Letecká dovolená se 7mi měsíční miminkem v Řecku

hehena
20. zář 2010

Zvažujeme dovolenku na řeckém ostrově, neb teplo v čechách jsme už zřejmě prošvihli. Ále netuším, co nás čeká. Co si můžeme vzít do letadla - kolik mlíka atp. Opravdu dojedu s kočárkem až k letadlu? Jak vám miminko zvládlo let (2-3 hod.)? No a pak samozřejmě řeším, co všechno vzít s sebou - nekojím (takže UM) + příkrmy. Co kojenecké vody? atd. atd. Za každý poznatek, či zkušenost budu ráda... Díky *-)

hehena
autor
21. zář 2010

Zkouším oživit... Měly jste někdo problém s tekutinami pro dítě na palubu letadla? v cestovce mi paní dokonce říkala, že na palubu pro dítě nic mít nesmím, což teda považuju za nesmysl... chtěl po vás někdo, abyste ochutnaly?

sussanah
21. zář 2010

@hehena ahoj, my jsme se pred tydnem vratili z Krety a bylo to naprosto uuuuzasne. Mam maleho vzteklouna, ale tak nejak se tam zklidnil a let zvladl v pohode - toho jsem se desila nejvic, az jsem z toho nespala pred odletem 😅
Takze:
Kojencka voda - kupovala jsem na miste., Kupovala jsem tam i jejich jogurty (maji vyborne) a lahvicky z jidlem pro maleho. Meli tam hlavne Nestle a musim rict, ze byly moc chutne a slozeni taky dobre (nechala jsem si to prelozit)
Kocarek k letadlu - ano, nekteri se muzou tvarit, ze ti ho odbavi, ale nedej se, proste jede k letadlu a smytec. U letadla slozis, maleho na ruce a nastupujete. U vystupu ti ho hnedka vybali u letadla.
jidlo a piti na palube - pro dite je jidlo a piti po dobu cestovani neomezene. Jakoze by asi protestovali, kdybys mela jidla na dva dny, ale ja mela treba 3 porce jidla (obed, svacinu, rohlik a jablko) + piti a nebyl problem. Pan u nas prohledl, ochutnala jsem a bylo. V recku to ani nechteli ukazat, jen jsem rekla, ze to tam mam.
behem letu - moc doporucuju zkusit posunout rezim tak, aby byl maly unaveny a byla sance, ze usne. Nasemu se to povedlo, doted tomu neverim 🙂 Cestou zpatky jsem ho k tomu spanku proste ukojila 😀

Taky si behem odbaveni pozadej, jestli by byla moznost, aby vam nechali cele trojsedadlo jen pro vas. Kdyz nemaji plne letadlo, tak to vetsinou udelaji, je to potom lepsi. Mimco totiz jinak na sedacku narok nema.
Behem pristavani a vzletani se doporucuje aby dite neco jedlo, pilo, dudlalo, polykalo, aby se vyrovnaval tlak v usich. Mi u jednoho pristavani maly spal a ani to s nim nehlo 🙂

Jo a hlavne se neboj, urco to zvladnete 😉 Nejake dotazy?

hehena
autor
21. zář 2010

@sussanah moc děkuju za odpověď... to je fajn! 🙂 letěli jste teda takhle poprvé co? jak je tvůj malej aktivní? říkám si, jestli tohle není šance, jak ještě zažít celkem klidnou dovolenku 🙂)) za rok už to asi bude horší a budu ho všude nahánět...

někde jsem četla, že na palubu se nesmí brát UM v prášku... ale to bude asi blud ne?
bralas vůbec nějakou kojovodu s sebou?

no a trošku mimo téma - s jakou cestovkou jste byli? 🙂

sussanah
21. zář 2010

@hehena jj byli jsme poprve, driv bych si s nim netroufla, on je jak utrzeny z retezu nekdy. Proste na kline neposedi, takze jsem se bala toho startu a pristani, ale tak jsem ho zabavila chvilku knizkou, pak rval casopis a pak mel obed (to vse behm 20min), pristavani kojeni a cestou zpatky taky start kojeni a pristavani trhani leteckeho casopisu 🙂
Ono to s klidnou dovolenkou, to zalezi. Ja treba cim je maly starsi a vic se pohybuje a umi, tak je to s nim lepsi, uz mi jen tak bezcilne nevriska 😅
UM v prasku stopro muzes, proste reknes, ze si to smichas na palube, eventualne ochutnas. To jsou mezinarodni pravidla v letecke doprave, proste bych byla naprosto nekompromisni, prece nebudes davat malemu UM stare 4h, kdyz se to nema. Kojo vodu jsem s sebou nemela, uz skoro nepouzivame (prcejen uz mu bude rok), tam jsem kupovala normalni balenou vodu. Za celou dobu nemel zadny problem s prujmem ani nic podobneho.
Kdyz tak doporucuju zavolat svoji pediatricce, poptej se ji, co si mas sbalit do lekarnicky a tak. Me docela poradila a uklidnila, ze mimca ty lety zvladaji mnohdy lepe nez dospeli 🙂
Jeli jsme s Firo, ale let operoval Travel service (docela hodne cestovek u nas je maji)

truksl1
21. zář 2010

Ahoj, jen par postrehu k cestovani letadlem.my jsme byli vloni s 6m miminkem na Lanzarote ( cesta letadlem trvala 6h) a mala to zvladla uplne bez problemu. Mela jsem s sebou 2 lahvicky vody a odmerene mleko( v pze na letisti po me chteli jen ochutnat obsah), pri zpatecni ceste ani to ne- jen jsem ukazala. Co se tyce kocarku- meli jsme ho az do nastupu, ale pri priletu nam ho nalozili s ostatnimi zavazadly. Mela jsem ale s sebou jeste vak na noseni, takze tech cca 30 minut co jsme cekali na zavazadla + kocarek jsem mela malou v nem. Tohle jsme ale vedeli uz z cestovky(zjistovala jsem jak to bude s kocarkem dopredu). Tak mozna az vyberete cestovku, je dobry si to zjistit. Jinak leteli jsme s Travel service( lita pro vetsinu cestovek, ale kazda to muze mit jinak smluvene).Jeste posledni vec- pokud mate nejakou tasku na kocarek- urcite doporucuju- na letisti s tim hrozne hazi( leteli jsme s novymi golfkami peg perego a uz po priletu mely zvuk jak po rocnim pouzivani☹, a to jsme ho meli v cestovni tasce ).

hehena
autor
22. zář 2010

@truksl1 @sussanah MOC oběma děkuji za odpovědi. pomohlo mi to.

o klidnou dovolenku mi ani nejde. spíše, aby to bylo příjemný pro všechny. taky se těším, ze všeho co malej umí novýho, ale zatím ani pořádně neleze, takže je fakt, že nevím, o čem mluvím... spíše jsem si říkala, jestli to teď nebude pro nás ještě krapet lepší, než s ročním, co začíná chodit, nebo starším, co chvíli neposedí a všude ho naháním.... ale člověk už moc přemejšlí.
s těma kočárkama - bylo mi jasný, že se k tomu nechovají moc hezky... chtěla jsem letět s Teutonkou, ale kdyby mi jí zrasili, tak bych asi padla na znak... no tak uvidíme, zatím to vypadá, že moře se o rok odkládá a zůstaneme v čechách... jen škoda, že už nebude hezky... :(

sussanah
22. zář 2010

@hehena sice se k tem kocarkum moc dobre nechovaji, je potreba to poradne zkontrolovat a pripadne okamzite ohlasit u letecke spolecnosti. Mame taky teutonia a prezila bez nejmensi ujmy na zdravi. Taky jsem si ji jeste na letisti poradne prohlidla, jestli je ok 😉 Skoda, ze uz nepoletite, ale co, treba to pristi rok bude jeste lepsi ,uvidis 🙂

truksl1
22. zář 2010

@hehena. Treba jeste vyrazite na vanoce🙂. V kazdym veku budes mit nejaky plusy a minusy k cestovani.Je asi pravda,ze cim mensi mimi, tim snadnejsi letani a cestovani autem vubec. Jakmile se zacnou pohybovat, at uz lezt ci chodit, tak je hur udrzis n na jednom miste a i k zabaveni potrebujes vic energie 🙂.