• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní dovolená s mimčem v ČR. Zvládne změnu prostředí?

19. srpna 2009 
Ahoj holky. Plánujete už dovolenou na léto? My by jsme chtěli jet někam v ČR. Mám trošku obavu jak to malej zvládne, změnu prostředí atd. A taky, co mu budu dávat papat jestli ze skleniček nebo normální jídlo v restauraci? :unamused: Malej bude mít v tý době 1 rok a 3 měs. Máte některá zkušenosti s dovolenou s takhle malým dítětem?
10. led 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandaj,tak my byli na dovolené už v loni.Malá měla necelých 6 měsíců,jen jsem kojila.Byli jsme v Jedovnici u Brna,v kempu,bydleli jsme v chatce ještě se známýma ,ti měli sebou měsíční mimino a v pohodě.Určitě pojedeme někam i letos,budu dávat raději skleničky,nebo to nějak kombinovat. :slight_smile:
10. led 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no mi jsme loni byli taky, jen na víkend, to měl malej 3 měsíce a bylo to v poho, taky jsem jen kojila. Ale ted to bude už trošku jiný, přece jenom už bude běhat a vnímat vše co je kolem něj. S tím jídlem zatím nevím, asi snad taky skleničky????
10. led 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my jsme byli s dcerou na týden kolem silvestra a bylo to super na léto taky plánujem. Dávala jsem skleničky. Když se ohřeje, tak i chvilku vydrží teplá, takže se dá někam vyrazit na výlet nebo ve většině restaurací jsou ochotní ohřát. Jo a chtěla jsem se zeptat, nevíte někdo nějaké hezké ubytování v Jeseníkách nebo Beskydech? Děkuju.
10. led 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
maakule: na ubytování koukni na internetu, já jsem právě objevila pěknej hotýlek na Lipně za super cenu, tak jsem si tam hned hodila rezervaci na týden. :slight_smile:
Holky nemáte nějaký dobrý tipy v okolí Lipna na výlety s malejma dětičkama?
10. led 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsme taky zkusili tři dny kolem silvestra, pohoda, udržel si svůj "domácí" režim, ani ho to nerozhodilo. Jsme hodně cestovní rodina, s manželem sportovcem jezdím na víkendy po celé čr, takže budem jezdit i s malým, myslím, že je jedno, kde je, ale důležitý je, s kým. S mámou, tátou....super prostředí je areál Nové Dvory na soutoku Lužnice a Vltavy v JČ. Chcem tam v létě vyrazit :grinning: Jídlo dneska asi není problém, dá se všchno koupit hotovka a navíc už jsou všude na mimina připravený...
10. led 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zatím jsem nekoukala, co všechno ve skleničkách nabízejí a zda nabízejí jídla pro roční dětičky. :confounded:
Právě z toho režimu mám trošku strach, jestli nebude vyvádět v cizím. Ale je fakt, že se hodně těším až vyrazíme, bude to super odreagování z toho stereotipu :slight_smile:
Kam vyrazíte na dovolenou vy? Máte něco v plánu holky?
10. led 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a co říkáte na koupání v Lipenské přehradě? To asi pro mimčo moc nebude co? :frowning2:
10. led 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mozna bych vyrazila nekam pred dovolenou parkrat, na vikend aspon at si zvyknou... my jezdime cca kazdy druhy vikend k rodicum tak jsme zvykli, ale pokud jste jen doma, tak bych to zvazila....
10. led 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandaj, já bych takové malé dítko do přehrady koupat si nedala :confounded:
10. led 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajdal...ahoj my jsme byli, když malému byl rok a dvě měsíce...byli jsme v Kovači u Jičína a bylo to super...byli jsme v chatičce a byl tam i bazén, takže jsme se mohli koupat...byla u toho i restaurace - hrozně dobře tam vařili a nebyl problém, aby nám pro malého ohřáli skleničku. Taky byli možnosti kam se jet kolem podívat...třeba u Turnova je šťastná země...spousta dětských prolézaček a houpaček. A pak výlety po okolí. Měli jsme krosničku a chodili jsme na procházky.
Ale hodně v restauracích jsou na děti připravený, takže máš všude židličky a jídla ohřívají. Náš malej už skleničky nechtěl jíst a nebyl problém si dát jídlo které jí (rýži a omáčku, br.kaši, brambory atd)

Určitě se toho neboj :slight_smile:
10. led 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky díky za rady. Mám právě obavu jestli mu ty skleničky ještě budou chutnat :unamused: Vařím mu doma, občas skleničku dostane a zatím mu to chutná, ale do léta je ještě daleko.
Jinak zvyklej spát někde jinde není vůbec, jezdíme k mým rodičům, ale na noc se vždy vracíme domů. Tak nevím jestli právě tohle nebude ten největší problém. Ale snad, když tam bude s celou svojí rodinou, na kterou je zvyklej, tak to nějak zvládneme. Doufám :confounded:
10. led 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajdal to víš, že to zvládnete...Daneček bude na jiném vzduchu...víc se utahá a bude chrnět jak miminko :grinning:
Nám spal malej vždycky líp než doma.A hlavně jak píšeš: bude tam mít svojí celou rodinu :dizzy_face:
10. led 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co ho nechat obcas zkusmo u babi a dedy?? ja takhle nechala malyho pred vanoci - chytla jsem hroznou anginu s horeckama a mela jsem strach aby to nedostal a byla jsem fakt hyn.....ale zese jsem rada ze si zvykl, je otrkanej a nebude na me viset.... pak zvladne lip i cizi prostredi s vami
10. led 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandaj, my byli loni na Slovensku, malé bylo 10 měsíců. Pronajali jsme si spolu se známými celou chaloupku- roubenku- na skoro samotě u lesa v podhůří Tater. Bylo to super. Děti byly z nových zážitků nadšené, takže toho přes den moc nenaspaly, ale v noci v pohodě. Známých chlapeček je o trochu starší, tomu se nechtělo spát vůbec a kolikrát ještě ve 22 hodin seděl s námi u ohně, aby o něco nepřišel :slight_smile: .Chalupa měla bazén, takže koupání vyřešeno, posezení s grilem, všude to bylo blízko, takže jsme pořád lezli po výletech. Půjčili jsme si cyklovozík a jezdili s malou na kolech, náramně se jí to líbilo. Akorát túry se dělat nedaly, na kočárek to v horách uspůsobené není. Šly jsme jen jednou asi 12 km, děti v krosničkách. Koupat jsme se byli ještě v lázních, ven bych malou nevzala. Kromě toho by se jí ledová voda stejně nelíbila, znám to z plavání... :wink: . Byli jsme i v jeskyních, malá byla navlečená, měla i zimní čepici a nevěděla, kam dřív koukat. Prostě jsme si to báječně užili, určitě vyražte. Jídla ve skleničkách je obrovský výběr, toho se bát nemusíš.
10. led 2009 ve 22:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
beruska: malýho dát k našim nemůžu, protože ho pořád kojím a jiný mlíčko do něj nedostanu, navíc nechce vůbec pít z láhve a to ani čaj. Nechce ani z hrníčku a to je další problém. Nevím jak ho to mám naučit :frowning2:
11. led 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile: tak my valíme do Velkých Bílovic :slight_smile: už to máme i zaplacený,ubytování nad vinným sklípkem :grinning: jedeme 3 páry a každej pár má jedno dítě :wink: Ladík bude mít 1 rok a 2 měsíce,Kvídoušek 1 rok a Nelinka 2 roky :slight_smile: budeme tam úplně sami,je to pro 10 idí - 3 pokoje - 2 pokoje po 4 lůžkách a jeden po 2 lůžkách :slight_smile: moc se těšíme a je to takový fine,že tam je prostor na opékání,....je tam rybník na koupání a takový děti stejně u vody dlouho nevydrží tak budeme jezdit i na výletky např. Lednice,Břeclav,... no a další rok už by to snad šlo pod stan
11. led 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jandaj - taky mi zatím nechce ani láhev ani pitko :wink: neboj to příjde :wink: četla jsem,že u kojených dětí to nevadí a že se mají naučit pít z pitka mezi 7-10 měsícem a pokud denní dávka mateřského mléka je větší jak půlka tak není potřeba jiných tekutin,takže pokud hodně kojíš,tak nežízní :wink:
11. led 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
many: my už to máme taky zarezervovaný v hotelu na Lipně, máme to s polopenzí a taky určo budeme jezdit na výlety. Zatím jsem ještě nenaplánovala kam, zatím vím, že určitě pojedeme na zámek Hluboká, holky se na to moc těší. No a další program musím naplánovat a přizpůsobit prckovi. :slight_smile:
11. led 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak s tím jídýlkem,to už asi budeme vařit,řekli jsme si,že do roka skleničky a pak už se bude vařit,už bude větší a bude toho moc jíst víc
11. led 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tam bude taky krásně :wink: tam bysme taky mohli jednou jet :wink: taky jsem zvědavá,protože dopředu nevíme,co ty naše dětičky za půl roku budou dělat,že :wink: jesti budou pořád hodný nebo začnou zlobit a být umrčený,no uvidíme,ale snad to bude fine a dovču si s něma pořádně užijeme :grinning: že jo :wink:
11. led 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak to jídlo,no třeba moje sestřanka malé co má rok a něco už dává vše,tak třeba mu dáš baštu od sebe a nebo to tam půjde nějak zařídit,že mu objednáš nějakou malou porcičku kašičky bez soli,.. :grinning:
11. led 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak na Hluboké jsem byla jako malá,tam je krásně,ale už si to moc nepamatuju,jen z televize :grinning:
11. led 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak viděla jsem,že jsou skleničky i po roce,takže by určo nebyl problém vzít na těch pár dní nějaký ten obídek sebou a oni by ti ho tam určo ohřáli :wink:
11. led 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no taky mě to napadlo, i když teda nemám moc přehled, co je za skleničky po roce, ale určo se něco dělá. Záleží jakou to bude mít chuť a jestli to prcek bude chtít baštit. No uvidíme. Musím ho ještě spoustu věcí naučit, jako třeba pít z láhve nebo z hrníčku. Je pořád kojenej, tak do něj horko těžko dástávám čaj, protože nevím proč, ale láhev nechce a nedovedu si představit, že bych mu na dovolené měla dávat čaj ze lžičky :angry: to by mě asi piclo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to samý je u nás :wink: neboj,zachvíli to pitko budou chtít,já mu ho dávám i na hraní,ale do pusy to nechce,zkoušela jsem to otevřít a z toho pít chtěl i ze sklinky,ale to je celej mokrej,takže to nedělám,mlíka mám dost a kojím často,takže furt je ještě čas :wink: jinak já ty sklinky zahlídla,ale nevěnovala jsem pozornost značce,takže ti neřeknu,ale viděla jsem,že tam právě byli měsíce 13,14,.. tak jsem hleděla,ale ani nevím jestli jsem to viděla v rosmanu nebo v tesku :unamused: to bych kecala
11. led 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale nelam si tím hlavu,uvidíme pak co bude třeba měsíc před dovčou,jak ty naše dítka budou jíst,...
11. led 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
asi máš pravdu, do dovči je ještě daleko. Do tý doby musíme ty naše prcky naučit, co nejvíc a problémy řešit až měsíc před. Ale fakt se strašně těším, co ty taky jsem natěšená vypadnout z toho steroeotipu?
11. led 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a co kočárek? Jakej sebou budeš mít? Golfáč nebo sporťák? Nevím, co bude lepší, mám zatím trojkombinaci, golfáč jsem zatím nekupovala, nevím jestli jo nebo ne, protože tady u nás jsou tak šílený cesty, že bych ho tady nevyužila a kupovat ho jen kvůli dovči mi přijde skoro zbytečný.
11. led 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Many nejedete do Bílovic k Zemánkům??? :wink:
11. led 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no moc se těším,ale jakej kočárek to taky nevím,teď mám zatím jen hlubokej a známí nám dají odnich sporťák a jestli bude dobrej,tak nic jinýho ani kupovat nebudeme :wink:
janinac - teď si nejsem jistá,mrknu na net :wink:
11. led 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek