Levné letenky - eurovíkend, máte zkušenost?

veroniquecz
25. kvě 2014

Máte některý zkušenost s nakupováním levných letenek? Chtěli bysme s manželem letos pojmout dovolenou jako prodloužený víkiend někde v Evropě, je vcelku jedno jestli to bude Londýn, Paříž,.... jen nevím, kde hledat levné letenky, poradíte? Popřípadě jely jste takto některá??

suzanna123
25. kvě 2014

@veroniquecz podívej se na wizz air. Tam se to vyplatí hlavně pokud to zvládnete jen s příručními zavazadly a vyberete si brzký odlet a pozdní přílet 🙂 Ale i jinak si myslím, že jsou z nejlevnějších. Potom mám ještě zkušenost s Ryan Air a Easy Jet - koukni na to a porovnej

lenka5731
25. kvě 2014

Nejdřív je asi dobré si vybrat, odkud kam chceš letět a pak zjištovat, jaké společnosti tam létají. 🙂 My jsme si vybrali Londýn, takže na výběr Easyjet, Wizzair, British airways, Ryan air.

Výběr byl tak nějak následující:
Ryan air jsem vyloučila pro opakované špatné chování majitele ke klientům a další skandály, navíc odlet s Brna nám nevyhovuje (což u tebe bude asi jinak) 🙂, ale je pravda, že jsem letenky viděla asi už od 600 Kč.
British Airways- drahé, ale zase nejlepší podmínky, co se týče příručních zavazadel (zdarma), na výběr několik odletů během dne, přílet na Heathrow, takže metrem nejlevnější doprava do Londýna, ale na některé lety za určitých podmínek to může vyjít stejně jako nízkonákladovky (osobní zkušenost), takže je dobré kouknout i na British airways.
Easyjet - k nim jsem na netu četla asi nejlepší recenze s nízkonákladovek, dobré podmínky pro příruční zavazadlo, náš favorit 🙂
Wizzair - nezaujalo nás, horší podmínky pro příruční zavazadlo, špatné časy pro odlety a přílety.

Pokud by tě zaujal Londýn, tak dej vědět, k tomu ti mohu napsat víc, k tomu mám nastudováno. Pokud jsi z Brna, bude asi dobré krom Ryan Air kouknout i na odlety z Vídně a Bratislavy, ale s tím zkušenost nemám 🙂

lenka5731
25. kvě 2014

@veroniquecz letenky a podmínky jsem zjištovala přímo na stránkách leteckých společností, tam mi to přišlo cenově nejvýhodnější.

veroniquecz
autor
25. kvě 2014

@suzanna123
@lenka5731
Děkuji moc!!

veroniquecz
autor
25. kvě 2014

@lenka5731 Londýn to asi vyhraje 🙂 Mohla bych tě prosím požádat o info ohledně bydlení a podrobněji těch letů do IP? Děkuju!!!

pppxx
25. kvě 2014

Jestli muzu poradit, tak bych porovnala KONECNOU cenu u vsech spolecnosti co leti do vybraneho mesta.
Obcas je nizkonakladovka drazsi nez ,,draha,, spolecnost.
Nam ted Londyn vysel levneji s British Airwyas nez s kymkoli jinym a rozdil to byl dost velky

jaajaa
25. kvě 2014

KLM a CSA mivaji taky akce na levne letenky a kdyz se na ne natrefi, jsou urcite daleko prijemnejsi na cestovani nez nizkonakladove spolecnosti. 😉

suzanna123
26. kvě 2014

@veroniquecz já posledně letěla do Londýna s Wizz Air - zpáteční letenku jsem měla asi za 1500,- s tím, že jsem odlétala v 6 ráno a vracela se o půlnoci. K tomu jsem tedy připlácela ještě za zavazadlo (příruční zadarmo, platila jsem za 20 kg - to by vám mohlo 1 dohromady stačit - nebo i příruční, jestli jste nenároční), za možnost kdykoliv změnit datum (byla jsem těhotná a zamlouvala si to 2 měsíce dopředu, tak jsem si to radši pojistila, kdyby něco) a ještě jsem od nich měla odvoz na letiště a z letiště domů (v Praze). Dohromady to vyšlo pod 4000,-, což bych se s BA nevešla ani se samotnou letenkou. Samozřejmě nejpohodlnější byste to měli na Heathrow, ale taky nejdražší. Určitě bych Ti doporučila hledat spíše mezi těmi nízkonákladovkami - ty létají většinou Luton, Stansted, Gatwick a odtamtud jsou přímá spojení do centra Londýna. To bych taky doporučila booknout dopředu - rozhodně se to vyplatí. Podívej se na www.nationalexpress.com, www.easybus.co.uk a www.greenline.co.uk. S ubytováním asi moc neporadím, protože jsem tam buď žila nebo jezdila ke kamarádce, takže s tím zkušenosti nemám...

lenka5731
26. kvě 2014

@suzanna123 já jsem hledala let v určitý termín, s dítětem, takže v nějakou lidskou hodinu, a na výběr bylo jen mezi EasyJet za 1650 Kč a British airways za 1690 Kč, takže bylo jasné, co jsem vybrala.

Jinak mně je velmi sympatické EasyJet, jednou jsme měli zpáteční pro dvě osoby včetně místenek za 3950 a podruhé za 3860 Kč, příruční zavazadlo je velké a jeho hmotnost není omezená (teda jen schopností každého umístit ho bez pomoci do přihrádky), takže není potřeba připlácet za zavazadlo. Z letiště vlak nebo autobus v předprodeji taky vyjdou dobře.

@veroniquecz IP s detaily jsem poslala, tak doufám, že dorazila ...

suzanna123
26. kvě 2014

@lenka5731 a proč mi to píšeš? 😨

lenka5731
26. kvě 2014

@suzanna123 chtěla jsem to napsat zakladatelce tématu, ne tobě, tvůj nick se mi tam připletl omylem, promiň, snad se tak moc nestalo 😉 Nebo stalo? 😀

suzanna123
26. kvě 2014

@lenka5731 nestalo, jen se divím - taky mi to přišlo spíš jako info pro @veroniquecz

lenka5731
26. kvě 2014

@suzanna123 jo, asi 5x mi ted při psaní vypadl MK a několikrát jsem to přepisovala, tak jsem ani nevěděla finální podobu v jaké to vůbec odešlo. 😒

anna22123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz