Od kdy může dítě letět k moři? A co vše to obnáší?

feedoo
18. bře 2013

Ahojky, zajímalo by mě od kdy může dítě letět po Evropě k moři? Jestli od roka, dvou, třílet? A co to obnáší Jak dite v letadle cestuje, slysela jsem ze mensi na kline nejak specialne pripasane a jak cestujete s většími? Tedy jestli můžu do letadla vzít kočárek golfky, co tam dáváte dětem jíst Co pít Od roka nemusí pít převařenou kojeneckou vodu, tak pak záleží asi na dané zemi, zda má kohoutkovou vodu kvalitní, ne? Jezdíte jen na all inclusive a děti zdarma ? Místo postýlky spí na dovolené vaše děti mezi váma na manželské posteli nebo v all inclusive jsou detske postylky A jak na dovolené praktikujete večerní usínání Když doma např. dítě chodí spát v 20,00 h večer, tak na dovolené mu to protáhnete déle, protože jinak byste museli s dítětem jít také spát v 20 h, ne? A co myslite jake destinace jsou v Evrope nejlepsi z hlediska malych deti a myslite, ze je lepsi letet nebo autem

feedoo
autor
18. bře 2013

ještě bych napsala, ze mám nyní 10 měsíční dítě a myslim si že k moři letět až tak příští rok v létě, kdy mu bude něco přes 2 roky

blahova_andrea
18. bře 2013

jsem zvědavá na odpovědi, my ještě nikdy neletěli a taky mě to zajímá. my jedeme letos s prckem k moři, ale vlakem, bude mu rok a půl, do Bulharska.

pett21
18. bře 2013

kamradka byla na pul roce s prckem a bylo to vse ok . Kocarek si muzes vzit jaky chces, pred vlezem do letadla ho slozis a oni ho ulozi do zavazdaloveho prostoru . S tou vodou bych se bala , ve vsech jiznich statech je voda horsi kvality 😒

hrusti
18. bře 2013

Já myslím, že záleží na každém rodičovi, kdy chce jet k moři s dítětem 😉 My jsme se synem byli poprvé u moře v roce a 5 měsících, s dcerou v roce a čtvrt. Do 2 let nemají děti nárok na svoje sedadlo v letadle, tudíž dostane rodič pás, který si připevní ke svému. Dítě mu sedí na klídně a je připásané tím přídavným pásem. Nám bylo řečeno, že cestovat s golfkama, ale asi záleží na letecké společnosti. Některé berou i normální sporták. S kočárkem se může až těsně před kabinu, tam se složí a odvezou ho k zavazadlům. Po příletu by ho měli vyndat ke schodům, abyste mohli dítě hned naložit, ale asi záleží na destinaci. Když jsme letěli poprvé na Mallorcu, tak se nám stalo, že nám dali golfky k zavazadlům a ještě navíc na druhý konec letadla. Proto je lepší vzít pro menší miminka do letadla nějaké nosítko nebo manducu atd. Vodu jsme kupovali balenou. (Jinak kojo vodu jsme dávali max. do půl roka. Naše dr nám řekla, že od půl roku můžeme klidně dávat z vodovodu, ale převařenou). Sebou stačí vzít malou rychlovarnou konvici, kde si převaříte vodu nebo ohřejete příkrm ve skleničce. Jinak my jsme byli jak s all inclusive, tak s polopenzí. Pro děti se tam dá vždycky něco vybrat ... těstoviny, maso s nějakou přílohou.... ke snídani jogurt, pečivo, sýr.... Záleží, co preferujete. Výhodou all inclusive je, že člověk nemusí chodit někam do obchodu vedle hotelu pro pití 😉
Příkrmy, plenky, vlhčené ubrousky...to všechno se dá většinou sehnat v destinaci (Řecko, Mallorca).

marketma
18. bře 2013

Od kdy?
Myslím, že žádný minimalni limit se obecně říct nedá. Asi bych úplně malé miminko nebrala např. do států jako Tunis, Egypt apod. z důvodů prujmů atd. My jsme byli v Řecku, když Nikolce bylo 23 měsíců a úplně v pohodě. Do 2 let cestuje dítě letadlem na klíně rodičů a je připoutáno speciálním pásem. Větší deti mají svoje sedadlo s pásem. Letos se v srpnu chystáme znova k moři už i s mladší dcerkou, které bude v tu dobu 14 měsíců. Kočár do letadla si vzít můžete, respektují to. My měli all inclusive a jedla to co my, byla zdarma resp. za 990 Kč, ale každá cestovka to má jinak. Postýlku jsme si objednali předem v hotelu - zdarma. Spát chodila později než doma, ale nějak jsme to neřešili.

garfie
18. bře 2013

Vodu z kohoutku bych asi nedavala, radeji balenou, i kdyz ono zalezi na konkretni zemi....jinak my leteli poprve kdyz male byl rok a tři mesice, autem jsme jeli do Italie kdyz malemu byly tri mesice....ale teda my nikdy nebyli na zajezdu, ale vzdycky po vlastni ose....s detma se cestuje uplne v pohode, hlavni zasada je-nestresovat sebe!!!! Kdyz jste v pohode vy, jsou v pohode i deti. Je dobre zjistit, jake se v miste prodavaji napriklad presnidavky, aby to nebylo jen v omezenem mnozstvi nebo zbytecne drahe. Ale obecne se da dneska vsude sehnat vsechno 🙂
Jinak co se tyka treba toho ukladani, my bezne dali dite do kocarku a sli treba jeste vecer ven. Bud jsme ho pak nechali spinkat v korbicce, nebo prendali kdyz se vzbudilo. Delali jsme to tak dokonce i v zimě v Madridu. Uplne bez problemu....jizni staty jsou na to navic uplne zvykle, nebude to nikoho pohorsovat 🙂
Jo-a na ten kocar do letadla je lepsi nejaky obal, me kocar docela ponicili...

garfie
18. bře 2013

Jo a jeste co se tyka desitnace, tak pochopitelne Italie, bambinka jsou tam na prvnim miste 🙂
A pokud mozno autem-i kvuli pohybu na miste je to prijemnejsi, muzete si vyrazit jak se vam hodi....na letadle jsou nejhorsi ty presuny a cekani na letisti, malym detem zalehaji ouska a pokud nebude let dobre snaset, je to pro spolucestujici opravdu obtezujici. A taky je neprijemne, kdyz vedle vas neni volna sedacka, protoze mit dite celou dobu letu na kline je dost pruda, to jsem jednu cestu zazila-a to byla mala uplne zlaticko!!!

kamilanied
18. bře 2013

Ahoj, taky si myslím, že limit snad ani není, záleží na rodičích 🙂 My byli s prvním synem na dovolené v jeho roce, v Turecku. Během letu ti sedí na klíně a dostaneš přídavný pás, kterým si prďolku k sobě připoutáš a je dovolené, dětem do dvou let, s sebou na palubu letadla vzít pití, které ale budeš ochutnávat - při osobní kontrole. S druhým synem jsme byli poprvé u moře v jeho 3,5 měsících, jeli jsme do Itálie, autem. Bylo to fajn, jezdíme na noc, aby kluci spinkali a praktikujeme do teď, pokud vyrážíme do Itálie, Chorvatska. Loni jsme dokonce podnikli i delší cestu letadlem - Kapverdy (6,5h letu) a kluci to zvládli bravůrně, snad i proto, že hodně cestujeme, jsou zvyklí. A co se týká spinkání, vždy s sebou máme golfky, máme fakt bytelné, od chicca(a vždy si je bereme s sebou až ke kokpitu, kde je složíš a jen přejdeš do letadla, při příletu na tebe většinou čekají opět u kokpitu). Kluky jsme nechávali spinkat, jak chtěli, ale v kočárku, pak jsme přenášeli do postýlek. S manželem to bereme tak, že jsme na dovolené, tak nebudeme utíkat s dítkem na pokoj při každém spinkání, to bychom z dovči asi moc neměli a mohli bychom zůstat doma 😉 Ale to je náš názor 😉 Ale jižní národy to takhle praktikují a není výjimkou vidět rodiče s malinkým dítkem v kočárku třeba i v jedenáct večer 😉 Ale zase jde o dovolenou, není to na pořád, tak si myslím, že občasné vybočení ze stereotypu nikomu neublíží... 😎 Jo a k jídlu dětí - s sebou jsme vozili vždy ten základ a hlavně léky, zbytek jsme dokupovali na místě. Vesměs jsou všechny státy s příkrmem pro děti na tom moc dobře, překvapily nás i Kapverdy!!! 😉 A pokud letíme, vždy vybíráme all inclusive, pokud jedeme autem, stačí nám i apartmán a jídlo si připravujeme sami, ale chodíme na pizzu, těstoviny, zmrzku 😉

adelaz
18. bře 2013

Já létám s dětma od narození, je dobré aby dítě mělo aspoň základní očkování, ale jinak záleží na rodičích.. S malou jsem letěla do Egypta v půl roce a zvládla to bez problémů🙂
Do letadla si smíš vzít co potřebuješ pro dítě - voda, pití, mléko, jídlo... jen tě můžou požádat o ochutnání např. vody aby věděli, že tam není něco nebezpečného.. zatím sem nikde neměla problém.. jinak ohledně kočárku/golfek záleží s jakou společností letíš a jaké mají podmínky, ale většinou do destinací kam se lítá s dětmi - moře atd. si je můžeš vzít před vstupem do letadla je odevzdáš a po výstupu ti je buď přistaví a nebo je budeš mít u zavazadel.. ale většina společností dbá na to aby je přistavily u východu z letadla. Dítě ti sedí do 2 let na klíně s takovým obyč pásem co si připneš na svůj... od dvou let má své vlastní sedadlo. S miminkama je lítání pohoda s většíma cca od 1 roku je to horší, nechtějí sedět a nudí se.. V letadlech jsou většinou na dětičky připravení a jsou milý, nabídnout ti, že si je můžes kdykoliv zavolat požádat o vodu pití jídlo.. prostě pohoda. Cestování se neboj a užívej si jestli můžeš🙂 Jinak většinou jsem nechávala děti usínat v kočárku a pak je přenášela do postýlky.. většina hotelů má cestovní a jsou na děti připravení.. 🙂 a doporučuji all inclusive kvůli pití aj. jinak děsně utratíš.

sylvar
18. bře 2013

Ja s sebou brala tenkrat jeste hotove kase v krabicce,male bylo 15 mesicu,jinak jedla ovoce a zeleninu tam,ryzi,byli jsme v Bulharsku a to jidlo bylo celkem korenene,ale dalo se vybrat i mene, ramci all inclusive to bylo fajn.
Ve trech letech jsme s ni byli v Turecku,tam jedla uplne,co my.tez v ramci all inclusive,jinak bych ani s ditetem nejela 😉

irennn
18. bře 2013

Já teda přispěju taky svým poznatkem ale coby jako spolucestující. Až budeme mít miminko,taky chceme jezdit k moři i s ním a netrčet pořád doma. No v září jsme byli na líbánkách v Turecku all inclusive ,hotel 6 hvězdiček,dostatek balené vody,kterou nám stále doplňovali v lednici a mohla se používat i z kohoutku....ale teď k jádru věci. Z Prahy letěla na samé místo jedna rodina s ročním dítětem...celou cestu hystericky v letadle prořvalo, ale tak,že bylo až modré....lidi samozřejmě z toho na prášky,zvlášť když byly turbulence a teď do toho takový šílený křik. Takže děťátko chudák,snad ho něco bolelo řvalo 4,5hodiny, pak další hodinu v autobuse,to už jsem si říkala,jak to tak může vydržet....pak nevím,nicméně v Turecku byla taková vedra, že mimino bylo hned za 2dny,co jsme je potkali rudé,museli být furt zalezlí na pokoji, přes den bylo 50stupňů, já málem zdechla, vycházeli jsme až po obědě a koupali se do večera v moři, jen jsem si celou dobu říkala,co oni tam s tím dítětem můžou dělat, protože v tom žáru nešlo ani ve stínu dýchat. Takže tak,to je moje zkušenost pozorovatele... 🙂

jennyska
19. bře 2013

@feedoo Ahoj, zkus prosím použít náš vyhledávač ve fóru 😉 Díky němu zjistíš, že už zde taková diskuze na toto téma je a proto tvé, jako duplicitní, zamykám. Děkuji za pochopení a přeji fajn den. J.