Letní dovolená s 3měsíčním mrňouskem

anne128
19. bře 2016

Zdravim,chtěla sem se zeptat co si myslite o dovolené s takhle malým miminem?Melo by to být do Chorvatska autem máte nekterá zkusenosti s cestovanim takto brzy? Čekám první tak nemám úplně představu jestli je to ok nebo uplná blbost 😀
Do konce měsíce se musím rozhodnout tak budu ráda za vaše poznatky 🙂 🙂

klaraslavickova
19. bře 2016

no upřímně myslím že jeden rok by se to dalo oželet...a udelat si výlet po čr tohle mi přijde uplne zbytečne..

radka8888
19. bře 2016

Já osobně bych s takhle malým dítětem do Chorvatska nejela. Horko, daleko, nejasná úroveň zdravotní pece. My hodně hodně jezdime autem, takže myslím že dítě bezpochyby cestu zvladne, ale z výše zmíněných důvodu bych jela někam jinam. Buď po Čechách, nebo nějaký Alpy, když moře tak severní. Takovyhle prtous strasne rychle dehydratuje a člověk na něm prd pozná 🙂

lucieandrlova
19. bře 2016

Souhlasím s ostatními a myslím, že jako prvorodička budete mít ve 3 měsících plné ruce práce... Dovolená pro Vás bude, když někdo jiný vyjede s kočárem a Vy se chvilku vyspíte... Navíc takhle malé miminko z toho nic mít nebude a bude brečet. V tomto věku mají mít prostředí na jaké jsou zvyklé... Kromě horka, ne úplně stejné hygieny jako v ČR bych měla letos strach i z uprchlické krize. Jednak bych nechtěla potkat migranty s malým miminkem (my jsme je potkaly na podzim se 4-letou dcerou a úplně náhodou jsme dostaly hned potom zápal plic, který nešel 2 měsíce vyléčit.... Samozŕejmě byla první nemocná dcera a já jsem to od ní chytla...) A také dopravně - po Vánocích jsme jeli na hory přes Německo a Němci se rozhodli kontrolovat každé auto kvůli uprchlíkům, takže jsme jeli 4 km 3,5 hod. ...
Když si představíte horko, kolony...
Raději bych volila nějakou chatu/chalupu v ČR blízko bydliště, abyste se mohli případně vrátit a pro jistotu ještě s sebou vzala hlídací babču...
Navíc to teď naplánovat nejde. Naše dcera například od miminka nesnáší auta a každou cestu probrečela a problinkala... Bylo utrpení jet i 10 minut k doktorce... A první společná dovolená byla letadlem, aby to cestování nebylo dlouhé... (Ale až v jejích 14-ti měsících...)
(A to píšu za rodinu, která docela cestuje (dceři je 4,5 a jen u moře byla 7 x)...

zmrzlinka
19. bře 2016

podle mne 3 mesicni mimco je maly na Chorvatsko.A hlavne nevis jake miminko bude.Jestli bude dobre spinkat.Nebo jestli bude ubrecene.Jestli bude kojit nebo ne.A hlavne jak se budes citit Ty.Porod da nekdy hodne zabrat.Ja se z toho svyho spamatovala opravdu po trech mesicich a bya jsem rada za prochazky s kocarem.
A tady v CR je taky hezka dovolena.Kdyz se budes citit dobre a mimco bude taky v pohode muzete vystartovat kdykoli 😉

bajana
19. bře 2016

Nešla by som...nevidím jediné pozitívum. Starosti podľa mňa prevážia relax, kvôli ktorému sa na dovolenku chodi.

hapovab
19. bře 2016

Uplna blbost!!

izzybickerstaff
19. bře 2016

Přečti si článek @mojeuzivatelskejmeno o dovolené v Řecku 🙂 Jediný problém vidím v tom, muset se rozhodnout dopředu teď před porodem - to bych nedělala. Pokud budete chtít, nějaký hotel by šlo přece najít i krátce před odjezdem, ne?

dora13
19. bře 2016

Ja bych teda nejela, pro me negativa vyrazne prevazuji nad pozitivy, ale kamaradka takhle byla a rikala, ze to byla hrozna pohoda -- mela klidne miminko, ktere vetsinu dne prospalo bud v kocarku nebo v satku a rikala, ze to bylo mnohem vic v klidu nez o rok pozdeji s rocnim rarachem 🙂 Navic jeli v zari, takze uz nebyla takova vedra.
Rozhodla bych se az podle aktualni situace, podle toho, jake vase dite bude -- treba muj synek v tomto veku porad plakal a nespal, bylo by to pro vsechny za trest, ale pokud budete mit hodne dite a bude vam stat za to prekonat jiste nepohodli spojene s cestou a horkem, tak proc ne, Chorvatsko neni na konci sveta 🙂

hojda
19. bře 2016

Nevidím, to jako dobrý nápad. 3 měsíční miminko je fakt malá, na vše si zvyká a ty taky, v noci se toho moc nenaspí (většinou) a člověk je rád, že má své pohodlí doma a hlavně ta cesta, je moc dlouhá, v létě se mimča snad zapaří v autosedačce.

anne128
autor
19. bře 2016

Děkuji za nazory🙂
Tak zvolíme spíše nějakkou tu dovolenku v čr to bude rozumější.
Do příštího roku to přece jen přežijem 😊.
Mám asi zatím takový naivní představy ,ale v dubnu se malá narodí tak budu mít hned jasno co pujde a co ne 😀 😀 ..Jen mě zajímalo jestli třeba někdo tak brzy dovolenou mimo čr absolvoval.

karlajasmine
19. bře 2016

Nejela bych, nehlede na to, ze deti nemaji byt v tech autosedackach cele hodiny nebo dokonce dny.. neni to pro ne pohodlne a nevis, jak v tom bude spat... muj syn treba prvni 3 mesice spal jenom na me, v autesedacce vydrzel spat hodinu a pak brecel.. tak pokud budete mit takovyhle dite, tak byste si to fakt ''uzili''... navic co tam s tim ditetem budes delat? Na plaz je maly, na slunku byt nemuze, v noci budes rada kdyz na chvili usnes... neuzijes si to ani nahodou. Kdyz uz dovolena s miminkem tak bych jela bud' po CR nebo znam nekoho, kdo letel letadlem, coz je prece jenom kratsi a rychlejsi (ale zase rizikovejsi co se tyce nemoci -> klimatizace) a pak byli v hotelu, ale sami pak uznali, ze to bylo zbytecne to takhle hrotit, protoze takhle maly dite si to stejne neuzije a akorat je rozhozeny a pretizeny z neznamyho prostredi..

anyfilip
19. bře 2016

Ahoj 🙂 Tiez o tom premyslame. Ked budes mat miminko , ktore vydrzi v sedacke a ktore je uplne zdrave , tak nevidim dovod neist na vylet autom. Ako bolo vyssie uvedene...zalezi hlavne na miminku a na tebe ako sa budete citit. Dovolenku v Chorvatsku vies najst aj par dni pred odchodom. Ja budem jazdit za rodinou na Slovensko, takze malinkacik si bude musiet zvyknut na cestovanie. Babicky sem uz nedostanem 🙂
Drzim palce a hlavne, rob podla toho ako to citite vy, Kazdy ma na to iny nazor a zalezi fakt len na Vas.

katerina1106
19. bře 2016

Chorvatsko bych asi oželela a jela jen po ČR. My jsme si užili dovolenou s malým v 7 týdnech. Jeli jsme hlavně kvůli staršímu, abychom měli rodinnou dovolenou 🙂. Rodila jsem 1.7. a na dovolenou jsme jeli předposlední týden v srpnu 🙂. A užili jsme si to skvěle. Malej byl pohodový v autě spinkal, vlastně spal skoro pořád kromě kojení 😀.

blahova_andrea
19. bře 2016

nebudu vypisovat to vše, co ostatní a budu stručná NE! 😉

evcann
19. bře 2016

jak tohle vubec může někoho napadnout :( chudak mimčo

zmrzlinka
19. bře 2016

@anyfilip ahoj.tiez jazdim s malym na Slovensko za rodicmi 700km.Prvykrat sme vystartovali,ked mal maly 5 a pol mesiaca.Cesta tam v pohode.Cesta na naspat za trest.V osmych mesiacoch nezvladol autom ani dve hodiny.Strasne zvracal a reval.Takze v ked mu bolo devat mesiacov isla som s nim vlakom a odvtedy cestujeme len vlakom.V aute nevyrzi ani nahodou 😀

nininka23
19. bře 2016

Nejela bych, stejné důvody jako výše.

anne128
autor
19. bře 2016

@anyfilip No máme to podobně ,polovinu rodiny máme na Slovensku u Košic 8 hodin cesty. Takže doufám v to ,že si na cestování zvykne. No to všechno uvidíme až se s prckem seznámíme ,ale budu tomu věřit 🙂

izzybickerstaff
19. bře 2016

@evcann zažila jsem (jako člen rodiny, ne jako rodič) dovolenou na horách v Rakousku s čerstvě 4 měsíčním miminkem...nebylo chudák 🙂

martiina_k
19. bře 2016

já bych se teda "bála" toho, že prcek bude celé noci řvát. Nějak si neumím představit být váš "soused", zaplatit si dovču za hříšné prachy, na které člověk celý rok vydělává a pak mi celou noc vedle řve dítě a ruší tu dovolenou ostatním... Děti zatím nemáme, ale s takhle malým bych tak dlouhou cestu autem fakt asi neabsolvovala. Když už, tak letadlem, ale jak už tu psaly ostatní, tak ty si to neužiješ, protože k moři budete moct jen po ránu, tak do deseti, pak zalézt před sluncem a vylézt až tak ke čtvrté hodině... nevím no... jako ostatní bych jela po republice.

t_lori
19. bře 2016

Presne vim,o cem mluvis.Znami nam nabidli,jestli chceme jet v cervenci s nimi na dovolenou,nas maly bude mit v te dobe taky cca 3 mesice.A stejne jako ty jsem prvorodicka a nevim,co me ceka.Mame jet jen do CR nebo na Slovensko,a i tak nad tim uvazuju a nechala jsem to hodne otevrene.Nevime,co muze prcky trapit,jak se budeme citi my,jestli se uz szijeme apod.,talze se to hodne blbe planuje.Ale kazdopadne bych se taky priklanela k tomu,ze Chorvatsko ani jina takova destinace ne,jak rikam,ja si nejsem jista ani dovolenou u nas 😉.Nakonec je to nejvic Tvoje vec,ale pokud sis prisla pro radu,tak jak psaly ostatni holky,do pristiho roku Ti nic neutece 🙂

pabka
19. bře 2016

Tak ja bych v tom naopak neviděla problém. Samozřejmě záleží na miminku, ale pokud bude pohodove, jela bych. My s dětmi jezdíme odmala všude, je tedy pravda, ze jsou hodné, ale jak říká naše dr. - dítě není nemoc, takže pokud je ok a ty se citis ok, není důvod se omezovat. Naše dcera např. ve třech měsících jen spinkala, takže dovolená byla pohodovejsi než když pak byla větší.

japona
19. bře 2016

Je blbe, že si to musíte objednat teď a nevíte, jaké Vaše dítě bude. Pokud plánujete jet ve třech měsících, vychází to na červenec a to bych se bála kvůli vedru (úžeh, dehydratace, ..). Byt vámi, počkám, jak budete s miminem fungovat, a podle toho bych se rozhodla tam vyrazit treba v září, kdy je snesitelna teplota (a i dite bude odolnější). Já naopak dovolenou s dítětem "do půl roku" doporučuji, protože kam ho dáte, tam ho najdete a většinu dne prochrni. Za rok to budete mit horší🙂

japona
19. bře 2016
akankeo
19. bře 2016

@anne128 ja bych klidne jela, respektive letela. Ve splitu I Dubrovniku je letiste, cesta bude mnohem rychlejsi a pohodlnejsi. To auto nevim, delsi cesty sem s detma jezdila vlakem, s malym letos poletime, autem rozhodne ne, to by bylo s detma za trest.

akankeo
19. bře 2016

@akankeo jinak ve 3 mesicu ma jeste imunitou tvoji, slabou maji az kolem pulroka, prvni ockovani uz taky bude mit a pokud budes kojit, bude chranene, do pusy si strka maximalne ruce a rukavy. Jestli ho muze neco trapit, tak prdy a to tohle dobou taky konci. Takze pokud budes v pohode, dite bude taky, ted ho stejne akorat zajimalo byt s tebou a to bude. Pozdeji uz to bude slozitejsi. Kocar uz mivaj UV ochranu, jenom dokoupit clonu a pokud budete pouzivvat na hotelu klumatizaci nezapomenout pribalit nejakou teplou fleesovou kombinezku, at se nenastydne z toho rozdilu teplot. Kdyz budes kojit, hydratace je zajustena, pokud bude na UM, nezapomenout davat jeste dost vody...

naomi6
19. bře 2016

@anne128 Ahoj, já bych nejela s tak malým miminkem nikam, natož k moři. Je to přece tak nebezpečné - to horko, různé nemoci, zdravotní péče bůh ví jaká. Po narození dcery jsem byla totálně KO. Dcera trpěla na prdíky, první čtyři měsíce mi v kuse prořvala - ve dne v noci, takže jsem byla ráda, že jsem doma a zvládám si dojít na záchod a jakž takž uvařit, aby manžel neumřel hlady. Ono je to hodně individuální. Znám kamarádky, které měly hodná miminka, co jim spala od narození celou noc a v pohodě zlvádly dovču i u moře, ale ono se to takhle dopředu nedá zjistit. Záleží na tom, jak se budete na to cítit po porodu. Chápu, že to člověk musí objednat dopředu. Každopádně já osobně bych si tu dovolenou letos odřekla a užila si ji naplno až za rok, až bude dítě už větší a vše bude v pohodě a klidu. Držím palce 😉

zabzulka
19. bře 2016

se starším synem jsme v jeho třech měsících jeli za známými do Istanbulu a cestou se stavili v Bulharsku u moře. Když to tak beru zpětně, říkám si, že jsme byli fakt střelci. Ale proběhlo to báječně, byla to skvělá dovolená. Měli jsme štěstí, syn byl hodné, klidné miminko, cestu zvládal dobře, užili jsme si to nadmíru. Každopádně loni v dubnu se nám narodil druhý syn a s ním jsem seděla v létě hezky doma na prdeli a bylo to taky moc fajn, rozhodně nám nic neuteklo..K moři se chystáme až letos.

martiniquest
19. bře 2016

Myslím, ze na tohle se nedá odpovědět. Záleží na tom, jaké budeš mít dítě a já spolu budete fungovat. Muze to byt super, ale taky to muze byt velmi stresujici. Odradila by mě hlavně ta dlouha cesta.

martiniquest
19. bře 2016

@japona My zvazujeme dovolenou v Thajsku z 5-6m miminem,ale uvidíme,jak budeme fungovat,takže to zatím nechavame otevrene. Taky si myslim,ze s malinkym se cestuje lip a je to bezpečnější - nestrci si nic do pusy,při plném kojení nehrozí problémy s jídlem atd...Ale každý to ma jinak,spousta lidi da radši přednost pohodlí domova.