Maminky, jely jste s ročním dítětem do Chorvatska?

nvala
16. únor 2014

Chtela jsem se zeptat,jestli mate nektera zkusenost,ze jste jela s rocnim ditetem do Chorvatska? A jak jestli autem nebo busem a jak to dite zvladlo?Dekuji.

laurital
16. únor 2014

Pokud bych jela s ročním dítětem do Chorvatska, tak jedině letecky.Tahat tak malé dítě autem nebo busem je, vzhledem k délce cesty, nezodpovědnost.

ija1
16. únor 2014

jeli a super,.... rok a 3 m a nadherne jsme si to uzili....... kazdy bude tvrdit neco jineho, ale davse to zvladnout....

pepibubu
16. únor 2014

S ročním dítětem do ciziny bych já osobně nejela. Ale když už, tak bych jela vlastním autem, abych mohla stavět kdykoliv a kdekoliv bude třeba. Zase švagrovka jezdí s klukem do ciziny už zhruba od toho roka, lítají a vůbec to neřeší, a Tobík to zvládá. Co mu taky zbývá, že jo.

madormi
16. únor 2014

s malou cestujeme od malička hodně, ale busem bych nejela. autem či letecky. nejlepší je to autem na noc- dítě spinká, dá se kdykoliv zastavit. chorvatsko s ročním dítětem autem? já říkám proč ne!

janii
16. únor 2014

Byli jsme, při odjezdu malému byl rok a týden, jeli jsme autem v noci a byli jsme v poho všichni 🙂

lamarika
16. únor 2014

Ano jeli a dvakrát 😉 Dceři bylo 10 měsíců a synovi 11 měsíců. Jeli jsme autem. Bez auta bychom nejeli. Jsme poměrně akční a takhle můžeme kdykoli kamkoli přejet. Jezdíme k ránu, většinou mezi 4-6 hodinou. Děcka většinu cesty prospí a když jsou delší dobu vzhůru, tak uděláme zastávku na jídlo atd. 🙂 Na odpolední sváču jsme na místě a cachtáme se v moři 🙂

monikabie
16. únor 2014

My byli busem ale s 2 letým, sousedka loni s půl ročním autem a kámoška s ročním buse, a bylo to v poho, jely jsme spolu vloni a děti byly zlaté. byli jsme na Rabu🙂

briliantka
16. únor 2014

Urcite!

kataol
16. únor 2014

obdivuju lidi, co na to mají "koule" 😀 já bych ještě teď s rok a půl starou dcerou nikam takhle daleko nejela 😀 pojedem teď na slovensko a bude to tříhodinová cesta a už toho se děsím...ale podotýkám, že moje dítě nechodí a je rozdíl cestovat s dítětem, se kterým se dá kdekoliv zastavit, aby se protáhlo, ale holt dítě, co chodí po čtyřech někde po restauraci nebo po louce běhat nechat nemůžu, takže ona by se neměla kde protáhnout a nevydržela by sedět několik hodin v kuse...ale říkala tchýně, jak letěli do mexika, že paní měla v letadle devítiměsíčního prcka a byl úplně v klidu 🙂 asi je to hodně o tom, jaké je dítě a i jací jsou rodiče, já jsem v tomhle taková hodně vystresovaná a řeším moc otázek "co když" a většinu věci by děti zvládli celkem dobře, kdyby rodiče sami nepochybovali a moc nepřemýšleli 🙂 ale určitě když už, je dobré cestu prubnout v době, kdy prcek spí, aby se v autě nenudil..

evahan
16. únor 2014

s malým dítětem jedině autem, kdyby se cokoli přihodilo, jste za "pár" hodin doma. Když jsme byli poprvé z dcerkou v Chorvatsku (téměř 2 roky) jeli jsme o dva dny dřív domů se 40 horečkama :( fakt si neumím představit, že bysme museli čekat, až na letadlo :(

tadlen
16. únor 2014

v 8 měsících do Itálie a ségra se synkem v 8 měsící do Chorvatska, autem a úplně v poho ! jeli jsme na noc, takže spinkaly 🙂

babulinkab
16. únor 2014

jeli jsme autem, když byl dcerce rok a naprosto v pohodě

pajafra
16. únor 2014

My jsme jeli poprvé, když měly obě dcery cca 1,5 roku. Jeli jsme autem, dělali jsme častější přestávky, občas se holky proběhly, pohrály si na odpočívadle na dětském hřišti a celkem v pohodě🙂 Autobusem bych nejela, byla jsem několikrát svědkem toho, co takové malé děti v autobuse dovedou a potom to otravuje cestu všem cestujícím okolo.

lu777
16. únor 2014

autobusem určitě ne... tam si ani dospělý nemůže natáhnout nohy, natož děti....

letadlem nebo autem si to umím představit, ale záleží jaké to dítko je.... a s dětmi musí člověk vždy počítat, že se něco přihodí... pokud je na to připravený psychicky i např. tím, že má pojištění pro případ že bude muset rušit dovolenou na poslední chvíli kvůli nemoci, tak si myslím, že to je zvladatelné...

ale osobně se přiznám, že bych si to asi s takovým prckem neužila, naše děti ani jedno nemají rádi auto, mladší ani v letadle moc nevydržela, takže zatím pořád odkládám, je to proto, že na to musíme našetřit a když už se tam vypravíme tak bych si to ráda užila a ještě před měsícem dvěma u nás jel vzdor naplno.... ale s dětmi si člověk ideální věk v předškolním věku snad ani nevybere že 😅

romantika
16. únor 2014

myslim, ze jsou deti co to zvladnou a co ne. s první jsme měli problém popojet 10 mninut za barak, rvala jak tur a neumi spat. Druhy je v pohode. Ten by to přes noc dal, ale taky bych rekla jedine autem, kdy se můžete vratit. ale popravde po zkušenostech s první, bych to nechala az bude prckovi tak 2 roky. Vzdycky jsme si z kazde dovci u nas dovezli nejakou rymecku a kaslik a to je pak dite tak protivne, ze proste radej jedete dom a na pripadnou otocku s rocnim procestovat takovy kus bych si asi rozmyslela. nektere deti spatne snaseji jen zmenu ritualu a prostředí. tak ale to urcite svého prdolku znate tak podle toho hodnotte.

marmoset
16. únor 2014

Letos chceme taky vyrazit do Chorvatska s 9ti mesicnim prckem. Chce to vybrat neco kolem Zadaru, aby to nebylo daleko a vyrazit na noc... kazdy den s malou jezdim v aute, snad bude zvykla dostatecne.... nevidim v tom problem

kamino
16. únor 2014

Jeli jsme s sice jen do Madarska autem,prckovi bylo akorat rok,bylo to nejakych 6 hodin,ovsem pres den a v pohode. Dali jsme dve zastavky a pohoda. Ovsem Bobes auto miluje,pozoruje auta,pak jsem ho ruzne zabavovala,chvilkami spal.

mannadela
16. únor 2014

My teda nejeli do Chorvatska, ale do Itálie. Synovi bylo 11 měsíců a týden. Cestu zvládl výborně. Jeli jsme autem - cestu tam na noc (celé to prospal), cestu zpět přes den (2x spal, několikrát jsme stavěli a jinak jsme mu zpívali a povídali mu básničky 🙂). Pobyt byl náročnější... ale jen proto, že jsme ho museli dost usměrňovat, aby svou hrou nerušil vedle nás bydlíci lidi. To ho štvalo 🙂. Jináč to byla paráda, malej si užíval i moře i písek.

pehaka
16. únor 2014

byli jsme loni 1rok a 1 měsíc- sice cesta horor, místo 10 hodin jsme jeli 15 ale zvládli jsme to 😀 /jeli jsme až za makarskou/ moc auto rád nemá, ale byl statečnej on i my 😀 hodně přestávek, musel se projít i když jsme jeli na noc..jinak to byla parádní dovolená, synek se mi tam i díky potápění konečně vyléčil z nekonečného kašle a přivezla jsem si ho zdravého jako řípu 😉 jídlo bylo parádní nevezli jsme žádné v klidu se najedl dobrot z výběru hotelu all-in /polívky zelenina, nákypy vždy byli k mání/ - a upřímně nevím co je na tom nezodpovědného 😝 každá známe své dítě a víme co si dovolit můžeme a co ne...to že se rodiče bojí neznamená, že to dítě nezvládne..busem bych nejela 😉 letos poletíme 😀

gosa22
16. únor 2014

moje švagrová jela s půlroční dcerou do Chorvatska autem...a v pohodě...já bych do jednoho roku za hranice nebrala...jinak si myslím, že by to šlo 😉

nikollita
16. únor 2014

my jsme jeli loni do Chorvatska, malý měl 11 měsíců. Cesta tam i zpátky noční můra nejvyššího kalibru (auto, odmítal spát v autosedačce, řval a řval), jinak pobyt do pohody, malý vodníček 😀 lidi ho moc obdivovali 🙂

hanny85
17. únor 2014

jela bych určitě - ale jedině autem, autobusem v žádném případě....

daee
17. únor 2014

Byli jsme - malému bylo 13měsíců.....vlastním autem, Chorvatsko - ostrov Brač, jeli jsme přes noc. V našem případě to byla krásná dovolená, malý cestu zvládnul pomalu lépe než my dospělí. Pobyt jsme si všichni maximálně užili.

hojda
17. únor 2014

No když si vzpomenu na naší loňskou cestu z Moravy do Prahy z dovolené, tak bych nejela, byl to masakr...malá řvala jako tur...... na dálnici uzavírky, naštěstí nebylo šílené vedro.....Ročnímu dítěti je stejně jedno, jestli se máchá doma nebo u moře.

marcinek
17. únor 2014

jeli jsme s malym v 6 mesicich a zvladal to skvele. Vubec jsme o nem nevedeli, prebalili, nakojili a zase spal. 2,5 leta uz to snasela v autosedacce hur, chtela si lehnout, takze jsme cestou zpet staveli a spali v aute. Ulozili jsme ji do hluboke korbicky jen nohy ji couhali. Cestujeme po pribuznych pres celou republiku, tak jsou deti zvykle. jinak bysme se nevidali...

barinkas
18. únor 2014

My jeli s malou, když měla rok a měsíc. Autem do Tučep, cesta úplně v klidu. Vyjeli jsme nějak kolem 3 ráno, v poledne byli ve Splitu. Malá do 6 spala, pak teda vzhůru, ale hodná. Ani jsme nedělali žádné velké pauzy, spíše menší, jak když jsme jezdili ještě sami. Zpět to bylo ještě lepší, vyjeli jsme v 6 večer, malá usnula cca v 8 a spala až domů 🙂. Záleží na dítěti, ale čím je dle mně menší, tím to zvládá lépe a cestu prospí 🙂 Za sebe mohu říct, že bych si rozhodně méně užila, kdybych malou nechala doma. To si nedovedu představit někam jet a bez ní. Takže letos jedeme určitě zase...
A jestli je rozdíl jet s dítětem co nechodí? Lépe když nechodí... malá chodila jen za kočárkem, sama ne. Žádný problém bych v tom nehledala... zbytečně se toho všeho bojíme bych řekla. Děti to zvládají lépe jak my 🙂 A že bude lozit někde po hotelu atd? No a? Malá lozila na narozeninách majitele jedné firmy a nikomu to teda nevadilo, každý se spíš bavil 🙂

littleturtle
18. únor 2014

Jeli jsme loni v srpnu autem i s babičkama. 🙂 Vyjížděli jsme v 9 večer když spala, spala celou cestu, vzbudila se jen asi 3x za noc na jídlo a pak až cca 1,5 hodiny před cílem, když už byl den. 🙂 Takže naprostá pohodička. 🙂

zuzuzuz
18. únor 2014

Pokud je díte v autě zvyklé a nepláče, tak bych jela. Muj syn byl uz v tomto veku skvely cestovatel a vydrzel dlouho, ovsem jela bych jen autem s klimatizaci !! A busem nikdy. Nejlepe na noc, dite spi a na silnicich nejsou kolony... ale to je na rodicich zda to zvladnou odridit.
Ze je diteti jedno zda je u more nebo doma u vody bych netvrdila, kazdy alergolog a pediatr doporuci s ditetem jezdit pravidelne k mori a v zime na hory. U rybnika to asi pro zdravi neni uplne ono 😉

nasekuratko
18. únor 2014

my jsme jeli s 9ti měsíčním-s povolením od dr. A bylo to super. Jeli jsme autem, na noc a malý celou cestu prospinkal, musela jsem ho vzbudit na přebalení a na mlíčko a spal dál. U moře byl strašně spokojený, ani slaná voda mu nevadila, prostě nádhera. V životě na tu dovolenou nezapomenu. Byla to určitě nejkrásnější dovolená, co jsem do dnešního dne zažila. 😵
Autobusem bych nejela. Určitě je dobré mít možnost udělat si přestávku podle vlastní potřeby. 😉

maraida
18. únor 2014

poprvé jsme byli autem v Itálii,dcerce bylo 5 měsíců.Podruhé jsme byli autem v Maďarsku,to jí bylo 1,5 roku.Bylo to absolutně v pohodě,jeli jsme na noc,takže celou cestu prospala.
Letos v létě to možná prubneme už letecky.
Jinak autobusem bych teda nejela.Ale to ani já sama,natož s dítětem.