Manžel nechce s 1,5 letou dcerkou k moři. Co myslíte?

radkar
17. čer 2009

Ahoj holky, strašně bych chtěla letět k moři, už z toho důvodu, že to mají děti do dvou let zdarma. Ale mužskej tvrdí, že si to tam s tak malým dítětem neužijem. Já tvrdím opak. Míše bude v září skoro rok a půl, tak už nebude zas tak malinká. Jaké máte zkušennosti? Jeli jste s tak malým dítětem. Asi ho stejně nepřesvědčím! 🙄

caira
17. čer 2009

ja jsem puvodne taky chtela s malou k mori letos v lete ale rozmyslela jsem si to..presne jak pise sis.v, myslim si, ze s prckem v takovem veku si to clovek jeste poradne neuzije, preci jen je tam dost vedro, clovek nemuze tak male dite cely den drzet venku na plazi a pak byt zase jen zavreny v hotelovem pokoji to taky neni ono... takze jsme to odlozili a radeji zatim budeme provozovat "tuzemske" dovolene a mezitim se budeme snazit od dalsi prirustek a k mori tak cca az bude mladsimu nejmene 2, preci jen to vidim jak mala musi mit svuj rezim jinak je nespokojena, po obede slofika, presne v sedm v posteli..a to je ve svem prostredi, nemyslim si, ze v tomhle veku by ji more a hlavne to teplo a slunicko delalo dobre...

artuse
17. čer 2009

kvůli vedru se s prckama jezdí většinou mimo hlavní sezónu, v červnu nebo v září, my máme letět v polovině září na Rhodos a večer už tam prý bývá na lehký svetřík, takže vedra se nebojím, navíc u moře se vedro lépe snáší než třeba ve městě, tak stejně v září jsem byla v Itálii a večer už tam bylo chladno, prostě jak třeba v srpnu u nás 🙂 v hlavní sezóně červenec/srpen bych s dítětem nejela...

jabber
17. čer 2009

on ten horský vzduch se s tím mořským nijak nevylučuje, však např. my jsme u moře jen 14 dní 🙂

artuse - Rhodos je pěkný 😵 kam tam jedete?

kalo
17. čer 2009

můj názor je ten, že samozřejmě nemůžete počítat s tím, že si na dovolené budete nějak užívat, nic nedělat a válet se........Prostě tam budete dělat naprosto ty samé věci, jako doma, ale budete u moře. A u toho moře to bude 100x příjemnější!!!! 😉

sisi.v
17. čer 2009

nedokážu si představit, že bych měla nechat dítě v pokoji v hotelu s chůvičkou a jít si sednout s kamarády k večeři...to vážně nechápu. jinak každého věc 😉.

kacka79
17. čer 2009

Ahojky, jak už jsem psala v jiných diskusích, co se týká dětí a cestování, záleží na přístupu rodičů. No ono si to s dítětem už nikdy neužijete tak jako bez něj, to je první bod.. no a já s manželem jsme vždy hodně cestovali a dost i na exotické dovolené.. no vzdát se toho nedokážeme, takže jsme letěli na dovču s 8 měs mimčem - 12 hodin letu, potom rok a půl - 13h letu... a pokaždé naprosto OK, bez jediného problému. my jsme dítě chtěli a to že s ním cestujeme není pro nás zátěž, jasně, je to náročnější, člověk musí přizpůsobit úplně všechno, ale s tím musí člověk který má děti počítat i v normálním životě, nejen v cestování. Teď jsem znova těhu a myslim že pokud jsou táta a máma v pohodě a sehraný tým, není v tom problém. To je můj názor...a nám to takhle funguje

kalo
17. čer 2009

kacka79: moc hezky napsané 😉 😉 Pravda, pravda...

shaula
17. čer 2009

Ano, napsáno hezky, souhlasím, že dovolená s dítětem nikdy nebude stejná jako dříve bez něj (a neříkám, že horší!). Mně to jen s takhle malými dětmi do exotických nebo vzdálených destinací přijde jako zbytečný risk, stejně jako v těhu... Na tohle asi musí být člověk trochu lehkomyslný a případné problémy si nepřipouštět. Já se zase řídím pravidlem "počítej s horším, doufej v lepší", takže se snažím vše domyslet i z té horší stránky - tj. "co dělat, kdyby..." 🙂

artuse
17. čer 2009

shaula: no já si nemyslím, že bych byla lehkomyslná 😅 nevím, ale do kdy čekat, kdy je to na moře s dítkem podle tebe ok 😕 od roku a půl si myslím, že je to ok...s miminkem bych nejela..

nikka.vo
17. čer 2009

Shaula, teď zase souhlasím s tebou, že dítěti je to jedno 😉 (do určitého věku) Myslim ale, že na dovolenou (možná jsem tak sobecká jen já 😎 ) jezdí rodiče hlavně kvůli sobě a samozřejmě když děti malinko odrostou (5 let a více?) tak i kvůli nim. Nevim, ale já se na dovolenu těšim už půl roku a tak to mám vždycky. prostě je to něco jiného, baví mě létání, miluju moře (strašně mě uklidňuje) ta atmosféra tam bývá nezapomenutelná. To že člověk na chvilku zapomene na starosti ... prostě v Čechách nevypnu 😉 ale to je zase na jiné téma.
Co se zdravotnictví týče je to určitě lepší, nebon spíš snažší řešit u nás, ale nač malovat čerta na zeď co by kdyby. To taky nemusíš chodit ven, co kdyby tě srazilo auto a já nevim co všechno 😅 😉 Pokud by moje dítě marodilo často, možná bych si to rozmyslela. Naštěstí s tímhle nemáme problémy ani jeden z čelnů rodiny, tak se nebojim. Léky člověk bere sebou a když je sakra průser, tak od toho tam je delegát, od toho je pojištění... Že něco zapomeneš? Obvykle člověk nejezdí někam na pustý ostrov a všechno se dá koupit na místě.Myslim že všechno co sebou člověk běžne potřebuje (léky, drogerie, kosmetika, oblečení snad nezapomeneš 😅 , ale i to tam seženeš, věci na vodu a já nevim co ještě 😅 .... koupíš tam pleny, dětské příkrmy... v š e c h n o! 😎 Ale samozřejmě, nekoho uklidňují naše luhy a háje, někoho Alpy, nekoho moře a o tom to jééé 🙂

Já tu cestu letadlem beru jako dobrodrůžo co k dovolené patří 😀

mkr
17. čer 2009

ahoj, my byli vloni u moře, malý bylo půl roku, to bylo dobrý, ale teď si to neumím představit, pořád bych jí něco musela zakazivta a okřikovat, to radši zůstanem doma na zahradě, jinak vloni jsem byla s našima a pěkně jsem si odpočinula, letos jsme byli na dovče tady a malou jsem nechávala na pokoji s chůvičkou

zolik
18. čer 2009

ahojky, my se vrátili z dovolené před 10 dny a musím konstatovat, že dovča to byla krásná. Ráno jsme šli k moři, přes poledne byla v hustém stínu stromů, nebo na pokoji do 16 hod jsme jí drželi pod slunečníkem u bazenu a pak už lítala i na slunku, měla klobouk, plavky - skafandr - krytá ramena i stehna 😀 😀 namazaná faktorem 50. S přehřátím jsme problém neměli, malá je vodník, takže se co chvíli někde cachtala - bazen, moře, brouzdala po břehu.

a co se týče poznávání - i to se dalo, obrazili jsme celý ostrov autem, poznali zajímavá místa a malá až na jeden den to snášela skvěle, let pohoda 😵 😵 😵

petka80
18. čer 2009

K těm chůvičkám ještě - my byli vloni v září na Šumavě v hotelu, malé bylo asi 9 měsíců, večer jsme ji dali spát, zapnuli chůvičku a šli dolů do hotelové restaurace nebo do baru. Na pokoji bychom ji rušili a co bychom tam taky dělali od osmi večer? Jenom jednou se vzbudila, do minuty jsem byla u ní a o.k. Nevidím na tom teda nic nezodpovědného..... 😕 To, že jsem v baru, neznámená, že jsem zkárovaná do němoty 😀

Jinak už se na dovolenou těším, na moře, jak se tam budeme s malou cachtat a tak. Kdybychom jeli někam v Čechách, tak mi to přijde to samé, ty starosti, stejně musím balit a pak za ní lítat, takle za ní aspoň budu lítat na pláži 😀

pavlinka3
18. čer 2009

letíme za měsíc na 12dní do Řecka a jedeme ve velkém ..... kamarádi co mají o 2měsíce mladšího Ondru a bereme s sebou i babičku, takže se těšíme všichni a myslím, že když si člověk přesně stanoví, co od takové dovči očekává a zařídí podle toho ubytování, stravu atd. tak si to prostě jinak než UŽÍT nemůže 🙂

kacka79
18. čer 2009

Ještě k tomu zdravotnictví: kdykoliv jedeme mimo Evropu, najdu si na netu kliniky poblíž místa kde budeme, telefon na záchranku atd. My jsme teda zatim využili jen zubaře, ale mám lepší pocit. Mimochodem byli jsme na Mauritiu a na Koh Samui a na obou místech lepší zdravotnictví než u nás. Je fakt, že se teda člověk musí domluvit...A lehkomyslná možná jsem, to je fakt 😅 , já prostě v dětech nevidím problém...

bramburka
19. čer 2009

Ahoj, je to o přístupu:
ted jsme se vratili ze Zakynthosu a užasný:

denní režim:
8 budík
10 na pláž - až 12 )bylo pod slunečníkem a i ze sna se jí zdálo o bábovklách, porad si chodila cachtat nožičky a byla uplne nadsena) - neni tam takove vedro, u nás v ČR je to horší - fouka tam větříček a i když je 30, tak ti prijde jako u nas 25, male nebylo vubec vedro, dost už mluví i jsem se jí ptala, bylo jí akorát
12-12:30 bazén, nechtěla z něj ven
oběd
13-15h spala jako dudek, někdy i do 16 h
16:30 - pláž a bábovky, už byla až skoro zima 🙂

Absolvovali jsme aquapark, 2 autové výlety, výlet lodí

U všeho byla nadšená!!!!myslím, že fotky to i ukazují http://picasaweb.google.cz/Xenuska123/DovolenaZ...

jen bych jela mimo sezonu, aby nebyly 40, ale 30tky teploty jsou uplne OK. Mala je běloučká, mazali jsme jí 30 daylong 2x denně.

Užili jsme si to hrozně moc všichni 3.

Dost i vybírám hotel, aby byl hned u moře a u bazénu, abysme nemuseli na silnici, která když je rozpálená, tak je tam vedro.

Bylo tam více miminek a nikomu se nechtělo domů... ☹

JInak mi skoro přijde, že v ČR je i zima, včera jsme byli ve žlutých lázních a děti se tam celej den cachtali v uplně ledové vodě, to mi skoro přišlo, že spíš nastydnou 🙂

bramburka
19. čer 2009

BTW měli jsme chůvičky a byli jsme venku u moře a v bezenu, všude dosáhli...mala když zavolala mamí, byli jsme tak asi do 2 minut. Ne-li dříve. Stejný jako když jsem venku na zahradě. Takže argument, že to někdo nechápe, je scestný, copak i doma jste s dítětem pořád v jedné místnosti když spí?

bramburka
19. čer 2009

JInak jsme si to užli více než když jedeme sami, 2 hodky na pláži jsem nikdy nevydržela, protože mě to nebavilo, ted jsme delali babovky, staveli vodní hrady, vany....u bazenu bylo brouzdalistě, vydržela tam sama nekonecne dloho, jen jsem sedela na okraji bazenu a cachtala si nohy.

Fakt jako pořád nechápu, v čem vidíte holky problém, že byste si to neužily... my byli už loni, kdy jí bylo 7,5 měsíce a uplně bezva...skoro lepsi, protoze více spala a meli jsme vic casu pro sebe.

Letadlo - děti porad litaji na houpackach a klouzackach a nezatočí se jim hlava, dělal se kdysi test a zjistilo se, že děti zládnou mnohem větší houpání než dospělý..já osobně po 2 kolečkách na kolotoči musim vystupovat ale mala, muze se tocit furt dokola a nic ji neni. Pro proistani ani nechtela pit a uši jí vubec nezalehli, prostě uplně ok.

bramburka
19. čer 2009

poSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK: NĚKDY JE DOVČA V ČECHÁCH MNOHEM VĚTŠÍ OPRUZ, KDYŽ PRŠÍ, NEJDE MI VYSVĚTLIT MALÝ, ŽE NEPUJDEME VEN, I TADY V pRAZE JÍ MUSIM CHODIT DAVAT VEN NADEST - PÁR KAPEK - ABY POCHOPILA, PROC MUSI ZUSTAT DOMA...jé sorry za Caps lock, uz jdu pryč.

Holky užijte si to u moře a nenechte se odratit tím, kdo se bojí, ty argumenty na rozdíl od nás, kdo jsme tam byli, nemají podložené, protože si to nevyzkoušeli a pokud jste příliš úzkostné maminky, tak tam nejezděte, akorát budete nervozní aopravdu si to neužijete, když budete obtazně dítěti měřit každých 10 minut teplotu jestli se nepřehřálo a sedět mu u postýlky, aby náhodou nepřišla paní uklízečka, no to jsem dostala záchvat smíchu 😀 😀 😀 to se fakt nemusíte bát, stačí opravdu cedulka 😀 my občas čekali než malá usne jeden z nás na balkoně a pak ho prelezli a sli do bazenu (takže pokojík v přízemí....)

tu jsou fotky, když bylo malé 7 měsíců... myaslím, že je vidět, že jsme zkoukli i dost památek, a v poho, v autě s klimoškou... 😉

kristi
19. čer 2009

bramburka, no protoze ne kazdy dite si vydrzi hrat 2 hodiny s babovickama, to u nas proste neexistuje a existovat nebude. Nase dite jakmile vidi vodu, jde tam, ceka na vlny, posunuje svoje hranice dal a dal, proste by se klidne utopila, na dece, pod slunecnikem ji neudrzim dyl jak 5 minut, teda v pripade, ze ji vubec vytahnu z ty vody.....

martimarti
19. čer 2009

Holky, vy co se chystáte k moři, tak jsem včera četla v MF Dnes, že letecké společnosti o dost prodlužují lety, kvůli krizi šetří a "sbírají" klienty v různých destinacích, jako příklad byli uvedeni mladí manželé s dvěma malými dětmi, záměrně si vybrali Zakynthos kvůli krátkému letu /cca 2 hod/ a nakonec to brali přes Rhodos a v letadle strávili cca 5,5 hod!!! Nedělají to všechny cestovky, jen některé, tak si na to dejte bacha a zeptejte se v cestovkách. 😉

artuse
19. čer 2009

bramburko, jsem ráda, že slyším dobré reference a že jste si to u moře užili 🙂 já taky pevně doufám, že si to užijem...jen k těm chůvičkám, prostě mi nepřijde ok nechat dítě v cizím prostředí samotné, v některém hotelu třeba stačí cedulka, ale přece...a taky záleží, jak daleko jsi od toho pokoje, ne vždy je ubytování hned na pláži, u restaurace, atd.atd., takže možná, ti to přijde trochu směšní, ale mně ne, uvidím na místě, jak to tam bude vypadat a třeba malá bude spát ve stínu v kočáře nebo vůbec, protože je to stejně nespavec 😉
ale souhlasím, že i tady v ČR dítěti musíte pořád vymýšlet program, a když venku pár dní po sobě prší, tak je to někdy fáákt obtížné...

shaula
19. čer 2009

Bramburka, no v jedné místnosti s dítětem pořád nejsem, to je fakt, ale hned ve vedlejší🙂 Ony mi i ty 2 minuty přijdou hodně dlouho, když se dítě někde samo vzbudí v cizím prostředí a hledá a volá mámu... To si opravdu radši lehnu s ním a počtu knížku, vždyť i k tomu dovolená je, nejen sedět v restauraci...
Jinak na Zakynthosu jsme byli, a myslím, že 40 tam snad není ani v sezóně. Ovšem mimo sezónu je to lepší proto, že je tam podstatně méně lidí.

nikes
19. čer 2009

shaulo, ty určitě nebydlíš v rod. domku, mám pravdu? 🙂 Takže pro tebe je proto nepochopitelné nechat třeba dítě spát na zahradě s chůvičkou .

shaula
19. čer 2009

Máš, v obojím🙂 Na zahradě bych ho já osobně taky nechala samotné jen v případě, že bych měla vchod přímo na tu zahradu a nemusela obíhat celý dům🙂 Jsem asi holt opatrnější. Nicméně v domácím prostředí je to úplně o něčem jiném, to přece nemůžeš srovnávat...

nikka.vo
19. čer 2009

všechno je to o věku a povaze dítěte... nenechala bych v pokoji samotné dítě pod rok (možná trochu víc) ve dvou letech Dominika vim, že když se vzbudí, tak klidně 2 minuty v pohodě vydrží než pro něj přijdu. Vzbudí se a nebrečí, naopak má potřebu se ještě chvilku probírat, protahovat a válet se, než ho vyndám. Doma pro něj taky neletim hned, protože se leckdy probudí, zahuláká,hodí bok a spí dál. Ok, někomu to není příjemné nechat dítě o samotě, to beru...
Ale pokud máte problém s tím, že by vám vadilo, že si ani to víno nemůžete dát, protože je bar daleko, nebo pláž daleko, nebo bazén daleko, tak přeci vyberete hotel takový, který odpovídá vaším požadavkům. Já si teda o hotelu a okolí zjišťuju kde co 😕
A když to přitáhnu za vlasy, tak doma chůvičku nepoužívám, takže kdyby se nedej Bože dusil ve spánku nebo co já vim, tak to neuslyšim (zavírám mu na kliku, abych ho nerušila když třeba vařim a tak) To samé dítě samotné na chůvičce... Pokud chodíte dítě furt kontrolovat i doma, tak prosim... zůstaňte s ním radši na pokoji 😉 Neberte to jako dohadování, píšu jak to vidim.

nikes
19. čer 2009

páni a to mě se okolí směje, že jsem přehnaně starostlivá a že my z malé vyroste malý závisláček. No, uklidnili jste mě, že se najdou ještě přehnaně starostlivější maminky. 🙂 Shaulo, myslela jsem si to. 🙂 Věř tomu, že pokud by si bydlela v domečku se zahrádkou, tak by si to brala jinak. 🙂

shaula
19. čer 2009

Nikka - mně by právě vůbec nevadilo, že si vínko nemůžu dát🙂 Mně sedět v baru nebaví, to si fakt radši přečtu tu knížku na pokoji se spícím dítětem🙂

Nikes, jasně že najdou🙂 I když je věc názoru, co je přehnaná starostlivost... Z mého úhlu pohledu to, že nechci dítě nechat samotné na pokoji v cizím hotelu, není přehnané... 😉 Ale souhlasím s Nikkou, že je to o věku. Momentálně je klukům 11 měsíců, možná až budou starší, budu to třeba vidět jinak. Teď si fakt nedovedu představit je někde nechat samotné, oni se totiž vždycky budí s řevem, takže než bych doběhla z pláže, tak mám fialové hystericky ječící děti 🙂

petka80
19. čer 2009

shaulo, jasně, ale vždyť taky nejde o to nechat dítě na pokoji a jít na pláž....... Ale nechat dítě na pokoji a jít do baru, který je o patro níž nebo prostě někde kousek v rámci areálu, na tom fakt nic není..... 😕 A jasně, že na to všechno se budu dívat, když budu vybírat ubytování........ 😉