Ohřívání, mytí a sterilizace na dovolené. Jak to děláte?

ivazapisovatelka
26. črc 2012

Můžete mi prosím poradit, jak to děláte, když jedete na dovolenou, dejme tomu, třeba do Egypta. Jste ubytované v pokoji, kde není kuchyňka a prcek ještě papá třeba 2x denně mlíčko? Dá se někde ohřát? A co mytí? V té jejich vodě asi těžko, že? Budu ráda za každou radu nebo zkušenost.

llluckaaa
26. črc 2012

My jsme s dětmi takto do tepla ještě nejeli, ale asi bych to udělala tak, že bych si s sebou přivezla rychlovarnou konvici - abych měla horkou převařenou vodu na umývání, a balenou kojeneckou vodu na přípravu mléka. A kdybys měla ohřívačku lahví, tak bys to měla s přípravou mléka ještě jednodušší.

monivo
26. črc 2012

Přivezla bych varnou konvici, koupila na místě balenou vodu, kterou bych převařovala. Uchovávat si ji teplou můžeš v termosce. Na sterilizaci existují tablety Milton, dají se sehnat třeba v DM drogerii. Tablety bych ale opět dávala jen do balené vody, ne do té jejich.

pejtho
26. črc 2012

My jsme byli v červnu v Řecku. Vezla jsem jednu láhev kojenecké vody, abych měla na první den, než jsem sehnala jinou. Koupila jsem si tady v ČR cestovní varnou konvici na 0,5l vody. Stála 250Kč, takže žádná velká investice a využijeme jí určitě víckrát.
Vodu kupovat určitě balenou. V Egyptě bych to rozhodně neriskovala a v kohoutkové bych ani nesterilizovala.

Co se týče ohřívání lahví s mlékem a i příkrmů, tak já jsem jednoduše uvařila v konvici trošku vody. Pak jsem do toho dala lahvičku a míchala jsem dokud se jídlo neohřálo, takže nebyla potřeba ani ohřívačka 🙂

A ty tablety na sterilizaci, jak píše monivo.

abecedka
26. črc 2012

když jezdíme, tak nesterilizuji a ohřívám i třeba pod proudem teplé tekoucí vody. Nebo v čr používám vodu z kohoutku, teplou. Úplně nejúspornější varianta. Jinak ve varné konvici, ale neseterilizuji už dlouho ani doma.

mickey06
26. črc 2012

@abecedka na co používáš tu teplou vodu z kohoutku?