Manžel nechce s 1,5 letou dcerkou k moři. Co myslíte?

radkar
17. čer 2009

Ahoj holky, strašně bych chtěla letět k moři, už z toho důvodu, že to mají děti do dvou let zdarma. Ale mužskej tvrdí, že si to tam s tak malým dítětem neužijem. Já tvrdím opak. Míše bude v září skoro rok a půl, tak už nebude zas tak malinká. Jaké máte zkušennosti? Jeli jste s tak malým dítětem. Asi ho stejně nepřesvědčím! 🙄

sisi.v
17. čer 2009

my jsme jeli loni radkar, už jsem to psala někde jinde, malé byl rok a tři měsíce, já si to teda moc neužila. malou moře nezajímalo vůbec, na pláži na chvíli, protože by se spálila...po obědě jít spát...činnosti jako doma. už bych do dvou let dítětě nejela.
ale moje kamarádka byla taky loni s roční holčičkou a prý ok. asi záleží na přístupu 🙂.

robi
17. čer 2009

ahoj,

asi si musíte ujasnit co od dovči u moře čekáte. My jsme taky přemýšleli kam jet, ale protože do 3 let (nebo do dvou?) dítě nesmí na slunce, tak co u moře? Jasně, písek, procházky, ale jinak té zábavy moc není.
Tak letos jedeme do Jeseníků, myslím, že tam bude větší vyžití, bereme krosničku, tak budeme chodit 🙂
Myslím, že stromečky a houby a kamínky a rozhledny budou pro malou víc než písek a moře 🙂 K moři to vidím za rok 🙂

radkar
autor
17. čer 2009

To asi fakt záleží na přístupu. Blbé je, že když se mužskému nechce, tak by mi to dával asi dost najevo na dovolené. To on umí dobře. 😅 Malá vodu miluje. Chodíme už od 7 měsíců na kojenecké plavání, tak si myslím, že by se jí moře líbilo. I když to samozřejmě může být všechno jinak.

jabber
17. čer 2009

My byli se 14měsíční loni a bylo to super 🙂 Byla namazaná, měla tričko, klobouček...moře se jí líbilo, brouzdala se na krajíčku tak po kolena, sbírala mušličky anebo si na pláži stavěla bábovky - většinou pod slunečníkem, tak od těch 4 odpoledne už to bylo v pohodě a přes poledne spala. Ideální bylo, že jsme s sebou měli ještě 6letého synovce, takže si hodně hrála s ním 🙂 Je fakt, že kdyby tam on nebyl, tak by to pro nás bylo náročnější, protože on ji spolehlivě zabavil a užili si to oba dva 🙂
akorát to teda s malým dítětem rozhodně není o poznávání nových míst, takže doporučuju jet někam, kde vás nic takového lákat nebude, případně někam, kde už to znáte. My jsme byli na ostrově, který jsme už dobře znali z předchozího roku, takže jsme přesně věděli kam jet, abychom nemuseli být pořád na pláži jen u hotelu. A řešili jsme to tak, že jsme jeli přes polední spaní, malá se vychrupla (někdy i synovec 😀 ) a odpoledne jsme se šmrdolili třeba na druhém konci ostrova 🙂
Letos jedeme k moři zas, už se těším 🙂

jabber
17. čer 2009

robi - slunce máš i tady a to přes léto docela ostré, musím říct, že jsem tam malou nemusela chránit o nic víc, než doma na zahradě

jabber
17. čer 2009

radkar - někteří to řeší tak, že s sebou vezmou třeba ještě babičku 🙂

radka.m.
17. čer 2009

my jezdíme teda se všemi dětmi k moři odmala a nikdy jsem neviděla problém,podle toho vybíráme ubytování,stravu a cestu,abychom se mohli přizpůsobit trochu domácímu prostředí.a dokonce děti u moře vždy spali daleko více,než doma,to dělá ten vlhký mořský vzduch a jinak si myslím,že třeba jet s pětiletým děckem vyjde pomalu nastejno,jako dvouletým,protože at mi nikdo neříká,že ani o pětileté dítě se nemusí na dovolené starat,jinak jak píše jabber,o poznávání nových míst a celodenních výletech to moc není,záleží na každém,jak si tu dovolenou představuje a jak má dítě naučené,našim dětem teda nedělá problémy se trochu přispůsobit,jina třeba letos jedeme zase,memka mi nabídla,že si malého na tu dobu pohlídá,abychom si to více užili,ale nakonec jsme se s manželem domluvili,že ne,protože si neumím představit,že bych tam nic nedělala a jenom se válela 😉

artuse
17. čer 2009

ahoj holky,

my se chystáme k moři v září, do Řecka, malé bude v té době 23 měsíců a já pevně doufám, že si to tam užije, vodu má ráda, písek taky miluje...a já moře taky miluju 😀 jedeme ještě se známými a jejich holčičce bude v té době 19 měsíců...jinak slunce bych se až tak nebála, v září už bude celkem dobře, a jak píše jabber bude namazaná, klobouk, na sobě pořád tričko...přes poledne budeme v apartmánu...myslím, že kolikrát je mnohem horší horké léto ve městě...já bych se tedy s 1,5 letou asi nebála...ale dost bobky mám z cesty letadlem, malá nevydrží chvíli v klidu 🙂

kamhajek
17. čer 2009

Rakar: my byli u moře když bylo Ondrovi 8 měsíců, to byla ještě pohoda, ležel ve stínu na dece, nebo byl v nafukovacím bazénku. byli jsme v Itálii v apartmánech, veškeré jídlo jsi si vezli.
A loni to mu byl 1 rok a 8 měsíců jsme byli letecky v Řecku a paráda. Měli jsme hotel s bazénem, takže většinu času jsme trávili tam. S manželem jsme se střídali, takže jsem si krásně odpočinula. Měli jsme to s all inclusiv, takže pohoda. Nemuseli jsme řešit jídlo, pití, úklid jako doma. Určitě to chce kvaliní hotel. Ondra měl klobouček a triko, jakmile vylezl z vody hned jsem ho zase natřela, takže se skoro vůbec neopálil. Přes poledne spal s manželem na pokoji a já se slunila.
Ale je to přesně jak píše Jabber, není to moc o výletech, ale opravdu o tom být u vody a hrát si na hříšti, ale to ji i tady, s prckem si troufnu do ZOO a pod, na nějaký zámek ...bych s ním určo nešla.
A v úterý letíme do Tunisu, už se Ondra nemůže dočkat a já s ním.
Mě se tady v Čechách líbí, kdyby mi někdo zaručil počasí, nemusím k moři. Ale když je hnusně, tak co? Jo a dovča v Čechách taky nevyjde zrovna nejlevněji, když nechceš pod stan. 😀

artuse
17. čer 2009

a k tomu starání, je pravda, že o malé dítko se musíte starat, ale to doma taky, a myslím, že u té vody a na písku se prostě aspoň zabaví, okoupe v moři, občas nějaká procházka, na žádné náročné výlety se nechystáme, to je jasné 🙂 a my teda nejedeme do hotelu, ale do apartmánu bez stravy, občas uvařím jednoduché jídlo, občas taverna, snad to bude ok 🙂 a přes poledne snad budeme spát všichni, prostě odpočinek 😀

kristi
17. čer 2009

uprimne? neuzijete..to je zrovna vek, kdy ty decka jsou blazni, nase byla porad ve vode, nebo se valela v pisku, vecer na pokoji, max. na balkone....

letos to bylo o kousek lepsi, ale prakticky furt stejny, oba jsme byli unaveni, pac Mia je lehce hyperaktivni....

ale nemenila bych, jela bych i za cenu, ze si to moc neuzijete - tim myslim opalovacku, jit si spolu zaplavat, na vecu a na vinko, to bohuzel moc nejde.....

artuse
17. čer 2009

holky, jasně, že si to asi neužijeme tak jako za mlada, ale já jsem kolikrát pěkně zničená i doma, tam budeme aspoň s manželem, se známýma...no doufám, že to bude ok...

a vy co jste už byli u moře, jak prckové snáší let letadlem?

kristi
17. čer 2009

artuse, my jedem v zari taky s kamoskou a jeji rodinkou do Recka, holky jsou o 2 mesice od sebe, takze jsem na to zvedava, pronajali jsme si vilku, takze zahrada a bazen jen pro nas, o to vetsi to bude pohoda, nez nekde v hotelu.

mala letela uz 2x tam a zpet a vzdy super, usne hned po vzletu a klidne spinka....

petka80
17. čer 2009

No my se taky chystáme, malé bude rok a půl a maluju si to, že to bude jako u jabber 😅
Malá má taky ráda koupání a plavání, s konvičkou a vodou si vydrží hrát věčnost, bude si hrát s pískem a mušlema..... No to je moje představa, třeba bude skutečnost jiná, ale rozhodně chci jet 😀
Taky manžel si ji užije, no nějak se vystřídáme..... Jde fakt o to, co od toho člověk čeká.
Ale pokud tvůj manžel je proti už teď, tak to přes koleno nelámej, akorát by byl protivnej, to taky znám.....

jabber
17. čer 2009

jak píše radka.m - já si taky myslím, že se starším dítětem to vyjde nastejno, ne-li co se týká odpočinku ještě hůř, protože už mu rozhodně nebude stačit píseček, bábovičky a mušličky, přes poledne nebude spát 😀 Vidím to u bráchových dětí - to chtějí do aquaparku, na zmrzlinu, vozit se na banánu nebo na skůtru - prostě pořád něco a člověk nemá chvíli klid 😀 Je to náročnější než s malým prckem 😉

kristi
17. čer 2009

priste berem babicku s dedou 😀 to je fakt rozumny reseni

jabber
17. čer 2009

artuse - no naše taky chvilku neposedí, takže let tam byl ze začátku docela šílený 😀 klika byla, že jsme měli celou tu trojku pro sebe, jinak si vůbec neumím představit jak by to probíhalo 😀 Nejvíc prudila, že při startu a přistávání musela být připoutaná, to ječela na celé letadlo, chudáci lidi před námi 😀 Takže jsem jí dala Sedalii a pak usnula. Z cesty zpátky jsem byla zpocená už 3 dny předem, ale letěli jsme na noc a vytuhla hned jak jsme nasedli a spala celých 5 hodin 🙂
Řecko je blízko 😉 to zvládnete 😎

jabber
17. čer 2009

radkar - anebo se na manžela vyprdni, sbal babičku nebo kamarádku s dítětem a leťte bez něj 😉 😀

kamhajek
17. čer 2009

tak u nás byl let úplně v klidu.

A proč by jste večer nemohli posedět u vínečka? My měli Ondru na chůvičce a seděli a popíjeli.

editah222
17. čer 2009

Já jsem vzala moji neteř prvně k moři když ji bylo asi 19 měsíců (bez její maminky, ale jela s náma moje mamka jako hlídačka a můj taťka jako zásobovač) a musím říct, že to byla ta nejlepší dovolená.
Dopoledne jsem s ní blbla střídavě v moři a bazénu na tobogánu, mazala jsem ji 50 daylongem stejně jako sebe. Pak se šlo do apartmanu na obídek (vařil dědeček) a pak šla mála s dědečkem spinkat, a pro mě a mamku byla siesta na lehátku u moře 😀 cca do 3 hodin. Pak jsem vzala malou do kočáru a zašla s ní na zrmzku nebo po obchodech. Pak jsem se s ní ještě chvilku koupala a už byl skoro čas večeře. šli jsme každý večer do jiné restaurace, malá se vždycky napapala a usnula nám v kočáru. My jsme pak v klidku poseděli do pozdních nočních hodin.
Prostě ideální dovolená 😀 😀 Všechny dovolené potom (dnes má 7 let) už byly horší, chtěla moc řádit a po obědě a po večeři nám tak snadno neusnula. 😉

nikka.vo
17. čer 2009

My jsme byli loni když byl Dominikovi rok, samozřejmě že je to najednou změna, nebylo to je válení, a opalovačka, bylo tam pár nervíků, když byl třeba protivnej. Ale zase mě překvapil, že na dece hodil bok a klidně si dáchnul na pláži😉 Celově tam přes den víc spal. Co se týče snídaní a večeří, tam jsme to malinko pohnojili, protože jsme se večer procházeli po městě, to Dominik samozřejmě odmítal spát aby mu něco neuteklo, že 😅 a ráno jsme ho tahali za nohu z postele, protože dospával pozdní usnutí. Takže u snídaně byl protivnej, dneska bych to asi udělala tak, že bych ho nechala spát, dala chůvičku a šla se nasnídat bez něj. Ale tady je zase problém, že už jí normální jídlo, tenkrát měl sebou člověk mlíko a skleničky od Hami a tím to témeř haslo.. No a večer byl zase utahanej ze sluníčka a byl na večeři protivnej. To nás až poslední dny napadlo ho nekopromisně vrznout do kočáru a uspat a pak se jít navečeřet. To stravování s ním bylo asi největší opruz, protože tam byl luxusní výběr jídla, všechno pití (nealko a alko) zdarma a kdyby nebyl protivnej, tak si člověk v klidu mohl posedět, takhle jsme to do sebe vždycky naházeli. 😅 Ještě nechodil, jen za ruku, takže i o to to bylo malinko horší. Dneska bych ho tam vypustila a nenutila ho sedět v židličce... Byla jsem malinko zklamaná, protože první dovolená s dítětem (pokud je takhle malé) je prostě sakra změna oproti tomu, když jste jezdili bez něj, ale i tak bych jela zase i s takhle malým dítětem. Rok a půl je uplně něco jiného a to už bych se nebála. Samozřejmě záleží na povaze toho dítěte, jak ho baví třeba písek, pokud ho baví, tak na pláži budete mít o zábavu postaráno, jak se přizpůsobuje změně prostředí, jak mu vadí vedro apod... Letos chceme jet znovu, to by Dominikovi měly být 2 roky a 3-4 měsíce a vim že to bude pohoda oproti minulé dovolené. Přes poledne spí 2 hodiny, takže ho hodíme na pokoj, dáme chůvičku, lehneme si k bazenu... nebojim se. Bez chůvičky ani ránu 😅 Jen nedovedu odhadnout cestu. Loni byl malinkej a člověk ho zabavil prkotinama (schováváním náramku do dlaně apod 😅 ) ale zase když se rozhodl, že ho to nebaví, tak řval jak tur a bylo těžký ho udržet na místě. Teď ho člověk zabaví zase jinak, ale zase když ho něco zaujme, tak snad trochu dýl vydrží na místě. A máme v záloze knížky, přemýšlela jsem nad tím přenosným DVD přehrávačem jestli to sebou človek může brát do letadla a nahrát mu na to pohádky. Takže to by se taky nějak přečkalo. A hlavně si už nechá domluvit, tak jsem na to zvědavá.

No moc jsem neporadila...ale pokud se manželovi nechce, tak bych asi nejezdila, protože si pak akorát vyslechneš že ti to říkal a že to stálo za prd. U nás to bylo tak, že jsme chtěli vypadnout za každou cenu, i za takovou, že to nebude uplně odpočinkové.

No moc jsem asi neporadila, prostě je nutné neočekávat od dovolené s malým dítětem super relax, ale tak jako tak není nad to vypadnout z čech 😉

nikka.vo
17. čer 2009

Do letadla určitě vzít nějakou mňamku, třeba něco co nedostává často (u nás teda stačili křupky, ale letos už to budou jistit lentilky apod 😅 😅 😅 ) a když budete muset být připoutaný, tak jí nechat bobrovat jídlo 😉 Let tam byla paráda, uplně jsme na něj byli hrdí, spal natažený na nás, nebo dělal opičky na lidi za náma, pak se v autobuse nasvačil a zase usnul 😵. Let zpátky byl v noci (přiletěli jsme někdy v 1:00) a člověk by čekal, že bude ještě víc v pohodě, že usne a bude klid. Ale letado mělo zpoždění, to ho zprudilo (i nás) seděli jsme uplně vzadu kde kolem nás furt někdo chodi na wecko, sedadlo před náma bylo rozbitý, takže bylo buď spadlý na mně, nebo bylo uplně překlopený dopředu, takže jsem si neměla kam položit ani jídlo 🙄 Bylo malý a hlučný 😠 Dominik byl celou dobu protivnej a nebo řval, bylo mi líto lidí tam a cítila jsem se blbě...byl to očistec a já jsem se zařekla, že letost neletíme 😀 a jak to dopadlo...opět poletíme 😅 Ale jelikož miluje cestování vlakem, metrem, autobuse a tramvají (i autem vlastně) tak počítám, že se mu to bude líbit.

shaula
17. čer 2009

Nikka - "tak jako tak není nad to vypadnout z čech" - nesouhlasím, u nás je přece taky krásně 😉 I když moře miluju, určitě nepojedem dříve než ve 2 - 3 letech, možná později, do té doby budeme jezdit po vlastech českých 🙂

Chci se zeptat - všichni píšete (nejen tady, ale i v jiných tématech), že dáte chůvičku a jdete do restaurace, k bazénu, atd. To nemáte strach nechat dítě samotné na pokoji a jít tak daleko? Ono přece jenom než z restaurace doběhnete do pokoje, tak to pár minutek zabere...

A za druhé - vozíte si všichni s sebou cestovní postýlky? Nebo spí dítě ve velké posteli? To bych měla o to větší strach nechat ho tam samotné, že spadne...

artuse
17. čer 2009

co se týče chůviček, tak já bych malou asi sama v pokoji nenechala 😨 přece jen bych se bála, že třeba na pokoj vleze třeba uklízečka a malá se vyděsí, a přece jenom je to jiné prostředí, no nevím, budeme u ní buďto já nebo manžel nebo dáchneme všichni 🙂
shaula: dětskou postýlku nabízí hodně hotelů i apartmánů, my máme apartmán a postýlku jsem si přiobjednali taky, malá sice spí v noci s náma v posteli, ale nevím jak tam ty postele budou velké, atd., prostě raději jsem tu postýlku přiobjednala a uvidíme na místě...
a po vlastech českých je sice krásně, ale stejně musíš jet kolikrát dost daleko autem a já i malá v autě blijem 😅 😅 dovolená tu stejně přijde draho, když nechceš zrovna pod stan...a věřím, že moře i prospěje na naše kožní problémy...

nikka.vo
17. čer 2009

shaula, to byl můj názor a nebrala jsem to tak, že to tak prostě je a cítí to tak každý 😉 Souhlasim s artuse, že tě dovolená po Čechách vyjde leckdy stejně jako levnější apartman někde u moře, takže já prostě říkám- není nad to vypadnout z Čech 😀 Jsem tu furt, tak mám ráda jednou za rok změnu a prohřát si tělo 😉 a celkově ta atmosféra mi tu chybí 😝

Cestovní postýlku nevozíme, většina hotelů jí pujčuje 😉

Uklízečka na pokoj nevleze, když dáš na dveře cedulku nerušit 😉 a tím pádem ti tam nevleze ani nikdo jiný, protože si bude myslet, že tam jseš.Navíc díky chůvičce slyšíš, jestli tam někdo vlezl, nebo je tam ticho. Nenechala bych na pokoji miminko, ale dvouleté dítě se už nebojim. Kor když vim, že usne jak špalek a vzbudí se pravidelně za dvě hodiny. Všechno záleží na vzdálenosti, minule nám dali pokoj schválně dole a s větší terasou kvůli dítěti, takže tam bych neváhala a nechala ho v tomhle věku na chůvičce 😉 když jsem u našich na zahradě a Dominik spí doma, tak je to taky kus.

jabber
17. čer 2009

nikka - já jsem v tom letadle z toho byla taky trochu nervózní, přestože nikdo nic neříkal - bylo tam dětí víc - ale manžel mě uklidňoval, že letadlo je normální hromadná doprava osob - což je fakt - a že to každý prostě vydrží. Že když chce mít zajištěný klid, tak má letět soukromým tryskáčem 😀 A pravda je, že taková skupinka holek a kluků se tam nalila a pak byli tak hluční a otravní, že svaté uječené děti, ty z toho aspoň nemají rozum 🙂

shaula - my jsme měli postýlku pro dítě do 2 let od hotelu zdarma a už byla nachystaná v pokoji 🙂

Jinak mořský vzduch prostě nemáme, ať je tady sebelíp 😉

artuse
17. čer 2009

a ještě k té dovolené po Čechách - stejně tam dětem musíš taky obstarávat zábavu a pokud to tam není vybavené vyložené pro děti, tak to může být taky náročné, a já pořád věřím, že se na tom písku a přelíváním vody fakt zabaví 😅 navíc my kolikrát jeli tady v ČR a celý týden nám třeba propršelo, takže pak to není nic moc a mořský vzduch je mořský vzduch, s tím souhlasím 🙂
toho cestování a letadla se teda bojím, ale snad to nějak zvládnem 😔 někde jsem četla, že se doporučuje vzít do letadla nové ještě neokoukané hračky, knížky... 🙂

shaula
17. čer 2009

Artuse - a horský vzduch je horský vzduch🙂 Já si pořád myslím, že v ČR je to jednodušší, pokud např. dítě onemocní nebo něco zapomenete apod. Není problém cokoli koupit, domluvit se, vrátit se domů... Shánět letadlo by už asi problém byl🙂 A dítěti je jedno, jestli se ráchá v moři nebo v bazénku🙂 Ale chápu, že je to věc názoru.

artuse
17. čer 2009

shaula: jj horský vzduch je horský vzduch 😀 já ale raději jezdím k moři, mořský vzduch mi prostě svědčí daleko líp, mám problémy s kůží a fakt mi to tam pomáhá...do hor jsem jezdila taky dost, tchýně má chalupu přímo v Jeseníkách, ale u moře se cítím prostě líp 🙂 máš ale pravdu, že v ČR je to jednodušší ohledně třeba zdravotnictví, zapomenutých věcí a tak, je dobré informovat se u cestovky, zda je v místě lékař, atd. atd.

artuse
17. čer 2009

a jsem přesvědčena, že 1,5 leté nebo téměř dvouleté dítě už pozná rozdíl, zda se ráchá v moři či v malém bazénku, dcerku bude už mít téměř dva roky a já fakt doufám, že si to tam i ona užije 🙂