Metrem s kočárkem. Jak se vám cestuje?

raculka
6. zář 2006

Ráda bych se zeptala zkušených mamin,jak se jim cestuje metrem s kočárkem?
Já se snažím cestovat tam,kde je výtah,ale těch míst pořád ještě moc není ☹
Tak jsem včera absolvovala jízdu po eskalátorech a moc příjemný to teda
nebylo,docela jsem se bála,hlavně směrem dolů 😒
Doma se dohadujeme,kde správně stát - jestli před nebo za kočárkem?

carodkaa
17. zář 2006

ahoj raculka,nevim jaky mas kocarek,my mame trojkolku a kdyz jedu dolu tak najizdim pozadu a kocarek drzim nad sebou,A kdyz jedu nahoru tak popredu a kocarek drzim pred sebou,ze bych si to nak extra uzivala se rict neda ale uz sem si docela zvykla 😉

majka07
17. zář 2006

Já mám zkušenosti z metra se svojí neteřinkou a jak píše carodkaa taky jsem takto nastupovala na eskalátory a bylo to v pohodě 😉 horší je pak bus, páč ochota některých lidí je tedy opravdu šílená, to jsem byla tedy hodně nas... a nikomu to nezávidím 😒

raculka
autor
17. zář 2006

carodkaa-já taky najíždím pozadu při jízdě dolů,ale je mi to dost nepříjemný takhle pozadu nalézt s kočárkem 😝
majka07-já si vyhlížím nízkopodlažní busy,už jich jezdí docela dost 😉
s tramvajema je to teda zatím pěkně blbý 😠

artep104
14. lis 2006

Ahoj holky,
sice zatím nejsem maminka ani těhulka, ale nedá mi to a musím se s Vámi podělit o zážitek z dnešní cesty metrem.
To, že cestování s kočárkem MHD je těžký a že kolikrát ani nikdo ženám s kočárkem nepomůže, je hrozný.
Jela jsem metrem mezi 4-5 kdy jezdí dost lidí a tak i dost lidí stojí. Přistoupila mamima, drobná, mladá, upravená holčina, na břiše měla v šátku miminko, na zádech batoh, v jedné ruce velkou tašku a samozřejmě si neměla kam sednout. Já jsem stála, jinak bych jí samozřejmě pustila. Stoupla si nad nějakou 40-50 ti letou "dámu", která byla strašně zabraná do nějakého časopisu a tak jí vůbec nenapadlo tu maminu pustit sednout, vlastně nikoho z ostatních sedících to nenapadlo. Tu dámu to nenapadlo za celé 4 stanice, ani když miminko začalo plakat. Nakonec ji jedna paní, ke které ta mamina stála zády sednout pustila.
Ale ta jistá neznámá dáma, mě tak vytočila, že se mi vařila krev v žilách. Ona asi nikdy necestovala s kočárkem nebo s malým dítětem. Ale hlavně že seděla ona - boty na podpatku, kabelčička, ona přece nebude stát a mačkat se! Ale mamima s miminem přivázanym na břiše a ověšená taškama přece může! No já mám vztek ještě teď!!!
A jak jste na tom vy? Máte taky podobný zážitky?
Petra

ladunka
14. lis 2006

carodkaa, chápu to správně, že při cestě na jezdících schodech držíš kočárek jen na jednom - předním - kolečku?? Máme taky tříkolku a tenhle způsob jízdy nebo i jen držení si nedovedu vůbec představit....

gedren
15. lis 2006

No ja uz mam ted des z toho, tak pojedu metrem s kocarkem, proto mam taky satek 🙂)). Stacilo mi jet s kocarkem jednu stanici busem a byla jsem rada, ze mam s sebou manzela...lidi narvany na plosine pro kocarky, ani je nenapadlo uhnout, no des.

artep104
15. lis 2006

Ahoj Gedren, do včerejška jsem si taky myslela, že pro cestování MHD je taky šátek praktičtější. Ale včera jsem jsem zjistila, že když člověk potřebuje pomoct nebo pustit sednout, tak i když je okolo spousta lidí, najednou nikdo nic nevidí a každý si říká že pomůže, pustí sednout, uhne ted druhý. A tak to nakonec neudělá nikdo.

artep104
15. lis 2006

Ještě taky jezdím busem 30 km z Prahy, moc kočárků nejezdí, ale taky se už stalo, že mamina stála u zadních dveří s kočárkem, za ní pan Ing. v obleku a s kufříkem, nenapadlo ho že asi ženská sama kočárek do toho autobuse nenarve, obešel jí,neřek ani ň a nakonec to napadlo nějakýho mlaďocha, do kterýho bych to ani neřekla.

raculka
autor
15. lis 2006

Ahoj holky.
Cestování je opravdu občas zážitek.I když myslím, že jsme na tom přece jen líp,než naše maminy, které neznaly nízkopodlažní busy a taky nebyly výtahy.
Já musím cestovat docela často,tak už jsem si trochu vytipovala stanice s výtahem atd.Ovšem stejně je to v lidech a často nikdo ani neuhne.Nebo na místech,kam má jít kočár,mají různé tašky.Ale nedávno když jsem nastupovala do busu,tak řidič zapl nějaké hlášení,že prosí cestující,aby uvolnili místo kočárku.Tak jsem se sice trochu červenala,ale zabralo to 😀

raculka
autor
15. lis 2006

Včera jsem musela jet tramv,tak jsem z toho byla trochu vystreslá,že budu muset někoho prosit,aby mi pomohl.A světe div se- nabídli mi sami od SEBE pomoc mladý kluci.Takže si říkám,že to snad ještě není tak špatný 😉

macejka
15. lis 2006

Ahoj holky,já musim říct,že mám zatím vesměs dobré zkušenosti s pomocí s kočárkem.dokonce se někteří lidé sami nabízí,což je moc fajn.Jen se mi párkrát stalo,když jsem nastupovala s kočárkem do tramvaje,která nebyla zrovna poloprázdná,že někteří lidé blbě čumí když je prosím,aby uvolnili místo pro kočárek.Je tam nalepená samolepka kočárku tak co.Těžko se ženský s kočárem postavěj doprostřed vozu,že.
V metru si také raději vybírrám stanice s výtahem a nebo alespoň s eskalátory.je fakt,že na těch eskalátorech to není zrovna nejbezpečnější,Jezdím tak,že mám kočárek před sebou,když jedu nahoru a když jedu dolu tak si dám rukojeť kočárku hodně nahoru a držím ho na zadních kolečkách před sebou.přední kola jsou ve vzduchu.Není to asi nejbezpečnější,nevim co bych dělala,kdyby eskalátor zničehonic zastavil,kdyby to cuklo.Ale už jsem takhle pár lidí s .kočárkem viděla jet po eskalatorech

sorathia
16. lis 2006

My sme vezli prazdny kocarek, byli sme na to dva s manzelem a ja z toho mam trauma, takze se metru urcite budu vyhybat jak nejvic to pujde a kdyz nepujde tak satek.
Bezohlednost lidi je naprosto fascinujici.
Taky je moc prima kombinace mista pro slepce s mistem pro kocarek.

danielah
17. lis 2006

AHojky,
byla jsem před svojí první jízdou s kočárkem v mhd dost nervózní, ale byla jsem mile překvapená a při cestování s kočárkem pořád jsem, velká většina lidí pomáhá, hodně se jich nabídne samo. AKorát, jak píše Macejka, mě ničí někteří natvrdlíci co stojí v tramvaji na místě pro kočárky a za žádnou cenu neuhnou, příp se posunou o 20cm - to jsem drsná matka, nejprve je slušně poprosím a pak do nich tím kočárkem drcnu... 😔 😀

O to horší je cestování se šátkem, tak málo lidí pouští sednout!!!! Spousta jich s prominutím na ten šátek čumí a nic - přitom je evidentní že tam mám dítě. To se docela bojím, protože kdyby řidič prudce zabrzdil, tak... ☹
Takže, ač jsem myslela že to bude naopak, mnohem raději jezdím v mhd s kočárkem.

carodkaa
17. lis 2006

LAdunka 😀 jo jo presne tak drzim ho na predni kolecku,ktery si pred nastupem zaaretuju takze se nehybe a jde to kupodivu docela v poho 😉

ladunka
18. lis 2006

aha, tak možnost zaaretování mě vůbec nenapadla 😀 díky 🙂

zonja
24. lis 2006

pokud nejsou vysloveně narvaný dopravní prostředky, tak to s kočárem docela jde, abych řekla, tak se mi nestalo, že by mi někdo sám od sebe nepomohl. horší to je pak s golfkama, takže doporučuji superlehké, protože si každý myslí, že to zvládnu sama, tak jsem dvouletého syna do tramvaje vysypala. ☹ od té doby jsem se snažila jezdit bez kočárku a nechala ho v úschovně na nádraží.
a doporučuji nejezdit do zoo busem, tam se jen tak nedostanete, tak do třetího autobusu a ještě s velkým problémem a dalšíma třema kočárkama. jen mne velmi zaráží chování některých maminek s kočárkem a jejich naprostá bezohlednost. 😠 pravda, taky jsem přitvrdila 😀

martam
25. lis 2006

Ahoj již dva roky jezdím MHD trojkolkou a po eskalátorech jezdím zásadbě s dvěma kolečkami na schodě. Je to pohodlnější a při rychlém zabrzdění jezdících schodů i bezpečnější.Neudržíte se když budete balancovat s kočárem nad sebou na jednom kolečku a oni prudce zabrzdí eskalátory.
Co se týká ochoty pomoc, tak se vždy někdo najde a nikdy jsem velké problémy neměla.Vždy si vyhlédnu nejakého muže ve středních letech a toho oslovím. Ještě mě nikdo neodmít.Ženy vetšinou nejsou moc ochotné pomoci s kočárkem ani se jim vlastně moc nedivím kočárky jsou na ně dost těžké. 😅

raculka
autor
26. lis 2006

zonja- a čím myslíš, že jsou ostatní maminky bezohledné? Neuhnou ti třeba s kočárkem ?

rova
9. pro 2006

Ty jo, já jsem za celých 15 měsíců metrem s malou sama nejela..neměla jsem to odhodlání. Vždycky pokud jsem někam musela jet sama, tak jsem si vybrala autobusy, nebo tramvaje. Nějak nevím, kde jsou výtahy, plošinky, kde je možné jet po eskalátorech (někde jedou jen nahoru..), takže mě to pomyšlení na ty nervy odradilo! 😉

lamia
9. pro 2006

Martam - nejen že jsou dost těžké,ale teď co jsem těhu, tak mi snad třikrát týdně nějaká maminka s kočárkem říká o pomoc a já jí musím odmítnout 😀,na druhou stranu je většinou kolem spousta chlapů,kteří se snaží jí rychle přejít a dívat se jinam,aby jí náhodou nemuseli ten kočárek tahat, fakt se teda ježdění MHD dost děsím,už mám z netu objednaný šátek,s tím to půjde líp,když budu muset někam fakt do centra nebo tak nějak.

viktorieq
14. lis 2009

Já mám to štěstí, že mám starší dcerku, takže mi pomůže, kde může.

soanpe
14. lis 2009

carodkaa
tak já jezdím přesně naopak.dolů mám kočár před sebou na 2 kolech a to 1i visí dopředu a nahoru jezdím tak ,že nastoupím já a za sebou přitáhnu kočár a jistím ruční brzdou 😎

jirinapezl
18. lis 2009

My jsme zatím jeli metrem jednou. Myslela jsem si, že to zvládnu sjet eskalátory s kočárkem, ale nenašla jsem odvahu. Bála jsem se, aby mi kočár neujel, protože eskalátor jel dost rychle. Naštěstí se kočárku ujal nějaký mladší pán (zřejmě zkušený tatínek) a s kočárkem nám sjel dolů do metra. Držel ho jako nad sebou (my máme čtyřkolový). Pak jsme vystupovali na stanici Vyšehrad a tam je metro bezbariérové. Ale asi metrem už nepojedu.
Nedovedu si představit jak si cestu plánují např. vozíčkáři. ☹

schwarzovka
18. lis 2009

jako soanpe...ze začátku jsem měla strach, teď už je to v pohodě 😉

mayerka
18. lis 2009

Ahoj. Mám čtyřkolák, po eskalátorech nahoru mám kočár na předních a nadzvedávám, dolů mi kočár stojí na zadních, já za ním v předklonu. Zkoušela jsem to dolů nejdřív já a pak kočár na předních, ale v nacpanym metru se obracet a couvat na schody je risk. Jinak ochota ostatních celkem jde. Ještě mě nikdo neodmít. Do autobusu se mi už 2x stalo, že jsem se prostě nedostala... Taky jsem se nejdřív dost bála, ale po 2 - 3 pokusech už to mám zmáknutý. Jde to, nebojte 😉

evuse
18. lis 2009

V metru jsem s kočárkem ještě nejela, ale spíše děsím té hromdy lidí. Kličkovat mezi nimi, někal se procpat atd. V nízkopodlažnímjsme jela autobusu párkrát a bylo to v poho- byl prázdnej 😀 . Po eskalátorech jsem jela několikrát - v nákupáku, když je to daleko k výtahu. Stojím vždy pod kočárkem- kdysi jsem to četla v jízdním řádu MHD, že se má stát vždy pod. Ale máme 4 kolovej, držet balanc na jednom kolečku asi nic moc. A je fakt, že eskalátory v nákupíku jsou docla krátké. Takové eskalátory na nám. Míru, nebo na Andělu, to musí bejt fajn 😒

kacka.va
18. lis 2009

já jela s kočárek v metru párkrát, ale ty dlouhé eskalátory nemusím ☹. Jinak vtipný je, že ve všeob. přepravních podmínkách je psáno, že s kočárkem musí cestovat 2 osoby, to bych chtěla vidět, která mamina si to může dovolit 😉

jmisa
18. lis 2009

Když musím metrem, tak buď popojedu na stanici, kde je výtah nebo jsou pevné schody, ale poslední dobou už jezdím s nosítkem, to je mi nejpohodlnější.