Okružní plavba na výletní lodi s malým dítětem

alamo
24. únor 2012

Ahoj,
absolvovali jste nekdo plavbu na vyletni lodi s malym ditetem? Uvazujeme o plavbe ve Stredomori s dcerou (budou ji 2 roky).
Uvitam jakekoliv zkusenosti - organizacni, z hlediska zabavy pro dite, atd.
Diky.

jop
24. únor 2012

@alamo nemám zkušenosti přímo s výletní lodí, podle mě se budeš muset poinformovat, o jakou lod přesně jde, jaké je tam vybavení, jestli je "baby friendly" atd.. My jsme jeli se synem jen trajektem, když měl cca 1,5 roku a to by teda na delší dobu fakt nešlo, pořád jsem se bála, že propadne skrz zábradlí do moře (ty díry v zábradlí jsou fakt mega!), chodící batolata jsou jak neřízené střely, člověk aby měl oči všude i doma, ne tak na lodi. Osobně bych do toho nešla, protože bych si takovou dovolenou neužila. Navíc nevím, co bys dělala, kdyby třeba dceři bylo z vln špatně? Cpala bys ji práškama? Moje zkušenost je, že dvouleté dítě se těžko ohlídá ve standardním prostředí, natož na lodi, kde je spousta schodů, různých děr, kam může spadnout, dveří, které pořád někdo otvírá...
Mimochodem tím trajektem jsme jeli na ostrov, kde jsme se ubytovali v apartmánu ve vesničce, ve které nejezdí auta (auto musíš nechat na kraji vesnice), a tuto dovolenou jsem si opravdu užila, protože syn seděl v bazénku na pláži pod slunečníkem a hrál si. Občas vylezl ven, zaházel si kamínkama do moře a vlezl zase zpátky. Za týden jsem přečetla 3 knihy, což mluví za vše 😀 Hmm... uplně jsem se zasnila, bylo to tak super! 😀

terkytka
24. únor 2012

ahoj,
tak my jsme přesně tuhle plavbu Středomořím absolvovali, když bylo dceři 20 měsíců a bylo to naprosto perfektní. Na lodi bylo spoustu malejch dětí, matky to brali jako rozptýlení, tak tam bylo i hodně hlubokejch kočárků. my jsme měli golfky, se kterejma jsme vyráželi vždy na výlet v daném městě, po lodi jsme je nepoužívali. Při návratu z výletu tam vlastně malá spala a my jsme se mohli v klidu naobědvat. Je tam pro děti hernička s balónkama a hračkama, dceři se líbila i hudba, různí klavíristï po barech, to se vždycky zastavila a tancovala, všichni jí tleskali a zdravili ji. dobře spala, takže po večeři jsme ji uspali v kajutě a šli ještě posedět, co půl hodiny jsme ji chodili kontrolovat nebo aspoň do dosahu chůvičky, zapnuli jsme ji a slyšeli, že je klid. Jedinej problém byly ty jejich slavnostní večeře o pěti chodech, to vydržela tak na polívku a pak vždycky jeden z nás s ní právě šel ven k tomu klavíru a druhej jedl a pak jsme se prostřídali. Byli jsme tam s partou, tak jsme nezůstali sami u stolu.
Kajutu jsme měli vnitřní nejlevnější, takže rozkládací postýlka se nám tam jen tak tak vešla, + ty golfky, ale my nejsme nároční, skoro všechen zbývající čas jsme korzovali po lodi. I jsme s ní šli do výřivky. Ještě je k tomu nutno počítat cestu zřejmě do Janova autem do přístavu, to jsme jeli přes noc tam a zpátky přes den jsme pak odpoledne dělali dlouhou pauzu v motorestu s dětskou hernou, ty jsou skoro všude v cizině. I jsme po příjezdu¨před naloděním navštívili to obří akvárium v Janově, to se malé moc líbilo. Bylo to opravdu dokonalé, jen nás skoro pořád doprovázel občasný déšť, to jsme měli smůlu, byl říjen. Ale v Tunisku bylo krásně teplo. Kdyžtak se na cokoliv zeptej do IP.

alamo
autor
24. únor 2012

Jee a co to bylo za ostrov? Ja bych cetla, az bych brecela 🙂.
@jop

alamo
autor
24. únor 2012

@terkytka Dik za info! Muzes mi prosim napsat do IP, co to bylo za lod/cestovku?
A jak ty vlny? Ja mam za to, ze na velke lodi clovek vlny neciti, nebo jo?

terkytka
24. únor 2012

byl to Diamond travel
http://www.on-line-plavby.cz/
vlny skoro necítíš, my jsme teda zažili obří bouřku, posádka z toho byla vyjukaná, musely vypustit bazény, jak ty gejzíry vody šli z něj ven 🙂 a když se šlo chodbou, občas to člověka hodilo na stěnu, ale to byla fakt vyjímka. my jsme z toho měly spíš srandu.

alamo
autor
25. únor 2012

@terkytka Dik za link. A ty vylety ve mestech - meli jste pocit, ze mate dost casu si to uzit? Nebylo to honem vylodit a honem nalodit? 🙂
Ja se trochu bojim, protoze jsme zvykli si cestovat podle sebe, ze me bude stresovat se pokazde do urcite doby vratit na lod.
Jo a nahore na palube to bylo bezpecne pro prcka?

jop
25. únor 2012

@alamo Byli jsme v Chorvatsku na Pelješacu, přesněji řečeno to není ostrov, ale poloostrov, ale jeli jsme tam trajektem, protože jsme byli unavení a ušetřili jsme tak dlouhou cestu autem. Letos jedeme zase na stejné místo, akorát se obávám, že syn už bude poněkud více akční 🙂)
Podle toho, co píše terkytka, to vypadá na výletní lodi náhodou dobře. Podle popisu je to oproti trajektu dost rozdíl 🙂)

terkytka
26. únor 2012

víceméně ano.