Kréta, máte tip na výlety?

cosedeje
18. zář 2013

Ahoj holky,
nemáte typ na výlety na krétě, co stojí za to, co se Vám moc nelíbilo a tak 😉

amabilis
18. zář 2013

@cosedeje Ahoj! No záleží na tom, jakým způsobem chcete cestovat a tak. Jestli tam budete s dětmi nebo sami. Mně třeba nezaujaly ty antické vykopávky na severu Kréty, protože to bylo šíleným způsobem "zprasené" - samý beton a tak, ale líbila se mi třeba cesta velkým kaňonem, který je cca na západě Kréty. Pak jsme se pohybovali spíš podél pobřeží na jihu a to stálo za to. Bohužel už je to dávno, takže názvy si nepamatuju, ale byli jsme tam tenkrát někdy v listopadu a bylo nám docela horko 😀

cosedeje
autor
18. zář 2013

Velký kaňon to zní zajímavě, musím se na to kouknout. díky za typ 😉 Jedem jen dospěláci a chceme si půjčit auto...

barborka09
19. zář 2013

@cosedeje Doporučuji ostrov Spinalonga (ostrov malomocných). Dojet do městečka Plaka a odsud lodí (cca 15minut jízdy). My jsme tam byli na výletě s výkladem o tom jak to tam fungovalo a bylo to úžasné. Taky se mi líbilo město Chania.

martaska78
19. zář 2013

Nádherné mořské akvarium v Kato Gouves.Byli jsme tam v červenci a děti byli nadšené 🙂

katja77
19. zář 2013

Na Krétě nejkrásnější pláže Elafonissi, dále Balos a Paleochora.....pohádka na zemi......

olusenka
19. zář 2013

už zmiňovaný kaňon Samaria na západě, taky zcela určitě pláž Preveli, kde vtéká do moře říčka a vypadá to tam moc zajímavě (jih) a i klášter Preveli, kus odtamtud soutěska Kourtaliotiko, a nějaké vykopávky, třeba Gortys. A určitě Matala se svou skalnatou stěnou s bývalými hroby na pláži, tam jsme byli i ubytovaní.