Mimi na dovolené u moře s rýmou a kašlem. Zrušíme ji?

hanule05
11. čer 2009

Ahoj, chci se zeptat, jestli máte zkušenosti s dovolenou u moře, když má dítě rýmu a trochu kašle.

Zítra !!! máme jet do Itálie, ale dcerka má už týden dost silnou rýmu a trochu kašle. Jsem z toho trochu ve stresu, jestli to nemáme zrušit a nikam nejet, nebo to risknout a jet a doufat, že jí moře pomůže.

Stříkám ji do nosu vincentku a Sterimar, ale moc to nefunguje, pořád jí teče z nosu.

Naposled když měla takhle rýmu - měla jí cca tři týdny, tak z toho dostala zánět vedlejších dutin a taky měla angínu.

Co myslíte, jet nebo nejet?

Díky

jakoubka
11. čer 2009

Já bych jela.U moře se to zlepší.Já mám dobrou zkušenost se sprejem do nosu homeopatickým Euphorbium compositum. 😉
Nebo zkus zavolat mudr a zeptat se jí 😉

jabber
11. čer 2009

hanule - a má teplotu?
S Euphorbiem souhlasím 🙂

hanule05
autor
11. čer 2009

občas mívá zvýšenou teplotu, ale jenom kolem 36,8 - 37 stupňů.

To Euphorbium se používá při rýmě?

matru
11. čer 2009

Hanule my jedeme zítra do Řecka a všichni máme rýmu, tak doufám, že se jí tam rychle zbavíme 😉
beru sebou celou tašku léků, aby nás něco nezaskočilo.

jakoubka
11. čer 2009

hanule-jj při rýmě 😉

jabber
11. čer 2009

hanule - tak bych jela 😉 já mám zkušenost, že u moře je za 2 dny po rýmě 🙂

jeudi
12. čer 2009

ahojky more by ji melo pomoci je tam jine klima a ta slana voda atd by melo byt fajn..a kdyz by to nepomohlo tak bych po navratu navstivila orl

mkr
12. čer 2009

já bych asi nejdřív došla k doktorce, někdy mě překvapuje, že vám stačí názor ženských po netu, který ani malou neviděli, ale to je jen vaše věc, já bych jela po domluvě s doktorem, abych měla klid a nestresovala se

melysa
13. čer 2009

hanule je touto dobou již u moře a snad se rýma malé zdárně daří léčit. My jedeme k moři za 2 dny a před 3. dny malej začal kýchat a soplík z nosu jsem nestačila stírat, pádila jsem k doktorovi a ten mi pro jistotu předepsal antibiotika kdyby se to na dovči nějak zvrhlo. Jinak rýma už pomalu přechází v hustou tak odsávám vysavačem co to jde. Snad bude možnost na místě popřípadě vypůjčit vysavač, malej ještě neumí pořádně smrkat. No je to blbý, stresák, doufám, že moře mu pročistí dutiny a bude brzy OK.

yanna.o
14. čer 2009

u moře je krásně vlhký vzduch. I když tam je 35, tak je to daleko snesitelnější než u nás 30 st. (pokud nejste někde v nějakých našich lesích). Tady je suchý horký vzduch, když je vedro. Na druhou stranu je tam horší slunce, má větší sílu než u nás, víc spaluje, u někoho vyvolá alergickou reakci, když se to přežene. Myslím, že rýma se tam zlepší rychleji než u nás. Bblý je, že je to celkem dost nakažlivé a můžete nakazit ostatní lidi, děti.. Takže na ně moc neprskat a nematlat všude kolem sebe na věci, na které sahají ostatní.. My se totiž zrovna nakazili u kamárádky (nevěděli jsme o té jejich viróze) a nadšená nejsem.

nadik
15. čer 2009

Ahoj holky ty kapky doma mám dostal jsem je na rýmu když jsem byla těhule, takže jsou i pro děti takhle malé? Nám taky právě teče z nosu tak bojujem s odsáváním....☹

jabber
15. čer 2009

nadik - myslíš Euphorbium? Ano, můžeš ho dávat malé, já ho dávám tak 2 - 3x denně do každé dírky 1 střik po pořádném odsátí nosu 🙂