Letecká dovolená s ročním dítětem, co si o tom myslíte?

cajori17
21. kvě 2012

zajímá mě váš názor 🙂Moji rodiče by mě a synai(v létě mu bude rok) chtěli vzít na dovolenou k moři.Nejspíš do Tunisu,Egypta.Ubytování by bylo v pětihvězdičkovém hotelu.Co si o tom myslíte?Let by trval max tri hodiny..Ja se spis bojim tech hyg.podminek,V Egypte jsem uz byla a vsichni jsme meli zazivaci potize.Malemu bych asi vzala sklenicky na papani z domu a vodu bych mu kupovala balenou.Moc bych chtela letet ale bojim se za prve o jeho zdravi a aby ta dovolena nebyla spis fiasko....Předem děkuju za názory.

babulinkab
21. kvě 2012

tam bych neletěla ani sama, natož s ročním dítětem

cadeau
21. kvě 2012

ja bych teda do Egypta taky neletela, mame taky "behaci" zkusenost 😅 a to jsme pili balenou vodu a nejedli nic neprevareneho... ja byt tebou, tak to neriskuju a jedu bud do Chorvatska nebo do Italie, tam je hygiena ok a je to kousek...

llluckaaa
21. kvě 2012

Roční dítě bych do Egypta ani Tuniska nebrala. Já mám za sebou dovolenou v Tunisku, kde jsem měla samozřejmě několik dní průjem. U dospělého se to dá snést, ale u malého prcka mi to přijde jako hazard se zdravím, hlavně kvůli riziku dehydratace. Navíc zdravotní péče mimo Evropu určitě nebude na takové úrovni, na jakou jsme zvyklí. Ten průjem ani nemusí být z jídla, roční dítě ještě kde co strčí do pusy, lokne si vody v bazénu ap., takže to může chytit taky.

stoupicka9
21. kvě 2012

Můžu jen souhlasit, že do Egypta nebo Tunisu rozhodně né. Taky máme s Tunisem neblahou zkušenoust s průjmem: Sestra a známý zase prozměnu s průjmem v Egyptě. A s takhle malým mimčem bych to neriskovala. Hlavně tam jsou taky otravní komáři a nevíš co můžou přenést na prcka. A jak píšou ostatní s hygienou nic moc a 5*hotel ti kvalitu v těchto destinacích nezaručí. Švagrová byla s 10měs. prckem v Itálii a moc si to chválila. Zkus ty rodiče, třeba budou vstřícný. Záleží na jak dlouho chcete jet. Řecko se dá na 8dní sehnat i za 9500Kč na osobu. Záleží na tipu stravy, ubytování atd., ale pro ty né moc náročné to zas tak drahý není. Zkus se podívat a pak třeba rodiče víc přemluvíš 😉 Držím palce ať se ti to povede 🙂

petroska
21. kvě 2012

V létě do Egypta ne.Upečete se a navíc bych to ani skrz zažívací potíže s dítětem nedoporučila.My vybrali španělsko tak su také zvědavá jak to s Filim za 17 dní zvládneme.Hlavně se bojím letadla.Lidi nas tam asi zastřelí.Fili je živé dítě a pochybuju že mi bude celé 3 hodiny bez ječení sedět na klíně 🙂

janulickaj1
21. kvě 2012

za nás pro dětičky Egypt super. Byly jsme loni v Tabě a měli tam malé dětičky. Akorát roční dítě si to asi neužije... Důležité je se dívat aby byl do moře pískový vchod a dětský bazén. Jinak průjmy jsou většinou opravdu z vody z bazénů a kohoutku. My tam jedli úplně všechno, včetně sýrů a jogurtů a vůbec nic nikomu nebylo. Ani ostatním ze zájezdu. My jedeme na Slovensko 🙂

mkr
21. kvě 2012

na Djerbě jsem byla už 2x, letos letíme po 3, poprvé dceři bylo půl roku byl červenec, plně jsem kojila, žádné zažívací problémy z celé rodiny nikdo neměl a teplo nijak špatně nesnášela, po druhé 2,půl roku začátek června, jedla pila s námi i vodu z vodu si určitě dala, bez problému, nic nám nikomu nebylo, počasí přijatelné, zas tak velký teplo tam nebylo, letos letíme znovu i se synem budemu 10 m beru mu skleničky, ale kdyžtak bude jen kojen, letíme začátkem června, já bych se toho nebála, popravdě nad ničím jiným jsem ani neuvažovala, nám se tam líbí, bazény, all inclusive 🙂 letecky nenáročné, dítě to vydrží 🙂 Egypt tedy neznám, ale Djerba je fajn, našla jsem si recenze na hotel a podle toho se rozhodla, kdyžtak kdyby byl pěkný a nez problému, tak ti pak můžu dát typ 🙂

garfie
22. kvě 2012

@cajori17 No hele, pokud rodiče změní destinaci ke tvé spokojenosti, tak super. Ale upřímně-já bych na rozdíl od většiny holek tady jela i tak....🙂 Pochopitelně řádně vybavená jídlem pro malého a repelenty....Stejně s ním nebudeš cestovat nikam na výlety-tak se budete válet u hotelového bazénu.....Ale já jsem teda zase trochu blázen na cestovaní-jela bych prakticky kamkoli 😉

katka37
26. kvě 2012

za mně teda ne s tak malým dítětem bych nejela nikam,konkréktně Djerba ,celá rodina jsme měli strašný průjem já tři dny zvracela ...a přistihli jsme pokojskou jak jednou vodou myje celé patro pokojů od WC po ložnici a šup na další pokoj,byla jsem zhnusená...ale je to každého věc ,tohle je jen má zkušenost 😉