Koncem května do Itálie. Bude teplo?

rymeska
24. bře 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, uvažujeme o dovolené v Itálie, ale z důvodu financí to vychází tak na přelom května, června. Jednalo by se samozřejmě o sever Itálie, protože se tam dá celkem rychle dojet autem - takže nějaké Bibione, Caorle, nebo tak něco ... a jde mi o to, jestli tam nebude zima a jestli už bude teplé moře, aby se malá (je jí 15 měsíců) mohla v klidu cachtat ... co myslíte ??? Nemáte některá nějakou zkušenost, jak to tam v tuto dobu vypadá s počasím a teplotou moře ??? Díky moc !!!

mart.s.
25. bře 2010

Ahoj rymeska, na přelomu května a června jsem byla v Itálii 2x v Bibione a jednou od 5. května v Lignanu , když jsem ještě učila (tak na škole v přírodě). Tu první půlku května bych nedoporučovala určitě, protože tam byla i docela zima. Ale k tomu přelomu května a června - počasí jsme měli vždy pěkné. Jen s tou vodou je problém. Bylo to fakt studený ☹ . Zase je ale výhoda, že je Bibione poloprázdné. Takže nikde nejsou žádné davy lidí 😉 . Pokud to děláš z důvodu financí, já osobně bych ti doporučovala spíš podzim. Září tam bývá teplé a hlavně je ještě teploučká voda. 🙂