Dovolená
ivetaivet
8. čer 2014

Můžeme vyrazit na blind se stanem do kempu v Itálii?

Chceme 27.června 2014 odjet na 14 dní do Itálie. Střídat koupání v moři a památky (popojíždět se stanem. Prosím o zkušenosti a případně kontakty - typy.
Díky Iveta
ivulem
9. čer 2014
My byli vloni na Gradu v Itálii na začátku července a úplně v pohodě, Byli jsme tam ve 2 kempech, jeden větší komerční - nic pro nás a druhý malý rodinný - ten byl super. Jak je to jinde nevím.
iveta107
9. čer 2014
Ja se pridam s otazkou, kolik to tak stoji na tyden pod stan v te Italii?
ninive211
9. čer 2014
Určitě nevidím problém, pokud si už tak troufáte jen na blind, na přelomu června a července určitě spousta kempů bude mít prázdné místo. Hlavně když nejedete do Itálie v hlavní sezoně Italů, což je srpen, kdy má 95% italských firem celozávodní dovolené a všichni Italové vyrážejí k moři právě do těch kempů, které jsou pak narvané k prasknutí. Takže srpen nedoporučuji, konec června je v pohodě. Jen může být někdy problém s domluvou, spousta Italů (hlavně čím víc jižněji, tím je to někdy horší) mluví jen Italsky, max. francouzky, německy se nedomluvíte vůbec, anglicky ještě jakž takž - i když ti majitelé kempu by snad měli umět alespoň ty základy.
mooncaa
9. čer 2014
Takto jsme jeli loni a často jsme někde u moře měli problém ubytování sehnat vše bylo plné a ještě děsně drahé. Nezapomenu na to jak jsme o půlnoci jezdili marně od kemku ke kempu, v autě dítě necelé 3 roky a já těhotná a všude plno. Nebo když jsme jezdili a všude chtěli tak moc eur, že to by bylo pro nás poněkud likvidační. Nebo jsme se naopak ocitli na hluchém místě Itálie a nemohli jsme žádký kemp najít. Vždy se teda nakonec zadařilo, někdy jsme museli zaplatit víc než bylo přijatelné, ale dovolená se vydařila a příště bych jí klidně podnikla zase i s tím rizikem, co jsem popsala.
Pro nás bylo ideál platit za 2 dospělé, 2 skoro dospělé a 1 malé dítko cca 30 eu, ale v Itálii jsme v levnějších kempech platili kolem 40 eu, často i 55 eu za noc a někde chtěli i 90 (to jsme odmítli a jeli dál). Co mohu doporučit, tak občas byla u silnice nenápadná cedulka s nápisem, co si na něj nemohu vzpomenout. Vůbec nám to nepřišlo jako nabídka ubytování, ale spíš jako statek, kde možno nakoupit přírodní produkty. A až na jeden případ, kde to opravdy ty produkty byly, to znamenalo ubytování někde na relativně opuštěném místě (jelo se více do kopců a cestou necestou, často už prašnou) za rozumný peníz a ne stan na stanu, jednou jsme platili jen 20 eu za rodinu. Vědět to dříve, tak jsme mohli více ušetřit, přišli jsme na to až v polovině trasy. Ne teda všude jsme tento typ ubytování našli.
jamys
9. čer 2014
Mam zkusenost takhle na Garde (lago di Garda) a pak 14 dni na Sicilii nadherna dovolena! Jen Italii urcite v cervenci bo maji vsrpnu prazdniny a jine ceny vseho vc. Obsazenosti. Pokud chces vic info k te Sicilii pis do zpravy.
zdezli
11. čer 2014
@mooncaa nejspíš máš na mysli Agriturismo
jardahradec
28. říj 2016
jj, to bude agriturismo, některé jsou i dražší než hotel, ale většinou mají apartmány i pro 6 osob. Pokud si vyberete nějaký menší a levnější, tak klidně i kolem 60 € včetně snídaně. Někdy je dobré zkusit i nějaký rezervační systém jako třeba booking.com a dají se sehnat na tu noc i slevy třeba 70%.

Začni psát odpověď...

Odešli