Necháváte si na dovolené hlídat děti?

bayt
21. dub 2019

Ahoj, využíváte někdo u batolat hotelového hlídání? Jak děti zvládly jazykovou bariéru? 🙂

zelenaesmolda
21. dub 2019

pripojim se,taky by me to zajimalo.osobne bych mela strach sverit batole neznamemu cloveku,ktery ani neumi jazyk ditete.

bayt
autor
21. dub 2019

@zelenaesmolda strach úplně nemám, kor když by to bylo hlídání třeba v dětském klubu, kde je víc očí, a jedná se třeba o pětihvězdičkový hotel, kde si snad trochu vybírají zaměstnance....ale ten jazyk nevím, jak moc velký je problém....

zelenaesmolda
21. dub 2019

@bayt
tak ja to mam presne naopak :D
nebojim se tolik jazykove bariery ale spolehlivosti zamestnancu 🙂

dora13
21. dub 2019

Tak zrovna u batolete bych se jazykove bariery nebala, vetsina komunikace se v tomto veku da vyresit nonverbalne, z tohi bych mela strach az u vetsich deti. My treba z tohoto duvodu nemohli nechat hlidat triletaka, strasne spatne tu jazykovou barieru snasel. V roce by mu to bylo uplne burt🙂

bayt
autor
21. dub 2019

@dora13 Já myslela právě dítě tak cca dva roky....

dora13
21. dub 2019

@bayt tak ono je to hodne individualni, rozhodovala bych se podle toho, jsk dite obecne snasi hlidani, taky jak bych na miste videla, jak reaguje. Pokud v pohode a bylo by videt, ze s tim nema problem, tak klidne, pokud by to neslo spatne uz od pohledu, tak ne. Ale principialne s hlidanim v hotelu problem nemam.

bayt
autor
21. dub 2019

@dora13 Ty jsi kojila hodně dlouho, že? A máš zkušenost třeba i s dovolenou bez kojeného batolete?

dora13
21. dub 2019

@bayt rok a pul, takze zas tak dlouho ne🙂 a nemam, jenom jednou jsme byli pres noc, kdyz mel synek 15 mesicu, a to zvladnul uplne v pohode.

martaska78
21. dub 2019

Já dávala do Klubiku skolkove dítě, cca 3 roky, klubík byl v češtině. Je to taky na dítěti, jestli je zvyklý na cizí lidi.

knuffel
13. čer 2019

Tak cizímu člověku kdesi v dálce bych nevěřila (a nesvěřila) dítě ani náhodou.

zuzineckah
13. čer 2019

@bayt hele, my byli v Turecku, když bylo mláděti něco málo přes dva roky. Byl to luxusní hotel s perfektním zázemím a uzavřeným dětským klubem hned vedle bazénu a snad 50 animátory. Když chtěl malý do klubu, tak jsme tam s ním šli a pak se vytratili, protože děti si rozumí ač mluví každý úplně jiným jazykem a ti animátoři byli tak vycvičení, že jakmile dítě začalo přešlapovat nebo něco, tak s ním šli na wc, nabízeli jim pití, ovoce. Bylo jich tam fakt hodně a co jsem vypozorovala, tak každý měl na starost skupinku cca 4 dětí👍 My leželi hned u bazénu, do venkovních prostoro klubu jsme přímo viděli, takže jsme docela měli přehled. Pak jsme šli na drink, kafe atd. Měli na nás číslo, takže kdyby cokoliv, tak by hned volali👍Nebála bych se, ale já dám hodně na intuici, takže jsem si byla ten klubík nejdřív s malým prohlédnout a nakouknout jak pracují, jak hlídají (dveře byly uzamčené takovou západkou a pořád u nich někdo byl). Měli to fakt dobře zmáklé 👍

bayt
autor
13. čer 2019

@zuzineckah My to zkusime ted v zari 🙂 Ale syn je celkem v poho, tak myslim, ze intuice nezklame 🙂

zuzineckah
13. čer 2019

@bayt náš prostřední byl taky právě, nebál se, od mala byl zvídavý a měl hrozně rád společnost (klidně cizí)... nejmladší dcera je pravý opak, ta by tam bez nás nevydržela😀