• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kréta. Jaký termín vhodný pro roční dítě?

14. srpna 2013 
Prosím o Vaše skúsenosti s pobytom na Kéte s malým dieťaťom. Nevieme sa rozhodúť, či nebude v druhej polovici septembra už príliš zima na kúpanie. Na druhej strane, by sme radi chodili s malou na výlety a nechceli by sme, ab sa nám upražila v nosiči. Máte niekto skúsenosti s pobytom na Kréte (sever) v tomto termíne?
25. únor 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my sme boli na Krete, ked mal maly 7 mesiacov - boli sme zaciatkom juna a uz bolo dost horuco, cez obed sme s malym sedeli v hotelovej izbe. Raz sme boli na vylet a to sa v tej nosicke fakt skoro uprazil ... September neviem ...
25. únor 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemám sice vlastní zkušenost, ale na Krétě je dost větrno, což je samozřejmě pro zmírnění vysokých teplot příznivé, ale prý je vítr až nepříjemný, tak nevím jak pro dítě - samozřejmě záleží na lokalitě, spíše asi na jihu.
3. bře 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
My byli s prckem, kdyz mu byl presne rok, a to v prvni polovine zari. Bylo to super, uz nebyly takove vedra a plaze byly poloprazdne. Pozdeji uz bych to neriskovala, mohla by byt i zima.
17. bře 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kinsi Prý ten vítr se v září už uklidňuje, nejvíc větrno je tam červen - srpen...
http://www.reckovdetailech.cz/cs/oblasti/kreta/uzitecne-informace/kreta-pocasi-a-klima/kreta-pocasi-dle-obdobi
my jedem též mimo sezonu ale už začátkem května tak doufáme že to bude fajn.
17. bře 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dagmarkaaa Veď uvidíme, daj potom vedieť ako bolo. My odchádzame 2.9.2011, ale to pozerám, že vy budete riešiť iné veci :slight_smile:
Inak aj my máme Kristínku.
17. bře 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nejpříjemněji je na jaře do května a na podzim. Ale pamatuju kdy září byla "zima" (občas sprchlo, večer svetřík a kryté boty, ve dne horko) a říjen byl nádherný. Těžko říct. Kam jedete, západ nebo východ? Já byla na jihu.
24. bře 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagmarkaaa jak bylo na krétě? my se tam chystáme v květnu také? a kde jste přesně byli? my jedeme na Matalu
2. led 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkouším obnovit toto téma, přemýšlíme nad Krétou v září, ale bojím se, jestli už není studené moře. Máte někdo zkušenost? Popř. jaká je vhodná oblast s písčitýma plážema. Děkuju.
@kinsi
@dagmarkaaa
2. bře 2013 v 19:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky přemýšlíme nad Krétou v září, poradíte někdo?

co vy holky, byly jste? @kinsi @kamimik
9. srp 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme byli loni v půlce září a bylo pořádné teplo. Moře bylo perfektní, což bylo asi to jediné... Synovi byl rok a půl, takže skoro roční :wink: Byli jsme u Melisy, ale moc nadšení jsme nebyli, spíš naopak a zařekli sjme se, že do Řecka už ne, ale stejně jsme letos byli znova v Řecku, na Zakynthosu a bylo to suprový!
9. srp 2013 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
P.S. JInak na tu nosičku to moc nevidím, bylo tam fakt pekelné vedro, i když my jsme v horách taky trochu chodili, ale fakt to moc nešlo
9. srp 2013 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamimik Aha, nečetla jsem to úplně ccelé od začátku, moc pěkné to bylo kolem Agios Nikolaos, tam bylo hodně písku a pěkné místo, my tam jen dojížděli, bydleli jsme jinde
9. srp 2013 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pattie děkuju za tip, pro letošek jsme moře vzdali,ale příští rok se tím určitě nechám inspirovat:slight_smile:
9. srp 2013 ve 21:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@copa kamarádka byla a byla spokojená, ale taky dala pěknou pálku:frowning2: Dat za jednoho kolem 40 tis. to fakt nedám :frowning2:
9. srp 2013 ve 21:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamimik no 40tis. není ani náš rozpočet pro celou rodinu :grinning: :wink: jestli to vyjde, tak to bude nějaký last a snad mnohem levněji než u tvé kamarádky :wink:

@pattie dík za info, já Řecko miluju, byli jsme před hodně lety v září na Lefkádě a počasí vyšlo akorát, domorodci si teda stěžovali, že nejhorší září co pamatují, ale my si to tam užili :wink: našemu malému bude taky rok a půl, tak nechceme žádné extra hice, proto až září :wink:
9. srp 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@copa no právě, jsme na tom podobně:grinning: Mně to přijdou vyhozené peníze....Nám se nejvíc líbilo na Rhodose, ale tu Krétu jsme právě ještě nezkoušeli...takže snad příští rok. Když vám něco vyjde, tak dej určitě echo:slight_smile:
10. srp 2013 ve 20:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já osobně bych na Krétu s tak malým dítětem nejezdila, třeba Rhodos je úplně jiný, zelený, "vzdušný"....Kréta se mi nelíbila, jak byla pustá a vyprahlá, až neskutečný horko a to i v červnu.
10. srp 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám se k jarunkaxyz1 - my jsme byli na Rhodosu letos v květnu - nádherný zelený ostrov - teplota tak kolem 28 stupňů, moře sice nebylo úplně nejteplejší, ale i naše dvě slečny (3 a 1,5 roku) tam bez problémů lezly. Počasí tak akorát na výlety i možnost být venku bez strachu, že se upečeme. Pokud se chystáte v září, myslím, že počasí bude tak akorát a moře příjemně teplé.
14. srp 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek