Manžel nechce s 1,5 letou dcerkou k moři. Co myslíte?

radkar
17. čer 2009

Ahoj holky, strašně bych chtěla letět k moři, už z toho důvodu, že to mají děti do dvou let zdarma. Ale mužskej tvrdí, že si to tam s tak malým dítětem neužijem. Já tvrdím opak. Míše bude v září skoro rok a půl, tak už nebude zas tak malinká. Jaké máte zkušennosti? Jeli jste s tak malým dítětem. Asi ho stejně nepřesvědčím! 🙄

shaula
19. čer 2009

No právě že tu někdo zmiňoval, že dá chůvičku a jdou k bazénu nebo na pláž (teď nevím přesně, jestli tam byl bazén nebo pláž, nicméně pokud stojí hotel na pláži, tak je to celkem jedno🙂

bramburka
20. čer 2009

To jsem byla já, pláž byla 20 m od pokoje, byli jsme primo pred ní, právě proto jsem vybírala takový hotel, který má blízko pláž a bazen. Takže myslím, že je to skoro stejné jako kdybych byla vedle ní v pokoji. No mala se ale stejne vubec nebudila a je pravda, ze jsem si dost dobrovolně s ní ten polední klid drželi a večer jsme si otevřeli vínko na balkonku, jen obcas jsme si s tím sedli k bazenu.

Loni jsme byli na svatbě kamaradky a bylo to v kempu, mala spala v chatce a my jsme byli vedle v místnosti, kde se hrálo tančilo a vzbudila se jen jednou, kdyz byl ohnostroj. Ona se budí tak že spíš ze spánku pláče, takže není problém v tom, že je to cizí prostředí...většinou do minuty zase sama prestane plakat, takze ani doma k ní nebezim hned, ale čekám a nechávám jí prostor, aby se sama uspala zase.

Holky, uvidíte sami, ale je to stejne jako doma, tak se nemusíte bát. Ale je to o tom vybrat si psrávný hotel,my meli takový malý rodinný hotel, takže hned druhý den tam celý personál znal Xenušku jménem 😀

JInak na Zakynthosu bylo jeden den i 38 ve stínu a loni v červenci tam byli 50 teploty, to rikala delegátka, tak jen pro info, že je to opravdu jižní ostrov 😉

luckahr
20. čer 2009

Naprostej souhlas s kacka79 a bramburkou...........je to o pristupu rodicu a kdyz jsou v pohode, jsou v pohode i deti. A rozhodne si teda nemyslim, ze jsem lehkomyslna, kdyz jedu s malinkym ditetem k mori, proboha vsude jsou doktori, vsude se rodej deti, tak bych to zase tak nedramatizovala. V Cechach je taky krasne, ale jsme tady porad, jezdime na chalupu, takze pro me je dovolena more. Radkar a jak psaly holky, s nekym jinym jet na dovcu nemuzete? Protoze jestli ma manzel takovej pristup, tak si vzdycky najde neco, z ceho tam byt otravenej☹ zkus to s nim jeste probrat, je to skoda 😉

chechta
21. čer 2009

ahoj no my u moře nebyli - vlastně jsme s malým ještě na dovolený nikde nebyli 😖 😖 😖 páč prostě loni to bohužel nešlo, stěhování, moje státnice a praxe a letos budování a já jsem těhu takže moře nee bych tak dalekou cestu nedala,ale kdybych mohla i loni i letos tak určitě jedeme - nebála bych se toho - válet u moře na písku mě nikdy nebavilo a ráda se ráchám v moři, jezdím na banánu a podobně - takže být celý dens malým v moři by mi asi nedělalo žádnej problém - aspoň bych měla koho na blbnutí 😀 😀 😀 tatínek je váleč pod slunečníkem a mohli by sme ho chodit polívat studenou vodou 😀 😀 😀 😀 😀
Je důležitý uvážit povahu dítěte a co od dovolené očekáváte - pokud má dítě rádo vodu, písek a tak vůbec tak bych se toho nebála
Kristi to známe 5 minut ho udržet na dece hahahaha 😀 😀 😀 😀 , ale jak už jsem psala mě by nevadilo bejt půl dne v moři - snad to výjde příští rok.
Nechta malýho ležet v pokoji bych se teda nebála od toho je tam ta chůvička - ta má stejně jen určitej dosah tak nemůžeš odejít kilometr daleko 😝

kalo
21. čer 2009

Tak ať manžel nejzdí a jeďte s malou samy 😀 😀 😀

bramburka
21. čer 2009

Asi kdyby manžel nechtěl, jela bych s kámoškou, co má taky děti, my tak jezdíme na chalupy a užíváme si to.

radkar
autor
21. čer 2009

Ahoj holky, koukám že se diskuse nějak rozjela 😀 Taky jsem uvažovala, že pojedu s kámoškou, ale ony všechny jedou z manželama 😅 . No ještě se pozeptám.

kacka79
21. čer 2009

Souhlasím že jde o náturu dítěte... asi každá máma pozná, jestli to její bobíček zvládne nebo ne. Já si jen myslím, že nejhorší smrt je z vyděšení a nemá cenu cokoliv přehánět a dopředu psát hororové scénáře.

knobloska
21. čer 2009

My letos vyjedeme taky, chtěla jsem nalanařit mojí mamku, ale vyprdla se na nás 😠 . Jsem na to zvědavá, malá je docela problémová se spaním, tak snad to tam nebude tak hrozný. U nás je to naopak, manžel v tom problém nevidí, já se děsím spaní, jídla, sluníčka.... 😖

kacka79
21. čer 2009

knobloska uvidíš že to bude OK 😉

knobloska
21. čer 2009

Snad jo, budou lepší i horší chvíle, občas trocha nervozitky, no však jako doma, že 😉

shaula
22. čer 2009

kacka - ad hororové scénáře - to je věc názoru. Já zastávám názor, že je dobře mít dopředu vše promyšleno včetně nejhorší možné varianty, aspoň tě pak nic nepřekvapí 😉

radka.m.
22. čer 2009

SHAULA-můžeš mít promyšlené katastrofické scénaře jak chceš a věř,že vždycky je to úpně,ale úplně jinak,než si to člověk nalajnuje,plánovat dopředu můžeš jídelníček a podobné praktické věci,ale situace,co se můžou přihodit,to můžeš sebevíc a stejně je to jinak,akorát si tím přiděláváš zbytečné nervy,to by jsi nemohla vůbec nic-jet ven s kočárkem,protože co kdyby tě náhodou srazilo auto,jet na výlet,protože co kdyby náhodou jel zrovna proti vám nějaká ožrala...

jabber
22. čer 2009

souhlasím s kackou i radkou 🙂

Taky neplánuju žádné katastrofické scénáře, prostě když śe něco semele, tak to budu řešit a vyřeším to 😉 nejedu do pralesa 🙂

shaula
22. čer 2009

radka - podle mě si tím ty nervy ušetřím, protože jsem dopředu na takovou situaci připravená. A když nenastane, tím líp🙂 Holt jsme každá jiná, no.

kacka79
22. čer 2009

Holky to je jasný, každej člověk je jiná nátura.. To cestování je opravdu věcí názoru, ať už maminek, nebo lékařů.. Myslim si, že když je maminka přesvědčená o tom, co dělá, je to nejlepší pro její děti. Hodně štěstí všm na cestách 😵

shaula
23. čer 2009

Holky, nekoukaly jste dneska někdo na Sama doma? Tento týden mají téma Cestovní medicína, a dneska to bylo o cestování s dětmi. Doktorka tam nedoporučovala cestovat s dětmi aspoň do 2 let, zejména na větší vzdálenost a mimo domácí prostředí. Můžete si to najít na i-vysílání ČT.

artuse
23. čer 2009

Shaula: a jaké důvody tam uváděli?

shaula
23. čer 2009

Nedokončené základní očkování, takže zvýšené riziko infekce; ještě nevyvinutý imunitní systém; změna prostředí, která má vliv na psychiku dítěte; vysoké teploty, které malému organismu nesvědčí; že organismus by se měl osídlit "domácími" bakteriemi (myšleno těmi, které má v těle nejbližší rodina), ne cizími; dlouhé cesty autem nebo letadlem,... To jen co mi utkvělo v paměti. Je sice fakt, že některé argumenty připadaly trošičku přehnané i mně, a to zrovna já nejsem zastánkyní cestování s takhle malými dětmi🙂

petka80
23. čer 2009

shaula, právě, já na to taky koukala, tak jedním okem, a přišlo mi to docela přehnané..... To by se pak vážně nesmělo nic...... 😒
Jasně, nic se nemá přehánět, ale tohle byl zas druhý extrém.

artuse
23. čer 2009

holky, tak já se na to vysílání koukla teď na netu a ono totiž taky každý lékař na to má jiný názor, jako na všechno, moje tchýně je lékařka, ne teda zrovna pediatrička, ale nemá proti cestování k moři vůbec nic...a teď k tomu vysílání, beru, že malá miminka nemají vyvinutou imunitu, ale od toho 1,5 roku bych to opravdu nehrotila, ta doktorka mluvila hlavně o cestě autem na dlouhé vzdálenosti, že se dítě může přehřát, atd., většina lidí k moři asi letí letadlem, já bych autem k moři nejela 😕 o letadle mluvila, že je tam změna tlaku, to sice ano, ale pokud je dítko zdravé, tak to snad nevadí, při vzletu a přistávání se má pít nebo polykat, ale to se týká i dospělých, aby nezalehly uši...mám dvě kamarádky, které žijí střídavě v ČR a zahraničí, létají s malými dětmi (jedna s mimčem od tří měsíců) několikrát ročně tam a zpět a děti jsou ok...asi nepříjemná je v letadle ta klimatizace a že tam vlastně cirkulují bacily, ale holky to bysme nemohli vlézt ani do MHD nebo obchodu! a některé z nás musejí MHD používat často, a co mateřská centra, velká kumulace dětí, tam dítě taky může chytnou kde co...a potom k tomu horku, jak tam zmiňovali, s dětmi se k moři jezdí mimo hlavní sezónu a vybírají se vhodné destinace!!!!! vždy, když já jsem byla u moře v září, nebylo tam nikdy žádné vedro, mnohem lépe než v horku tady ve městě! my např. jedem až v polovině září do Řecka, kde večer už je prý úplně chladno...no ještě, že ta paní doktorka nakonec zmínila, že pro ekzematiky a asmatiky je moře vhodné 🙂

shaula
23. čer 2009

Artuse - "s dětmi se k moři jezdí mimo hlavní sezónu a vybírají se vhodné destinace" - jo, rozumní to tak udělají, ale tady na MK je téma, kde zakladatelka píše, že se chystají se 7,5 měsíčním miminem v SRPNU do EGYPTA 😕 😕 😕 A to mi fakt hlava nebere 😀 Jo, v zásadě souhlasím, že cestovat s dítětem se dá, ale podle povahy a nátury dítěte, rodičů (já na to povahu nemám🙂 a jak píšeš, hlavně vhodná destinace a termín.

nikka.vo
23. čer 2009

Já jsem se doktorky ptala minulý rok, jaký má názor na dovolenou u moře s malým dítětem. odpověď jsem dostala takovou, že v zásadě není proti, jen dlouhé vzdálenosti nejsou dobré. Když jsem jí řekla, že poletíme cca 4 hodiny, to říkala že je v normě, to není tragedie. Že aby moře mělo pro dítě nějaký přínos, musel by být pobyt tam minimálně 14 denní a pak je to třeba ke zdraví prospěšné, týden tomu dítěti nic nedá a shrnula to větou (která je logická) že samozřejmě malému dítěti je nejlíp doma, ve svém prostředí a se svým pravidelným režimem, ale týden u moře mu na druhou stranu neuškodí. 😉 Já jsem jí řekla, že zcela sobecky přiznávám , že k tomu moři jedeme hlavně kvůli sobě (s partnerem) abychom si odpočinuli a ona mi na to řekla, že to naprosto chápe. Jsou pediatři kteří strašně řeší třeba výživu, pediatřička kamarádky zase neřeší výživu skoro vůbec, okomentovala jí to tak, že ona sama dávala svému synovi v půli roce výpečky 😀 Takže nic se nemá přehánět, zdravej selskej rozum a ženská intuice nám poradí jak se chovat.... Shaulě něco říká, že by jet neměla, třeba je to dobře 😉

artuse
23. čer 2009

shaula: jo myslím, že jet mimo hlavní sezónu a do vhodných destinací je hodně důležité 🙂 ale asi každý ty hranice omezení má posunuté trochu jinak no 😉 já bych nejela s dítětem mladším než 1,5 roku a za vhodné destinace považuji Chorvatsko, Řecko....do Egypta, Turecka, Tuniska bych s dítětem nejela a v hlavní sezóně je hlava na hlavě a opravdu horko, takže to za mě NE. A ještě koukám, Ty máš děti ještě docela malé, ale třeba tak za půl roku už budeš taky o dovolené uvažovat 🙂 když my pojedeme, malé bude už 23 měsíců...

nikka.vo
23. čer 2009

A jako dovolenou s dítětem doporučuji jakýkoliv s Kanárksých ostrovů ... tam je celoročně akunrát 😎 😅 byli jsme tam loni na Tenerife a pro děti ideální počásko. Kolem 25-28 st. příjemný klima, žádný vlhko apod. Teda pokud tam nechytnete teplý vzduch ze Sahary (přes 30 stupňů první dva dny 😅 ) Taky proto tam potkáváte milion důchodů 😅 je to pro děti a starší lidi nejlepší 😉 Jen ten let je 4 hodiny 😖

Shaula -v tomhle s tebou musim souhlasit, protože já bych dítě do Egypta nevzala ani starší 😖 , já sama nevim jestli bych tam chtěla jet a riskovat, že půl dovolené prosedim na záchodě natož tam jet s dítětem, které neřekne včas že ho bolí bříško 😅 Znám případy, kdy tam lidi skončili na kapačkách 😖 No a jet tam v srpnu je sebevražda 😅 😅 😅 Navíc si budu platit stravu a budu se bát si tam dát polovinu jídla a pití 😠
Na druhou stranu moje ségra se byla schopná pos*at po zmrzlině i ve Špaňelsku, si nevyberete 😀

artuse
23. čer 2009

mně to taky do Egypta či Tuniska neláká...Turecko prý tak zlé není 😅 mám bývalou kolegyni velkou cestovatelku, ta zkousne ledascos, horší ubytování, atd., ale když byla v Egyptě, tak to prý byl i pro ni silnej šálek kávy 😅

nikka.vo
23. čer 2009

my v Turecku plodili 😀 a vedro bylo občas k zalknutí, ven jsme vyšli večer po vykoupaní a po pár metrech jsme byli splavený, oblečení se na nás lepilo 😅 Ale jeli jsme tam debilové v létě, co jsme čekali, že 😅 😀 Ale dovolená (možná díky tomu že jsme se snažili o miminko) byla zatím nejlepší, naprostá spokojenost 🙂 určitě tam chceme, možná tam pojedeme i letos, ale kvůli synovi až v září 😉

andy80
23. čer 2009

Tak já byla s Jiříkem když mu bylo 6 měsíců a to byla pohoda, to pořád spal ve stínu v kočárku a pak až když mu bylo 2,5 roku a to už byla taky pohoda, protože už byl samostatný. Já bych letos s malou nikam nejela, protože teď s ní mám co dělat doma natož někde u moře.

nikka.vo: já měla v plánu obě děti splodit u moře, ale vždycky se zadařilo už před dovčou, takže s Jiříkem jsem jela ve 4. měsíci těhu a s Anežkou ve 2. měsíci těhu 🙂

shaula
23. čer 2009

Nikka: to je hezké, máte "dovolenkové" dítě🙂 V Egyptě jsme byli (na poznávačce s plavbou po Nilu) a za sebe můžu říct, že to byla super dovolená (i když předposlední noc jsme na záchodě honili švába, ale aspoň máme na co vzpomínat 😀 ). Před každým jídlem jsme se dezinfikovali becherovkou a bylo nám dobře. Asi až příliš dobře, protože jsme ji pít přestali a ejhle, hned přišel průjem☹ I když nějaký mírnější než u některých spolucestujících, ti nebyli schopni ničeho, my jsme absolvovali všechno, akorát moje první starost všude byla, kde mají WC 😀 Z tohoto důvodu bych s dítětem do Egypta fakt nejela. Jinam možná jo, třeba to příští rok fakt už budu vidět jinak, jenomže to mě asi zase uzemní manža, on děsně nerad cestuje☹

bramburka
23. čer 2009

já mslím, že je pravda toto: mimo sezonu a vhodné destinace, není třeba rozebírat které. Taky jsem se ptala naší Dr. a nemela nic proti ani loni, kdy bylo malé 7 mesíců. Jen pozor na klimatizaci, to nekupujte a do eřcka doporučuji na postýlku moskytiéru proti komárům, pak můžete mít otevřený balkon, příjemně to fouká, ta klimoška je zrádná, jsou z ní ošklivý angíny.