám líbilo s dětmi na Kanárských ostrovech?

evulatko
10. led 2012

Ahojky holky, mame dvaapuletou holcicku, poradily byste mi prosim, ktery ostrov se vam libil, popr. i mesto? My jsme byli na Tenerife, Puerto de la Cruz, ted bych rada vyzkousela neco jineho🙂 Aby tam slo letet tak v unoru. Mockrat dekuji🙂

petrakm
8. únor 2012

ahoj, v unoru mi na vsech ostrovek prisla docela zima, minule jsem byla na Fuerte prelom brezen -duben a bylo jen 22-24..ale tam je celkove chladneji-fouka tam..mne se tam ale moc libilo, prcek mi ale v mori blbnul v neoprenu, bylo mu 5..ale jinak se mi asi nejvic libilo na Grand Canaria,primo v tom hlavnim, ted si nevzpomenu, jsou tam pisecne duny, super, byly jsme v unoru, ale taky nic extra vedro..ale tys mozna uz odletela, tak mi prosim dej info, kam jsi to vybrala,taky mne to zajima..

endlessblue
8. únor 2012

Holky, taky mě toto téma zajímá. Chceme letět někdy v březnu... a nevím, kde je nejtepleji? Tenerife? Chceme letět se třemi dětmi 7let, 3 roky a 6měsíců 😕 Jde to absolvovat s tak malým prckem? Je to hlavně kvůli jeho ekzemu ☹

endlessblue
8. únor 2012

@evulatko Už jsi odletěla? Nebo se chystáš?

jabber
8. únor 2012

Tak my jsme byli 2x na Fuertě, jednou v březnu a jednou v září a můžu říct, že v září je tam jednoznačně tepleji a to hlavně co se vody týká. V březnu se tam nedalo skoro vlézt, v září se tam rochnila i naše, tehdy roční, dcera. Je to prostě oceán a ten je vždycky studenější než moře a v březnu je to fakt znát. Už bychom tam znova v březnu nejeli. Letos už máme Fuertu rezervovanou opět a to na konec září 🙂
Někde jsem četla, že Fuerta je ze všech Kanárských ostrovů nejteplejší. Je pravda, že občas tam fouká, taky je to windsurfingový revír, ale v září nám moc nefoukalo (k velké nelibosti manžela, který si tam vezl prkno 😀 )
Jezdíme do Costa Calmy, půjčujeme si auto a děláme výlety na všechny strany. U Corralejo jsou nádherné písečné duny, kousek od Costa Calmy je Sotavento - nádherná obrovská pláž s minimem lidí a zrovna tak krásná a obrovská je pláž Cofete, kde jsme pokaždé byli na 400m na pláži sami 😵 Nádherných míst je tam spousta.
Fuerteventura je naše láska a jsme jí tak zhýčkaní, že se nám těžko pak tráví dovolená u moře někde jinde, kde jsou spousty lidí 🙂

endlessblue
8. únor 2012

@jabber Jůůů, zní to krásně. Jen teda my musíme jet tento březen či duben, páč pak už by bylo na naše mimčo asi horko. S tou teplotou vody mi to nedošlo.. že vlastně po zimě bude studenější než po létě 😀

jabber
8. únor 2012

@endlessblue to se ale v moři moc teda nevykoupete, to byl fakt led, mělo to asi 18 stupňů 🙂 to vám na koupání zůstane tak hotelový bazén 😅

endlessblue
9. únor 2012

@jabber Tak změna. Prý pojedeme v dubnu. To už by se dalo smočit, ne? 😀 Nejde o nějaký lachtání, to si děti asi užijou v bazénu. Mě jde spíš o ty mořský podmínky, vzduch a abych mohla malého alespoň párkrát ponořit do mořské vody 🙂 Na Fuertě prý celkově dost fouká. Prý Tenerife ale jeho jižní část je teplá a bez větru. No je to dilema. Ale člověk má štěstí, že vůbec může nad něčím takovým přemýšlet 😵

jabber
10. únor 2012

@endlessblue no o moc lepší to nebude, možná tak o stupeň teplejší...? Takže místo 18 stupňů 19? 😀 Ne vážně, nejteplejší voda je v září a to má tak 23, takže tak 🙂
A nemůžete to odložit na září? Bazén je sice fajn, ale píšeš, že prcek má ekzém, takže ten by do bazénu s chlorem vůbec chodit neměl, ten by se měl naopak co nejvíc ráchat v moři. Vím, co píšu, dcera měla taky ekzém a proto jsme tam, po té šílené březnové zkušenosti s vodou, jeli právě až v září. Horka bych se v září nebála, teplota vzduchu bude plus mínus stejná jako v tom dubnu, tam není nikdy nějaké šílené horko, tam to přes 30 ani v nejteplejších měsících nejde (to máš větší horko tady), a to i na Fuertě, která je prý nejteplejší - ale rozdíl je v té vodě a hodně velký 😉 Sice si řekneš, že rozdíl je jen 4 stupně, ale je to opravdu hodně znát 🙂

Si i myslím, že je škoda 'vyhodit' peníze za pobyt u moře, ve kterém se nemůžu kloudně koupat 🙂

endlessblue
10. únor 2012

@jabber Mno, teď jedeme s babičkou a manželem jedeme někam i v září. Letos luxus a 2x moře. Chci jen malému po zimě, která je na ekzem hrozná ulevit tím mořem. Ale koukám, že v dubnu asi koupačka nebude. Aspoń teda to mořské klima. Do bazénu malého určitě dávat nebudu.

dasa24
13. únor 2012

ahoj holky, tak my jsme byli na Fuerte( tam uz bych nejela, byly jsme tam v lete a velky vitr kazdy den, az nam byla zima, kdyz jsem vylezli z vody...cely pobyt byl neprijemny kvuli vetru..)
pak jsme byly na Tenerife, tam se nam taky libilo, ale nejvic se nam libilo na Crand Canaria, tam jsme byli i pres Vanoce( teda jeste v te dobe bezdetny🙂) More bylo studeny, ale v bazene jsme se koupali...🙂
s manzelem nam je tak celkem jedno, kde se koupeme, tak jsme byli vetsinou u bazenu,ale co si vzpominam, tak ani v lete jsme zas tak teply more nemeli...
co se tyce ekzemu( trpim od nej od malicka) tak me nejvic pomohlo Severni more🙂)
na Kanary se nekdy chystame znovu, je tam moc krasne, procestovali jsme i jine zeme a tam se nam nejvic libilo, bylo tam i levne, jako nakupy, benzin...atd. meli jsme pujceny auto cely tyden..🙂

jabber
14. únor 2012

Jojo, to se může stát, že celou dobu fičí (to by manžel skákal radostí 3 metry vysoko 🙂 ) , jak jsem psala - je to jeden z nejlepších revírů na windsurfing.....ale záleží ve kterém období se tam jede. Některé období je na vítr příznivější, některé ne 🙂

@endlessblue - tak držím pěsti, ať se dobře rozhodnete a užijete si to 🙂

takyja
14. únor 2012

@endlessblue My jsme byli na Tenerife v přelom duben / květen a moře mělo 17st.C. Vydržela jsem tam v neoprenu 30 minut, pak ani ránu....

endlessblue
15. únor 2012

@takyja
@jabber
Holky, díky za reakce... nějak se mi ty Kanáry rozležely v hlavě. Jenže kam jinam jet, že???? 😠 S tím dubnem nehnu.. to je jediná možnost 😵

takyja
15. únor 2012

@endlessblue Možná by Turecko mohlo být lepší.. byla jsem v květnu a bylo to v pohodě... i když asi s těma Kanárama srovnatelné (ale nefučelo tolik). Krásně teplo (vč. super teplého moře) je tou dobou v Egyptě, Tunisu, Maroku, ale tam prostě v současné politické situaci nejela. Pak ti zbývá už jen exotika. Nebo otužování 😀 Zkus se podívat po netu, kde by mohlo být teplo, zkusila bych servery jako je Orbion nebo Nacesty. Najdeš tam víc info než tady, jsou to servery specializované na cestování a přesně tohle se tam řeší...

jabber
15. únor 2012

@endlessblue co takhle Kapverdy? 🙂

anatanka
28. únor 2012

@endlessblue Ja tam sveho casu zila a jsou to proste ostrovy, takze tam fuci porad, at je srpen nebo leden, navic clovek je zvykly na more a ocean je proste ocean a na teplote to je znat. I jejich logem je "Ostrovy vecneho jara", takze extremni teploty jako v Egypte a spol. se tam vice mene cekat moc nedaji, ale pro me to je prave prijemny.

ambera
21. črc 2015

Holky, s prckem na Tenerife v zari...doporucte hotel 😉

bunny123
21. črc 2015

Byli jsme na Fuerte 2x a vetsi vitr zazili jen jeden den. Jinak je to prijemne osvezujici vanek, coz mi v tom vedru maximalne vyhovuje. A ty plaze ma Fuerte nejkrasnejsi. Jandia playa nema konkurenci.