Letní dovolená s mimčem v ČR. Zvládne změnu prostředí?

jandaj
10. led 2009

Ahoj holky. Plánujete už dovolenou na léto? My by jsme chtěli jet někam v ČR. Mám trošku obavu jak to malej zvládne, změnu prostředí atd. A taky, co mu budu dávat papat jestli ze skleniček nebo normální jídlo v restauraci? 😒 Malej bude mít v tý době 1 rok a 3 měs. Máte některá zkušenosti s dovolenou s takhle malým dítětem?

janinac
11. led 2009

Many to nemusíš...já jen, že do Velkých Bílovic jezdí moji rodiče a taky mají sklípek nad barákem 😉

many
11. led 2009

ty ať hledám jak hledám,já ji nemůžu najít 😀 a to jsem nedávno kámošce posílala odkaz 😀 teď ani boha a hledám a hledám,je to nově udělaný,oni maji papíry ségra,takže ani z papíru to neřeknu 😀 se nějak ta chatka vytratila z netu nebo co 🙂 budu hledat dá,to není možný 🙂

janinac
11. led 2009

Many to fakt nemusíš hledat 🙂 Hlavně, ať se Vám tam líbí 🙂 😵 Nooo komu by se nad sklípkem nelíbilo, že jo? 😀 😵 😵

jabber
11. led 2009

My jsme byli v srpnu (malé bylo 13 měsíců) na 10 dní pod stanem v kempu v Chlumu u Třeboně. Všechno zvládla bezvadně, nocování pod stanem bylo taky v pohodě. Byla šťastná, že je vlastně celý den venku 🙂. V ložnici jsme na zemi měli teplou deku, na tom samonafukovací karimatky, dcera měla péřový spacák a spala jak dřevo 🙂 Přes den jsme jezdili na kolech s croozerem, ale museli jsme tak po hodině dělat přestávky (a podle toho vybírat trasy), protože jí nebavilo sedět déle, a tak jsme jí museli nechat vždycky chvíli někde vypinožit 😀 - většinou u nějaké restaurace, kterou jsme si předem v mapě vyhlédli, na houpačkách nebo klouzačce. Výhoda byla, že skoro všechny měly stoly venku. Jídlo měla buď s námi anebo jsem vezla vždycky skleničku, kterou nám kdekoliv ohřáli.
Áda byla v kempu úplně spokojená, ráno chodila navštěvovat k sousedům děti a pejsky, přes den jsme byli pryč a večer chodila na pískoviště a houpačky.
Líbilo se nám to všem moc, doufám, že to letos zopakujeme 🙂

jabber
11. led 2009

Jo a kočárek jsme vezli jenom golfky, ale použili jsme ho jednou jedinkrát při autovýletě do Třeboně, když to vypadlo na déšť 🙂

jandaj
autor
11. led 2009

teeeda jabbler, to tě obdivuju, s takhle malým dětskem frčet pod stan to je odvaha 🙂 Já bych měla pod stan strach, že mě malej nachladne a onemocní. Proto jsem vybírala hotel. Přijde mi to tam pro dítě takový lepší. Ale na druhou stranu proč ne že. 🙂 Taky zajímavé. A jak ti v tom stanu malá usínala?

jabber
11. led 2009

😀 usínala úplně v pohodě, řekla bych líp než doma, protože byla celý den na vzduchu, měla spousty různých zážitků a večer byla úplně kožená 😀 Dokonce jí ani nevadily zvuky zvenku, což jsem měla trochu strach, že by mohly...

Nejhorší bylo s ní ten stan (máme velký rodinný) postavit a pak zase vystěhovat a složit 😀 u všeho musela asistovat 😀 My jsme tam původně měli být jen týden, ale prodloužili jsme si to, protože to bylo fakt super a když už jsme jednou celý ten cirkus přestěhovali a zabydleli....to na krátkou dobu nemá cenu 🙂

S tou zimou - já jsem spíš měla strach, aby jí v tom péřovým spacím pytli nebylo vedro 😅

jandaj
autor
11. led 2009

Aha, tak to je super. Začínám být klidnější, když to tu taky čtu, jak jste měli s takhle malinkýma dětičkama super dovču. 🙂

many
11. led 2009

taky bysme nejraději jeli pod stan,ale máme právě taky strach z toho nachladnutí 😉 takže jsem to vzdali a hledali chatky 😉

jandaj
autor
11. led 2009

Tak mě to teda pod stan moc neláká, mám radši takovej ten komfort, sprcha, záchod na pokoji atd. 😉 Nejsem ten stanovej tip. Stanu jsem si užila jako dítě až až, s rodičema na dovolených 😉

jabber
11. led 2009

jandaj - tak to já mám ráda oboje - i stan i komfort 😀 komfortu si užíváme na dalších dovolených 🙂 ale na ty kola je stan fakt ideální 🙂
My jezdili s našima pod stan taky a vím, že se nám to jako dětem strašně líbilo, bylo to takové dobrodružné 😀 tak o to dceru nechci ošidit, i když to zatím ještě asi neocení 😀

jandaj
autor
11. led 2009

jj, to chápu, až bude malej větší, tak moooožná ten stan kvůli dětem, ale mě to fakt neláká, to už raděj chatičku 😉

many
12. led 2009

to my s mužíčkem stanování milujeme 😀 to je nááářez 😀 😀

jandaj
autor
12. led 2009

tak to jo, někdo to má takhle raději, hlavně lidičky, který bydlí ve městě. My bydlíme na vesnici, tak si raděj užívám pohodlíčka hotelu 😀 😅

edera
13. led 2009

ahoj, máte nějaké kontakty na babyfriendly hotely v ČR?

romous
13. led 2009

Holky jezdíte někdo na Mácháč?Jezdili sme tam s našima každym rokem a uplne super,ale vždycky pod stan ale ted s malou bych chtela nejakou chajdu ale se socilnim zarizenim,mame zdravotni problemy takze si nedokazu predstavit nekam litat do koupelny po lese.V lete nam bude skoro rok.

jandaj
autor
13. led 2009

ty hotely by mě taky zajímaly. O jednom báječným hotýlku vím, ale nevím jestli je babyfriendly, ale je to tam hodně pro děti, moment najdu to

jandaj
autor
13. led 2009

edera koukni sem
http://www.penzionzavodou.cz/
loni jsme tu byli a bylo to super, a bylo tu spousta rodin s malými dětmi 😉

majaaita
13. led 2009

Jandaj, se starším jsme byli loni v létě, bylo mu 14 měsíců. Bylo to super. Určitě lepší jak dřívější dovolený, kdy byl víc miminko. Sice se mu nemusel podřizovat program, protože jsme ho prostě prskli do šátku a absolvoval s náma několikery hory, ale v létě už měl rozum, byl zvědavej, dokonce začal na dovče i chodit, holt změna prostředí mu prospěla 🙂
Byli jsme v Děčíně, moje podmínka byla, aby to byl hotel se zázemím u pokoje, aby půjčovali dětskou postýlku a abychom byli v dosahu lékařské péče (já byla v osmém měsíci, takže to byla docela značná podmínka 🙂.
Takže jsme výletili po okolí, ale taky obešli ZOO, parky a místní hřiště.

Vzali jsme mu pár hraček, vlastní talířky a tak, jedl víceméně s námi - vždy si jeden z nás dal něco vhodnýho pro děti - např. brambory s masem bez koření apod., snídaně byly švédský stoly, tak to šlo vždycky něco vybrat. Jinak svačil, co jsme koupili přímo na místě. Vzali jsme s sebou rychlovarnou konvici na ohřátí vody na mlíko, už se nekojil. Chůvičky jsme využili taky dost, malej spal v postýlce a my seděli před hotelem na pivku (já na vodě 🙂.

Letos už chceme něco víc akčního, ale pro ten věk mi to přišlo ideální.

jandaj
autor
13. led 2009

majaaita: moc děkuju za info, to je přesně to, co jsem potřebovala. Aby mi někdo, kdo takovou dovču s mimisem zažil, popsal zkušenosti. Třeba ty chůvičky mě vůbec nenapadly a ta rychlovarná konvice je taky dobrej tip 😉
A kam se pojedete letos? koukám, že máš taky malý prťata 🙂

majaaita
13. led 2009

Jandaj, letos ještě nevíme, chci nějakou vodu a písek pro staršího. Mladšímu bude skoro rok, tak to snad s ním nějak uklepem 🙂

pavlina05
27. led 2009

Ahoj holky!!!
TAké rozmýšlíme nad dovolenou v létě s prckem. Chtěli jsme k moři, ale myslím, že na to ještě nejsme připraveni. TAk zjišťuji kam tady - v Čechách?????
Jsme z Moravy, tak bych chtěla asi do Jížních Čech.... nebo kamkoliv jinam. nemáte některá dobrý typ na penzionek s rodinným zázemím???
díky moc 😵

jandaj
autor
27. led 2009

Ahoj mrkni sem. Loni jsme tam byli a bylo to tam naprosto super. Letos vyrážíme na Lipno, už se moc těším 🙂

http://www.penzionzavodou.cz/

pavlina05
27. led 2009

jandaj 😉 díky, už jdu kouknout

pavlina05
27. led 2009

...vypadá to moc dobře. Ale asi jsem spíš na menší penzionky. Tohle bude větší hotel, ne???? A celkem drahý? 😖

jandaj
autor
27. led 2009

Není to moc velký, ale drahý to je. I když, leto jsem hledala zase nějakej hotýlek na letní dovču, protože to mi přijde pro mimčo nejlepší a ty ceny se pohybují na stejné úrovni jako v tomhle penzionku. Nakonec jsem sehnala hotel, kde nabízejí 7 nocí + snídaně + večeře, obojí formou bufetu pro 2 dospělí + 2 děti za 13 390,- a mám syna, kterému bude něco málo přez rok, tak ten to má zadarmo 🙂 Což mi přijde super

pavlina05
27. led 2009

Díky 😉

bustik
29. led 2009

Holky neporadíte kam s půlročním mimčem na prodloužený víkend? Tak do 150km od Prahy a aby tam bylo co podnikat s kočárkem (tzn. žádné mega kopce 😅 ). Pojedeme jen ženský, takže nosítko ano, ale jen na malé vzdálenosti.

jandaj
autor
29. led 2009

ahoj, záleží jakou představu o dovolené máš? Jestli do zoo, nebo k vodě.........atd.?

bustik
30. led 2009

Jandaj - celkem cokoliv. Spíš tedy akční než válení u vody. Já jsem docela velký cestovatel po ČR, ale teď jsem nějak bez nápadu. Nebo spíš jsem si chtěla ulehčit práci a najít něco bez velkého hledání 😅 No a taky je jasný, že dřív jsem se nemusela ohlížet na děti, takže jsme hodně prolézali skalní města (na kočár nic moc) a zámky (ukřičené dítě taky nic moc).... 😉