Lyžování v Rakousku s malými dětmi. Kam jet?

martiinik
16. srp 2019

Holky, chtěli bychom vyjet s 2 prckama ( 1 rok a 4 roky ) do Rakouska do Alp. Nemate tip na misto a hitel kam jet? Představuju si misto kde jsou široké sjezdovky, hodne modrých. Velke detske tréninkové misto na lyže s herními prvky a restaurace, idealne aby sjezdovky se sjizdely prave u detske ski školy. Ja budu s malým prckem a manzel jezdit se starším. Projizdim rakouské Hory a je tohi tolik ze uz jsem z toho ztracena. Dam nejlepe na Vaše recenze. Dekuji

zelenaesmolda
16. srp 2019

@martiinik
zeptala bych se na fb ve skupine cestovani s detmi

zirafka11
16. srp 2019

Jakožto bývalá instruktorka lyžování si myslím, že roční dítě ti na sjezdovce vydrží max. hodinu. O tom, že podle mého na lyže patří děti nejdříve od 2 let, kdy už se jistě pohybují po 2 a optimálně umí na odrážedle nebo koloběžce, se jen zmíním. Takže je podle mého úplně jedno jaké středisko. Volila bych pouze podle staršího a jeho schopností.

adelka951
16. srp 2019

@zirafka11 také mě to zajímá, co bys doporučila třeba pro deti ve věku 7 a 5 let?

zirafka11
16. srp 2019

@adelka951 záleží, jak šikovné děti jsou. Znám takové, pro které jsou v tomto věku vhodné jedině české učící plácky, ale i takové, které od 5 let nemají problém s červenou sjezdovkou kdekoliv v Alpách. Za sebe se mi pro děti rozhodně líbí Livigno, počítám, že to bude první středisko, kam s dětmi lyžovat vyrazím. Z Rakouských bych se nebála Stubai (až na počasí, aby děti neumrzly). Celkově jsem ale spíš pro s malými dětmi jezdit do menších středisek, např. Monte Bondone. Děti nepotřebují velkou variabilitu sjezdovek ;)

blondynka400
16. srp 2019

@zirafka11 to úplně nesouhlasím, moje holky třeba mají rády větší areály, nebaví je jezdit na 10 sjezdovkách... Ale je fakt, že na svůj věk byly vždy nadprůměrné lyžařky 🙂
Jako jasně, nepotřebují 300 km sjezdovek, třeba Stubai je bude bavit tak na víkend na 2 dny...
@adelka951 za mne Je fajn pro děti Hochzillertal, Fiss Ladis a nebo třeba Bad Gastein

@martiinik Fiss Ladis je jedno z nejlepších středisek pro děti a přitom na druhé straně si tam zajezdí i expert, bývá tam hezké počasí. Je otázka, jak to 4 leté jezdí, podle toho bych asi vybírala. Taky si ale myslím, že roční dítě ti tam úplně dlouho nevydrží, hlavně když nebude úplně top počasí.

zirafka11
16. srp 2019

@blondynka400 to je jasné, vše je individuální. A podle mého - na co si člověk dítě naučí, to dítě vyžaduje :D. Pokud jste doteď s dětmi v cizině nebyli, i malá zahraniční střediska jsou větší než velká česká, takže pro dítě to bude wow efekt. My od malička jezdili 10 let do stejného střediska s 50 km sjezdovek a vždy nám to stačilo a líbilo se nám. A také naši rodinu považuji za nadprůměrné lyžaře. Naopak když jsme pak byli v něčem větším, vadilo nám, že než člověk poznal všechny sjezdovky, už jel domů (s trochou nadsázky) anebo na těch hezkých byla hromada lidí.

blondynka400
16. srp 2019

@zirafka11 to asi částečně ano, ale část je i o naturelu člověka... Pro mne jet do 50km střediska je stejná nuda, jako jet do Špindlu. A v mých dětech je asi to samé, naopak manžel to má spíše podobně jako ty. Takže trošku bojujeme 😀

dor
16. srp 2019

@zirafka11 souhlasím. Jak si člověk děti naučí, takové to mají.

@blondynka400 nevím tedy, děcka mi lyžují od čtyř, je jim osm, v zimě mají každý rok tak 20 lyzovacich dní, což je poměrně dost. Vždy jsme byli v ČR a nikdy se nenudily, i když jezdí pořád stejnou sjezdovku dokola. Jezdíme do střediska s 10 km sjezdovek a stačí to. Jistě, určitě by se jim líbilo v Alpách, ale naprosto jim stačí j to malé středisko. Neřeší nikdy, že by se nudili, jde jim o kopec, ne o změnu.

dor
16. srp 2019

@adelka951 vybrala bych hlavně něco kde starší bude ještě zdarma.

blondynka400
16. srp 2019

@dor to je to co jsem psala, každé dítě je jiné. Moje holky prostě rády objevují, mají rády různé terény a to prostě v ČR není a není to ani v malém středisku. A právě proto, že jim jde o "kopec" tak pořád stejné (a v Čechách přeplněné) sjezdovky nemusí. Navíc třeba v Rakousku jsou střediska, kde lyžují děti do 10 let zdarma a poměr cena výkon oproti ČR je úplně někde jinde. Možná přiznávám, že to mají ode mne odkoukané, netuším. Ale s tím, že chtějí jet do Alp přišly sami 😀 A když vidím, jak už dopředu sjíždějí mapy areálů a plánují, kde budou lyžovat, kde je jaká lanovka, kde je jak dlouhá sjezdovka..... 🙂

zirafka11
16. srp 2019

@blondynka400 To mi zní jako už trosku větší děti. Ale je to fajn, ze je to takto baví a můžete a chcete jim to umožnit.

blondynka400
16. srp 2019

@zirafka11 jedna jde do 4 třídy a druhá do 1. Mapičky zkoumá ta mladší už někdy od 4 let, kdy byla prvně v Alpách 😂. (samozřejmě že na nižší úrovni, než třeba letos ta starší) .
Já jsem taky ráda... Když jedu bez nich, tak se mnou nemluví 🙂 Já si ale fakt myslím, že v Rakousku vyjde lyžování mnohdy i levněji než v ČR a přitom ten zážitek je úplně jiný.

blondynka400
16. srp 2019

Jinak ale ještě pro doplnění bych s ročním dítětem a 4 letým do Alp asi nejela. V tu dobu jsme s nimi jezdili u nás a úplně to stačilo, naopak si myslím, že je to jednodušší. Do Alp jsem si pak jela sama bez dětí...

martiinik
autor
16. srp 2019

@zirafka11 maly samozrejme lyžovat nebude. O tom v příspěvku ani nebyla řec. Jen ze chci byt u sjezdovky a maly aby tam mel napr nejaky prolizacky

zelenaesmolda
16. srp 2019

@blondynka400
jaky je v tom rozdil jestli jedou na hory u nas nebo v Alpach?

martiinik
autor
16. srp 2019

@blondynka400 a mate tip ma dobre misto v ČR? Byli jsme v Lipně a na Dolni Moravě a suoer ale chtěli jsme zmenu. Proto i ty Alpy, cenove mi to prijde stejne jak u nas

blondynka400
16. srp 2019

@martiinik záleží kde bydlíte, od toho bych se odpíchla... Docela fajn na to co popisuješ je Plešivec (https://skiarealplesivec.com/cs) Nemá smysl jezdit někam extra daleko, to už opravdu můžete do Alp.
Zkus mrknout na ten Fiss, lepší středisko pro děti jsem asi neviděla (právě tím zázemím, co by sis asi představovala). Ale je to delší cesta a středisko není úplně levné...
A ta cena, Alpy se dají pořídit jako lowcost, takže je to srovnatelné s ČR, je ale otázka, jestli to je s tím malým prckem ideální. Na to je nejlepší být ubytovaná hned někde u sjezdovky 🙂

martiinik
autor
16. srp 2019

@blondynka400 na fiss jsem koukala a vypada to uzasne. Přesně co si představuju. Jen nevim jak prcci daji 7 hodin v autě. Jedeme z Brna tak je to preci jen kus.kazdopadne diky za tipy. Snad neco výberem 🙂

blondynka400
17. srp 2019

@martiinik obávám se, že z Brna to bude možná ještě víc než 7 hodin... .-/ Zkus mrknout na ten Bad Gastein, ten je v Brna docela v pohodě. Dole se s malým zabavíš na nahoře se lyžuje dobře. I dole je takový ten park pro děti na lyžování. A nebo ještě ten Zillertal, je celkem jedno, jestli Hochzillertal, nebo Arenu nebo Zillertal 3000, vše je relativně přátelské a z Brna se to relativně dá.

westie
17. srp 2019

A musi to byt nutne Alpy? My byli loni v Hochfichtu se synem, nelyzovsli jsme, jen bobovali, ale to stredisko na shrozne zaujalo a letosni zimu uz chceme vzit maleho na lyze. Je to nejvetsi rakosuke stredisko mimo Alpy a pro deti se mi zdalo hodne dobre.

veronicka89
17. srp 2019

@zirafka11 proc by vydrzelo hodinu ? Ja nevim my jsme s malym byli cely den na sjezdovcemela ho babicka s dedou a my na stridacku... Byvaji tam kolotoce prulizku zviratka ...bobuje se ...byva pas i pro bobare... U sjezdovky byvaji vnitrni detske koutky....nevim ten vas nazor bych chapala v kdyz bude - 15 a nejake stare stredisko bez vyziti...

martiinik
autor
18. srp 2019

@veronicka89 a kde jste přesně byli? Tak nejak bych si to představovala 🙂

martiinik
autor
18. srp 2019

@westie na tem hichficht uz jsem koukala, dobra varianta misto Lipna. Kde jste tam bydleli? Da se tam nekdo zabavit roční prcek?napr hřiště, koutek...

jitazaj
18. srp 2019

@martiinik doporučuji Fiss-Ladis-Serfaus. Je to přímo středisko pro děti, kabinové lanovky, pomocníci pro vstup i výstup, dětský park, dlooooooouha modrá. Budeme se určitě vracet.

zirafka11
18. srp 2019

@veronicka89 já počítala, že i roční dítě bude lyžovat, nikoliv že se mu někdo bude věnovat mimo sjezdovku. V takovém případě nevidím sebemenší problém, aby dítě bylo na sjezdovce třeba 24 hodin, protože nejde o jeho výdrž na lyžích.

leneee
18. srp 2019

@martiinik Kouknete na sdetmivbaglu-spousta tipu i na ubytko 🙂

zelenaesmolda
18. srp 2019

@zirafka11
jak to myslis?kdyz bude lyzovat tak prece jde o jeho vydrz ne?
navic si neumim predstavit rocni dite na lyzich...

zirafka11
18. srp 2019

@zelenaesmolda Myslím to tak, že když 1leté dítě nebude lyžovat, není potřeba řešit, jak dlouho na lyžích vydrží. Prostě bude někde na hřišti, nebo spát vedle.
A já si roční dítě na lyžích bohužel představit umím, několika rodičům jsem vysvětlovala, že když dítě ještě jistě nechodí (nebo tak chodí měsíc - dva), proč ho probůh staví na lyže...

zelenaesmolda
18. srp 2019

@zirafka11
to taky necahpu,vzdyt to dite ani nemuze chapat co se po nem chce