Otec v rodném listě a příjmení po mně, jak to udělat?

zanetas91
16. led 2016

Dobrý den jsem v 22 tydnu těhoteství a mam menší problem snad mi poradíte. Otec dítěte od nas odešel v 1 měsíci těhotenstvi chci ho napsat do rodneho listu a souhlasí ale nijak se o dítě nezajíma. Problem je v tom že chci at ma mala prijmení po mě už jen kvuli uradum vyřizovani apod. nechci at na me nekde volaji jeho prijmenim. jak to mam udelat aby byl v rodnem listě ale pritom mela mala moje prijmeni 🙂

evulina77
16. led 2016

normálně, půjdete spolu na matriku a zadáte tam jméno dítěte a on se přizná k dítěti, pokud tam s tebou pujde, bude to formalita, pokud nebude chtít jít, bude z toho soud o přiznání otcovství...

andelka
16. led 2016

Běžná situace, a logická. v RL otec uveden, ale dítě má příjmení po matce (celkem rozumné, když nejsou rodiče svoji, kor když se otec moc neangažuje). Co uvedete na formuláři to bude.

lucifereeek
16. led 2016

Uplně normálně, půjdeš s nim na matriku podepíšete oba že je jeho otec a přitom mu dáš svoje příjmení, taky to tak mám u malého, otec je zapsán v rodném listě ale příjmení má po mě.

vercik83
17. led 2016

Mimi m jměno po mně a to nám vše klape... I jsme vzatí. Takže no problem

drakenn
17. led 2016

Také jsem to řešila. A žáden problém, šli jsem na matriku a tam se to podepsalo..otec dítěte mi sice vyskakoval, ale jelikož se nehnal do ženění a jiných aktivit, tak jsem mu řekla, že do svatby bude mít dítě moje jméno a pokud se vezmeme, tak se to dá vždy změnit.. mimochodem, nezměnilo a jsem ráda, že má malej jméno po mě!

tripisek
18. led 2016

Kazdou chvilku cekame s pritelem miminko a taky necham moje prijmeni. Pritel bude jen v rodnem liste. Milujeme se ale dokad si me nevezme nevidim jediny duvod proc by mala mela mit jeho prijmeni, ikdyby si me nevzal tak to nevadi 🙂

bustedka
30. bře 2016

Není s tím opravdu problém. Matrikářky to v případě nesezdaných párů i doporučují. Protože ty si ta, která bude dítě vychovávat a starat se o něj. Podepíše ti prohlášení o otcovství i prohlášení o jméně, kde bude tvoje příjmení