Let s dítětem. Jak to udělat s jídlem a pitím?

theresa
20. srp 2009

Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s letištěm v Brně. Za pár týdnů odlétáme z Brna na Kos a vůbec nevím, jak to udělat s jídlem a pitím, co budu chtít malému vzít do letadla? Je na letišti možnost někde dítě přebalit?

niki2
24. srp 2009

Thereso, do letadla muzes vzit malemu jidlo a piti na cestu. Jinak o vodu (at uz studenou nebo horkou na mleko nebo caj) si vzdycky muzes rict letuskam.
V Brne je letiste male, nejsem si jista s prebalovakem, ale urcite to zvladnete v nejhorsim na sedacce nebo ve stoje, neboj 😉

theresa
autor
24. srp 2009

Niki a kolik si toho pití pro malého můžu vzít? Opravdu jenom 100ml?

zevina
25. srp 2009

Theresa, přebalováků jsem si nikdy nevšimla (asi tam vážně nejsou) ale v případě potřeby se dá přebalovat kdekoliv (nikdy nezapomenu jak náš tehdy 13-ti m. prcek se notně zavalil do plíny při přistávání, takže si do té nálože samozřejmě odmítal sednout a i s tím pásem co byl ke mně připoutaný mi rajtoval po nohách a já měla zavánějící plínu přímo u nosu po celou dobu klesání 😝 😀 ) přebalovala jsem při nejbližší možné příležitosti, na sedačkách u pásů, kde jsme čekali na kufry 😅

voda by měla být jen po 100ml, ale klidně i ve více flaškách, jídlo tekuté (přesnídávka, jogurt... ) normálně jaké je balení takže i 200g není problém, jen by nemělo být načaté, pokud budeš brát nějaké jiné dětské pitíčko v originál balení s větším obsahem, pravděpodobně je budeš muset při procházení kontrolou otevřít a ochutnat 😉
"tuhá" svačina, křupky, sušenky, ovoce... bez problémů přeneseš v příručním zavazadle, ty ukazovat nemusíš

jinak letušky ti vodu na požádání dají a záleží i s kterou letíte společností, např čsa dává dětské balíčky s malou ovocnou přesnídávkou, příkrmem a pitíčkem, travel service infantům nic

niki2
25. srp 2009

Piti si muzes vzit vic, tech 100ml hlidej na kosmetiku (krem na ruce, deodorant, parfem,...), at ti neco nevyhodi. Co se tyka jidla a piti pro dite, vetsinou jsou rozumni. Navic pokud mas piti v kojenecke lahvi nebo nejakem detskem hrnecku, tak to neresi uz vubec. Samozrejme, muzes narazit na blbce, jako kdekoli, ale vetsinou je to v pohode.
Ty balicky jsou podle toho, co ma cestovka, pronajimajici si letadlo, objednano. Vetsinou na charterech CSA jsou, ale ne vzdy. Taky se stava, ze stevardi zapomenou 😒 Ale fakt si jidlo vem, v letadle vetsinou pro tak male dite neni vhodne a pecivo navic uz taky moc neni ☹

itka
28. srp 2009

ahoj,přebalovák v Brně je

theresa
autor
11. zář 2009

Holky a dávali jste pití a skleničku k obědu pro mrňouse do toho uzavíratelného sáčku???

zevina
11. zář 2009

jo 😉

theresa
autor
11. zář 2009

a kde se tyto sáčky dají sehnat?

zevina
12. zář 2009

kupovala jsem je v normálním papírnictví za pár kaček, bývají v různých velikostech, ideální je velikost asi tak A4 nebo o chlup menší