Letní dovolená s mimčem v ČR. Zvládne změnu prostředí?

jandaj
10. led 2009

Ahoj holky. Plánujete už dovolenou na léto? My by jsme chtěli jet někam v ČR. Mám trošku obavu jak to malej zvládne, změnu prostředí atd. A taky, co mu budu dávat papat jestli ze skleniček nebo normální jídlo v restauraci? 😒 Malej bude mít v tý době 1 rok a 3 měs. Máte některá zkušenosti s dovolenou s takhle malým dítětem?

kijonkova.k
10. led 2009

Jandaj,tak my byli na dovolené už v loni.Malá měla necelých 6 měsíců,jen jsem kojila.Byli jsme v Jedovnici u Brna,v kempu,bydleli jsme v chatce ještě se známýma ,ti měli sebou měsíční mimino a v pohodě.Určitě pojedeme někam i letos,budu dávat raději skleničky,nebo to nějak kombinovat. 🙂

jandaj
autor
10. led 2009

no mi jsme loni byli taky, jen na víkend, to měl malej 3 měsíce a bylo to v poho, taky jsem jen kojila. Ale ted to bude už trošku jiný, přece jenom už bude běhat a vnímat vše co je kolem něj. S tím jídlem zatím nevím, asi snad taky skleničky????

maakule
10. led 2009

Ahoj, my jsme byli s dcerou na týden kolem silvestra a bylo to super na léto taky plánujem. Dávala jsem skleničky. Když se ohřeje, tak i chvilku vydrží teplá, takže se dá někam vyrazit na výlet nebo ve většině restaurací jsou ochotní ohřát. Jo a chtěla jsem se zeptat, nevíte někdo nějaké hezké ubytování v Jeseníkách nebo Beskydech? Děkuju.

jandaj
autor
10. led 2009

maakule: na ubytování koukni na internetu, já jsem právě objevila pěknej hotýlek na Lipně za super cenu, tak jsem si tam hned hodila rezervaci na týden. 🙂
Holky nemáte nějaký dobrý tipy v okolí Lipna na výlety s malejma dětičkama?

berenika39
10. led 2009

Už jsme taky zkusili tři dny kolem silvestra, pohoda, udržel si svůj "domácí" režim, ani ho to nerozhodilo. Jsme hodně cestovní rodina, s manželem sportovcem jezdím na víkendy po celé čr, takže budem jezdit i s malým, myslím, že je jedno, kde je, ale důležitý je, s kým. S mámou, tátou....super prostředí je areál Nové Dvory na soutoku Lužnice a Vltavy v JČ. Chcem tam v létě vyrazit 😀 Jídlo dneska asi není problém, dá se všchno koupit hotovka a navíc už jsou všude na mimina připravený...

jandaj
autor
10. led 2009

zatím jsem nekoukala, co všechno ve skleničkách nabízejí a zda nabízejí jídla pro roční dětičky. 😖
Právě z toho režimu mám trošku strach, jestli nebude vyvádět v cizím. Ale je fakt, že se hodně těším až vyrazíme, bude to super odreagování z toho stereotipu 🙂
Kam vyrazíte na dovolenou vy? Máte něco v plánu holky?

jandaj
autor
10. led 2009

a co říkáte na koupání v Lipenské přehradě? To asi pro mimčo moc nebude co? ☹

beruska2x
10. led 2009

mozna bych vyrazila nekam pred dovolenou parkrat, na vikend aspon at si zvyknou... my jezdime cca kazdy druhy vikend k rodicum tak jsme zvykli, ale pokud jste jen doma, tak bych to zvazila....

helenkaa
10. led 2009

Jandaj, já bych takové malé dítko do přehrady koupat si nedala 😖

janinac
10. led 2009

Jajdal...ahoj my jsme byli, když malému byl rok a dvě měsíce...byli jsme v Kovači u Jičína a bylo to super...byli jsme v chatičce a byl tam i bazén, takže jsme se mohli koupat...byla u toho i restaurace - hrozně dobře tam vařili a nebyl problém, aby nám pro malého ohřáli skleničku. Taky byli možnosti kam se jet kolem podívat...třeba u Turnova je šťastná země...spousta dětských prolézaček a houpaček. A pak výlety po okolí. Měli jsme krosničku a chodili jsme na procházky.
Ale hodně v restauracích jsou na děti připravený, takže máš všude židličky a jídla ohřívají. Náš malej už skleničky nechtěl jíst a nebyl problém si dát jídlo které jí (rýži a omáčku, br.kaši, brambory atd)

Určitě se toho neboj 🙂

jandaj
autor
10. led 2009

holky díky za rady. Mám právě obavu jestli mu ty skleničky ještě budou chutnat 😒 Vařím mu doma, občas skleničku dostane a zatím mu to chutná, ale do léta je ještě daleko.
Jinak zvyklej spát někde jinde není vůbec, jezdíme k mým rodičům, ale na noc se vždy vracíme domů. Tak nevím jestli právě tohle nebude ten největší problém. Ale snad, když tam bude s celou svojí rodinou, na kterou je zvyklej, tak to nějak zvládneme. Doufám 😖

janinac
10. led 2009

Jajdal to víš, že to zvládnete...Daneček bude na jiném vzduchu...víc se utahá a bude chrnět jak miminko 😀
Nám spal malej vždycky líp než doma.A hlavně jak píšeš: bude tam mít svojí celou rodinu 😵

beruska2x
10. led 2009

a co ho nechat obcas zkusmo u babi a dedy?? ja takhle nechala malyho pred vanoci - chytla jsem hroznou anginu s horeckama a mela jsem strach aby to nedostal a byla jsem fakt hyn.....ale zese jsem rada ze si zvykl, je otrkanej a nebude na me viset.... pak zvladne lip i cizi prostredi s vami

vladimuraz
10. led 2009

Jandaj, my byli loni na Slovensku, malé bylo 10 měsíců. Pronajali jsme si spolu se známými celou chaloupku- roubenku- na skoro samotě u lesa v podhůří Tater. Bylo to super. Děti byly z nových zážitků nadšené, takže toho přes den moc nenaspaly, ale v noci v pohodě. Známých chlapeček je o trochu starší, tomu se nechtělo spát vůbec a kolikrát ještě ve 22 hodin seděl s námi u ohně, aby o něco nepřišel 🙂 .Chalupa měla bazén, takže koupání vyřešeno, posezení s grilem, všude to bylo blízko, takže jsme pořád lezli po výletech. Půjčili jsme si cyklovozík a jezdili s malou na kolech, náramně se jí to líbilo. Akorát túry se dělat nedaly, na kočárek to v horách uspůsobené není. Šly jsme jen jednou asi 12 km, děti v krosničkách. Koupat jsme se byli ještě v lázních, ven bych malou nevzala. Kromě toho by se jí ledová voda stejně nelíbila, znám to z plavání... 😉 . Byli jsme i v jeskyních, malá byla navlečená, měla i zimní čepici a nevěděla, kam dřív koukat. Prostě jsme si to báječně užili, určitě vyražte. Jídla ve skleničkách je obrovský výběr, toho se bát nemusíš.

jandaj
autor
11. led 2009

beruska: malýho dát k našim nemůžu, protože ho pořád kojím a jiný mlíčko do něj nedostanu, navíc nechce vůbec pít z láhve a to ani čaj. Nechce ani z hrníčku a to je další problém. Nevím jak ho to mám naučit ☹

many
11. led 2009

ahoj 🙂 tak my valíme do Velkých Bílovic 🙂 už to máme i zaplacený,ubytování nad vinným sklípkem 😀 jedeme 3 páry a každej pár má jedno dítě 😉 Ladík bude mít 1 rok a 2 měsíce,Kvídoušek 1 rok a Nelinka 2 roky 🙂 budeme tam úplně sami,je to pro 10 idí - 3 pokoje - 2 pokoje po 4 lůžkách a jeden po 2 lůžkách 🙂 moc se těšíme a je to takový fine,že tam je prostor na opékání,....je tam rybník na koupání a takový děti stejně u vody dlouho nevydrží tak budeme jezdit i na výletky např. Lednice,Břeclav,... no a další rok už by to snad šlo pod stan

many
11. led 2009

jandaj - taky mi zatím nechce ani láhev ani pitko 😉 neboj to příjde 😉 četla jsem,že u kojených dětí to nevadí a že se mají naučit pít z pitka mezi 7-10 měsícem a pokud denní dávka mateřského mléka je větší jak půlka tak není potřeba jiných tekutin,takže pokud hodně kojíš,tak nežízní 😉

jandaj
autor
11. led 2009

many: my už to máme taky zarezervovaný v hotelu na Lipně, máme to s polopenzí a taky určo budeme jezdit na výlety. Zatím jsem ještě nenaplánovala kam, zatím vím, že určitě pojedeme na zámek Hluboká, holky se na to moc těší. No a další program musím naplánovat a přizpůsobit prckovi. 🙂

many
11. led 2009

jinak s tím jídýlkem,to už asi budeme vařit,řekli jsme si,že do roka skleničky a pak už se bude vařit,už bude větší a bude toho moc jíst víc

many
11. led 2009

no tam bude taky krásně 😉 tam bysme taky mohli jednou jet 😉 taky jsem zvědavá,protože dopředu nevíme,co ty naše dětičky za půl roku budou dělat,že 😉 jesti budou pořád hodný nebo začnou zlobit a být umrčený,no uvidíme,ale snad to bude fine a dovču si s něma pořádně užijeme 😀 že jo 😉

many
11. led 2009

jinak to jídlo,no třeba moje sestřanka malé co má rok a něco už dává vše,tak třeba mu dáš baštu od sebe a nebo to tam půjde nějak zařídit,že mu objednáš nějakou malou porcičku kašičky bez soli,.. 😀

many
11. led 2009

jinak na Hluboké jsem byla jako malá,tam je krásně,ale už si to moc nepamatuju,jen z televize 😀

many
11. led 2009

jinak viděla jsem,že jsou skleničky i po roce,takže by určo nebyl problém vzít na těch pár dní nějaký ten obídek sebou a oni by ti ho tam určo ohřáli 😉

jandaj
autor
11. led 2009

no taky mě to napadlo, i když teda nemám moc přehled, co je za skleničky po roce, ale určo se něco dělá. Záleží jakou to bude mít chuť a jestli to prcek bude chtít baštit. No uvidíme. Musím ho ještě spoustu věcí naučit, jako třeba pít z láhve nebo z hrníčku. Je pořád kojenej, tak do něj horko těžko dástávám čaj, protože nevím proč, ale láhev nechce a nedovedu si představit, že bych mu na dovolené měla dávat čaj ze lžičky 😠 to by mě asi piclo 😝

many
11. led 2009

no to samý je u nás 😉 neboj,zachvíli to pitko budou chtít,já mu ho dávám i na hraní,ale do pusy to nechce,zkoušela jsem to otevřít a z toho pít chtěl i ze sklinky,ale to je celej mokrej,takže to nedělám,mlíka mám dost a kojím často,takže furt je ještě čas 😉 jinak já ty sklinky zahlídla,ale nevěnovala jsem pozornost značce,takže ti neřeknu,ale viděla jsem,že tam právě byli měsíce 13,14,.. tak jsem hleděla,ale ani nevím jestli jsem to viděla v rosmanu nebo v tesku 😒 to bych kecala

many
11. led 2009

ale nelam si tím hlavu,uvidíme pak co bude třeba měsíc před dovčou,jak ty naše dítka budou jíst,...

jandaj
autor
11. led 2009

asi máš pravdu, do dovči je ještě daleko. Do tý doby musíme ty naše prcky naučit, co nejvíc a problémy řešit až měsíc před. Ale fakt se strašně těším, co ty taky jsem natěšená vypadnout z toho steroeotipu?

jandaj
autor
11. led 2009

a co kočárek? Jakej sebou budeš mít? Golfáč nebo sporťák? Nevím, co bude lepší, mám zatím trojkombinaci, golfáč jsem zatím nekupovala, nevím jestli jo nebo ne, protože tady u nás jsou tak šílený cesty, že bych ho tady nevyužila a kupovat ho jen kvůli dovči mi přijde skoro zbytečný.

janinac
11. led 2009

Many nejedete do Bílovic k Zemánkům??? 😉

many
11. led 2009

no moc se těším,ale jakej kočárek to taky nevím,teď mám zatím jen hlubokej a známí nám dají odnich sporťák a jestli bude dobrej,tak nic jinýho ani kupovat nebudeme 😉
janinac - teď si nejsem jistá,mrknu na net 😉