Máme jet s antibiotiky na dovolenou?

jajina.c
29. čer 2011

Milé maminky, máme naplánovanou dovolenou u přítelovo rodičů na severní moravě, odjezd má být v neděli. Náš dvouletý syn měl včera 39 a v noci se budi bolestí a ukazoval do pusiny, přikládala jsem to k zubům, jelikož mi ani nechtěl minulý týden jíst většinou obědy, dneska už je bez teplot, ale na jazyku se mu udělaly takové červené flíčky cca 3x3 mm a asi 7. Tak jsem volala k Dr, náš má dovolenou, takže zástup - paní doktorky řekla, ať se přijdem ukázat, koukla do pusy, malého poslechla a řekla, že je to angina už na ústupu ( skoro přechozená ) a že tam má zánět, takže mu dá pro jistotu ATB Augmentin DUO, bude ho brát 10 dní. Ptala jsem se, zda můžeme odjet na dovolenou ( přátel má dovolenou, já mám taky volno v práci, kde si chodím na víkendy přivydělávat a na víc tam přijede i rodina ze Slovenska, jinak se nevidíme ) a Dr řekla, že pokud ho budeme držet ve stínu, bez koupání v bazénu a nebude jíst nic kyselého, takže v tom nevidí problém. Cesta bude trva cca 5 hodin autem, ale pojedeme na noc, aby to prospal. Co byste udělaly Vy? Nebo, pokud jste už takovou situaci zažily, napište mi zkušenosti. Jinak je malý o.k. ATB máme dnes první den a bude je brát celou dobu, co bychom byli na dovolené. Jsem bezradná..Díky za každou reakci.

stylly
29. čer 2011

Já bych nejela 😔 😔 😔

mufo24
29. čer 2011

Keď tam bude mať kľudový režim aký by mal aj doma tak prečo nie?

luciusek
29. čer 2011

Ahoj,pokud je bez teplot a doktorka to povolila,tak já bych jela.Každopádně do neděle buďte doma a na dovči se ho snaž držet v klidu. 🙂

kammka
29. čer 2011

když budete u rodiny, bude tam mít svůj režim, jídlo, na jaké je zvyklý, udržíte ho v klidu..tak proč ne?? jiná věc je dovolená někde u moře nebo na horách, tam asi člověk nejede, aby pak seděl na hotelu ve stínu, že..

mili84
29. čer 2011

Já v tom problém nevidím, pokud i dr. řekla, že je to v pohodě....Taky bych volila cestu na noc a žádnémoc lumpačení...ale udrž dítě že jo 😀 Pokud je malej bez teplot a v pohodě, tak v to problém nevidím. 😉

mamkamarketa
29. čer 2011

pokud je to v CR,maly je bez teplot a citi se dobre. jela bych. samo zadny litani po slunicku,koupani ☹ pokud malej tohle vydrzi a bude se dobre citit.jela bych 😉

martja007
29. čer 2011

Jela bych, vzdyt pises, ze to je u pritelovych rodicu-cili skoro u babicky, takze urcite ano. A jste v Cr, muzete v pripade problemu urcite jit nekam k Dr nebo pohotovost...

miuskas
29. čer 2011

Jestli si myslíš, že ho uhlídáš stejně jako doma a bude tam mít věškerý komfort domova a klid, tak to zkuste... Já sama s ATB jezdím na dovolenou, ale u dítěte jsem dost opatrnější a pokud by byla jen jedna věc co by tam neměl mít, tak bych nejela

berynka
29. čer 2011

na tvém místě bych jela 😉 . Píšeš, že odjezd je v neděli, to už ATB určitě zaberou a když je bez teploty...

denousek
29. čer 2011

záleží jak na tom malej je,,ale když je to na ústupu a dr povolila tak jedte .. když nemá teplotu nebo nezvrací tak je to ok je jedno kde je jestli doma nebo u rodiču.stajně ho v posteli neudržíš tam ani tam 😉

sue007
29. čer 2011

Ahoooj,já nevím,čeho se bát,jedete přece jen tady po čr a tady jsou lékaři všude,pokud by byli nějaké komplikace.Já jela před deseti dny s malým s ATB k moři do Chorvatka,měl recidivu anginy,ale byl už bez teplot,no a moře mu to krásně pozdravilo,kromě toho-děti bez teplot stejně nejdou udržet v klidu,tak to je jedno,jestli bude řádit tam nebo doma,ne...Mudr ti tedy mohla dát nějaká,se kterými se na sluníčko může a co se nemusí brát tak dlouho-jsou taková,co se berou jen 3dny a pak udělají hladinu na celý týden,ale tím bych se netrápila.Prostě,jestli se vám všem chce,tak jeďte.

pattie
30. čer 2011

Osobně bych jela... jsem v podobné situaci a pojedeme, už bude ATB dobírat. I moje Dr. mi dnes řekla, že odjet můžeme. Kdyby měl teploty, tak ne, ale jestli je bez teplot, tak bych to neřešila

klouzek
30. čer 2011

Pokud doktorka řekla že by to neměl být problém,tak bych jela,udržet dítě v klidu bude těžké,ale musí to člověk zvládnout,něco jiného by bylo kdyby se mělo jet někam k moři,to bych teda raději vzdala.... 🙂

ined77
30. čer 2011

Já bych dala na Dr. 😉 , takže pokud je bez teplot, tak bych jela.Navíc je to ''doma''...někam k moři bych si v takovém stavu netroufla...kdyby náhodou...ale v tomto případě není přinejhorším problém se vrátit domů 😉 .

jabber
30. čer 2011

Já bych jela 😉 vždyť budete normálně někde v domě a ne pod stanem. Vždycky se můžete vrátit domů a kdyby bylo úplně nejhůř, tak v okolí je určitě pohotovost taky, nejedete přece do divočiny 😉
Akorát s antibiotiky fakt bacha na sluníčko, jinak se může osypat nebo hodně spálit 🤐

lukza
30. čer 2011

Ahojky já bych klidně jela v autě bude stejnak v klidu a tak jen jak píše né na sluníčko a odpočívat takže vzhuru za rodinou,ber že ani doma dítko neudržíš v klidu jsou to raubířa takže je jedno zda budeš doma nebo tam a ason malej přijde na jiné myšlenky po nemoci🙂)

amallie
30. čer 2011

Ja bych urcite nejela, 5 hodin autem je hodne a drzet o v klidu v neznamem prostdi taky nepujde, nac riskovat 😔

martinka81
30. čer 2011

Jsme na tom podobně, od včera atb-angina a v sobotu odjíždíme na dovču v ČR, Dr. nás bez problémů pustila, na první 3 dny mu nasadila zvýšené dávky, aby se co nejvíc poléčil než odjedem. I koupat se může.

samsa
24. srp 2012

Ahoj holky, v noci jsme měli odjíždět k moři (cca 8 hodin cesty), malá se ráno vzbudila s 38 a zvracením, byli jsme u dr., vypadá to na virózu, CRP negativní, ale i tak s dovolenou je asi amen, peníze nám už taky nikdo nevrátí. Máte někdo zkušenost, že třeba za 3 dny se dítko zvetilo a jeli jste později?

veruska007
24. srp 2012

Já bych jela, antibiotika pro jistotu s sebou. U dovolené se děti většinou rychle zvetí. dobré by bylo mít s sebou třeba diazepam a dávat preventivně kvůli febrilním křečím, protože kdyby nastaly, tak se asi nedoplatíte. Naše děti se na výletech vždycky uzdraví raz dva. A já vlastně taky, když jsem byla dlouho nemocná jako dítě, tak mě naložili do auta a odvezli do kempu pod stan a druhý den už jsem lítala. A naše děti obvykle mají virozy jen na jeden den, sice vypadají na umření, ale druhý den už řádí a třetí den jsou fit.

eeefffaaa
24. srp 2012

Jde o to kolik je male a dle delky cesty je to asi do ciziny,takze pro to napisu,ze bych to asi neriskla...Nikdy nevis co se muze jeste vyvrbit a v cizine bych se na nejakou lekarskou peci nespolehala a domluva by asi taky nebyla zrovna dobra...Za sebe napisu ze bych nejela,nikdy bych si to pak neodpustila...a pokud mas moznost prodej zajezd nekomu znamenu,z rodiny kdo by jel za vas,dej jim to treba o neco levnejsi nez jste za to dali vy,ale porad lepsi nez to nechat propadnout a penize v haji...hlavne ty jsi jeji mamca a ty vis nejlepe co je pro tvoje dite dobre a znas ho nejlepe...preji male brzke uzdraveni!!

eloana
24. srp 2012

kamaradka jeli i k mori..... meli zaplaceno a den pred odjezdem zaclo maleho bolet ucho..... pro jistotu mu dala dr. antibiotika a rekli,ze muzou jet. drzeli ho ve stinu a zvladli to v pohode

ia.
24. srp 2012

@samsa my jsme vyfasovali ATB letos v HR..malý měl kašel, než jsme jeli, tak jsme byli u dr, ta řekla dobrý, je to jen v krku, jeďte....tak jsme jeli, první dva dny tam horečky, kašel se zhoršoval, tak jsme museli vyhledat pediatra, ten udělal CRP a bylo pozitivní, takže ATB, naštěstí nám dala takové, aby mohl na sluníčko a do moře, jinak bychom jeli domů..po 3 dnech už byl jak rybička, ATB byly na 7 dní, my tam byli 14 dní..

pejtho
24. srp 2012

@samsa: Já bych jela. Dostatečně vybavte lékárničku a myslím, že doktor by vám pro jistotu dal i antibiotika, kdyby náhodou.
Souhlasím s @veruska007 - s námi to naši dělali stejně tak. Když jsme měli jet na dovolenou, na tábor...vybavila se lékárnička, někdy pro jistotu antibiotika a vyrazili jsme. Snad pokaždé nás nějaká viroza přešla a u moře je dětem vždycky lépe a pomáhá jim i ten mořský vzdoušek.

2hanah
24. srp 2012

Kdyby malému nebylo do neděle z těch ATB špatně od žaludku, že by zvracel nebo měl průjem a jinak snáší cestu autem dobře a prospinká ji, jela bych, ale určitě bych se vyzbrojila nějakými probiotiky (lactobacilem) a určitě bych je dávala už i teď, ať předejdete průjmu a zažívacím potížím.