Meno z amerického kalendára pre dieťa. Ako ho vybaviť?

angienka
25. kvě 2008

Ahoj maminky...
Potrebujem surne poradit...len vcera sme dorazili s malym z porodky a vybrali sme mu meno Timmy co je z americkeho kalendara...problem je v tom,ze pani u ktorej sme si objednali potvrdenie o tom,ze to meno existuje si zaratala 2nasobok z odovodnenim ze nam to posiela po 2krat.../1krat nam to neprislo/...to cislo nam dali tu na matrike...ale ja viem,ze by to malo ist nejak aj cez americku ambasadu...
Tak vas prosim mile maminky napiste mi ako na to,aby sme to meno mohli vybavit uz zajtra a nie cez postu...
Vopred dakujem 😉

amj
25. kvě 2008

ahoj. moje dítě má taky jméno který není v kalendáři. mrkni

angienka
autor
25. kvě 2008

ale tiez ste si dali poslat len to potvrdenie,ci ste skusali aj cez ambasadu?Cez tu pani Knapovu???

amj
25. kvě 2008

Jo, Knapová, to je ona!!! ale nakonec jsme to nepotřebovali - jako vůbec

angienka
autor
25. kvě 2008

Inac my sme tam volali len sa spytat ako to je a ako dlho to trva lebo sme nemali 100% istotu,ze to bude chlapec tak ze 2 mena-mali sme vybrate aj pre dievcatko Nelly-co je zas zo svedskeho kalendara...tak ze pockame kym sa narodi a dame jedno len aby sme vedeli kolko za to chce a ako dlho to trva ci to mzme nechat aj po porode a ona krasavica nam poslala tie mena asi obe...ale nam nic nedoslo tak jej muzik volal a ona ze to poslala a ked to chceme tak ona si da prirazku...no a dala si dvojnasobok 😠

amj
25. kvě 2008

fakt jo? tak to snad posílá doporučeně, aby měla doklad, kdyby se to ztratilo nebo něco...bych ji nic neplatila... Nelly tu určo už v těch jménech co jsem ti posílala je... kámoška má taky Nelly - 100% a nedokládali nic

maart
25. kvě 2008

Ahojky Angienko, take jsme si museli na jmeno nasi dcery u Dr. Knappove nechat vypracovat "Znalecky posudek", protoze jmeno nebylo na matrice, kam jsme poslali zadost o rodne cislo jaksi zaneseno v "tabulkach". Proste jsme na matriku poslali papir se jmenem a cekali jsme na prideleni rodneho cisla, ale pani matrikarka mne volala, ze jmeno, ktere jsme si vybrali nemuzeme dat. Nabidla nam jine varianty tohoto jmena, ale my jsme trvali na jmenu tak, jak se nam to nejvice libilo....takze jsme museli pozadat o ten znalecky posudek.

Pani Knappove nam tedy (velice rychle, asi do tydne, i kdyz "vyhrozovala", ze to bude trvat 3 tydny) vypracovala znalecky posudek, za ktery jsme zaplatili 830,-- Kc (mam jeste uctenku 😉 ), s kterym jsme potom sli na matriku, kde nam konecne vydali rodny list..... 🙂 . Docela sranda, ale nase holcicka se jmenuje tak, jak se nam to libi, jsme radi.

Jo a Amj ma pravdu, posilala to doporucene na dobirku, takze jsem pri prevzeni posudku proste postacce zaplatila penizky a bylo to.

....urcite to nejde pred zadnou ambasadu, jenom pres Dr. Knappovou.

maart
25. kvě 2008

Jo, jeste jsem chtela dodat, ze nezalezi na tom, jestli je jmeno v kalendari nebo neni, ale na tom, jestli ho matrika ma ve svem seznamu moznych jmen.....pokud ne, musi byt vypracovan ten znalecky posudek.

amj
25. kvě 2008

maart - budu oponovat, naše jméno matrika fakt neměla - ale stačil ji výpis jmen z francie 😀 od paní Knapové jsem se posudku nedočkala, a když jsem ho chtěla pak na rychlo, protože jsem věděla že budu v porodnici min 2 měs, tak taky ne

maart
25. kvě 2008

Fakt jo?!? No vidis, mne zadnou ambasadu nedoporucili...treba by to bylo levnejsi, mam manzela Nizozemce, tak by to asi pred NL ambasadu slo, hmmmmm 😠 , tak to jsem netusila....no a spon si Dr. Knappova vydelala 🙂 .....no a muzu rict, ze jsem to s ni resila po telefonu, ale zadna mila pani to nebyla....spis takova odmerena no.

amj
25. kvě 2008

maart - vid. a to je na to jedinná kdo to v celý čr dělá, si na tom pěkně asi namastí kapsu 😀 my původně chtěli jméno africký, a že to doložíme protože se tak jmenuje manželova teta, a chtěla 1500

maart
25. kvě 2008

No jo je fakt silenost!!!! A pritom si myslim, ze ten posudek ma napsany tak za 10 minut, proste standardni kecy + odkud to jmeno pochazi a ze je v te a te zemi opravdu v takove forme pouzivane...no mozna ani tech 10 minut ne! Takze Angienko, urcite to zkus prvne pres ambasadu! 🙂

amj
25. kvě 2008

nojo, já ji to neberu,taky nad tím musí strávit spoustu času, ale to radši strávim 10 hodin na netu hledáním a zjištováním než vyhozením prachů

angienka
autor
25. kvě 2008

co je to za zensku!!!Si dava ceny jak sa jej chce??? 😠 nam trieskala tiez uplne halusky raz tolko,pak ze tolko a nakoniec prisla najvyssia cifra...

angienka
autor
25. kvě 2008

no volal jej tam manzel dajaka stara zenska protivna to bola co som len tak pocula...ale mam dost!!!Prave mne ktosi asi tusim aj na konikovi to bolo pisal o tej ambasade len som to uz nemohla najst a vraj to stoji 500kc ale neviem uz ci je to na pockanie...ale zda sa mi ze ta mamca mi pisala ze hej ze jej len vysli ze to meno tam je a bolo to...
No ti ludia su tak ochotni ze neviem co s tym...na matrike nam ju dala za jedinu moznost ked budeme trvat na tejto podobe mena 😠

amj
25. kvě 2008

všechno je o lidech a o tom jestli se jim chce nebo nechce...
třeba ta paní má něj. sekretářku... přece nemůže stejně všechno stíhat sama... já nakonec služeb nevyužila, ale znám spoustu lidí, kterým pomohla. ale vyřizovali s časovým předstihem, ne jak já... 😲

angienka
autor
25. kvě 2008

no prave ani my ten cas nemame ja to potrebujem hned zajtra tak som prave myslela ze mi niekto poradi s tou ambasadou...
ale ako to ma clovek vybavovat skor...ked nevie ci to bude chlapec ci dievca 😠

amj
25. kvě 2008

to je právě to, máš mít obě jména - dvoje peníze ☹ tak pak dej vědět, jak jste dopadli. držím palce 😎

annynka
29. kvě 2008

moje kamaradka ma dceru, jmenuje se Montana a nikoho k tomu nepotrebovala...