• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lyžařské středisko v Alpách pro začátečníky, poraďte

28. ledna 2013 
Nemáte prosím někdo vyzkoušené lyžařské středisko v Alpách, kde by byl dostatek dlouhých "modrých" sjezdovek vhodných i pro začátečníky?
28. led 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
za mě třeba tady, najezdila jsem tam se starším synem kilometry a kilometry po dlouhých modrých, je tam z čeho vybírat, jsou tam i samozřejmě náročnjěší, ale dolů se dostaneš vždycky pohodlně:slight_smile:. nejsem žádný lyžař sportovec:slight_smile:.
http://www.nev-dama.cz/zima/italie/marilleva-folgarida?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=strediska&gclid=CPrVpPiIi7UCFW_KtAodMQ8A7g
konkrétně jsme si objednávali ubytko sami, přes tady tu agenturu, napsali mail, zarezervovali. Lores 2 :slight_smile:. Je to přímo na sjezdovce, ani krok bez lyží, obuješ se před vchodem, asi sedm schodů na kopec a sjedeš ke kabince, lanovce, ta tě vyveze na vrchol. Žádné pochoďáky v přeskáčích a skibusy a spol. Dole v tom objektu samoobsluha se vším, takže i vaření v apartmánu v pohodě, ubytko luxusní, komplet vybavené. Pořád sluníčko. už se těším, až naučíme lyžovat prtě a pojedem tam zase:slight_smile:
http://www.govacanze.it/
28. led 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@berenika39 Děkuju za tip, zní to lákavě, jen mě trošku děsí ta dálka. Jak dlouho vám trvala cesta?
28. led 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
My hodně jezdili (teď co máme Elišku jezdí jen manžel s kamarády, já si budu muset ještě chviličku počkat) do Francie. Já jsem se tam naučila před 6 lety lyžovat (do té doby jsem opravdu vůbec neuměla, ale styl lyžování mám zatím svůj vlastní, žádný profík) a jezdila jsem hned víceméně se všemi, co jsme tam byli, i po červených sjezdovkách. Když byl prudší kopec, tak jsem tu sjezdovku víc křižovala ze strany na stranu, takže jsem si vlastně náročnost "nastavila" podle svých sil a schopností. Vůbec se to nedá srovnat se sjezdovkami u nás... Já bych to řekla tak, že jak máme v ČR sjezdovky dlouhé, tak tak jsou ve Francii široké :grinning: Je to teda nadsazené přirovnání, ale nikdy jsem se tam nemusela bát, že do někoho vrazím a nebo někdo ohrozí mě... Finančně se to taky dá dobře zvládnout, pokud si nevyberete hlavní sezonu :wink:
28. led 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajik82 no myslím že jsme vyjížděli v noci, a byli tam nějak v poledne, strašně záleží na dni, pátek a sobota to trvalo déle, když byla někde nějaká zácpa a tak. ale myslím tak 8 - 10, maximálně ? úplně přesně si nepamatuju, naposeldy jsem tam byla asi před osmi lety. jede se po dálnicích celkem většina cesty, přímo do střediska je pak taková vlnitá cesta:frowning2:(((, ale nedlouhá, asi 15km, nevím. jinak to odsejpá.
tady máš z prahy, píšou necelých sedm hodin, ale musíš připočítat nějaké zastávky, placení na dálnicích a tak.
http://www.mapy.cz/#x=15.764361&y=48.226233&z=5&d=base_1717388_1&t=r&q=marilleva%2520folgarida&qp=10.864497_48.541371_19.981966_50.913185_6&rc=14.434141_50.083549_10.991223_46.385575&rl=obec%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha%2C%20%C4%8Cesk%C3%A1%20republika_Ski%20are%C3%A1l%20Folgarida-Marilleva&rp={%22criterion%22%3A%22fast%22}
28. led 2013 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já doporučuji Zillertal Arena: http://www.zillertalarena.com/de/arena/sommer/start_sommer.html, je to jedno z největších středisek v Rakousku a sjezdovek je tam spousta všech kategorii. Jezdíme tam 10let (mý sourozenci se tam učili lyžovat). Letos jsme poprvé byli i s malou (11měsíců) a super. Cesta trvá tak 7 hodin, což se dá. Opravdu doporučuji.
Mám na profilu i album s fotkama, jak jsme byli letos ;).
28. led 2013 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jezdíme do Bad Kleinkirchheimu, je to menší areál a v pohodě, příjemné sjezdovky a jako bonus jsou tam termály, takže ze sjezdovky rovnou do bazénu.
28. led 2013 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek