Kréta. Jaký termín vhodný pro roční dítě?

kinsi
25. únor 2011

Prosím o Vaše skúsenosti s pobytom na Kéte s malým dieťaťom. Nevieme sa rozhodúť, či nebude v druhej polovici septembra už príliš zima na kúpanie. Na druhej strane, by sme radi chodili s malou na výlety a nechceli by sme, ab sa nám upražila v nosiči. Máte niekto skúsenosti s pobytom na Kréte (sever) v tomto termíne?

denisia
25. únor 2011

Ahoj, my sme boli na Krete, ked mal maly 7 mesiacov - boli sme zaciatkom juna a uz bolo dost horuco, cez obed sme s malym sedeli v hotelovej izbe. Raz sme boli na vylet a to sa v tej nosicke fakt skoro uprazil ... September neviem ...

haanhobe
3. bře 2011

Nemám sice vlastní zkušenost, ale na Krétě je dost větrno, což je samozřejmě pro zmírnění vysokých teplot příznivé, ale prý je vítr až nepříjemný, tak nevím jak pro dítě - samozřejmě záleží na lokalitě, spíše asi na jihu.

lilip
17. bře 2011

My byli s prckem, kdyz mu byl presne rok, a to v prvni polovine zari. Bylo to super, uz nebyly takove vedra a plaze byly poloprazdne. Pozdeji uz bych to neriskovala, mohla by byt i zima.

dagmarkaaa
17. bře 2011

@kinsi Prý ten vítr se v září už uklidňuje, nejvíc větrno je tam červen - srpen...
http://www.reckovdetailech.cz/cs/oblasti/kreta/...
my jedem též mimo sezonu ale už začátkem května tak doufáme že to bude fajn.

kinsi
autor
17. bře 2011

@dagmarkaaa Veď uvidíme, daj potom vedieť ako bolo. My odchádzame 2.9.2011, ale to pozerám, že vy budete riešiť iné veci 🙂
Inak aj my máme Kristínku.

diamanta
24. bře 2011

Tak nejpříjemněji je na jaře do května a na podzim. Ale pamatuju kdy září byla "zima" (občas sprchlo, večer svetřík a kryté boty, ve dne horko) a říjen byl nádherný. Těžko říct. Kam jedete, západ nebo východ? Já byla na jihu.

bramburka
2. led 2012

@dagmarkaaa jak bylo na krétě? my se tam chystáme v květnu také? a kde jste přesně byli? my jedeme na Matalu

kamimik
2. bře 2013

Zkouším obnovit toto téma, přemýšlíme nad Krétou v září, ale bojím se, jestli už není studené moře. Máte někdo zkušenost? Popř. jaká je vhodná oblast s písčitýma plážema. Děkuju.
@kinsi
@dagmarkaaa

copa
9. srp 2013

taky přemýšlíme nad Krétou v září, poradíte někdo?

co vy holky, byly jste? @kinsi @kamimik

pattie
9. srp 2013

My jsme byli loni v půlce září a bylo pořádné teplo. Moře bylo perfektní, což bylo asi to jediné... Synovi byl rok a půl, takže skoro roční 😉 Byli jsme u Melisy, ale moc nadšení jsme nebyli, spíš naopak a zařekli sjme se, že do Řecka už ne, ale stejně jsme letos byli znova v Řecku, na Zakynthosu a bylo to suprový!

pattie
9. srp 2013

P.S. JInak na tu nosičku to moc nevidím, bylo tam fakt pekelné vedro, i když my jsme v horách taky trochu chodili, ale fakt to moc nešlo

pattie
9. srp 2013

@kamimik Aha, nečetla jsem to úplně ccelé od začátku, moc pěkné to bylo kolem Agios Nikolaos, tam bylo hodně písku a pěkné místo, my tam jen dojížděli, bydleli jsme jinde

kamimik
9. srp 2013

@pattie děkuju za tip, pro letošek jsme moře vzdali,ale příští rok se tím určitě nechám inspirovat🙂

kamimik
9. srp 2013

@copa kamarádka byla a byla spokojená, ale taky dala pěknou pálku☹ Dat za jednoho kolem 40 tis. to fakt nedám ☹

copa
9. srp 2013

@kamimik no 40tis. není ani náš rozpočet pro celou rodinu 😀 😉 jestli to vyjde, tak to bude nějaký last a snad mnohem levněji než u tvé kamarádky 😉

@pattie dík za info, já Řecko miluju, byli jsme před hodně lety v září na Lefkádě a počasí vyšlo akorát, domorodci si teda stěžovali, že nejhorší září co pamatují, ale my si to tam užili 😉 našemu malému bude taky rok a půl, tak nechceme žádné extra hice, proto až září 😉

kamimik
10. srp 2013

@copa no právě, jsme na tom podobně😀 Mně to přijdou vyhozené peníze....Nám se nejvíc líbilo na Rhodose, ale tu Krétu jsme právě ještě nezkoušeli...takže snad příští rok. Když vám něco vyjde, tak dej určitě echo🙂

jarunkaxyz1
10. srp 2013

Já osobně bych na Krétu s tak malým dítětem nejezdila, třeba Rhodos je úplně jiný, zelený, "vzdušný"....Kréta se mi nelíbila, jak byla pustá a vyprahlá, až neskutečný horko a to i v červnu.

annetniky
14. srp 2013

Přidávám se k jarunkaxyz1 - my jsme byli na Rhodosu letos v květnu - nádherný zelený ostrov - teplota tak kolem 28 stupňů, moře sice nebylo úplně nejteplejší, ale i naše dvě slečny (3 a 1,5 roku) tam bez problémů lezly. Počasí tak akorát na výlety i možnost být venku bez strachu, že se upečeme. Pokud se chystáte v září, myslím, že počasí bude tak akorát a moře příjemně teplé.