LAST minute nebo FIRST minute. Co je lepší?

konja
16. čer 2009

Příští rok zhruba na začátku června 2010 chceme konečně vyjet s dětmi (6 let a 20 měsíců) k moři. Syn půjde do školy a tak jsme mu slíbili moře jako dárek pro velkého školáka. Protože jsem strašně nerozhodná, tak do toho šťourám už teď a pořád přemýšlím, jestli si naplánovat termín a pak koukat po zájezdu last minute nebo vybrat zájezd už třeba v prosinci a využít tak first minute (první minuta). Máte někdo zkušenost? Co je výhodnější? Případně máte někdo tip na levnou (ale solidní) cestovku, která třeba nabízí dítě zdarma atd.? Chtěli bycom nejlépe do Egypta nebo Tuniska, do hotelu s all inclusive, ale hlavně do hotelu, kde jsou skluzavky a tobogány. Syn po nich touží a tak se obávám, že kdybychom vybrali hotel, který to nemá,asi by nás sežral 😅 Za každý tip budu vděčná, nabídka je tak obrovská, že se v tom už teď plácám. 😔

asanaa
16. čer 2009

Tak my jsme jeli s Matýskem byli mu 2 roky do Tunisu s all inclusive na 12 dní.Zájezd jsme platili už v lednu a vyšlo nás to o dost levněji!!Myslím že je to lepší než last minute,protože je větší výběr a ty slevy jsou opravdu krásné.Matýsek měl vše zdarma,platili se za něj pouze letištní poplatky.U last minute se vám těžko podaří aby dítě nebo obě děti jeli zdarma.U First minute je tohle právě jako velká výhoda a ušetří se tím dost peněz.Čím dřív zaplatíte,tím větší máte výhody 😉 My jeli s Blue style a maximální spokojenost se vším!!!!

konja
autor
16. čer 2009

asanaa:díky za typ. Můžu se ještě zeptat kde přesně jste v Tunisu byly?Naši známí si totiž na Tunis docela stěžovali, teda na čistotu moře, ale nevím kde přesně byli a hlavně nevím zda byli na hotelové pláži nebo na městské...

musilka
16. čer 2009

konja my byly v Tunisu v Sousse hotel Marhaba a byly jsme max. spokojení doporučuju 😉

asanaa
16. čer 2009

Byli jsme ve Skans Monastir,hotel Rosa beach
fakt je,že moře nic moc,s Egyptem se nedá vůbec rovnat. Ale měli jsme hotelovou pláž o kterou se fantasticky starali,takže tam bylo krásně čisťoučko.V moři je hodně chaluh,proto není tak čisté

jabber
16. čer 2009

S dětmi je podle mě výhodnější first minute, protože pokud chcete mít dítě zdarma, tak v letadle je omezený počet těchto dětských letenek, které se neplatí, resp. platí se pouze letištní taxy a tyto letenky se celkem rychle vyprodají. Děti zadarmo má např. Fischer, byli jsme s ním loni na Kanárech s naší tehdy roční dcerou a 6letým synovcem a ten za 14denní pobyt se vším všudy zaplatil právě jen ty poplatky cca 4000,- a dcera jela úplně zadarmo. Kupovali jsme to v únoru na konec září.
A jak píše asanaa - je větší výběr 🙂

jabber
16. čer 2009

a ještě abych to upřesnila - v tom únoru jsme platili jen zálohu, která byla naprosto minimální (a kterou bychom klidně oželeli, kdybychom to museli třeba nakonec zrušit) a zbytek se doplácel až nějak 14 dní před odletem 😉

konja
autor
16. čer 2009

jabber: nechci být vlezla,ale kolik ste za to zaplatili? Když tak písni do IP pokud to nbechceš veřejně šířit 😉 Já jen abych neměla třeba dost naivní představy o cenách zájezdů 😅

jabber
16. čer 2009

konja - máš to tam 🙂

mkr
17. čer 2009

my jsme vloni byli na Djerbě na last minute a malá půl roku platila jen ty letištní poplatky, takže skoro zadarmo, letěli jsme se sunny days a byla jsem moc spokojená 🙂

jabber
17. čer 2009

mkr - a ona měla malá už svoji letenku? 😅

konja
autor
18. čer 2009

jabber: no já co jsem koukala tak děti do dvou let jsou bez nároků na služby a místo v letadle,ale letištní poplatek se platí 😕 Budu asi muset zajít osobně do nějaké CK a pořádně se vyptat,protože z toho množství informací co na mě valej ze svých stránek jsem už docela vedle. Možná bych mohla založiz ještě téma -Jak vybrat dovolenou a nezbláznit se z toho 😅 😀 😀 😀

mkr
19. čer 2009

měla svůj lístek kvůli evidenci a tak, ale ne svoje místo, na letence je uvedeno sedadlo jaký máš a ona to tam neměla, neumím si ani představit, že by seděla vedle

ivis
19. čer 2009

Konja: tak pokud nemáš dobrodružnou povahu a nejsi schopná se do dvou dnů zbalit a jet, tak určitě se dvěmi dětmi vemte first minute.
Nechci radit, ale Egyptu bych se vyhýbala(začátkem června to už jsou 40C a to bych nejela ani za nic) a tunis no nevím taky to není pravé ořechové(my byli v Sousse hotel Jinene), vzhledem k dětem bych raději volila nějaký řecký ostrov 😉

konja
autor
20. čer 2009

ivis: už jsem se radila a rozhodli se pro Egypt v dubnu, právě kvůli teplotám. Řecko by se mě líbilo, ale jak už jsem psala v prvním příspěvku - Egypt, Tunis a pod. volíme hlavně kvůli synovi, protože on je ujetej z těch jejich tobogánů a vodních skluzavek,atrakcí. Když bys ho viděla jak listuje katalogem od CK a radostí vejská tam pojedem a tam pojedem a tam a tam a tam, tak mu prostě nemůžem udělat, že ho vezmem do hotelu kde tohle nebude a bohužel třeba v Řecku jsem na žádný takový hotel nenarazila 😔 . Až pojedu na relaxační dovču jen s manželem tak si vyberem nějaký romantický zájezd na Řecké ostrovy a budem si užívat nádherné pláže a romantickou krajinu, ale tohle je dovolená hlavně pro syna, takže se snažíme vyjít co nejvíce vstříc jeho přání 😉

jabber
22. čer 2009

konja - my jsme za malou žádný letištní poplatek neplatili, proto se právě ptám, jestli malá od mkr měla vlastní sedadlo a teď teda koukám jako blázen, co píšeš 😕 To jsem fakt v životě neslyšela, aby dítě do dvou let platilo letištní taxy. Dítě do dvou let je prostě zdarma, vůbec se jakoby nepočítá, protože nemá ani sedadlo v letadle ani postel v hotelu. Ten letištní poplatek platí děti, které jsou starší než 2 roky, mají normálně svoje sedadlo v letadle, ale letenku mají zadarmo - to jsou právě ty dětské letenky, o kterých jsem mluvila, že jich je v letadle pár a bývají brzo pryč. A když se vyprodají, tak se za dítě už normálně platí plná cena letenky.

editah222
22. čer 2009

Po letošní zkušenosti můžu říct, že LAST minute je výhodnější než FIRST minute.
Ségra letí v červenci s druhou ségrou a dcerou do Turecka, zájezd si objednala už někdy v lednu a teď je ten samej na last minute skoro o 30% lacinější ☹

macanet
22. čer 2009

V únoru jsme si zamluvili(museli kvůli mužově příspěvku z práce) dovolenou na first moment , cestovka měla akci dítě zdarma , jenže naše mladá bude mít už dva a tak platíme "jen" letenku, vyšlo nás to laciněji o 1000 na osobu než teď co jsme koukali na lasty. Ale řekla bych, že pokud bychom jeli příště tak spíš na Last, jelikož furt myslíme na to, aby nebyla malá nemocná , počasí aby vyšlo atd... než třeba dva tři dny před odletem 😉

jabber
22. čer 2009

macanet - myslíš, že jste platili za malou jen letištní taxy, ne?

konja
autor
22. čer 2009

jabber: tak možná jak která letecká společnost 😕 prase aby se v tom vyznalo 🙄
Holky s jakejma cestovkama máte dobré zkušenosti? Přes které s dětma jezdíte?

jabber
22. čer 2009

konja - co máme malou, tak jezdíme s Fischerem a ten lítá s Travel Service. Egypt a Tunis dělá taky 😉 Když si v jejich katalogu najdeš zájezd, klikneš na 'koupit' a vyplníš počet osob a pokojů, tak ti vyskočí hned co platíš a neplatíš, objeví se celková cena. Pak z toho zas kdyžtak vyskočíš ven 😀

jabber
22. čer 2009

jo a když to objednáš přes net, tak máš ještě takovou pidislevu 😀

jabber
22. čer 2009

Tady jsem ty taxy našla https://www.fischer.cz/online/cz/informace/taxy/#

já myslím, že když jedno dítě jede úplně zdarma a druhé se podaří jen za těch 4800, tak je to pěkný 🙂

Ono by se muselo spočítat, jestli celková last minute sleva je větší než když jede dítě zadarmo, jenže nevím jak dopředu poznat na kolik to cestovka sundá a jestli vůbec zájezd, který jsem si vybrala, v nabídce ještě bude 😖 Řekla bych, že pokud mám na místo nebo hotel konkrétní požadavky, tak je to nereálný 😅

macanet
22. čer 2009

Asi jo, já pořádně nevím, zařizoval muž, ale cena co měla malá= 3500? Tak hodně chvílá CK Invia zprostředkovává zájezdy jiným cestovkám a my letíme s VTT 🙂 S Invií jsme byli Chorvatsko a super, pak Bulharsko Alexandria, nebyla špatná, ale cenově nic moc letos 😖

macanet
22. čer 2009

Koukněte na www.zajezdy.cz 🙂

bramburka
10. črc 2009

holky, já tedy nevim, ejli jsme 2x na dovču s malou, mladší děti 2 let jedou uplne zadačo bez nároku na místo v letadle, takež jí máš na klíně, ale vždycky! nás dali na 3 sedačku (tzn. 2 dospělý) a jakoby 1 místo volný - protoze nebylo plny letadlo 😉 zadny poplatky jsme za ní neplatili, nemala vsak nárok ani na zavazadlo (stejnak jsme pro ní měli příruční přebalovací tašku a já batoh a manža příruční kufr).

Byli jsme pres zajezdy.cz a nas zajezd ve first munite stal 17500 a last minute, co jsme my platili 11500...tak nevim, myslim, ze last vyjde levněji teda.

matru
14. črc 2009

my jsme léta jezdili na last minute a bylo to dobrý, letos poprvé na first a měli jsme akci 2 děti zdarma(větší teda platila taxy a palivový příplatek) a vyšlo nás to trochu levněji, než byl pak last, který ale v našem termínu nebyl, náš hotel byl vyprodaný.Líbilo se mi, že jsem půl dovolené platila v lednu a druhou půlku v červnu, že to nabylo tolik naráz,takže příští rok to uděláme taky tak, už mám asi 10 míst, kam chci jet. 🙂