Dovolená
pajik82
28. led 2013

Lyžařské středisko v Alpách pro začátečníky, poraďte

Nemáte prosím někdo vyzkoušené lyžařské středisko v Alpách, kde by byl dostatek dlouhých "modrých" sjezdovek vhodných i pro začátečníky?
berenika39
28. led 2013
za mě třeba tady, najezdila jsem tam se starším synem kilometry a kilometry po dlouhých modrých, je tam z čeho vybírat, jsou tam i samozřejmě náročnjěší, ale dolů se dostaneš vždycky pohodlně🙂. nejsem žádný lyžař sportovec🙂.
http://www.nev-dama.cz/zima/italie/marilleva-fo...
konkrétně jsme si objednávali ubytko sami, přes tady tu agenturu, napsali mail, zarezervovali. Lores 2 🙂. Je to přímo na sjezdovce, ani krok bez lyží, obuješ se před vchodem, asi sedm schodů na kopec a sjedeš ke kabince, lanovce, ta tě vyveze na vrchol. Žádné pochoďáky v přeskáčích a skibusy a spol. Dole v tom objektu samoobsluha se vším, takže i vaření v apartmánu v pohodě, ubytko luxusní, komplet vybavené. Pořád sluníčko. už se těším, až naučíme lyžovat prtě a pojedem tam zase🙂
http://www.govacanze.it/
pajik82autor
28. led 2013
@berenika39 Děkuju za tip, zní to lákavě, jen mě trošku děsí ta dálka. Jak dlouho vám trvala cesta?
mailli
28. led 2013
My hodně jezdili (teď co máme Elišku jezdí jen manžel s kamarády, já si budu muset ještě chviličku počkat) do Francie. Já jsem se tam naučila před 6 lety lyžovat (do té doby jsem opravdu vůbec neuměla, ale styl lyžování mám zatím svůj vlastní, žádný profík) a jezdila jsem hned víceméně se všemi, co jsme tam byli, i po červených sjezdovkách. Když byl prudší kopec, tak jsem tu sjezdovku víc křižovala ze strany na stranu, takže jsem si vlastně náročnost "nastavila" podle svých sil a schopností. Vůbec se to nedá srovnat se sjezdovkami u nás... Já bych to řekla tak, že jak máme v ČR sjezdovky dlouhé, tak tak jsou ve Francii široké 😃 Je to teda nadsazené přirovnání, ale nikdy jsem se tam nemusela bát, že do někoho vrazím a nebo někdo ohrozí mě... Finančně se to taky dá dobře zvládnout, pokud si nevyberete hlavní sezonu 😉
berenika39
28. led 2013
@pajik82 no myslím že jsme vyjížděli v noci, a byli tam nějak v poledne, strašně záleží na dni, pátek a sobota to trvalo déle, když byla někde nějaká zácpa a tak. ale myslím tak 8 - 10, maximálně ? úplně přesně si nepamatuju, naposeldy jsem tam byla asi před osmi lety. jede se po dálnicích celkem většina cesty, přímo do střediska je pak taková vlnitá cesta😞(((, ale nedlouhá, asi 15km, nevím. jinak to odsejpá.
tady máš z prahy, píšou necelých sedm hodin, ale musíš připočítat nějaké zastávky, placení na dálnicích a tak.
http://www.mapy.cz/#x=15.764361&y=48.226233&z=5...
kacako
28. led 2013
Já doporučuji Zillertal Arena: http://www.zillertalarena.com/de/arena/sommer/s..., je to jedno z největších středisek v Rakousku a sjezdovek je tam spousta všech kategorii. Jezdíme tam 10let (mý sourozenci se tam učili lyžovat). Letos jsme poprvé byli i s malou (11měsíců) a super. Cesta trvá tak 7 hodin, což se dá. Opravdu doporučuji.
Mám na profilu i album s fotkama, jak jsme byli letos 😉.
acimedaca
28. led 2013
My jezdíme do Bad Kleinkirchheimu, je to menší areál a v pohodě, příjemné sjezdovky a jako bonus jsou tam termály, takže ze sjezdovky rovnou do bazénu.

Začni psát odpověď...

Odešli