Miminko na dovolené v Turecku. Máte zkušenost?

keckemet
27. srp 2009

Dobry den, chtela bych se zeptat zda ma nekdo zkusenost s miminkem na dovolene v Turecku?Mame 6m chlapecka, chteli bychom jet tak zari-rijen.......Diky Katka

soanpe
27. srp 2009

V první řadě bych se tě zeptala, jestli máš přizpůsobivé dítě a jestli mu změny prostředí a cestování nedělají problémy.
Pak bych řešila stravu pro dítě.Přece jen už bude mít v říjnu 8m a i kdyby byl kojený, tak už by měl mít masozeleninové příkrmy.
A míň než 5* hotel bych nebrala. Už mám zkušenosti. Jo a jestli máš možnost odletět z Německa, tak bych toho využila, protože ceny jsou příznivější a německé CK nabízejí kvalitnější ubytování

wsmoulinkaa
28. srp 2009

ahoj byla jsem loni na djerbě a byla tam maminka s 9měsíčním klukem a pohoda!! Ničemu to nevadilo...myslím si že to je každého věc!! Sice z toho nic mít nebude, ale někdy není prostě babča na hlídání, tak nic jiného nezbývá!

shaula
28. srp 2009

Djerba ale není v Turecku 😉

Keckemet - nedávno (cca před týdnem) tu bylo podobné téma, zkus pohledat.

shaula
28. srp 2009
wsmoulinkaa
28. srp 2009

vím že djerba není v turecku.... 😉

nadad
28. srp 2009

Ahoj keckemet, já bych se toho nebála. Djerba sice není v Turecku, ale je to jedno- jestli jedeš na balkán nebo do tunisu, po mé zkušenosti v Egyptě i v Tunisu bych také méně jak 5 hvězdiček nebrala, natož s miminkem🙂
My byli v červnu s malým v 11 měsících na Mallorce, začínal akorát chodit, takže to moc pohodička nebyla, ale stálo to za to🙂 V ledtadle nebyl problém a příkrmy jsou to nejmenší- vše si můžeš dovézt a na místě pak ohřát🙂

niki2
28. srp 2009

V cem je rozdil pro kojence v poctu hvezdicek? Uklizeji tak stejne ve 3* i v 5* a jejich jidlo stejne jeste neji. To je tak vsechno, co by mne kvuli diteti zajimalo.

nadad
28. srp 2009

Jídlo ti může být jedno, všechno pro dítě budeš mít s sebou. Vodu pouze balenou a já si na Mallorce myla lahvičky a věci pro malého v převařené balené vodě. O Turecku jsem slyšela něco podobného jako o Egyptě a Tunisu- čím nižší kategorie hotelu, tak nejsou moc kvalitní služby. 😉

soanpe
28. srp 2009

niki
nevěř tomu,že 5* a 3* hotely jsou na stejné úrovni.jde o kvalitu ubytování, čistotu, služby....

niki2
28. srp 2009

Soanpe, delala jsem v cestovce a i ted toho dost nacestuji. Takze rozdil mezi 3* a 5* poznam 😉 Rozhodne si radsi vyberu ten s vice 😀 Ale postylku si vozim svoji a pokud bych opravdu davala jidlo jen mleko nebo sklenicky, tak v tom pro mimino nevidim rozdil.

nikka.vo
28. srp 2009

já v Turecku byla, sice bez dítěte, ale nebyl jediný problém, rozhodně bych to nesrovnávala se zeměmi typu Egypt, Tunis apod 😉 tady je čisto a nebála jsem se jíst všechno.

Jinak do Turecka jedeme snad v září, zatím jsme našli krásný hotel za super cenu http://www.saturnpalace.com.tr/default.asp?isle... , nabízí hoCK Fischer za 9900,- bez poplatků, 7 dní All inclusive. Jen je dál od centra 😖

niki2
28. srp 2009

Tak k tematu, nedavno se vratila kamaradka z Turecka, sice uz s detma vetsima, ale naprosto spokojena. Dokonce rikala, ze proti tomu, co tam byli v roce 2004 a ted to byl hrozny rozdil k lepsimu.
A co se tyka miminka, stejne bude v prevazne vetsine mleko, muzes mu delat i kase (na to vse ti staci rychlovarna konvice) a prikrmy teda asi kupovane, to ti zase vsude ohrejou.

soanpe
28. srp 2009

no niki
já taky cestuju a rozdíl tam opravdu je 😉

keckemet
autor
29. srp 2009

Moc dekuji za odpovedi!!!! Stale plne kojim tak treba to vydrzi i po dobu dovolene....uvidim co bude do doby nez pojedeme, jak bude prospivat atd. Jsem celkem zastance P. Forta ktery pise ze se s prikrmy nema zbytecne spechat....tak to nechci lamat pres koleno. Uvidime. Stejne bych chtela zacinat max mrkvi, mrkvi s bramborem a ryzovou nemlecnou kasi, takze tu muzu pripravit z kojenecke vody tu tam snad sezenu a par presnidavek vezmu s sebou, ne? Z tamejsiho jidla bych miminku stejne asi nic nedavala....akorat by mne zajimalo zda tam sezenu ty detske presnidavky? Uz tak clovek potahne s sebou spoustu dalsich veci, plinky, oblecky atd atd......Jezis to bude kramu........

niki2
29. srp 2009

Sezenes tam vsechno, je tu nekde i diskuze "s rocnim ditetem k mori", tam se to taky probiralo. A zkus se kdyztak zeptat Binki, ta ma informace z prvni ruky 😉

soanpe
29. srp 2009

keckemet
nevím,jak máš staré dítě, ale když bych dělala nemléčnou rýžovou kaši , tak bych ji dělala z MM. Samotná nemléčná kaše nic dítěti nedá a ošidíš ho o jednu mléčnou dávku 😉

shaula
29. srp 2009

Souhlasím se Soanpe, mám stejný názor na nemléčné kaše 😉

keckemet
autor
29. srp 2009

hmmm, to je pravda, ale jde rozmichat dobre nemlecna ryzova kase v materskem mlece jez ma teplotu max 37st?

niki2
29. srp 2009

Nemyslela jsi "nemlecnou" kasi jakoze do ni nemusis pridavat mleko, ale jen vodu? Ta uz mleko obsahuje. Pokud je opravdu nemlecna, pridava se mleko, s vodou by to snad ani nebylo k jidlu. I kdyz vlastne jsem kupovala nejakou jahlovou, ta sla tak i tak, ale s tim mlekem byla opravdu chutnejsi.

keckemet
autor
30. srp 2009

Nevim proc, ale ja jsem si myslela, ze nemlecnou kasi (bez obsahu UM) pripravim nejdriv rozmichanim v horke vode a pak do vlazne kase pridanim Materskeho mleka......Ps: Omlouvam se, ze to neni k dannemu tematu.......

kelly1
30. srp 2009

Ahoj, my se akorát vrátili z Turecka , kde jsme byli s naším osmi měsíčním synkem a nebyl jediný problém. byli jsme ve 4 hvězdách a kvalita služeb i čistota byla na dobré úrovni.

kelly1
30. srp 2009

Začátkem prázdnin jsme byli v Egyptě a bylo to snad ještě lepší než v Turecku takže bych se opravdu ničeho nebála. A osobně si myslím, že i takle malá miminka si to dokáží užít. S aklimatizací nebyl probpém a malej si koupání v moři a bazénu vyloženě užíval. K jídlu měl přesnídávky, ale hlavně jsem ho kojila.

keckemet
autor
30. srp 2009

Ty jo,kelly Vy jste ale cestovatele.....diky za odpo!

bereninka
31. srp 2009

DO Turecka s tak malým miminkem? Tak to nikdy!

soanpe
31. srp 2009

bereninka
já byla v Turecku několikrát a služby v 5* hotelu jsou na špičkové úrovni.Samozřejmě je nesmysl jet tam v plné sezoně,kdy tam je 40°C ve stínu, ale říjen je ideální

ksts
21. črc 2012

@kelly1 Mám prosbičku,chci poradit ohledne vyberu dovolene s 3letou dcerkou,zvazujeme Egypt nebo Turecko,a docetla jsem se,ze jste uz byli v oboch zemich,co doporucujete vice a ak muzu poprosit i hotel kde jste byli,v Egypte jsme uz byli dva krat ale sami,kdyz jsme jeste nemneli malou a byli jsme maximalne spokojeni v Turecku jsme jeste nebyli proto mne laka se podivat i tam,ale mam trochu strach aby jsme po nadseni z Egypta nebyli sklamani.Dekuji za odpoved.Muj mailik-S.Karina@email.cz