Letecká dovolená s mimčem. Máte zkušenost?

andira
21. čer 2008

Holčiny, máte prosím některá zkušenost s absolvováním letecké dovči s cca 11 ti měsíčním mimčem?? Jedná se mi hlavně o to, co do letadla, ale i na dovču, jaké s sebou jídlo, co na ohřívání a sterilizaci, jaké léky s sebou, co na přepírání věcí atd.? Ubytování budeme mít sice v super hotelu, ale bez kuchyňky, tak nevím, co všechno brát s sebou, abych netahala zbytečně nějaké nesmysly . Moooc děkuji za všechny rady 🙂 🙂 🙂

kristi
21. čer 2008

ahoj Andiro, myslim ze Nicolka let zvladne na jednicku, nejlepsi je pry pri vzletu a pristani kojit, do letadla si vem to, co ma rada - piskoty, susenky, piti proneses jen pokud se pred kontrolou napijes,ale asi by s tim nemel byt problem.

jidlo si vezmi par sklenicek,co ma Nicol rada, pokud jedete do nejaky evropsky zeme, tak sklenicky maji v lekarnach nebo hypermarketech vsude, stejne jako pliny, vlhceny ubrousky apod. Na ohrivani nevim, to jsem neresila, zrejme v kuchyni budou mit mikrovlnku,takze ti to ohreji, ja siberu varnou konvici - na mliko. Uz nesterilizuju, ale jeslti ty jo, tak si to vezmi asi cely, ne?

leky - nurofen, paralen, panthenol a asi neco na prujem nebo zacpu a na zoubky, jeslti vam rostou. Taky si vem asi i strojek proti komarum a repelent a nejaky super opalovaky.

na prepirani praci prasek v tube, napr maji v DM

Ja budu vsechny gumovy veci - kruh, rukavky, malej bazenek kupovat asi az tam, nechce se mi to tahat.

uf, snad jsem ti poradila, kdyby neco tak jeste pisni.
🙂

andira
autor
21. čer 2008

Kristi díky moooc, vidíš ten strojek na komáry jsem zapomněla 🙂 , repelent jsem už koupila od Chicca a je celkem dobrý. Věci jí zatím sterilizuji, obzvlášt v cizině si myslím, že to bude lepší. Snad se nám všechny choroby vyhnou obloukem 😅 Letíme na Ibizu, takže normální civilizace, už jsem tam párkrát byla, takže snad žádný překvápka
nebudou... Akorát už si nevzpomínám, jaký adaptér na zásuvku jsem tam minule měla, tak mi to snad půjčí v hotelu.
Budeš dělat Miušce cestovní pojistku ?? (kromě toho, co je zaplaceno za zájezd??)

kristi
21. čer 2008

jeee,tak tam jsem taky byla.....dokonce 4x a letos se tam snad zajedem taky podivat tak na 3-4 dny...kam primo jedete?a kdy???

udelala jsem nam normalni cestovni pojisteni, u CSOB, nic specialniho.

andira
autor
21. čer 2008

Kristi, Playa den Bossa 😉 Letíme příští týden a teď jsem zjistila, že odlet tam je 23.15 a zpět ve 02.30 😝 😝 Takže se z toho asi picnu, to bude mít malá pěkně nabouranej režim 😖 Kam máte namířeno vy??

kristi
21. čer 2008

Nadi, tak to je pekne blby, to vas okradou o dva dny,co? nebo ten prvni se nepocita?? fakt husty.

my letime 4.7 na Rhodos 🙂

pirlenka
21. čer 2008

Andi neboj, děti to zvládají lépe, než dospělí 😉 My letěli s 10měsíčním do Egypta, tj. 4,5 hodiny letu - tam jsme letěli v půl druhé v noci a zpátky v devět večer a vždycky bez problémů, hned druhý den měl svůj režim 😉
Jinak myslím v kojencích je diskuze Dovolená u moře s ročním mimčem a tam jsou taky zajímavé postřehy, nápady, zkušnosti atd. 😉
A přeji hezkou dovču, my si to užili opravdu úžasně 😵

andira
autor
21. čer 2008

Kristi - ten první den je vlastně dřívější nástup, akorát jestli nám dají pokoje až ve 12h, tak se fakt picnu ☹ u toho posledního dne to musím ještě zjistit, ale jsem z toho pěkně zpruzelá, na dovče už jsem byla stokrát, ale tahle debilně nám lety vyšly až s Nikoušem, zákon schválnosti 😠 Rhodos bude určo super, já byla na Korfu a je byla to jedna z nejhezčích dovolených 🙂 😉 Tak se těším na vaše fotečky, krásně si to užijte !!!!

Pirlenko - děkuji ti za tip na diskuzi, ve vyhledávači jsem to nenašla, docela jsi mne uklidnila, že jste to s malým také zvládli 😉 🙂

kristi
21. čer 2008

Andi, vy taky..ja bych tam jela hnedka, je to moje srdecni zalezitost,ach jo.... ☹ NO, ale rysuje se nam tam snad neco,tak to bude fajn. I kdyz Playa den Bossa je docela rusna, ale Nicolka to urcite zvladne, vid? Ja jsem na to zvedava.

premyslim,co a kde bych ti mohla doporucit, ale tedka z hlavy me nic nenapada

andira001
22. čer 2008

Kristi - budeme v hotelu, který má privátní pláž, takže myslím, že to bude v poho 😉 Stejně jsem zvědavá, co bude říkat na vodičku 😅 Prosím tě Kristi, budeš pořizovat Miušce nějaké plavečky???? Já o tom pořád přemýšlím, ale zdá se mi to zbytečné... co myslíš???

kristi
22. čer 2008

Andi, Mia ma plavecky dvoje - jedny ruzovo bily prouzky z Globusu, za 99 Kc a jedny Topolino, primo tyhle:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14449759&tab=1

my byly na bazenu dneska, Mia je z vody naprosto hotova 🙂

andira001
22. čer 2008

Kristi, ty jsou fakt nááádherný 🙂 🙂 A jak to děláš s plínkama?? Dáváš jí plínku pod to nebo chodí Miuška už "naostro"?? 😅

kristi
22. čer 2008

chodi naostro, dneska se do bazenu vycurala, no.....a na velkou chodi uz pravidelne rano, takze to snad vychytam.

ty s tema puntikama maji tusim plinecku v sobe

onbar
22. čer 2008

ahojky holky nevim jestli tady na koniku se da takova info sehnat ale protoze brouzdam netem a nemohu tuto info sehnat obracim se na vas zda o necem nevite -shanim nejakou ne drahou dovcu v CR (klido nejaka chata) ktera by nebyla nejak odstrcena ale ani ne v ve velkem ruchu, kam by jezdili mamky s detma (to je to nejdulezitejsi - ty deti tam), kde by bylo pr.ohniste, koupani, piskoviste apodob. ... nevite o necem?

andira001
22. čer 2008

onbar - to jsi asi ve špatném tématu, zkus to zadat do vyhledávače a uvidíš, jsem si jistá, že už se to zde několikrát řešilo 😉

andira001
22. čer 2008

Kristi - díky, no jsem zvědavá, jak to dopadne 🙂 Doufám, že to Nikče nějak vychytám, hlavně bobky 😅

kristi
23. čer 2008

to vis, ze jo..prinejhrosim to zahrabes do pisku 😀

andira001
23. čer 2008

Kristi, tak dneska jsem na tebe myslela, šla jsem do Tesca koupit Nikče plavky a měli sice moc hezký, ale vcelku 😒 , takže jsem jí je nekoupila, aby jí nestudily na bříšínko, ale koupila jsem tam milión jinejch kravin, já tam hadry ještě nekupovala a tak jsem docela zírala, že některý ty věci tam jsou fakt pěkný, takže jsem koupila šatičky a moc krásný overálek a pyžámka - letní 😅 Ale ještě kouknu po těch plavečkách do Globusu, díky za tip, doufám, že je tam ještě budou mít!!
Jo a v Chiccu jsem koupila naprosto super ultrazvukovej odpuzovač komárů, takže je to naprosto chemie-free a ještě k tomu funguje na baterku do hodinek 🙂, stoji 299, takže cena docela v poho. Ale jinak je to hrůza, co člověk musí nakoupit na tu dovču kravin, co 😅 😅

kristi
24. čer 2008

Jeee, dik za ten tip na komary, to by se mi taky libilo, tak to asi prikoupime. Ja toho prave moc tahat nechci, bazenky, kridylka, kruh, vestu atd to koupim az tam, plinek si beru cca 20 Ks, taky koupim tam. Hlavne ta rychlovarna konvice mi zabere kus kufru,ale to nevadi, no

andira001
24. čer 2008

Kristi, taky věci na plavání chci koupit až tam, za prvé si myslím, že cena bude dneska už skoro stejná a určitě tam budou mít i větší výběr... plínek taky budu brát cca 20ks 🙂 Dneska se chci ještě podívat v elektru, někde jsem viděla malou rychlovarnou cestovní konvičku a vím, že nebyla drahá, byla na cca půl litru, tak když něco geniálního objevím, ti ještě písnu 😅 Ještě přemýšlím, jestli nemám koupit takový ty plavací plínky, pokud bychom šli třeba do akvaparku...

andrealiskova
19. zář 2009

Podle mě letecká dovolená není problém ani s menším mimčem, náš Chris zvládl cestu skvěle, i když ono je něco jiného do hotelu a do vlastního.

lucie.krajcarova
21. zář 2009

ahoj, my taky letěli s téměř pětiměs. miminkem, let trval 2 hodiny. pil čaj, protože mléko nechtěl. nevadilo mu to, uši dobrý. jen na zpáteční cestě brečel více, to jsme letěli v noci a on chtěl spinkat 😒 ale obecně plakaly spíš starší děti - v letadle bylo tak 15 dětí, tipuju.

martinaj23
18. pro 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jak je to s dětskou postýlkou v hotelech nebo jestli se dá vzít do letadla. Pak mám ještě dotaz jestli je nějak omezeno, jaký kočárek se bere na palubu letadla a jaký musí být už v zavazadlovém prostoru. No a vlastně ještě jeden dotaz - není problém při půjčení auta zajistit i sedačku pro prcky( půl roku a rok). Díky Martina konkrétně bychom chtěli vyrazit na jeden z Kanárských ostrovů