• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko na dovolené v Turecku. Máte zkušenost?

21. července 2012 
Dobry den, chtela bych se zeptat zda ma nekdo zkusenost s miminkem na dovolene v Turecku?Mame 6m chlapecka, chteli bychom jet tak zari-rijen.......Diky Katka
27. srp 2009 ve 22:56  • Odpověz  • To se mi líbí
V první řadě bych se tě zeptala, jestli máš přizpůsobivé dítě a jestli mu změny prostředí a cestování nedělají problémy.
Pak bych řešila stravu pro dítě.Přece jen už bude mít v říjnu 8m a i kdyby byl kojený, tak už by měl mít masozeleninové příkrmy.
A míň než 5* hotel bych nebrala. Už mám zkušenosti. Jo a jestli máš možnost odletět z Německa, tak bych toho využila, protože ceny jsou příznivější a německé CK nabízejí kvalitnější ubytování
28. srp 2009 v 00:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj byla jsem loni na djerbě a byla tam maminka s 9měsíčním klukem a pohoda!! Ničemu to nevadilo...myslím si že to je každého věc!! Sice z toho nic mít nebude, ale někdy není prostě babča na hlídání, tak nic jiného nezbývá!
28. srp 2009 v 08:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Djerba ale není v Turecku :wink:

Keckemet - nedávno (cca před týdnem) tu bylo podobné téma, zkus pohledat.
28. srp 2009 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
28. srp 2009 v 08:38  • Odpověz  • To se mi líbí
vím že djerba není v turecku.... :wink:
28. srp 2009 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj keckemet, já bych se toho nebála. Djerba sice není v Turecku, ale je to jedno- jestli jedeš na balkán nebo do tunisu, po mé zkušenosti v Egyptě i v Tunisu bych také méně jak 5 hvězdiček nebrala, natož s miminkem:slight_smile:
My byli v červnu s malým v 11 měsících na Mallorce, začínal akorát chodit, takže to moc pohodička nebyla, ale stálo to za to:slight_smile: V ledtadle nebyl problém a příkrmy jsou to nejmenší- vše si můžeš dovézt a na místě pak ohřát:slight_smile:
28. srp 2009 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
V cem je rozdil pro kojence v poctu hvezdicek? Uklizeji tak stejne ve 3* i v 5* a jejich jidlo stejne jeste neji. To je tak vsechno, co by mne kvuli diteti zajimalo.
28. srp 2009 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jídlo ti může být jedno, všechno pro dítě budeš mít s sebou. Vodu pouze balenou a já si na Mallorce myla lahvičky a věci pro malého v převařené balené vodě. O Turecku jsem slyšela něco podobného jako o Egyptě a Tunisu- čím nižší kategorie hotelu, tak nejsou moc kvalitní služby. :wink:
28. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
niki
nevěř tomu,že 5* a 3* hotely jsou na stejné úrovni.jde o kvalitu ubytování, čistotu, služby....
28. srp 2009 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Soanpe, delala jsem v cestovce a i ted toho dost nacestuji. Takze rozdil mezi 3* a 5* poznam :wink: Rozhodne si radsi vyberu ten s vice :grinning: Ale postylku si vozim svoji a pokud bych opravdu davala jidlo jen mleko nebo sklenicky, tak v tom pro mimino nevidim rozdil.
28. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
já v Turecku byla, sice bez dítěte, ale nebyl jediný problém, rozhodně bych to nesrovnávala se zeměmi typu Egypt, Tunis apod :wink: tady je čisto a nebála jsem se jíst všechno.

Jinak do Turecka jedeme snad v září, zatím jsme našli krásný hotel za super cenu http://www.saturnpalace.com.tr/default.asp?islem=fotogaleri , nabízí hoCK Fischer za 9900,- bez poplatků, 7 dní All inclusive. Jen je dál od centra :confounded:
28. srp 2009 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak k tematu, nedavno se vratila kamaradka z Turecka, sice uz s detma vetsima, ale naprosto spokojena. Dokonce rikala, ze proti tomu, co tam byli v roce 2004 a ted to byl hrozny rozdil k lepsimu.
A co se tyka miminka, stejne bude v prevazne vetsine mleko, muzes mu delat i kase (na to vse ti staci rychlovarna konvice) a prikrmy teda asi kupovane, to ti zase vsude ohrejou.
28. srp 2009 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
no niki
já taky cestuju a rozdíl tam opravdu je :wink:
28. srp 2009 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Moc dekuji za odpovedi!!!! Stale plne kojim tak treba to vydrzi i po dobu dovolene....uvidim co bude do doby nez pojedeme, jak bude prospivat atd. Jsem celkem zastance P. Forta ktery pise ze se s prikrmy nema zbytecne spechat....tak to nechci lamat pres koleno. Uvidime. Stejne bych chtela zacinat max mrkvi, mrkvi s bramborem a ryzovou nemlecnou kasi, takze tu muzu pripravit z kojenecke vody tu tam snad sezenu a par presnidavek vezmu s sebou, ne? Z tamejsiho jidla bych miminku stejne asi nic nedavala....akorat by mne zajimalo zda tam sezenu ty detske presnidavky? Uz tak clovek potahne s sebou spoustu dalsich veci, plinky, oblecky atd atd......Jezis to bude kramu........
29. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Sezenes tam vsechno, je tu nekde i diskuze "s rocnim ditetem k mori", tam se to taky probiralo. A zkus se kdyztak zeptat Binki, ta ma informace z prvni ruky :wink:
29. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
keckemet
nevím,jak máš staré dítě, ale když bych dělala nemléčnou rýžovou kaši , tak bych ji dělala z MM. Samotná nemléčná kaše nic dítěti nedá a ošidíš ho o jednu mléčnou dávku :wink:
29. srp 2009 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Souhlasím se Soanpe, mám stejný názor na nemléčné kaše :wink:
29. srp 2009 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
hmmm, to je pravda, ale jde rozmichat dobre nemlecna ryzova kase v materskem mlece jez ma teplotu max 37st?
29. srp 2009 ve 23:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Nemyslela jsi "nemlecnou" kasi jakoze do ni nemusis pridavat mleko, ale jen vodu? Ta uz mleko obsahuje. Pokud je opravdu nemlecna, pridava se mleko, s vodou by to snad ani nebylo k jidlu. I kdyz vlastne jsem kupovala nejakou jahlovou, ta sla tak i tak, ale s tim mlekem byla opravdu chutnejsi.
29. srp 2009 ve 23:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Nevim proc, ale ja jsem si myslela, ze nemlecnou kasi (bez obsahu UM) pripravim nejdriv rozmichanim v horke vode a pak do vlazne kase pridanim Materskeho mleka......Ps: Omlouvam se, ze to neni k dannemu tematu.......
30. srp 2009 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, my se akorát vrátili z Turecka , kde jsme byli s naším osmi měsíčním synkem a nebyl jediný problém. byli jsme ve 4 hvězdách a kvalita služeb i čistota byla na dobré úrovni.
30. srp 2009 ve 22:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Začátkem prázdnin jsme byli v Egyptě a bylo to snad ještě lepší než v Turecku takže bych se opravdu ničeho nebála. A osobně si myslím, že i takle malá miminka si to dokáží užít. S aklimatizací nebyl probpém a malej si koupání v moři a bazénu vyloženě užíval. K jídlu měl přesnídávky, ale hlavně jsem ho kojila.
30. srp 2009 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ty jo,kelly Vy jste ale cestovatele.....diky za odpo!
30. srp 2009 ve 23:19  • Odpověz  • To se mi líbí
DO Turecka s tak malým miminkem? Tak to nikdy!
31. srp 2009 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
bereninka
já byla v Turecku několikrát a služby v 5* hotelu jsou na špičkové úrovni.Samozřejmě je nesmysl jet tam v plné sezoně,kdy tam je 40°C ve stínu, ale říjen je ideální
31. srp 2009 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@kelly1 Mám prosbičku,chci poradit ohledne vyberu dovolene s 3letou dcerkou,zvazujeme Egypt nebo Turecko,a docetla jsem se,ze jste uz byli v oboch zemich,co doporucujete vice a ak muzu poprosit i hotel kde jste byli,v Egypte jsme uz byli dva krat ale sami,kdyz jsme jeste nemneli malou a byli jsme maximalne spokojeni v Turecku jsme jeste nebyli proto mne laka se podivat i tam,ale mam trochu strach aby jsme po nadseni z Egypta nebyli sklamani.Dekuji za odpoved.Muj mailik-S.Karina@email.cz
21. črc 2012 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek